[#61] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@Koyot1222, post #60

Gry R3D można już tylko nabyć bezpośrednio od producenta, np poprzez allegro a niedługo możliwe, że ebay.

Dzięki za informację. Już znalazłem na Allegro ofertę firmy CD-Label.

Oczywiście Was wesprę i kupię tę nową grę ZGR3D jak się pojawi (ale dopiero jak dostanę wypłatę)

P.S. Żartobliwie dodam, że wiele osób mówiło, że jak kupuje się oryginalne gry na Allegro/eBay to nie wspiera się producenta.

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 14:25:24 przez Hexmage960
[#62] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@Hexmage960, post #61

P.S. Żartobliwie dodam, że wiele osób mówiło, że jak kupuje się oryginalne gry na Allegro/eBay to nie wspiera się producenta.

Jeśli gry są z tzw "drugiego obiegu", to fakt, nic z tego nie mamy.
Kupione bezpośrednio od producenta CD-Label, tak, zysk na poziomie przysłowiowego "na piwo"
[#63] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@Koyot1222, post #62

Jeśli gry są z tzw "drugiego obiegu", to fakt, nic z tego nie mamy.

Ale jeżeli są to oryginały to nie tracicie przynajmniej.

Co innego piraty - tutaj działają na szkodę producenta.

Kupione bezpośrednio od producenta CD-Label, tak, zysk na poziomie przysłowiowego "na piwo"

Życzę Wam wszystkiego dobrego i zwrotów nakładów, jakie włożyliście w produkcję swoich gier.

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 15:44:17 przez Hexmage960
[#64] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@Hexmage960, post #63

mozna mowic wiele o allegro zlego, czasem dobrego. ale to jest dobra platforma sprzedazy dla nas i dobra dla kupujacego, prowizje allegro rekompensuje wzglednie bardzo tania wysylka, ktora jest tylko i wylacznie dzieki allegro (od 3zl do 8zl taniej niz bezposrednio w inposcie, wiec naprawde sie to wyrownuje fajnie)
[#65] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@juen, post #64

Po prostu w życiu nie wiedziałbym gdzie zajrzeć, by zapoznać się z aktualną ofertą Waszych gier i je kupić. Myślałem, że zgodnie z tradycją nowe tytuły będą dostępne w wydawnictwie A2.

Korzystajcie z platformy jaką tylko sobie zażyczycie. Dla mnie to bez różnicy.
[#66] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@Hexmage960, post #63

Ale jeżeli są to oryginały to nie tracicie przynajmniej.


gdyby nie były oryginały, to też by nie tracili. A przynajmniej nie można tak wnioskować z samego faktu nabywania piratów. Chyba że przyjmujesz mylne założenie, że w przypadku braku piratów każdy, kto kupił pirata, kupiłby zamiast niego oryginał.
Dodatkowo ceny piratów zazwyczaj są znacznie niższe niż oryginału, w rezultacie czego kupno 100 piratów nie równa się dla producenta stracie 100 * cena oryginału (choć ludzie lubią w ten sposób to przedstawiać - niektórzy pewnie dla zwiększenia efektu szoku, a niektórzy z własnej niewiedzy).
taki mały offtop.
[#67] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@Koyot1222, post #62

Mam nadzieję, że ta pozyskana kasa nie idzie wyłącznie na piwo (chyba, że to napędza pisanie następnych gier) - w nieco innych ale podobnych okolicznościach powstał nie jeden fajny kawałek zespołu Pink Floyd
[#68] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@Koyot1222, post #50

Widzę jakieś zmiany. Raczej wstawiłbym "below" zamiast "under".
[#69] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@mailman, post #68

Postaram się to jakoś naprawić. Pierwsze egzemplarze już zeszły z taśmy.
[#70] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@Koyot1222, post #69

link dla chętnych na zakup, dzięki wszystkim za wszystko. To jest gra pchełka. Ale brakowało mi jej na Amidze :)
[#71] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@Koyot1222, post #50

Mógłbyś mnie stamtąd usunąć? Doceniam gest, jednak jedna mała sugestia w temacie tłumaczeń wnosi zbyt mało, żeby występować na okładce (ten nick jest tak głupi, że psuje estetykę całej okładki poza granice naprawy, nawet Ty nie dasz rady nic z tym zrobić).

Tłumaczenie tłumaczeniem, ale i tak najważniejsze są pozytywne wspomnienia, które stworzyłeś z innymi przy pracy nad tym i przeszłymi tytułami, a to tylko początek. Czego byś nie napisał na tej okładce, nikt już Ci tych wspomnień nie odbierze. Oby tak dalej.
[#72] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@WyciorX, post #71

Nick jak nick, nie takie widzielismy :D Dziekujemy, powaznie :)
[#73] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@Koyot1222, post #69

Jak ta wersja dziala z plyty na Amidze CDTV, to tez mozecie dodac, ze Amiga CDTV compatible.
[#74] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@juen, post #70

git OK
[#75] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@Koyot1222, post #69

Kupione zapłacone OK
[#76] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@juen, post #70

Zakupione. To teraz czekam na TANKS WARS - taki wasz lokalny DUNE2:)
[#77] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@AD99, post #76

Dzięki ludziska. Już powysylane :)
[#78] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@Koyot1222, post #69

Postaram się to jakoś naprawić. Pierwsze egzemplarze już zeszły z taśmy.


to jak będziesz poprawiał, popraw jeszcze "You may move your character" na "You can move your character", bo may to jest "możesz" w znaczeniu "masz pozwolenie", a can to "masz możliwość/umiejętność/zdolność/potrafisz". Więcej o różnicach http://www.isel.pl/blog/wpis.php?nw=219. Ewentualnie można by w ogóle wywalić you can i zacząć od "Move your character" (wtedy będzie bardziej w formie instruktażu - "poruszaj postacią w 4 kierunkach") albo "You move your character" ("poruszasz postacią w 4 kierunkach").

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2020 21:32:10 przez snajper
[#79] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@juen, post #70

Kupione szeroki uśmiechszeroki uśmiechszeroki uśmiechszeroki uśmiech
[#80] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@snajper, post #78

A czy przy tego typu watpliwosciach tlumaczeniowych to nie lepiej zapytac jakiegos
czlowieka dla ktorego jezyk angielski jest rodzimym jezykiem?
[#81] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@snajper, post #78

I tak, i nie...

Around that time, can came on the scene. It was a verb that originally meant “to know,” and then “to know how to do something,” and then “to have the ability to do something.” This last meaning, which showed up around 1300, was can’s first semantic overlap with may. The overlap continued: by 1500, both can and may were used to refer to ability and possibility.

Given that there was already some overlap between the two words, it’s not surprising that by the end of the 1800s, can also came to mean “to have permission.” (If there’s anything surprising in that, it’s perhaps that it took so long for can to copy that meaning of may’s.)

It didn’t take too long for teachers and grammarians of the day to proscribe that can should only be used of ability and may of permission. We find the rule spelled out clearly (complete with a fictional student-teacher exchange) in Charles Lurie’s 1926 How To Say It: Helpful Hints On English. There is no particular reason for the rule, except for the fact that may has been used longer to mean “to give permission” than can has. Nonetheless, the “rule” lives on.

In reality, can likely has more use in the “permission” sense than is recorded, as it is more informal and so shows up in speech more frequently than may does. May is the more formal word, and if you are at all concerned about being tut-tutted, a safe choice. Can is now the verb of choice for ability, and both can and may are still used in the "possibility" sense. You may use can if you wish, and you can use may if it makes you feel better.


May vs can

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2020 23:13:39 przez mailman
[#82] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@mailman, post #81

ja jak mam wątpliwości, to zawsze porównuję w googlach, ile wyników wyrzuca. W tym przypadku z "can" jest ponad 1,5 mln, a z "may" 86. No ale skoro tak też jest poprawnie, to ok.

@Phibrizzo
może i lepiej, ale panowie zwrócili się tutaj. Przypuszczam, że gdyby mogli, to zapytaliby native speakera. Zresztą ja miałem angielski z native speakerem, i do tego Murzynem, w podstawówce od 4 klasy (dopiero od 4, bo wcześniej chodziłem do innej), a jeszcze wcześniej mnie uczył Big Muzzy wpieprzający zegarki i nawet miałem książeczkę z zadaniami z nim, z księżniczką Priscillą i z ogrodnikiem Bobem, który na nią leciał, z czarnoksiężnikiem Corvaxem, królem nie pamiętam już jakim i królową też nie pamiętam, a siostra miała drugą taką samą książeczkę, a słówek to uczyłem się jeszcze chyba jako przedszkolak. W każdym razie Murzyn całkiem spoko gość był - raz na lekcji pojechaliśmy sobie z nim na pitce. Co prawda w 7 klasie próbowali go podmienić na innego Murzyna, takiego typowego z Afryki, z dredami (daliśmy mu ksywę Bambo), ale ten nas wk**wiał ostro i prawie nic nie kumał po polsku, i ogólnie był nieprzyjemny, więc w ramach protestów potraktowaliśmy go tak jak kobiety jednego faceta z kotem i szczęśliwie dało się przywrócić ład i harmonię. Za to w liceum uczyła nas już taka mała wredna Polka w okularach, a jak wiadomo - wszystkie w okularach są wredne, tak jak ta z jutuba "Po Cudzemu", dlatego jej nie oglądam. Na jutubie fajna jest Lucy z "English with Lucy", tu jest odcinek m.in. o may i can:



ale jej też nie oglądam, bo nakłada kilogram tapety, szczególnie na oczy, i pewnie gdyby ją zmyła, to byłaby brzydka, choć ogółem i tak jest najlepsza z jutubowych nauczycielek angielskiego. We wcześniejszych odcinkach fajnie tańczyła na koniec.

* a może to było raczej w późniejszych odcinkach? Bo ten to jest z 2016, dopiero sprawdziłem.

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2020 00:43:06 przez snajper
[#83] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@snajper, post #82

Potwierdzam, jako człek lingwistyczny zajmujący się angielskim zawodowo, że 'may' jako 'permission' nie jest błędem. Z drugiej strony, w zdaniach twierdzących jest to zastosowanie archaiczne i dziś native najpewniej w tej sytuacji użyje 'can'. A Twoja propozycja, żeby w ogóle usunąć can/may z tego zdania, wydaje się najzgrabniejsza.

PS Z tymi native'ami, to nie zawsze jest trafiony pomysł. Potrzebny jest ktoś ogarnięty, bo sam fakt, że native, to może być za mało. To tak jak np. nie każdy Polak jest mistrzem władania językiem polskim. Znam takich neitywów, którym bym nie dał nawet listy zakupów do napisania ;)

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2020 01:27:47 przez mastaszek
[#84] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@mastaszek, post #83

Z drugiej strony, w zdaniach twierdzących jest to zastosowanie archaiczne i dziś native najpewniej w tej sytuacji użyje 'can'.




PS Z tymi native'ami, to nie zawsze jest trafiony pomysł. Potrzebny jest ktoś ogarnięty, bo sam fakt, że native, to może być za mało. To tak jak np. nie każdy Polak jest mistrzem władania językiem polskim.


prawda, tyle że w latach kiedy zaczynałem naukę angielskiego w szkole (1992/1993), w Polsce nie było wielu ludzi ogarniających ten język w stopniu dostatecznym*, więc tym bardziej mając do dyspozycji kogoś na takim szczeblu zaawansowania pozostawało tylko się cieszyć.

*mój ulubiony fragment ogłoszenia z któregoś Bajtka czy C&A - "All the firms elektronics or informatics" :


P.S. Księżniczka nie miała na imię Priscilla, tylko Sylvia (musiało mi się pokręcić z "princess" ). I jeździła na wrotkach.
To jeszcze przy okazji zapodam przykładowy odcinek z Lucy już z właściwą końcówką (tyylko nie wiem jak te jutubowe g*wna wyskakujące pod koniec wyłączyć, co zasłaniają najpotrzebniejsze fragmenty obrazu )


Ostatnia aktualizacja: 01.11.2020 21:28:05 przez snajper
[#85] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@juen, post #77

Odebrałem dzisiaj paczkę, pancernie zapakowaneOK.
Wszystko śmiga, dzięki.
[#86] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@AD99, post #85

STARALEM SIE :D

istotna podpowiedz do dobrego highscore:
- combosy! kazdy kolejny zjedzony klocek pod rzad (bez przerw na ruch na puste pole) daje wiecej punktow
- zapis online highscore odbywa sie w momencie wyjscia z programu
[#87] Re: ZGR3D Amiga OCS 0.5mb

@snajper, post #82

taki mały offtop, bo raptem tydzień temu wspominałem o gościu. I już nie ma faceta. Umarł 8 listopada.
https://ciechanowinaczej.pl/artykul/uczniowie-zegnaja-swojego-nauczyciela/1101831
https://ciechanowinaczej.pl/artykul/to-niepowetowana-strata-dla-ciechanowskiej-oswiaty/1100645

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 23:07:47 przez snajper
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem