[#31] Re: Kody źródłowe Larry 1 i Larry 2 wystawione na licytację

@selur, post #29

dobra, znalazłem:



Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 20:39:39 przez tbxx
[#32] Re: Kody źródłowe Larry 1 i Larry 2 wystawione na licytację

@selur, post #29

Ten kod zrodlowy to jest cos podobnego jak rekopis. Tam sa komentarze autora, moze jakies dodatkowe informacje o grze. To jest na pewno gratka dla kolekcjonera albo muzeum. A niektore rekopisy sa bardzo drogie, choc ksiazki sa tanie. Mozesz je sobie przeczytac, chocby w celach edukacyjnych.

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 20:50:57 przez Don_Adan
[#33] Re: Kody źródłowe Larry 1 i Larry 2 wystawione na licytację

@selur, post #29

gosc sprzedaje kody zrodlowe do ktorych kupujacy nie ma ZADNYCH PRAW


Przyznaję, że nie mam już ani siły, ani ochoty tłumaczyć w tym wątku abecadła prawa autorskiego.

Więc kończę dyskusję.
[#34] Re: Kody źródłowe Larry 1 i Larry 2 wystawione na licytację

@Don_Adan, post #32

rekopis powiadasz... moze ten Liu Kanga z legendarnego klasztoru Shaolin ?
[#35] Re: Kody źródłowe Larry 1 i Larry 2 wystawione na licytację

@David, post #33

Ma do tego autorskie prawa osobiste (auto Al Lowe), które (przynajmniej w polskim prawie) są niezbywalne, a dyskietki z kodem są jego własnością i może te dyskietki sprzedać komu chce. Nie może sprzedać praw majątkowych, o czym pisze, a osoba które skompiluje sobie to, nie może sprzedawać dalej. Inne rzeczy są zapisane w umowie i szczegóły zna tylko autor i właściciel praw majątkowych.
Poza tym, jeżeli ktoś robi revers enginnering czegoś i tworzy coś co działa jak pierwowzór ma do tego pełne prawo (nawet w USA o ile nie widział na oczy dokumentacji technicznej itd. dzięki czemu powstały klony IBM PC), tak jak wykonawca covera muzycznego (jak zagrasz na gitarce i zaśpiewasz sam znany utwór, to mogą Cie pocałować w pompkę).
Ja np. nigdy bym nie sprzedał pełni własności (nie pracując na etacie), choć udostępniam exe i kod (czasem), to kod i reszta jest cały czas moją własności i mogę robić z tym co chce.

#35
Bo może dla niego ta gra jest super wyjątkowa i zawsze marzył, żeby mieć coś wyjątkowego od autora, a najbardziej wyjątkowa jest oryginalna grafika i kod na nośnikach twórcy. Po za tym, jest sporo grupa ludzi, dla których $10k to dwie koszulki ze sklepu z odzieżą mniej

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 21:42:08 przez flops
[#36] Re: Kody źródłowe Larry 1 i Larry 2 wystawione na licytację

@flops, post #35

jasne ale na tych dyskietkach sa "dane cyfrowe", ktore nie moga byc uzyte w jakimkolwiek celu komercyjnym.

No wiec pytanie, po co komu dyskietki skoro nie mozna wykorzystywac ich zawartosci?
Wystawi w muzeum (jak ktos tu zasugerowal) sztuki wspolczesnej, bo na pewno nie starozytnej (skoro to koniec lat 80'tych) czy jak?? pomysł
[#37] Re: Kody źródłowe Larry 1 i Larry 2 wystawione na licytację

@selur, post #36

A po co komus obraz Rembrandta, czy rekopis Pana Tadeusza?
[#38] Re: Kody źródłowe Larry 1 i Larry 2 wystawione na licytację

@selur, post #29

Selur... to po prostu dziadek jest, i już.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem