kategoria: Instalacja gier
[#1] Earth2140 problem z grafiką?
Witam
Gra się ładnie instaluje, zwiększam stack do 100000 na ikonce 800x600 wos i uruchamiam, gra wszystko wczytuje potem przełącza ekran na 800x600 i cisza czarny ekran i nic. Wyjść do WB też się nie da. Ma ktoś jakis pomysł?
[#2] Re: Earth2140 problem z grafiką?

@Sosabowski, post #1

Cześć,
Dopisz do stosu jeszcze jedno zero (z praktyki wnioskuję, że czasem lepiej ustawić większą wartość - dla WOSowych programów nigdy nie schodziłem poniżej 500000, a najczęściej dawałem 1000000). Sprawdź też ustawienia rozdzielczości ekranu w CGXe - pamiętaj, że gra wymaga 16bit i wyżej.

EDIT: Teraz się zastanawiam, czy to czasem nie jest efekt włączenia się intra z gry, które chyba wymaga osobnej rozdzielczości i głębokości ekranu. Otwórz skrypt, z którego odpala się gra i sprawdź zawartość pod kątem odpalenia intra właśnie. Na czas testów, gdybyś tam miał linijkę odpowiedzialną za wstępniak do gry to go wykomentuj/usuń.

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2014 12:00:28 przez Lokaty
[#3] Re: Earth2140 problem z grafiką?

@Lokaty, post #2

Tylko gdzie ten skrypt?
[#4] Re: Earth2140 problem z grafiką?

@Sosabowski, post #3

Jeżeli chodzi o ikonkę startującą, to być może ona jest skryptem. Jeżeli tak, to załaduj ten plik do CEDa.
Tak startuje większość gier zainstalowanych na HDD. Czyli np.

Assign bla: blabla:
intro
game
[#5] Re: Earth2140 problem z grafiką?

@Andrzej Drozd, post #4

Hmmm CygnusED-a nie mam , jano editor nie pokazuje nic ciekawego. A co to są te całe bigendianRGB? Na pewno problem jest z trybem intra, już chyba wszystkie mozliwe tryby wklepałem i nic.
[#6] Re: Earth2140 problem z grafiką?

@Sosabowski, post #5

Nic mi do głowy teraz nie przychodzi... poza dograniem biblioteki RTGmaster. Włącz SnoopDosa i przejrzyj logi, może coś wypisze.

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2014 21:40:41 przez Lokaty
[#7] Re: Earth2140 problem z grafiką?

@Lokaty, post #6

Tylko jak uruchomię snoopka i wlaczę grę to jak przejrzeć logi jak muszę reset zrobić bo nijak z tego czarnego ekranu wyjsc sie nie da.
[#8] Re: Earth2140 problem z grafiką?

@Sosabowski, post #1

Warp3DPPC ze sterami dla BVision zainstalowany?
[#9] Re: Earth2140 problem z grafiką?

@Sosabowski, post #7

Gra jest "system friendly" więc kombinacja Amiga+M powinna zadziałać i przenieść na ekran systemu.

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2014 21:55:04 przez Lokaty
[#10] Re: Earth2140 problem z grafiką?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #8

Tak, warp3d zainstalowany. Spróbuję jutro przeinstalować może coś się pokaszaniło.
[#11] Re: Earth2140 problem z grafiką?

@Sosabowski, post #10

Najpierw spróbuj odpalić wszystkie trzy dema Potion: Option, Future Visions, Planet Potion.

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2014 22:56:31 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#12] Re: Earth2140 problem z grafiką?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #11

Jeszcze proponuję spróbować uruchomić program NewMode, a potem Earth 2140. Automatycznie powinien wyskoczyć requester z prośba o wybranie rozdzielczości. Nie wiem, jak to jest na kartach GFX, ale myślę że i tu się pokaże.
[#13] Re: Earth2140 problem z grafiką?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #11

Przecież ta gra nie wymaga/obsługuje Warpa3D !
[#14] Re: Earth2140 problem z grafiką?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #11

Dema warp3d chodza, z tych intr sciagnalem 2 jedno sie wyswietla, jedno nie, czarny ekran i nic.
[#15] Re: Earth2140 problem z grafiką?

@Sosabowski, post #14

Hallo, ta gra nie wymaga Warpa3d !!!
[#16] Re: Earth2140 problem z grafiką?

@Sosabowski, post #7

W SnoopDos możesz ustawić plik logów i odczytać go po uruchomieniu na nowo Amigi!

Wersja tej gry pod 68k działa Ci?
[#17] Re: Earth2140 problem z grafiką?

@BULI, post #16

Nie działa a to logi z snoopdosa
[#18] Re: Earth2140 problem z grafiką?

@BULI, post #13

Jak tak to sorry.
[#19] Re: Earth2140 problem z grafiką?

@Sosabowski, post #17

Masz zaznaczone w snoopdosie zeby pokazywał wszystkie informacje (okno FUNKCJE) ?

Co jest w skrypcie Earth2140 ?
[#20] Re: Earth2140 problem z grafiką?

@Sosabowski, post #17

Widać tylko, że się wysypuje na intrze, nie ma w prefsach opcji przeskoczenia/ominięcia Intra?
[#21] Re: Earth2140 problem z grafiką?

@BULI, post #20

Tylko ja nie mam pojęcia gdzie te prefsy ustawić? Żadnego pliku nie widzę.
[#22] Re: Earth2140 problem z grafiką?

@Sosabowski, post #21

powtórzę pytanie.
co jest w skrypcie Earth2140 ?
[#23] Re: Earth2140 problem z grafiką?

@Norbert, post #22

Notbert jak edytorem odczytuje ikonkę earth800x600.wos.exe to mam tylko masę krzaczków a w info o ikonce czysto, chyba ze myle pojecia to mi musisz łopatologicznie wytłumaczyć co zrobić.
[#24] Re: Earth2140 problem z grafiką?

@Sosabowski, post #23

podales loga ze snoopdosa, a tam widac ze odpalany jest skrypt z ikony przez iconx.
co jest w tym skrypcie?
moze jest mozliwosc ominiecia intra?
[#25] Re: Earth2140 problem z grafiką?

@Sosabowski, post #21

Nie mam jak sprawdzić, ale prawdopodobnie prefsami jest plik startowy. Czyli ikonka z której uruchamiasz grę. Jeżeli nie masz CEDa, to ściągnij z Aminetu edytor Redit. I załaduj do niego plik o nazwie ikonki z której uruchamiasz grę. Wklej tutaj zawartość tego pliku.

Właśnie spojrzałem na twój log ze SnoopDosa i ta ikona nazywa się "Earth2140". Załaduj ten plik (tekstowy) do Redita lub choćby EDa z C: i wklej tutaj jego zawartość.

PS. Ogólnie to działa tak: plik tekstowy Earth2140 posiada ikonę (drugi plik) Earth2140.info, która ma w sobie miejsce na komendy. Zapewne jest tam wpisana komenda iconx (ta komenda-plik znajduje się w katalogu C, w systemie) i uruchamia ona ciąg tekstu zapisany w pliku Earth2140.

Myślę że w pliku tekstowym Earth2140 jest tekst typu:
assign gra: HDD:
intro
gra.exe.

Wklej tutaj ten tekst.

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2014 19:10:44 przez Andrzej Drozd
[#26] Re: Earth2140 problem z grafiką?

@Andrzej Drozd, post #25

jesli chodzi o edytor, to wystarczy standardowy ED znajdujacy sie w katalogu c
[#27] Re: Earth2140 problem z grafiką?

@Norbert, post #26

OK
[#28] Re: Earth2140 problem z grafiką?

@Andrzej Drozd, post #27

Dzięki sprawdzę rano, teraz do pracy lecę.
[#29] Re: Earth2140 problem z grafiką?

@Sosabowski, post #28

W pliku earth2140 jest tylko stack65579 i earth2140.exe i to wszystko. Przypuszczam ze blad jest gdzies w rtg bo gdy wlaczam demo flame i wychodze do wb to wiesza ami lub cos w ten desen skopane.
[#30] Re: Earth2140 problem z grafiką?

@Sosabowski, post #29

A próbowałeś ustawić grafikę 640x480 ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem