kategorie: WHDLoad
[#31] Re: SWOS wersja i save w whdload

@zmiennik, post #30

WHDLoad służy do instalowania gier, które raczej nie mają własnego instalatora - właśnie jak SWOS. Pobierz ze strony WHDLoad instalkę i postępuj zgodnie z poleceniami.
[#32] Re: SWOS wersja i save w whdload

@mailman, post #31

zrobiłem tak, ale cały czas jest źle z tym zapisem.
Próbowałeś zapisywać u siebie? Może masz to samo, spróbuj :P
Z resztą SWOS musi mieć swoją instalkę, bo mam taką wersję, że odpalam z dysku bez whdload, tylko że z nowymi składami, a ja chciałem oryginalne z 96/97.
Można je skądś pobrać i łatwo podmienić bo już nie mam pomysłów z tą grą..
[#33] Re: SWOS wersja i save w whdload

@zmiennik, post #32

Mi też nie działają save w wersji whdload :(
[#34] Re: SWOS wersja i save w whdload

@zmiennik, post #32

Mam i działa bez żadnych problemów. Czy w katalogu, gdzie jest ikonka z grą oraz plik slave znajduje się plik GALAHAD.ROOT?
[#35] Re: SWOS wersja i save w whdload

@mailman, post #34

Ja mam ten plik i dupa. Niby nagrywa save po jakimś czasie bez wychodzenia z gry można go wczytać ale jak wyłączę i odpalę od nowa nie ma pliku zapisu :(
[#36] Re: SWOS wersja i save w whdload

@kolo, post #35

To oznacza, że masz ten plik uszkodzony, a raczej coś mieszałem z save'ami (kasowałeś ręcznie).
[#37] Re: SWOS wersja i save w whdload

@mailman, post #36

a mógłbyś ten plik umieścić gdzieś do pobrania? Bo ja np próbowalem 3 różnych wersji SWOS (95/96 i 2x 96/97) i 2 różnych wersji samego WHDLoad (w tym najnowszej z najnowszym installerem SWOS) i w każdej jest ten sam problem.

Dziwi mnie ogólnie, że tak znana i popularna gra ma tak wielki problem o którym nikt nie mówi...
[#38] Re: SWOS wersja i save w whdload

@zmiennik, post #37

Bo może ten problem nie jest wcale taki wielki i u innych wcale nie występuje?
[#39] Re: SWOS wersja i save w whdload

@zmiennik, post #37

Nie możesz sobie pobrać "whdload games pack" Tam chyba SWOS jest.
[#40] Re: SWOS wersja i save w whdload

@mailman, post #38

Bo może ten problem nie jest wcale taki wielki i u innych wcale nie występuje?

dlatego, że nikt nie sprawdza czy u nich występuje czy nie bo włączają tą gre raz na ruski żeby zagrać we friendly i nie korzystają z opcji save.

@amizet, ja mam swos z 5 wersji. Chodzi o to ze zapisywać nie mogę... a jak mogę to tylko do wyłączenia gry. Po resecie save'y znikają.

p.s. możesz ten plik umieścić gdzieś albo na maila wysłać?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 23:36:49 przez zmiennik
[#41] Re: SWOS wersja i save w whdload

@zmiennik, post #40

Przecież podałem Tobie zapytanie do Google. To i tak już dużo, po za tym "w regulaminie jest napisane że nie wolno" nie mogę nie...
[#42] Re: SWOS wersja i save w whdload

@amizet, post #41

Dzisiaj nagram filmik jak jest u mnie i wrzuce na sieć.
[#43] Re: SWOS wersja i save w whdload

@amizet, post #41

dzięki @amizet OK działa!
Tzn przy próbie zapisu nowego pliku miałem efekt "autofire" ale zatrzymałem to klawiszem esc i plik się zapisał. Później dla testu dałem reboot całej Amigi i po odpaleniu gierki save był na miejscu. W końcu....
Przy okazji dzięki pewnej osobie na PW poznałem nowszego SWOS!
I tu nie chodzi mi o aktualizację składów, bo można grać na tych 96/97, tylko o to, że grafika jest inna, ulepszona, sędziowie boczni, liniowi, inne bramki, inaczej reklamy, no i inaczej się gole strzela, trochę trudniej bo bramkarz jakby lepszy :)
Fajnie, że SWOS został zaktualizowany nie tylko o składy, jeszcze żeby tylko można było grać przez net na Amidze w to to bajka by była, z jakimś wysuwanym chatem :)
Pzdr.

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2015 06:22:33 przez zmiennik
[#44] Re: SWOS wersja i save w whdload

@zmiennik, post #43

U mnie tak jest
link
[#45] Re: SWOS wersja i save w whdload

@mwb113, post #44

Hej
Panowie ratujcie ;)
U mnie w wersji whdload swos96/97 bardzo ladnie sejwuje, bez problemów wczytuje zapisane pliki. Jednak ja do tej pory grałem w kariere na A500 w dyskietkowej wersji i mam zapisane sejwy na dyskietce. Przegrałem z dyskietki sejwa do odpowiedniego katalogu na dysku twardym ale w swos nie widzi mi tego sejwa, jest jakiś sposób? Czy zostało mi tylko granie tej kariery na dyskietkowej wersji :)
[#46] Re: SWOS wersja i save w whdload

@zeter, post #45

Musisz najpierw zrobić save w wersji WHDLoad dokładnie pod taką samą nazwą, jak zapis z wersji dyskietkowej, a dopiero później podmienić pliki. Sprawa rozchodzi się o to, że WHDLoad do zapisywania stanów w tej grze tworzy dodatkowy plik GALAHAD.ROOT, który przechowuje katalog zapisów. Twojego stanu tam nie ma, więc gra pod WHDLoad go nie widzi.
[#47] Re: SWOS wersja i save w whdload

@mailman, post #46

dziękuje! OK
[#48] Re: SWOS wersja i save w whdload

@zmiennik, post #43

Przy okazji dzięki pewnej osobie na PW poznałem nowszego SWOS!
I tu nie chodzi mi o aktualizację składów, bo można grać na tych 96/97, tylko o to, że grafika jest inna, ulepszona, sędziowie boczni, liniowi, inne bramki, inaczej reklamy, no i inaczej się gole strzela, trochę trudniej bo bramkarz jakby lepszy :)


Odgrzebuję stary post, czy ktoś coś wie na ten temat?

Przy okazji może ktoś pomoże. Mam pewien problem ze SWOSem na 060. Czasem po kilku meczach, na ekranie pojawiają się glicze i gra wylatuje w kosmos.
[#49] Re: SWOS wersja i save w whdload

@slay, post #48

A gdzie znaleźć nowszego SWOSA
[#50] Re: SWOS wersja i save w whdload

@pat999, post #49

Chyba nikt tym "nowym" SWOSem nie chce się z nami podzielić
[#51] Re: SWOS wersja i save w whdload

@slay, post #48

Od Jenota kiedyś dostałem wersję działającą bez problema na 060, z tym że nie mam już 060 a i dysk z tą wersją dawno skasowany. No ale gdzieś tu Jenot krąży więc spróbuj zapytać.

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 10:32:44 przez R222
[#52] Re: SWOS wersja i save w whdload

@R222, post #51

Może pomoże wyłączenie takich rzeczy jak CACHE?
[#53] Re: SWOS wersja i save w whdload

@pat999, post #49

No właśnie tez bardzo chciałbym pograć w tą nową ulepszoną wersję, SWOS to moja ulubiona amigowa gra i obecnie gram w wersje z zaktualizowanymi składami jednak o wersji z lepszą grafiką,sedziami itp nie słyszałem.
[#54] Re: SWOS wersja i save w whdload

@FeRu, post #53

Może komuś się coś popitoliło z link ... na innym sprzęcie.
[#55] Re: SWOS wersja i save w whdload

@misiek2, post #54

Tą wersję tez mam na PC z patchem na prawdziwe ligi,składy,stroje, zmieniające gameplay.
Wiem że wersja na xbox360 jest troszke ulepszona graficznie wzgledem oryginalnej z PC czy amigi i jedyna ulepszona wersja amigowa i pc to SWOS Total Pack jednak o innej nie słyszałem więc bardzo bym prosił o jakiś link,screeny info cokolwiek :)
[#56] Re: SWOS wersja i save w whdload

@slay, post #48

I tu nie chodzi mi o aktualizację składów, bo można grać na tych 96/97, tylko o to, że grafika jest inna, ulepszona, sędziowie boczni, liniowi, inne bramki, inaczej reklamy


Jak ulał pasuje do modowanego SWOSa na PC (nowe trybuny, nowe dźwięki, nowy komentator itp), więc na 99% nie dotyczy to niestety wersji amigowej ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem