[#121] Re: Najładniejsze gry na Amigę OCS/ECS

@mailman, post #117

właśnie o tym, że gra ta robiła wrażenie, wydana jeszcze w latach '80. Nikt nie wspomniał od 10:11 do 12:30. I to jest dziw aż.
A że jest kiepska i nudna? Superfrog też, a ile razy już go wymieniono ;) siedzi, pije i chrupki

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2018 13:31:55 przez snajper
[#122] Re: Najładniejsze gry na Amigę OCS/ECS

@recedent, post #120

Hmm... Może i kiepska i nudna, ale temat dotyczy "graficznych perełek", a nie grywalnościowych.


...których nie powstydziłaby się AGA. Tak jest napisane w pierwszym zdaniu. Co w tej grze (nie w intrze) jest majstersztykiem graficznym OCS/ECS?
[#123] Re: Najładniejsze gry na Amigę OCS/ECS

@snajper, post #121

A że jest kiepska i nudna? Superfrog też, a ile razy już go wymieniono ;)


To już jest akurat względne pojęcie. Przy Blood Money można zasnąć grając.
[#124] Re: Najładniejsze gry na Amigę OCS/ECS

@mailman, post #122

Jeszcze podam gry z super grafiką pod OCS/ECS, które jeszcze nie padły (aż dziwne).

Fire & Ice



Brian the Lion



ViroCop



Dimo's Quest



Ostatnia aktualizacja: 26.05.2018 14:04:56 przez Hexmage960
[#125] Re: Najładniejsze gry na Amigę OCS/ECS

@mailman, post #123

Bo to jest gra dla anemików i proszę ich nie dyskryminować. siedzi, pije i chrupki
[#126] Re: Najładniejsze gry na Amigę OCS/ECS

@recedent, post #120

Brawo Recedent...ktoś w końcu słucha
Snajper nie obrażaj Super Froga...
[#127] Re: Najładniejsze gry na Amigę OCS/ECS

@skofrant, post #1

Heimdall 2. Aż dziw, że... A nie, nie dziw. Nie każdy dysponuje odpowiednim doświadczeniem w temacie, żeby takie tytuły wymieniać. siedzi, pije i chrupki

Switchblade II też daje radę, tylko miejscami kolory wydają się zbyt przymulone.

@skofrant spoczko :piwox:
[#128] Re: Najładniejsze gry na Amigę OCS/ECS

@mailman, post #107

Faktem jest że jak na 1991-1992 rok to majstersztyk klimatu, ale FB go przebił gameplayem, animacją i co tu gadać - fabułą i tzw. longevity.


Kiedyś, tak jak niektórzy z Was, sądziłem, że FB to kontynuacja AW (też Delphine Software itp), ale tak naprawdę AW i FB nie wiele łączy, moim zdaniem.

Niby jest tak jak pisze Mailman, FB to bardziej złożona gra, więc szczegółów, bardziej rozbudowana fabuła, dokładniejsza grafika.. ale.. no, właśnie, ale w AW grało mi się tak naturalnie i radośnie!
Nic tam nie było przekombinowane, odczuwałem czystą radość z przechodzenia kolejnych "etapów".
Osobiście miałem wrażenie, że cały czas jestem częścią filmu/historii który chcę obejrzeć do końca, czyli ta płynność fabuły i akcji dzięki której nie identyfikowałem etapów, leveli, czy światów tylko ewentualnie poszczególne sceny.
Grafika moim zdaniem, nigdy nie była majstersztykiem, przy pierwszym zetknięciu z AW, stwierdziłem, że graficznie/ muzycznie jest słabo- i miałem rację, szczególnie w porównaniu z FB. Jednak po latach, widzę, że te uproszczenia graficzne są bardzo spójne i czytelne- spokojnie można to nazwać stylem graficznym, zdecydowanie wyróżniającym ten tytuł na tle wszystkich innych.
Dodam jeszcze tylko, że gra scenariusz jest bardzo "pomysłowy" i potrafi zaskakiwać- tego troszeczkę też FB brakuje.
Oczywiście plusem AW jest też bardzo wyważony poziom trudności.

A z innej beczki- też uważam, że Blood Money to bardzo przeciętna strzelanina
[#129] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Najładniejsze gry na Amigę OCS/ECS
[#130] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Najładniejsze gry na Amigę OCS/ECS
[#131] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Najładniejsze gry na Amigę OCS/ECS
[#132] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Najładniejsze gry na Amigę OCS/ECS
[#133] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Najładniejsze gry na Amigę OCS/ECS
[#134] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Najładniejsze gry na Amigę OCS/ECS
[#135] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Najładniejsze gry na Amigę OCS/ECS
[#136] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Najładniejsze gry na Amigę OCS/ECS
[#137] Re: Najładniejsze gry na Amigę OCS/ECS

@Hexmage960, post #124

Zdecydowanie Brian the Lion! To była perełka, gdzies tez widzialem sequel tej gry ;)
[#138] Re: Najładniejsze gry na Amigę OCS/ECS

@likholik, post #137

A Wonder Dog? bo też wygląda bardziej Agowo niż OCS
Jedna z plansz przypomina mi tą z James Ponda 3
[#139] Re: Najładniejsze gry na Amigę OCS/ECS

@skofrant, post #1

Nigdzie nie było Chaos Engine (jedynka, bo dwójka to porażka, chociaż dobrze, że powstała w ogóle)

Grafika w jedynce na OCS jest świetna.

Dobrze też wypada gra: Dragonstone, Hero Quest, Cedric (fajny animowany ogień w menu).

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2022 10:27:13 przez Hubez
[#140] Re: Najładniejsze gry na Amigę OCS/ECS

@Hubez, post #139

Ruff'n'Tumble - byłem mocno zaskoczony, że to nie jest na AGA i idzie na A500/1MB.
Pozytywne wrażenie zrobił na mnie Wacuś Detektyw. A biorąc pod uwagę, że to ze stajni L.K. Avalon - to już w ogóle niezwykłe zjawisko.
2
[#141] Re: Najładniejsze gry na Amigę OCS/ECS

@skofrant, post #1

Amigowy exclusive Blastar daje radę i cieszy oko do dzisiaj.

6
[#142] Re: Najładniejsze gry na Amigę OCS/ECS

@kempy, post #141

WOW ale perełkę znalazłeś. Widzę że koleś ma jeszcze inne na kanale których nie znam.
[#143] Re: Najładniejsze gry na Amigę OCS/ECS

@ZbyniuR, post #142

Hudson Hawk


[#144] Re: Najładniejsze gry na Amigę OCS/ECS

@skofrant, post #138

Wonder Dog ma dwie wersje. Oryginalna z epoki i poprawiona z zywsza paleta.

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2022 13:49:41 przez kempy
[#145] Re: Najładniejsze gry na Amigę OCS/ECS

@kempy, post #144

I obie mówią przerób mnie na Agę, bo wyglądam wujowo, szczególnie że wersja dla MegaCD jest już całkiem całkiem


Ostatnia aktualizacja: 14.06.2022 14:24:11 przez michal_zukowski
[#146] Re: Najładniejsze gry na Amigę OCS/ECS

@michal_zukowski, post #145

Moktar.


Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem