kategoria: WHDLoad
[#31] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@mailman, post #30

Niby tak.
[#32] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@Drupi77, post #31

Około 50% gier się odpali nie wiem czemu niektore działają anie które nie, winuae przy tych samych parametrach uruchamia się normalnie ,np. Yojoe zatrzymuje się na logu startowym a nie ma wielkich wymagań, bez karty aca gier działa jeszcze mniej.A ta karta chyba nie ma bateri .
[#33] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@LESZEK75, post #32

bez karty aca gier działa jeszcze mniej


Bo prawdopodobnie nie masz pamięci, aby je uruchomić. Czy używasz polecenia ACATune?
[#34] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@mailman, post #33

Tak mam acatune w c i wpis w pliku startowym startup-seqence ,ACATune maprom ** p maxmem >NIL:
[#35] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@LESZEK75, post #32

Ta karta jest opcjonalnie wyposażona w baterię. Więc możesz jej nie mieć.
Zazwyczaj jak gra się wiesza to WHDLoad pokazuje problem. U ciebie jak to się objawia?
[#36] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@Drupi77, post #35

Właśnie sprawdziłem przed chwilą przez ciebie tytuł. Yo!Joe!
Działa bez zarzutów. Moim zdaniem musisz mieć coś co nie odpowiada środowiskowi WHDLoad. Nie koniecznie Turbo. Co masz podłączonego. Karty sieciowe lub inne dodatki.
[#37] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@mailman, post #33

Jak by nie miał pamięci to by wyskoczył odpowiedni komunikat.

Sądzę że może ma uszkodzoną pamięć fast stąd te problemy.
Testowałeś ram?
[#38] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@11111olo, post #37

Jak by nie miał pamięci to by wyskoczył odpowiedni komunikat.


Raczej tak, ale niekonieczne.
[#39] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@Drupi77, post #36

Coć robię nie tak kiedyś na te karcie wszystko działało miałem zainstalowany system za którymś razem po podłonczeniu do pc się posypał. zrobiłem format i zainstalowałem wszystko od początku od tej pory nie działa część gier które wcześniej działały.
Kartę podzieliłem programem hdtoolbox , podałem max transfer 0001fe00i zformatowałem partcje .
Zainstalowałem wb3.1 skopiowałem paczkę kicstartów z obrazu starego systemu i whdload 17.1 .
Spróbowałem też pójść na skróty kopiując wszystkie stare pliki ze starego obrazu dysku efekt był taki sam .
[#40] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@LESZEK75, post #39

Z tego co widzę. Amiga jest bardzo wybrednym i delikatnym, programowo,sprzętem. Bardzo często bywa że działa. Zainstalujesz coś dodatkowego, po czym przestaje działać coś innego lub wszystko zaczyna się sypać po kolei. Na pewno dużo w tym ma brak wiedzy. Ale takim sprzętem jest Amiga.
Ale za to ją uwielbiam. Nie ma nic szybko i na rachu ciachu.OK
Moim zdaniem coś masz nie tak w ustawieniach. Ale tylko Amigowy guru może ci pomóc. Albo ponowna instalacja systemu.
[#41] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@LESZEK75, post #39

A jak ustawiales max transfer dla dysku to potwierdziles to enterem czy tylko kliknales ok? Pytam bo sam tak kliknalem ok i sie zastanawialem potem czemu to nie gra...
[#42] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@rzeznik666, post #41

Wiesz zapisałem ustawienia ale nie wciskałem enter więc może być to, co z tego że zapisałem ustawienia jak nie potwierdziłem enterem maxtransfer , to już coś .
Drupi77 też kocham amigę ale czasem doprowadza mnie do szału czasami mam ochotę spakować ją i sprzedać ale na drugi dzień ochłonę przemyślę i robię od nowa .
[#43] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@LESZEK75, post #42

Ha, no to masz rozwiazanie, amiga nie zapisze ustawien dopoki nie potwierdzisz wprowadzanej wartosci enterem, mimo ze dajesz save/use itp :-]


Ostatnia aktualizacja: 13.10.2013 20:24:51 przez rzeznik666
[#44] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@LESZEK75, post #42

No widzisz. Ja mam tak samo. Jak coś nie chce działać jak powinno to mam ochotę ja sprzedać. Ale i tak szukam wyjścia i jak już znajdę problem to mi przechodzi.
[#45] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@LESZEK75, post #42

kocham amigę ale czasem doprowadza mnie do szału czasami mam ochotę spakować ją i sprzedać ale na drugi dzień ochłonę przemyślę i robię od nowa.

Dzieki, razniej mi wiedzac, ze nie jestem jedyny. W koncu Amiga to "ona", a wszystkie inne komputery to "oni" - bez babskich odpalow.

kudłaty kudłaty kudłaty
[#46] Re: WHDLoad i częste zwiechy przy urochamianiu gier

@rzeznik666, post #43

Wielkie podziękowania dla was wszystkich a przdewszyskim dla rzeznik666.
Miał racje dzięki niemu wszystko działa jak powinno

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 22:46:58 przez LESZEK75
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem