kategoria: Szukam gry
[#31] Re: Gry / Pogramy dla dziecka

@WojT_GL, post #8

No to sprzedaję pomysła:
Dla maluchów to raczej nie gry a bardziej trzeba by iść w programy edukacyjne - wiecie, koordynacja nie ta dla platformówek, presja czasu szybko zniechęca itd.
Jak ja bym widział taki program rozrywkowo-edukacyjno-multimedialny? Właściwie nie potrzeba by do niego znajomości programowania - można by go złożyć w SCALI. Np. "rozpoznaj zwierzaczka", gdzie mamy obrazek (najlepiej animację) psa, do tego do wyboru dwa opisy "PIES" "KOT" - po najechaniu na napis, jest on "czytany" przez program (akcje + sample) i po kliknięciu we właściwą nazwę mamy jedną animkę a po niewłaściwym wyborze inną. I następny obrazek z kolejnym zwierzakiem. Do tego tona ładnej grafiki, trochę sampli typu odgłosy zwierząt, ich czytane nazwy (tu mógłbym pomóc - na potrzeby Change It wykupiłem licencję na "komercyjny" użytek głosów IVONA i ta licencja nie miała chyba ograniczeń czasowych, więc nadal mogę generować sample z głosami IVONY na potrzeby gier) do tego SCALA Player i jedziesz. Bez punktacji i innych - tylko zabawa a przy okazji poznawanie zwierząt, ich odgłosów i zapoznanie się z literami.
Na tej samej zasadzie można by zbudować coś do poznawania cyfr i liczb, liter itd...


Ostatnia aktualizacja: 25.08.2013 17:25:59 przez APC74
[#32] Re: Gry / Pogramy dla dziecka

@APC74, post #31

Do tego tona ładnej grafiki, trochę sampli typu odgłosy zwierząt, ich czytane nazwy

Tak mi się wydaję, że największy problem będzie z grafiką.. No bo kto narysuje?

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2013 17:33:50 przez Tom3k
[#33] Re: Gry / Pogramy dla dziecka

@Tom3k, post #32

W ostateczności można wykorzystać wyszukiwarkę google do grafiki i znaleźć odpowiednie rysunki/zdjęcia (z licencją darmową/swobodny użytek itp., żeby problemów nie było). Sample też się znajdą np. na Freesound.org itp.
[#34] Re: Gry / Pogramy dla dziecka

@APC74, post #31

Gdzie można w necie znaleźć spis zawartości dysków CD z Magazynu Amiga??

Bo jak cię czytam to mi teraz świta że było już coś takiego na Amidze. A te dyski to było moje główne źródło programów których nie potrzebowałem, a dość dokładnie przeglądałem ich zawartość, więc przypuszczam że tam to znalazłem. Ekran tytułowy kojarzył mi się z mapą na której było kilka rzeczy które po kliknięciu wchodziło się w kolorowankę, naukę literek oraz cyfr, jakieś układanki... itp. A wszystko kolorowe i pełne uśmiechniętych buziek. :)
[#35] Re: Gry / Pogramy dla dziecka

@APC74, post #33

Fakt, mam tak zrobioną encyklopedię kosmosu czy coś podobnego, w formie skryptu Scali. Tylko trzeba trochę czasu poświęcić.


Ostatnia aktualizacja: 25.08.2013 18:14:44 przez Tom3k
[#36] Re: Gry / Pogramy dla dziecka

@Tom Rain, post #30

Sorry za złotą łopatę, ale przeglądając programy edukacyjne na amigę nie znajduję co by mi pomogło w nauce ortografii dla młodego, który ostatnio popisał się pierwszą 1 z ortografii u,ó. Pamiętam, że wcześniej grał na Playful Professor na C64 i się mu podobała. Tyle że z matematyki to ma 5-tki, a z ortografii 1. Jest coś z Amigi na odmianę U,Ó czy szukać dalej na C64? A może wklepać jakiś słownik do AMOS'a i samemu spróbować coś napisać. Teraz to kopiuj wklej, nie to samo co kiedyś.
[#37] Re: Gry / Pogramy dla dziecka

@ryshard, post #36

TSS robił programy do ortografii (kilka części było). No i jeszcze był niejaki MIODEK (Multimedialna Interaktywna Ortografia Dla Ewidentnie Każdego).
[#38] Re: Gry / Pogramy dla dziecka

@recedent, post #37

To trzeba poszukać, ale na C64 też chyba zerknę, jakoś mi się bardziej kojarzy z edukacją :).
[#39] Re: Gry / Pogramy dla dziecka

@ryshard, post #36

Ortotris?
EDIT : W sumie ten jest chyba trochę słabszy, jest jeszcze jedna wersja, z inną grafiką i bez muzyki od metaliki :)

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 17:22:16 przez Lucus
[#40] Re: Gry / Pogramy dla dziecka

@Lucus, post #39

Pomysłowe OK
.. no i ta Metallica

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 19:22:42 przez BULI
[#41] Re: Gry / Pogramy dla dziecka

@ryshard, post #36

Dinosaur Discovery Kit
[#42] Re: Gry / Pogramy dla dziecka

@ryshard, post #36

Jest jeszcze Ortotris od TimSoftu. Rozgrywka jest bardzo wciągająca, a poza tym ma przydatną funkcję budowania własnych słowników (więc możesz zamęczyć synka wyrazami z którymi ma największy problem ).
[#43] Re: Gry / Pogramy dla dziecka

@Tom Rain, post #1

KidsOnly
KidPix
FunSchool (są różne poziomy)
MaxiMal
1
[#44] Re: Gry / Pogramy dla dziecka

@Irek´72, post #3

Na HOL jest tylko kategoria edukacyjne. Ale na Lemon jest kategoria po prostu gry dla dzieci.
https://www.lemonamiga.com/games/list.php?list_hardware=ECS&list_sub_genre=Children
BTW wyszukiwarka na PPA jest zwalona, szukałem po "gry dla dzieci" i nie znalazł mi tego wątku.
[#45] Re: Gry / Pogramy dla dziecka

@QkiZ, post #44

Naparzanie do wrogów całkowicie usprawiedliwione

[#46] Re: Gry / Pogramy dla dziecka

@MarX, post #42

Mam to jeszcze, ale niestety instrukcja gdzieś zaginęła. Ma ktoś?
[#47] Re: Gry / Pogramy dla dziecka

@Tom Rain, post #1

Był taki program Paint and Create, a z gier to może parasol stars?
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem