kategoria: Pomoc w przejściu gry
[#31] Re: Settlers

@Drupi77, post #30

problem? techniczny mnie napotkał.

Jakiś czas temu odpaliłem Settlersów z WHDLoad pakietu. Wszystko hula tylko denerwowało mnie miganie ekranu i freeze przy zapisie stanu gry.

Zainstalowałem więc jak bozia przykazała na CF z instalatora w grze. Tu jest zajebiście, wszystko chodzi, nic nie mryga. Ale po jakimś czasie coś niedobrego dzieje się ze slotami zapisu/odczytu stanu gry. Dostaję czerwone okienko w grze że error i kupa.. nie da się.
Same pliki nie są uszkodzone ponieważ po przeniesieniu do wersji WHDLoad działają i można z tych slotów odczytać i zapisać. Dzieje się tak tylko przy wersji normalnej i to też nie od razu...
Ktoś miał tak też?
[#32] Re: Settlers

@softiron, post #31

Jeżeli chpdzi o WHDLoad to jest to normalne zjawisko - poczytaj o działanih programu, bo na ten temat już chyba w każdym wątku dotyczącym tego programu jest mowa. I to nie jest jego błąd.

Co do problemu z CF - moim zdaniem coś nie tak z maxtransfer lub pada karta CF.
[#33] Re: Settlers

@mailman, post #32

Ze WHDLoad tak dziala i wyglada to wiem.
Karta nie ma jeszcze 2 miesiecy...
[#34] Re: Settlers

@softiron, post #33

Pytanie - czy pliki z sejwami to transferowałeś między wersją WHDLoad i wersją z oryginalnego instalatora? Może są niekompatybilne?

Czerwone okienko = Guru?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 22:31:24 przez Hexmage960
[#35] Re: Settlers

@Hexmage960, post #34

dokładniej rzecz biorąc pliki save skopiowałem z szuflady z wersją WHDLoad do szuflady normalnej instalki, pograłem, natworzyłem kilka nowych sejwów. za którymś tam kolejnym wieczorem przy load game niespodzianka error. Przeniosłem więc pliki save spowrotem pod WHDLoad i tam zadziałały bez problemu.
czerwone okienko informujące o załadowaniu/zapisaniu stanu gry. Tylko zamiast zielonego tła i info game loaded/game saved jest czerwone tło i czerwony napis load/save error.
chciałem właśnie poprzeć mój wywód zdjęciem... skopiowałem więc spowrotem sejwy z WHD do normalnej instalki i... problem przy load game nie wystąpił, jest ok.
Czyli że jednak karta...?
[#36] Re: Settlers

@softiron, post #35

Karta lub coś nie tak z maxtransfer.
[#37] Re: Settlers

@softiron, post #35

Skoro w ACA masz gniazdo CF to może... adapter SD/CF? SD są w sumie łatwiejsze do dostania. ;)
[#38] Re: Settlers

@teh_KaiN, post #37

To samo pomyslalem i nabylem takoey... Ale nie dziala. Podpialem do slotu AUX ktory przyjmuje pctowe karty ale system jej nie widzi tylko dioda power wariuje.
[#39] Re: Settlers

@softiron, post #35

Sprawdź sumy kontrolne plików na cf i hdd
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem