[#31] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@Koyot1222, post #23

Czy możecie pomóc z tekstami? Wydaje mi się że jest ok, ale nie do końca jestem pewien :/


chodzi Ci o angielski? Jeśli tak, to tak na oko:
"Who will win? You? Maby those colored crystals" - "Who will win? (albo Who will be the winner) Will it be you? Or maybe those colored crystals?"
"Advantages of the program" zamieniłbym na "Program advantages"
"Interesting music and noises in the style of 'chiptune'" - "Interesting chiptune-style music and sounds (albo SFX)"
"Attention! For a connected computer to the internet, the leaderboard is there written and read online!" - "Note: when Internet connection is available, high scores are written and read online!"

małe napisy na dole po lewej:
"ZGR3D requires a Commodore Amiga computer.
Works on classic Amiga models equipped with at least 68000 CPU and 0.5MB RAM (chip- czy tam fast-)
In case of any problems, please boot your computer without startup-sequence. "

no i jeszcze to na białym w rogu, ale to może później się przyjrzę. Na studiach miałem 4 z inglisza, to mam go w małym palcu i wiem dużo. siedzi, pije i chrupki A w razie czego mogę podpytać siostry, bo ona tłumaczy książki, to wie więcej niż wszyscy moderatorzy na PPA razem wzięci. ok, racja bije, boksuje

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 23:25:31 przez snajper
[#32] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@snajper, post #31

aha, i jeszcze kwestia przecinków itp. w polskim:

MB wielkimi literami
"Uwaga! W przypadku komputera podłączonego do internetu..." - tutaj po tym wywal przecinek, to jest wstrętny błąd - kalka z angielskiego.

"Humorystyczny i nierealistyczny sposób przedstawienia świata, w którym normalne osądy moralne i zachowania nie mają zastosowania" - popraw przecinki, do tego zmieniłbym "normalne" na "zwyczajowe" np.

(z dyktand w szkole miałem jeszcze więcej niż z angielskiego, tak że każden jeden developer MorphOS-a może mi w tej kwestii buty czyścić. siedzi, pije i chrupki)

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 23:50:00 przez snajper
[#33] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@snajper, post #31

"Advantages of the program" zamieniłbym na "Program advantages"


Lepiej będzie "Features".
[#34] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@Koyot1222, post #23

This production was inspired by KRET game created by Andrzej Baka and Mariusz Buras.
[#35] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@Don_Adan, post #30

I na niej pójdzie bez problemu :) - trzeba wywalić napis o 0.5mb.

CD jest bootowalna

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2020 07:30:10 przez juen
[#36] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@Koyot1222, post #23

Wow! Ale fajny odzew! Dziękuję za poprawki! Jesteście super!!
Postaram się wprowadzić poprawki i zamknąć temat okładki OK
[#37] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@Don_Adan, post #30

Finał ;)
[#38] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@Koyot1222, post #37

Prawie dobrze, ciagle jest "nieończąca".
Ewentualnie "tablica" na "tabela", ale to juz jakis ekspert powinien sie wypowiedziec.
Ostatnia aktualizacja: 24.10.2020 19:40:10 przez Don_Adan

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2020 19:43:11 przez Don_Adan
[#39] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@Don_Adan, post #38

OKOKOKOK
[#40] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@Koyot1222, post #37

Właściwie, nie jest to niepoprawne, ale to zamiast written to mogło by być być saved (bo tak zwrot używany jest najczęściej w kontekście zapisu danych, "bądź uploaded to/downloaded from" jeśli chodzi o przesyłanie danych), zdanie to mogłoby równierz brzmieć tak: "Note: The game takes advantage of internet connection and synchronize leaderboard when online"

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 11:30:36 przez WyciorX
[#41] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@WyciorX, post #40

Musze się poprawić, powinno być synchronizes.
[#42] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@Phibrizzo, post #28

NO TO JESTES JUZ ZOBLIGOWANY :d
[#43] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@WyciorX, post #41

A co powiecie na wkładkę?
[#44] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@Koyot1222, post #43

super AMIGA CD32 !
[#45] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@Koyot1222, post #43

Powiemy, że z angielskim słabo. Nierozbudowana CD 32 to "non-expanded". "Arrive" to owszem, może znaczyć "przybywać" ale w znaczeniu "przyjeżdżać". No chyba, że te kryształy faktycznie wjeżdżają. Ale jeżeli się tylko pojawiają, to "appear" będzie lepsze.

Opis uruchamiania zacząłbym "To start the game, insert the game media..." Bo teraz to brzmi jakbyśmy najpierw uruchamiali grę, a potem wkładali nośnik.

Co do ostatniego akapitu, to się nie wypowiem, bo nawet po polsku go nie rozumiem...
[#46] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@Koyot1222, post #43

Thank you for purchasing our game for the legendary Commodore Amiga computer!

Bootable CD runs on an unexpanded Amiga CD32. The game can be run directly from the CD or from the hard drive after the files have been copied to a selected directory.

In order to start the game, insert the CD into the drive and press action button ("fire") on the title screen.

The player's task is to break crystals on the board. During the game more crystals appear and it is important to get rid of them in a way that none of the remaining ones falls on the hero's head.

You may move your character in three directions: left, right and up. Each of the moves break crystals that are adjacent to the character's field. Crystals that are above the character can not be broken.

Zamienilem również kolejność akapitów bo były w nielogicznej kolejności. To samo trzeba zrobić w wersji polskiej.

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 07:13:42 przez mailman

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 08:45:35 przez mailman

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 08:48:20 przez mailman
[#47] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@mailman, post #46

Dzieki! Widze, ze jest gafa w oryginalnej tresci:

You may move your character in three directions: left, right and up. Each of the moves break crystals that are adjacent to the character's field. Crystals that are above the character can not be broken.

na dol ruch jest mozliwy, ale tylko jesli pole jest puste, jest to analogiczne do ruchu w dol w tetrisie, czyli tylko przyspiesza akcje - czyli nie ma sensu go opisywac. prawidlowe ruchy to lewo, prawo i gora :)
[#48] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@mailman, post #46

The player's task is to break crystals on the board. During the game more crystals appear and it is important to get rid of them in a way that any of the remaining ones fall on the hero's head.


a potem gracze będą się dziwić, że działają według instrukcji i co chwila idą do piachu. gwizdanie
korekta: poprawić any na none.
plus nie wiem, czy do fall nie trzeba dodać s.

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 08:43:00 przez snajper
[#49] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@snajper, post #48

Masz rację. Zbyt wcześnie jednak było szeroki uśmiech
[#50] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@mailman, post #49

Super! Dzięki! :)


Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 19:18:04 przez Koyot1222
[#51] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@Koyot1222, post #50

Jak ma byc bardzo purystycznie to dalbym CD32 a nie Cd32, tak jak jest w wersji angielskiej.
[#52] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@Don_Adan, post #51

OKOKOKOK
[#53] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@Koyot1222, post #52

Ok, zatem wydanie fizyczne jest juz gotowe i przetestowane na CDTV, A1000 z kick 1.2, A500 z TF 030 i 1200 z 060.

Albo sie ukaze na allegro albo nie :) To jeszcze do zdecydowania, gra jest za free na aminecie. Koszt pudelkowy bedzie jak najnizszy kolo 7 EUR, ale to sie jeszcze okaze. Taki zestaw zawiera:

- pudelko z okladka
- cd z gra (odpala na cdtv i cd32)
- dyskietka z gra
- mini plakacik z instrukcja na rewersie

Gra jest niesystemowa wiec jedynie 68k.

Wersja 1.3 zawarta w tym wydaniu ma spore poprawki w porownaniu z wersja 1.2 z aminetu, ta aminetowa bedzie zaktualizowana za jakis czas.

Highscore z internetu :)
[#54] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@juen, post #53

Ok, zatem wydanie fizyczne jest juz gotowe i przetestowane na CDTV, A1000 z kick 1.2, A500 z TF 030 i 1200 z 060.

OK
[#55] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@Koyot1222, post #50

A czy jest możliwość odpalenia tego na mini maku w MorphOS jakoś?

Nie mam klasycznej Amigi i raczej już miał nie będę, bo mnie na nią nie stać.
[#56] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@gilban, post #55

UAE
[#57] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@juen, post #53

A obraz ISO to będzie gdzieś do zdobycia?

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 11:54:19 przez gilban
[#58] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@gilban, post #57

zrobic sobie samemu w prosty sposob lub wesprzec nas kupujac w boxie za okolo 40zl z przesylka
[#59] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@juen, post #58

Gdzie będzie można nabyć tą grę? Czy już nie współpracujecie z wydawnictwem A2?

Chętnie nabędę tę grę w wersji pudełkowej. Mam wydane przez Was Tanks Furry i Bridge Strike i nie jestem zawiedziony. Powiem więcej - robicie kawał świetnej roboty.
[#60] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@Hexmage960, post #59

Czy już nie współpracujecie z wydawnictwem A2?

Zakończyliśmy współpracę. Obecnie wszystkie nasze tytuły zostały wycofane ze sklepu.
Gry R3D można już tylko nabyć bezpośrednio od producenta, np poprzez allegro a niedługo możliwe, że ebay.

Mam wydane przez Was Tanks Furry i Bridge Strike i nie jestem zawiedziony. Powiem więcej - robicie kawał świetnej roboty.

Dziękuję w imieniu całego zespołu! OKOKOK

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 14:21:44 przez Koyot1222
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem