kategoria: WHDLoad
[#1] WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier
Brak mi pomysłów co jeszcze może być nie tak , mam a600 wb3.1 i turbo aca620.
Karta sformatowana na amidze max transfer ustawiony tak jak w poradniku i podzielona na partycje, tylko wb zainstalowane na emulatorze reszta w ami .
Na emulatorze po ustawienu takich samych parametrów działa wszystko świetnie w realu jest gorzej amiga się restartuje lub zawiesza .
Mam 2 amigi i obie zachowóją sie podobnie nie wiem co może być jeszcze nie tak.
Proszę o jakię sugestie i podpowiedzi może ktoś miał podobny problem.
[#2] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@LESZEK75, post #1

Też walczę z tym "dziadostwem", (już mam trochę dość WHD), tyle że na swojej A1200, ostatnio uruchomiłem
WHD pod gołym 3.1 i jest dużo lepiej, pod 3.9 i różnymi ulepszaczami jest niefajnie. Jeśli masz coś innego
od ACA620, jakieś rozszerzenie pamięci czy coś, to zobacz czy będzie lepiej. Nie wiem też co masz w systemie,
czy to golasek czy są jakieś dodatki, ponad to spróbuj ze starszymi wersjami WHD, choć w moim wypadku to
nic nie pomogło, to ludzie mówią że czasami jest lepiej.



Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 22:41:14 przez Radek_Cz
[#3] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@Radek_Cz, post #2

Instalowałem od 1.6 aż do 1.71 bez większych zmian , miałem kiedyś kartę cf z gotowym systemem i wszystko świetnie chodziło .
[#4] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@LESZEK75, post #3

A czy te same problemy występują gdy grę uruchamiasz z HD lub z RAM?
[#5] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@LESZEK75, post #1

Wystartuj bez startup-sequence i wpisz z palca dh0:c/whdload [sciezka do slave'a] i zernij co wtedy się będzie działo. Miałem kiedyś Apollo w A600 i też mi nie chciało śmigać.

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 23:57:15 przez pong777
[#6] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@Radek_Cz, post #2

RAMu macie za malo, a nie bajzel w systemie.
[#7] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@F7sus4, post #6

34 mega na pokładzie to za mało?!
[#8] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@Radek_Cz, post #7

34MB nie, ale nie widze takiej informacji w 1 i 2 poscie. Na pewno problemy wystepuja przy konfiguracjach 4MB/8MB w starszych wersjach WHDLoad - pierwsze podejrzenie pada na ten czynnik.

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 07:30:44 przez F7sus4
[#9] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@F7sus4, post #8

zauwazylem problemy z whdload przy zabawie w overclocking radze wlascicielom podkreconych zabawek wrocic do nominalnych wartosci i nastepnie sprobowac jeszcze raz z whdload , sprawdzone na kartach 2630 i 3640



Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 07:38:11 przez madwawa
[#10] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@madwawa, post #9

Ja na A600 i Apollo 620 zwiechy WHDLoad (m.in. bo nie tylko to się wieszało) miałem przy kiepskim chłodzeniu procesora (wymiana na mały wentylator pomogła) i przy zasilaczach przerobionych z PC (AT i ATX) - nie wiem czy dają jakieś niestabilne napięcia czy co... A1200 i A500 działa z nimi bezproblemowo a dopalona sześćsetka tylko z oryginalnymi amigowymi.
[#11] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@F7sus4, post #8

2mb czip i 11 fast , miałem kiedyś gotowy system od gościa na allegro i wszystko śmigała jak trzeba .
Na karcie miałem zainstalowany clasicwb i kopica zamulających wodotrysków .
Przeinstalowałem na czysty wb3.1 aby system jak najbardziej był zgodny ,formata i wszelkie instalki zrobłem na amidze tylko wb w na winuae bo nie mam dyskietek.
Na clasicwb miałem zainstalowany 17.1 więc zainstalowałem taki sam , kickstarty przekopiowałem z kopi starego systemu więc też są dobre.



Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 20:47:56 przez LESZEK75
[#12] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@LESZEK75, post #11

Witaj.
Też mam Amige 600 i ACA620 plus przełącznik kickstart 1.3/3.1. System zainstalowany to Classic WB. I nie mam żadnych problemów z WHDload. Najprawdopodopnie masz problem z ACA 620. Spróbuj wyciągnąć dopałke. Zainstaluj czysty WB np. 2.05 lub nowszy 3.0/3.1 plus WHDload i odpal jakąś gierkę co nie potrzebuje więcej niż 1.5 mega ramu. Gdzieś tutaj na forum był link do takiej listy...
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 22:22:45 przez JaraB

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 22:23:21 przez JaraB
[#13] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@JaraB, post #12

Ja akurat też w chwili obecnej wałkuję ten temat. Klient wysłał kartę do serwisu, ale z moją A600 bangla aż miło, żadnych problemów z WHDLoad. Klient dosłał Amigę i na jego sprzęcie są kłopoty. Rewizje płyt mamy takie same (2D), przekładałem swój kick, adapter z CF i Amiga ciągle się wiesza. To czym nasze Amigi się różnią, to to, że moja ma wymienione kondzie, a klienta Amiga śmiga na oryginalnych. Zastanawiam się, czy to może mieć wpływ? Muszę zamówić kondensatory i je wymienić, to zobaczymy, czy pomoże.
[#14] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@ITU, post #13

A zasilacz jest ten sam?
[#15] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@LESZEK75, post #1

A klucz legalny kolega posiada?
[#16] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@LESZEK75, post #11

Powtórzę pytanie: czy te same problemy występują gdy grę uruchamiasz z HD lub z RAM?
[#17] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@JaraB, post #14

Tak, zasilacz jest ten sam.
[#18] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@ITU, post #17

To na 99% wina kondensatorów.
Podobną sytuację do twojej miałem z A1200 i ACA 1232. Po wymianie sama przyjemność z użytkowania...OK
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2013 08:32:16 przez JaraB
[#19] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@JaraB, post #18

Niech kolega sprawdzi, czy kondki nie są napuchnięte - fotki mile widziane, sami ocenimy chętnie OK
[#20] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@sVC6MWEk, post #19

Kondziorki ok mam dwie 600tki obie zachowóją się taksamo, klucz mam legalny ale dla pewności sprawdziłem bez klucza są te same objawy .
Odpalałem z ramu jest tak samo . Gry zawieszają się na napisie load i tak zostaje nie występują żadne ramki błędami .
Karta ACA 620 jest po aktualizacji zeby była zgodna z whdload mam na to dokument z serwisu od sprzedającego.
Pewnie czgoś nie dograłem lub nie zrobiłem .
Bo przecież na tym zestawie wszystko smigało z instalką clasicwb .

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2013 16:16:41 przez LESZEK75
[#21] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@LESZEK75, post #20

Ostatnio w dwóch zasilaczach impulsowych wymieniałem kondensatory. Każdy miał wycieki - widać po wylutowaniu - więc patrzenie czy jest napuchnięty mija się z celem.

PS. Jeden jest na 5V 3A a drugi 4,5A. Różnica w środku jest taka że w tym "mocniejszym" jest dokręcona mała blaszka do tranzystora BU508.
[#22] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@11111olo, post #21

wycieki czy klej ?
[#23] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@madwawa, post #22

Wycieki. Jeszcze potrafię odróżnić wyciek od budaprenu czy kleju na gorąco ;)
[#24] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@11111olo, post #23

tego nie wiem , w Amigach nie spotkałem się z wyciekami kondensatorów oprócz (smd) raczej mają tendencje wysychania , w Amigach były bardzo wysokiej jakości kondensatory SHOEI , NIPPON , ELNA
[#25] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@madwawa, post #24

Pisałem o zasilaczu ale a amigach też spotkałem się z wyciekiem elektrolitu. Wygląda to na zielonkawy nalot który szczególnie widać na punktach lutowniczych kondensatorów.
[#26] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@LESZEK75, post #20

Po raz trzeci: czy te same problemy występują gdy grę uruchamiasz z HD lub z RAM?
[#27] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@mailman, post #26

Tak
[#28] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@LESZEK75, post #27

A gdy wypniesz ACA?
[#29] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@mailman, post #28

Jak wypnie ACA to będzie miał za mało RAMu by pochodzić w WHDLoad.

Moje pytanie będzie jeszcze inne. Bateria w ACA jest ok?
Ja miałem w moim MTec-u padnięta i miałem częste zawiechy i resety sprzętu. Po wycięciu wszystko wróciło do normy.
[#30] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@Drupi77, post #29

Ale skoro żaden tytuł mu nie działa z podpięta ACA, to niech ją wypnie i zobaczy czy jakaś jednodyskowa gra ruszy. Bo może problem tkwić poza ACA także w płycie głównej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem