[#31] Re: Spolszczenie Flashback- sprawa do redakcji

@sVC6MWEk, post #27

Po namyślę jednak, wykażę się zdrowym rozsądkiem -- idę przygotować wersję WHDLoad i osobno ADF dla zwykłych AMIG, bo jakbym teraz wrzucił spolszczenie na ADF to niestety tak się składa,że Flashback prosiłby o oryginalny kod z instrukcji obsługi -- zrobię SZTYWNEGO patcha na zabezpieczenie na pliku, żeby osoby, mające Amigi bez rozszerzeń pamięci też z przyjemnością pograli bez potrzeby użycia magicznego programu WHDLoad i jego pliku slave, który nie zawiera żadnego oryginalnego kodu z gry, ale zrobi to samo co mój sztywny patch, tylko tymczasowo, w pamięci FAST, bo program genialnie skopiuje niezmodyfikowane, oryginalne pliki do pamięci i dopiero w tym miejscu dokona magii znanych z patchów noCD, żeby zachować pełnię legalności.


pokłony pokłony pokłony

Bardzo dziękuje. Ciesze się, że masz takie podejście

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2020 14:36:36 przez wnuczus
[#32] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Spolszczenie Flashback- sprawa do redakcji
[#33] Re: Spolszczenie Flashback- sprawa do redakcji

@Cezarykl, post #32

Spolszczenie na naszym forum.
Wersja ADF i WHDLoad.


FLASHBACK version 1.0 (22/3/19) Polish
---------------------------------------------

Polish version by:
HusarDPL (texts)
norbi (polish font)
tauri5 (alpha release)

Contact: ***

Flashback (1992)(U.S. Gold)(Pl)[cr Interpol](Disk 1 of 4)[tr TheCompanyPL].adf
Flashback (1992)(U.S. Gold)(Pl)[cr Interpol](Disk 2 of 4)[tr TheCompanyPL].adf
Flashback (1992)(U.S. Gold)(Pl)[cr Interpol](Disk 3 of 4)[tr TheCompanyPL].adf
Flashback (1992)(U.S. Gold)(Pl)[cr Interpol](Disk 4 of 4)[tr TheCompanyPL].adf
+ wersja WHDLoad


Linku nie podaję, bez problemu kto chce odnajdzie.
Gdyby coś nie działało proszę o informację, najlepiej bezpośrednio PW do Anthrox'a na forum, gdyż bez urazy dla wszystkich zaglądam tutaj sporadycznie

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2020 19:06:03 przez Lucas
[#34] Re: Spolszczenie Flashback- sprawa do redakcji

@sVC6MWEk, post #33

Sorki za OT, ale jest okazja bo nie jestem zarejstrowany na forum TC: kiedyś chciałem zagrać z córką w Chińczyka, polską grę, ale niestety w sieci jest tylko obraz oryginalnej dyskietki i była lipa. Widziałem, że wydaliście ją na PC'ta, czy byłaby możliwość abyście udostępnili ją w formacie ADF?


Ostatnia aktualizacja: 03.04.2020 23:21:48 przez AmiClassic
[#35] Re: Spolszczenie Flashback- sprawa do redakcji

@AmiClassic, post #34

Z tego co pamiętam to jest tam proste zabezpieczenie antypirackie.
Wystarczyło coś, gdzieś, wcisnąć w odpowiednim momencie.
Tylko żebym to ja sobie teraz przypomniał
Może ktoś ma lepszą pamięć.
[#36] Re: Spolszczenie Flashback- sprawa do redakcji

@AmiClassic, post #34

Tak jak napisał @Norbert zabezpieczenie jest proste.
Sposób podaliśmy na naszym forum - temat nazywa się:
TSS Twin Spark Soft - zabezpieczenia

Tam podajemy sposoby dla większości gier TSS jakie zostały zaszyte.
Oczywiście nie ma żadnego przeciwskazania, żebyśmy udostępnili odpowiednio zmodyfikowanego chińczyka, który od samego początku jest odblokowany - tak jak to ma miejsce w exeku.

PS
Mam dla Was jeszcze jedną niespodziankę - od kiedy WHDLoad stał się darmowy, nie jest to już taki rodzynek, ale
za to otwartym kodem się pojedzie - oto otwarte źródło WHDLoad Alpha - zaletą jest, że nie trzeba kompilować nawet,
wystarczy tylko użyć polecenia execute.


; WHDLoad Alpha 0.1
copy oryginalna_gra ram:
ram:
run game.slave
endcli


Jak to działa?
Potrzebujecie:
1. Jak najwięcej pamięci FAST (bo trzeba oryginalny plik gry skopiować do pamięci)
2. oryginalna_gra -> to jest oryginalny plik binarny gry. Plik zdobywamy szukając po internecie obrazów IPF.
Można trafić na warez EAB, z którego pobierzecie już gotową paczkę.

3.game.slave -> tutaj już trudniej, odpowiedni człowiek tzn. "instalator" musi przygotować ten plik,
bo trzeba wykazać się podstawową znajomością assemblera i instrukcji.
game.slave w zależności od skomplikowania zawiera m.in. takie instrukcje:

CMP.W #$xxxx,d0 ; to sprawdzi sumę kontrolną pliku oryginalna_gra, czy przypadkiem nie lecicie w chu. i nie próbujecie uruchomić
już scrackowanej przez kogoś gry, albo po prostu próbujecie niewłaściwy plik użyć (np. inna, większa wersja pliku gry - trzeba ulepszyć slave)

Jeżeli suma kontrolna się będzie zgadzać, to jesteśmy w domu. W przeciwnym wypadku zobaczymy komunikat:
"The data/disk-files are damaged or it is an unsupported version."

Załóżmy jednak, że bez problemu zdobyliśmy oryginał gry.
Teraz program game.slave uruchomi oryginalna_gra i wykona następujące instrukcje modyfikujące załadowany kod gry w pamięci FAST (oryginalnego pliku gry nie ruszamy!!!!!):

MOVE.L #$4e714e71,$10054
MOVE.W #$ffff,$10104
MOVE.B #$01,$10800


Niestety te 3 linijki są tylko dla tej jednej gry. Nie chodzi o to, że ktoś jest złośliwy i nie chce mu się zrobić uniwersalnego
pliku ładującego każdą grę.
Po prostu każda gra ma w innym miejscu w pamięci rzeczy, które trzeba pozmieniać, żeby wyłączyć zabezpieczenie, a robi to w naszym przypadku instrukcja MOVE i z konieczności zawsze będzie się nieco różniła od przykładu wyżej.
W latach '90 cracker po prostu edytował plik, ale teraz jest lepiej, bo teraz zrobimy to LEGALNIE - w pamięci,
po resecie Amigi wszystko wróci do normy i zmodyfikowany kod zniknie z pamięci, a nas nie nazwą piratami.
Yeah science, bitch!

Jednak najważniejsze:
Mając już ten plik, dla niepoznaki powinien się koniecznie nazywać costam.slave.
W latach '90 rozumiecie normalnie ten plik nazywał się np. crack, ale jakbyście ordynarnie tak napisali,
to już redakcja ppa czy tam execa by stwierdziła, że to nielegalne,
a tak ta psychologiczna zmiana sprawi, że zawsze się jakoś człowiek wytłumaczy np. tak:
"Nadal, żeby używać tego zestawu, trzeba mieć ORYGINAŁ gry - w przeciwnym wypadku PIRACICIE".

Nie dziękujcie, zrobiłem to z radością!

PPS
Gdyby WHDLoad nie łamał zabezpieczeń gry, a wymuszał wpisywanie oryginalnych kodów z instrukcji, to dzisiaj nikt by nie kojarzył tej nazwy, nawet pies z kulawą nogą by się nim nie zainteresował.

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2020 16:17:57 przez Lucas
[#37] Re: Spolszczenie Flashback- sprawa do redakcji

@teh_KaiN, post #18

Tak jak nóż można wykorzystać do krojenia chleba albo kogoś innego, tak WHDLoad pozwala na zachowania legalne lub nie. To jest tylko narzędzie, którego charakter wykorzystywania zależy od użytkownika. Nie żeby to rozumowanie obchodziło wydawców gier jak robili krucjaty wobec stron typu GameCopyWorld zamieszczających właśnie cracki/patchery jako narzędzia do uruchamiania własnych backupów. ;)

Nie zmienia to faktu że w naszym środowisku, zakładając że ktoś jedzie w pełni legalnie, to jednak na porządku dziennym jest korzystanie z kopii bo oryginalne dyski jak dzisiaj nie posiadają błędów, tak jutro już mogą posiadać. Siłą rzeczy jesteśmy zatem skazani na cracki i patche, albo na nie-granie.


Zaraz, zaraz.
Tak to się nie bawimy -- jeżeli WHDLoad ma być porównywalny z używaniem noża do krojenia chleba albo zabijania, to logika podpowiada, żeby TC tak samo potraktować.
Ten kto chce używa, ten kto ma wątpliwości - nie używa.

Bo teraz różnica jest taka, że WHDLoad jest głaskany i newsy o nim na PPA się pojawiają, ale o TC jakoś nie.
Oczywiście co podwórko to inne zasady, mi w sumie już nie zależy, żeby trafiać na główną PPA,
a moje wypowiedzi mają tylko pokazać, niektórym wesołkom tutaj, co sobie żarty robią, że niedaleko pada jabłko od jabłoni (TC od WHDLoad), a traktowanie jest skrajnie odmienne.

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2020 16:44:24 przez Lucas
[#38] Re: Spolszczenie Flashback- sprawa do redakcji

@sVC6MWEk, post #37

Osobiście nie wiem gdzie ten cały konflikt jest zakorzeniony, ale jestem zdania że jest on całkowicie zbędny. Niestety docinki które latają tu między stronami tego nie łagodzą.

Wg mnie właśnie tak jest jak zacytowałeś w moim poście - używa ten kto używa i ma przy tym przesłanki jakie ma, a czy słuszne czy nie, to chyba każdy swój rozum ma i zna ewentualne konsekwencje. Ale ja nie jestem stroną w konflikcie TC vs PPA, ba, dopiero od tego tematu wiem że istnieje. ;)

Może trochę inaczej by było gdyby przy releasach na stronie TC była informacja typu "żeby legalnie korzystać z gry powinieneś mieć oryginalny nośnik" czy cokolwiek. Ale to w sumie ci co mają problem z legalnością działań TC powinni się wypowiedzieć, czego im brakuje by sprawa była czysta.

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2020 18:38:02 przez teh_KaiN
[#39] Re: Spolszczenie Flashback- sprawa do redakcji

@teh_KaiN, post #38

Mi się wydaje że tu chodzi o niepromowanie złamanych wersji gier które są zdaje się razem z emulatorem uruchamianym pod windows.
[#40] Re: Spolszczenie Flashback- sprawa do redakcji

@teh_KaiN, post #38

Też pierwsze słyszę, żeby był jakiś konflikt. Ale może to jest konflikt tylko z jednej strony?

Nie negujemy faktu istnienia repozytoriów "złamanych" gier. Po prostu do nich nie linkujemy. Fakt, że inny portal mniej lub bardziej oficjalnie rozpowszechnia pirackie kopie nie ma tu nic do rzeczy - inaczej mówiąc: to ich problem, nie nasz.

Jeśli powstanie spolszczenie, które "spatchuje" grę aby zmienić język na polski i nie będzie zawierać legalnie wątpliwych elementów - z mojej strony (i wierzę, że również pozostałych członków redakcji) nie ma problemu, żeby takie pliki na PPA zamieścić, razem z podziękowaniami dla wszystkich zaangażowanych w projekt. Niestety, złota czcionka raczej odpada, bo nie bardzo wiem technicznie jak mielibyśmy taki efekt osiągnąć - więc cała sprawa stanęła pod wielkim znakiem zapytania. Nie dałoby się dogadać na zwykłego newsa z jakimś logo (może być złote) The Company?
[#41] Re: Spolszczenie Flashback- sprawa do redakcji

@recedent, post #40

More or less napisałem to już wcześniej i jestem dokładnie tego samego zdania.

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2020 20:25:11 przez mailman
[#42] Re: Spolszczenie Flashback- sprawa do redakcji

@amikoksu, post #39

Ja jestem miłośnikiem oryginalnych wersji gier. Za dziecka miałem piraty, bo to jedyne co można było w Polsce dostać przed 1994. Teraz dostęp do oryginałów NOS jest całkiem dobry.

Nie promuję piractwa też z bardzo prostego powodu - chcę by moje produkcje też nie były piracone.

WHDLoad również nie wspiera piractwa, bo wszystkie instalki wymagają oryginalnych nośników. Tak samo z SPS. Od tej reguły nie odstąpili nawet na krok.

Pirackie wersje gier nie zadziałają z tymi instalkami.

Dopiero internetowa społeczność przygotowała spiracone wersje gier pod WHDLoad, bo nikomu już nie chciało się "chrzanić" z oryginalnymi dyskietkami - pewnie ze względu na WinUAE, który niestety rozpowszechnił piractwo.

Moim zdaniem skoro "Smerfy", "Mario Bros." i inne marki są chronione prawem autorskim ludzie powinni jednak to respektować również w przypadku gier na Amigę.

I uwaga: nic nie mam do spolszczenia gry Flashback. Jest to ciekawa, autorska praca. Ale ponieważ Flashback jest chroniony prawem autorskim, jego dystrybucja stoi pod znakiem zapytania.

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2020 07:54:32 przez Hexmage960
[#43] Re: Spolszczenie Flashback- sprawa do redakcji

@Hexmage960, post #42

"Moim zdaniem skoro "Smerfy", "Mario Bros." i inne marki są chronione prawem autorskim ludzie powinni jednak to respektować również w przypadku gier na Amigę."

Moim zdaniem bujasz w oblokach jak slynny Dyzio Marzyciel.
Dyzio se zamarzyl co by w Empikach byly sprzedawane nowe gry na Amige a w Komputroniku dopiero co wyprodukowane Amigi 1200.

A prawda jest taka, ze 90% amigowcow posiada 90% piratow i nic juz tego nie zmieni, bo 99% firm amigowych juz NIE ISTNIEJE. A wiec przejmowanie sie piractwem starego softu, to jakas choroba psychiczna.

Natomiast wypadalo by NIE PIRACIC nowych produkcji, chociazby po to zeby ich autorzy (ci ktorzy jeszcze sie ostali) nie wypieli sie na to dziwaczne srodowisko d.... ok, racja
[#44] Re: Spolszczenie Flashback- sprawa do redakcji

@selur, post #43

Co innego jest posiadanie a co innego rozpowszechnianie. A jak już piracić to na całego, a jak nie to w ogóle. Ja nie popieram rozpowszechniania produktów drogą nielegalną.
[#45] Re: Spolszczenie Flashback- sprawa do redakcji

@selur, post #43

A prawda jest taka, ze 90% amigowcow posiada 90% piratow i nic juz tego nie zmieni, bo 99% firm amigowych juz NIE ISTNIEJE. A wiec przejmowanie sie piractwem starego softu, to jakas choroba psychiczna.

Skoro już prowokujesz: Niektóre firmy istnieją, a autorzy - żyją, albo mają potomków, którzy przejęli prawa.

Poza tym tak jak napisałem - nie chcę, by moje produkcje były piracone. Teraz ani za 20 lat. A jeśli będę miał potomków, albo moja firma przetrwa - oni o to zadbają.

Wielu Amigowców ma oryginały. Wiem, że jesteś cyniczny i nie przejmujesz się pewnymi wartościami i cnotami. Zdobyć oryginał jest trudno, bo trzeba wysupłać 50 PLN.

Warto też uświadamiać ludzi, że to co pobierają z sieci to piraty. Bo często nie są tego świadomi.

Natomiast wypadalo by NIE PIRACIC nowych produkcji, chociazby po to zeby ich autorzy (ci ktorzy jeszcze sie ostali) nie wypieli sie na to dziwaczne srodowisko d.... ok, racja

To jest niespójność w Twoim podejściu. Ja nie widzę różnicy - i to i to jest na Amigę.

Problemem spolszczenia Flashbacka jest tylko dystrybucja. Bo autor spolszczenia posiadając grę - może robić z nią co zechce.

Myślisz też dlaczego SPS przechowuje obrazy IPF oryginałów i ich nie dystrybuuje bez okazania oryginałów? Są chorzy psychicznie?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2020 08:17:07 przez Hexmage960
[#46] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Spolszczenie Flashback- sprawa do redakcji
[#47] Re: Spolszczenie Flashback- sprawa do redakcji

@sVC6MWEk, post #10

może wreszcie byście odpuścili TheCompany, a ewentualne sprawy o legalność zostawili zainteresowanym stronom?


Zaznaczam, że jest to tylko moja opinia i nie konsultowałem tego z nikim.

Ja to widzę tak, że redakcja PPA podpisuje się pod portalem nazwiskami. W historii portalu było przynajmniej kilka takich przypadków gdzie były groźby czy to zgłoszenia udostępniania odpowiednim organom, że mamy linki do treści prawnie wątpliwych. Ponieważ forum jest w znacznej mierze publiczne i jawnie moderowne to moderatorzy i właściciel strony odpowiadają prawnie za to co się na stronie dzieje. Moim zdaniem to nawet nie chodzi o to czy ktoś na tym Flashbacku czy innej grze zarobi jako twórca. Niech nie zarobi. Ważniejszy, chyba, problem jest by mieć spokój z kontekście prawnym. Niestety nie ma na świecie tak, że każda strona czy osoba musi się każdemu podobać. Tak jest i w przypadku strony PPA.pl. O ile sporo osób korzysta ze strony i jest zadowolona to jakaś część ocenia to inaczej i z zemsty (bo go kiedyś zbanowali), zawiści czy sobie znanych powodów życzy nam jak najgorzej, wyczekuje potknięć czy linków do dyskusyjnych treści. Żeby nie robić sobie problemów lepiej takich czy innych linków nie zamieszczać. Nie doszukiwałbym się tutaj problemów z oceną działalności innych stron. Nikt przecież z PPA.pl nie pisze mejli do właścicieli praw autorskich takiej czy innej gry, że serwis xyz złamał jakieś zabezpieczenia czy udostępnia grę w całości do pobrania. Na pewno nikt ze składu portalu jaki mamy od jego ostatnich zmian (czyli już dobrych kilka lat).

Zagrożenie jakie zawsze obserwowałem jest takie, że niemało stron udostępniających stare gry do pobrania (często bez zgody, którą też nie zawsze łatwo uzyskać) działało co najwyżej kilka lat. Nie chciał bym żeby społeczność tu zgromadzona, autorzy artykułów, lata pracy, stanęły nagle pod znakiem zapytania ponieważ zaniedbane zostało sprawdzanie czy linkujemy do treści co do których są wątpliwości.

Prywatnie jak szanuje pracę jaką TC wykonuje i ciesze się, że dzięki temu dostęp do starych produkcji jest bardziej przystępny dla ludzi powracających z sentymentem do starych produkcji, gier amigowych. Jednak są pewne kontrowersje, działania których nie rozumiem lub nie śledziłem (np. czy plikach exe był legalnie zawarty klucz WHDLoad - teraz to nie ma znaczenia ponieważ klucz już nie jest płatny). Niemniej jednak szarpanie się o historyczne oceny nie przyniesie żadnego pożytku dla użytkowników.

Czy linki do stron TC powinny być wycinane? Gdybym nie był w redakcji PPA.pl to bym twierdził, że nie powinny. Jednak jestem i wolałbym nie ryzykować by na skrzynce mejlowej pojawił się mejl z jakiejś kancelarii adwokackiej. Lepiej chyba dmuchać na zimne.
Zaproponowałbym tutaj może innowację na forum by linki wrzucać do tagów, które zasłaniałyby treść dla niezalogowanych użytkowników.
[#48] Re: Spolszczenie Flashback- sprawa do redakcji

@grxmrx, post #47

Najlepsze jest to że znam sporo osób osobiście z PPA. I wiem jak jest z legalnością u nich na Amigach, a tym bardziej z WHDload bo to jest najbardziej rozpowszechniony format na komputera Amiga i to są osoby które wypowiadają się o legalności na PPA, jak się z nimi rozmawia prywatnie, to wymiana plikami albo udostępnianie między sobą leci jak woda z kranu. A na stronie PPA no wiesz trzeba pozory trzymać że ja to tylko albo większość oryginałów posiadam a w domu nikt mi nie zabroni. Proszę was nie kompromitujcie się.... a najlepsze jest to że to są osoby wysoko postawione na stronie. Nie podzielam też ukazywania plików na stronie i bezpośrednich linków do gier i programów, ale jako np wzmianka o stronie TC nie jest nic strasznego. A kto pobiera ze stron internetowych to jego sumienie i tyle w temacie.
[#49] Re: Spolszczenie Flashback- sprawa do redakcji

@grxmrx, post #47

Czy linki do stron TC powinny być wycinane?


Wielokrotnie przytaczane było w tej sprawie EAB, i nie chcę nikogo martwić, ale w przypadku TC chyba mają podobną opinię co PPA. Poruszone zostało to tutaj.

Przy okazji nasuwa się kolejna różnica pomiędzy WHDLoad a TC: zespół WHDLoad nie udostępnia ani samych gier, ani kickstartów...
[#50] Re: Spolszczenie Flashback- sprawa do redakcji

@Hexmage960, post #45

Ja jestem miłośnikiem oryginalnych wersji gier. Za dziecka miałem piraty, bo to jedyne co można było w Polsce dostać przed 1994. Teraz dostęp do oryginałów NOS jest całkiem dobry.
(...)
Niektóre firmy istnieją, a autorzy - żyją, albo mają potomków, którzy przejęli prawa.
(...)
Wielu Amigowców ma oryginały. Wiem, że jesteś cyniczny i nie przejmujesz się pewnymi wartościami i cnotami. Zdobyć oryginał jest trudno, bo trzeba wysupłać 50 PLN.


Hexmage960, kupienie teraz NOS czy używanej gry/programu z tamtych czasow w żaden sposób nie wzbogaci potomków czy autorów gier/programów.
Co mieli zarobić/stracić już to zarobili/stracili.
Inna sprawa gdyby nadal to sprzedawali w formie cyfrowej czy fizycznej.
A tak to zarabiaja tylko "pośrednicy"
Hexmage960, ile z tych 50zl jakie przeznaczyłeś na zakup oryginału zostało przekazane dla wydawcy/twórców?
[#51] Re: Spolszczenie Flashback- sprawa do redakcji

@RoniWorlds, post #48

To nie ma nic wspólnego z kompromitacją kogokolwiek. Inaczej byś pisał jak byś otrzymał mejle od prawników z prośbą usunięcia tego czy tamtego linka lub niedopilnowania tego obowiązku. Inaczej się pisze jak się za nic nie odpowiada z imienia i nazwiska. Dziś jest taki portal, jutro zarejestruje się na innym. Dla niektórych może żadna różnica.
Czy w miejscach publicznych przeklinamy? Czy wymieniamy żarty o grupach/mniejszościach/kolorowych? Raczej nie. Jednak niektórzy z tym nie mają najmniejszego problemu. To jest kwestia przyjęcia pewnej kultury czy kompromisu. Niech ktoś to nazwie poprawnością polityczną, jego sprawa. Moim zdaniem ważniejsze jest by utrzymanie portalu i dóbr tu zgromadzonych, pracy ludzi, wymagało mniej pracy i nie narażało na niepotrzebne ryzyko. Zaproponowałem rozwiązanie techniczne, stosowane też na innych stronach. Moim zdaniem to by mogło część problemu rozwiązać.
[#52] Re: Spolszczenie Flashback- sprawa do redakcji

@grxmrx, post #51

Inaczej byś pisał jak byś otrzymał mejle od prawników

Mam wrażenie że kilka osób tu uporczywie lobbuje żeby taki mejl się pojawił.
[#53] Re: Spolszczenie Flashback- sprawa do redakcji

@amikoksu, post #52

Liczba znaków ASCII w tym wątku przekroczyła już zapewne liczbę znaków ASCII w wersji PL lokalizacji Flashback
[#54] Re: Spolszczenie Flashback- sprawa do redakcji

@amikoksu, post #52

Zdziwisz się, ale taki mejl, przynajmniej jeden pamiętam w ostatnich latach. Było to przy newsie o "wycieku" źródeł AmigaOS 3.x, o którym pisały też wcześniej inne portale. Prywatnie mogę sobie twierdzić, że system czy gra powinna być darmowa bo nikomu już to do zarobku nie potrzebne. Z perspektywy prowadzenia portalu jest pewna odpowiedzialność i ciążą pewne prawa oraz obowiązki.
[#55] Re: Spolszczenie Flashback- sprawa do redakcji

@RoniWorlds, post #48

A na stronie PPA no wiesz trzeba pozory trzymać że ja to tylko albo większość oryginałów posiadam a w domu nikt mi nie zabroni


Czy ktoś z redakcji PPA tak się wypowiadał? Jeśli tak, to kto i kiedy? Jeśli nie to czemu kłamiesz?

Ludzie, wy nadal nie rozumiecie że tu nie chodzi o to czy ktoś trzyma piraty albo ich używa. Nikt z redakcji nie będzie nikogo za to piętnował albo ścigał. Zupełnie inną sprawą jest portal i jego "być albo nie być". Jeśli linkuje do nielegalnych treści to ktoś może uznać, że je rozpowszechnia i łamie prawo. Jeśli dostaniemy pozew do sądu to pojedziesz reprezentować PPA? Złożysz się na adwokata?
[#56] Re: Spolszczenie Flashback- sprawa do redakcji

@Norbert, post #50

To dlaczego przytoczonych Smerfów, czy Mario Bros. nie można piracić? Skoro ci ludzie zarobili już na tych markach i nic nie zyskają ani nie stracą.

Hexmage960, ile z tych 50zl jakie przeznaczyłeś na zakup oryginału zostało przekazane dla wydawcy/twórców?

Jeżeli sprzedawca jest pierwszym właścicielem i kupił grę za 50 PLN, to dokładnie tyle pieniążków zostało przekazane na poczet wydawcy lub autora. Tylko, że teraz ja jestem właścicielem, a zarazem osobą która tego autora wsparła.

Kupując oryginały zależy mi tylko i wyłącznie na wsparciu oraz walorach oryginalnej wersji gry (instrukcja i dodatki). Nawet jak jest to wsparcie tak późne. Uważam, że nadal można naprawić błędy przeszłości.

Kupuję jedną grę na kilka miesięcy, a czytałem zarzuty że przez to winduję ceny u handlarzy.

Uważam, że postawa redakcji PPA, co można przeczytać w wypowiedziach redaktorów, jest wzorowa w tej sprawie.

Uważam, że nadal promując oryginały - jesteśmy w stanie przynajmniej czynić dobrze dla Amigi.

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2020 12:46:34 przez Hexmage960
[#57] Re: Spolszczenie Flashback- sprawa do redakcji

@Solo Kazuki, post #49

Czyli wystarczy żeby TC udostępniał tylko plik exe bez gry i kickstartów.
Oto musiałby się zatroszczyć użytkownik Windows.
W czasie uruchamiania .exe te dane pobierane by były z danej lokacji i gra startowałaby.
"Wilk syty i owca cała"
No i wtedy wszystko byłoby legalne. . a na ppa reklama Company złotymi literami
[#58] Re: Spolszczenie Flashback- sprawa do redakcji

@Hexmage960, post #56

Ale te pieniądze już wsparły wydawcę i twórców przy zakupie przez pierwszego właściciela.
Kupując samochód z drugiej ręki nie wspieram producenta.
50PLN teraz, nie ma nic wspólnego z cena gry przez 1995r. Inflacja, denominacja, stopa życiowa itd. itp.

Kupując oryginał z tamtych czasów NIE WSPIERASZ twórców i autorów.
[#59] Re: Spolszczenie Flashback- sprawa do redakcji

@Norbert, post #58

Można rozumieć to dwojako. Ja wspieram również nowe wydawnictwa jak np. Adama Zalepy.

Kupując samochód z drugiej ręki nie wspieram producenta.

No nie wiem, niby producent nie sprzedał nowego samochodu, ale na ulicach jeździ zarejestrowany samochód tego producenta. Innymi słowy nowy właściciel przejmuje od poprzedniego - to że wspiera tego producenta samochodów. I ja tak to rozumiem.

Gry oryginalne są poza tym fajoskie! Polecam samemu sprawdzić. Sam ostatnio kupiłem Lemmings 3, a poprzednio Worms DC. Dają kupę frajdy.

Poza tym o wiele fajniej rysuje mi się teraz w DPaincie V.

Wiem, że te tytuły trudno jest zdobyć. Ale jako osoba o zarobkach ~1000 PLN miesięcznie naprawdę potrafię je znaleźć i kupić.

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2020 13:01:24 przez Hexmage960
[#60] Re: Spolszczenie Flashback- sprawa do redakcji

@Norbert, post #58

Kupując oryginał z tamtych czasów NIE WSPIERASZ twórców i autorów.


Ale i nie łamiesz prawa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem