kategoria: Szukam gry
[#1] Najlepsze gry systemowe na ekranie WB
Witam,
Chciałbym zrobić tu zestawienie najlepszych i najbardziej popularnych gier, które uruchamiają się na ekranie WB w 4-8 kolorach na ekranie w rozdzielczości 640x256 lub na własnym ekranie systemowym w tej samej rozdzielczości lub 320x256.

Szukam po prostu dobrych gier tego typu. Jeśli znasz grę tego typu i zagrywasz się w nią podaj proszę. Nawet jak to n-ty klon Tetrisa lub Arkanoida.

Na początek mamy katalog game/wb na Aminecie. Ale na pewno nie są tam wszystkie dobre gry systemowe.

Zestawienie 168 gier Charlesa N. Jacoba. Czy warto zagrać w którąś szczególnie?
http://aminet.net/search?readme=cjacob

Całkiem udana gra Role-Playing pt. Mech Fight. Czy jest więcej ciekawych gier RPG, które zadziałają pod systemem?
http://aminet.net/package/game/role/MechFight
[#2] Re: Najlepsze gry systemowe na ekranie WB

@Hexmage960, post #1

najlepsza gra dzialajaca pod Workbenchem w trybie okienkowym jest Colonization aczkolwiek i tak nie ma szans z grami, ktore zamykaja WB :P
[#3] Re: Najlepsze gry systemowe na ekranie WB

@selur, post #2

Ale mi chodzi o gry darmowe z Aminetu.
[#4] Re: Najlepsze gry systemowe na ekranie WB

@Hexmage960, post #1

DLa mnie bezkonkurencyjny jest Scorched Tanks , wymaga Workbencha do uruchomienia i jest darmowy. Uruchamia jednak własny ekran w 16 kolorach (w opcjach mozna zmienić na 64 kolory).

Pozdrawiam,

Azz
[#5] Re: Najlepsze gry systemowe na ekranie WB

@Azzorek, post #4

Battle duel
[#6] Re: Najlepsze gry systemowe na ekranie WB

@BULI, post #5

Potwierdzam Buliego. Fajna gierka, można grać na dwóch Amigach przez nullmodem. Odpala z WB. Była na którejś płycie 17bit Collection dla Amigi CDTV. Na Aminecie pewnie też jest.

Pozdrawiam,

Azz
[#7] Re: Najlepsze gry systemowe na ekranie WB

@Azzorek, post #6

Panie, nullmodem? BD ma multiplayer po Internecie przecież!
[#8] Re: Najlepsze gry systemowe na ekranie WB

@Hexmage960, post #1

Świetny jest HBMonopoly, zarówno w singlu jak i przez sieć. Polecam.
[#9] Re: Najlepsze gry systemowe na ekranie WB

@Azzorek, post #4

Tak, znam Scorched Tanks, świetna gierka. Ale czy aby na pewno otwiera ekran systemowy? Z tego co pamiętam jest napisana w AMOSie (choć to tego nie wyklucza).

Ważne, by dało się przełączać między grą a systemem (w niektórych grach AMOSowych jest możliwość Amiga+A). A najlepiej gdy gra działa w multitaskingu.

O, HBMonopoly chyba działa w multitaskingu.

Battle Duel nie znam (choć może dawno temu coś słyszałem), na czym ta gra polega?
[#10] Re: Najlepsze gry systemowe na ekranie WB

@Hexmage960, post #9

Battle Duel

dla mnie bez konkurencyjny jest Colonization
[#11] Re: Najlepsze gry systemowe na ekranie WB

@AmigaPL, post #10

Co do klonów Scorched Tanks, jest jeszcze Charr mający kilka ciekawostek. Można grać do 8 graczy naraz czy wystrzeliwać więcej niż jeden pocisk naraz.
[#12] Re: Najlepsze gry systemowe na ekranie WB

@madman15, post #7

Kurczę pokićkało mi się z Battle Cars. Sorka :).

Pozdrawiam,

Azz
[#13] Re: Najlepsze gry systemowe na ekranie WB

@Hexmage960, post #1

Ja polecam WBTris, MiniPac i Tic tac toe.
[#14] Re: Najlepsze gry systemowe na ekranie WB

@Hexmage960, post #1

Zamiast robić zestawienia zrób więcej leveli do Magazynu.
[#15] Re: Najlepsze gry systemowe na ekranie WB

@twardy, post #14

zgadzam sie w pelni. zamiast zestawienia, pracuj dalej nad magazynem!
[#16] Re: Najlepsze gry systemowe na ekranie WB

@aszu, post #15

Ale przecież to jest temat z 2016 roku a pierwsze publikacje Magazyn były w czerwcu 2019, na pewno szesnasto stronicowy wątek może dać złudne odczucie że to się ciągnie latami. Ale tak nie jest nie...nie...

Pracę nad tytułową grą rozpocząłem niedługo przed zeszłoroczną edycją gdańskiej imprezy Retrokomp


Czyli zaczątki Magazynu były gdzieś w latach 2018. Czyli ten riszercz był robiony gdy Magazynu nie było jeszcze w planach, oficjalnieok, racjaok, racja
[#17] Re: Najlepsze gry systemowe na ekranie WB

@Hexmage960, post #1

Najlepszą grą pod WB jest oczywiście mój SDL Football, ale niestety wymaga karty graficznej :)
http://aminet.net/game/board/sdl_football.68k.lha
[#18] Re: Najlepsze gry systemowe na ekranie WB

@Hexmage960, post #1

Aż dziwne, że przez 3 lata nikt nie wymienił ani rodzimego MiniArcanoida (autor: PP/Union), ani WBSteroids. Przecież to klasyka jest. Nie wspominając o Solitonie.
[#19] Re: Najlepsze gry systemowe na ekranie WB

@recedent, post #18

Całkowicie zapomniałem o MiniArcanoidzie i WBSteroids, wiedziałem że o czymś zapomniałem. MiniArcanoid bardzo dobra gra pod WB. W pierwszej trójce najlepszych się kwalifikuje.
[#20] Re: Najlepsze gry systemowe na ekranie WB

@amikoksu, post #19

.

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 09:39:39 przez baderman
[#21] Re: Najlepsze gry systemowe na ekranie WB

@baderman, post #20

Najlepsza była gra z celowniczkiem gdzie strzelało się do owiec przeskakujących przez płotek. Ktoś pamięta nazwę?
[#22] Re: Najlepsze gry systemowe na ekranie WB

@nogorg, post #21

Wątek przypomniał mi moją gierkę pod WB, która co prawda do najlepszych się nie zalicza, ale lubię w nią grać :)

Klon Konquerora - Galactica:




Kiedyś ją na forum pokazywałem, turowa mini strategia, w której gracz gracz startuje w układzie planetarnym złożonym z kilkudziesięciu planet.
Każda z planet specjalizuje sie w produkcji jednego z czterech typów bojowych statków kosmicznych (kolejno wg mysliwce, krążowniki, bombowce i pancerniki), z różną wydajnością (produkcja na turę).

Gracz zaczyna na jednej z planet, komputerowy przeciwnik ma na starcie handicap w postaci 3 skolonizowanych planet.

Każda gra jest inna - inny układ planet, i inna produkcja na każdej.

Gracz może przegrupowywać floty z planety na planetę, ale trzeba się spieszyć bo komputer tez nie próżnuje :) Floty podróżują ze stałą prędkością (1 pole na rundę), więc trzeba tez planować w jakiej kolejności prowadzić podbój.

Wymaga 3.0 i reqtools.library, zalecany ekran w 8 kolorach.

A kiedyś planowałem przenieść Galacticę na fullscreen w 256 kolorach, nawet znalazłem jakiś darmowy tileset:

[#23] Re: Najlepsze gry systemowe na ekranie WB

@nogorg, post #21

Najlepsza była gra z celowniczkiem gdzie strzelało się do owiec przeskakujących przez płotek. Ktoś pamięta nazwę?


Ha! Znalazłem u siebie :)

http://aminet.net/package/game/gag/Sheep14
[#24] Re: Najlepsze gry systemowe na ekranie WB

@vojo, post #22

Gra wydaje się "sympatyczna"- może chcesz się podzielić nią z nami? pomysł
[#25] Re: Najlepsze gry systemowe na ekranie WB

@vojo, post #22

Mnie też zainteresowała.
[#26] Re: Najlepsze gry systemowe na ekranie WB

@Rafał A-3000, post #25

[#27] Re: Najlepsze gry systemowe na ekranie WB

@Hexmage960, post #1

Dokładam "Same game" ,czyli wyłączanie kulek grupami.
Ogólnie to grałem w glooma na pulpicie w oknie, ale trzeba było zainstalować cgx-aga.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem