kategoria: Szukam gry
[#1] Gry dla 4-o latkow
Witam, tytul podobny do juz istniejacego, gdzie ITU szuka gry dla piecoletniego dziecka, ale wlos sie jezy na glowie, co tam jest polecane. Na pewno nie przeszloby dla mojego dziecka :)

Zatem tak, dziecko praktycznie nie uzywa telefonu i tabletu, sporadycznie oglada netflixa, grywalo jak do tej pory minimalnie ale wylacznie na Amidze :) Wszystkie gry typu Super Frog, czy Lotus moga nie wydawac sie wymagajace, ale zdecydowanie nie sa to gry dla dzieci ponizej x lat (6-7?). W przypadku Poli to wyglada tak, ze nie wie za bardzo co sie dzieje...

Znacie cos? Mi sie udalo wyszperac serie z Myszka Miki (memo, puzle nauka literek i cyferek) - wszystkie opanowala w moment (smiga myszka i klawiatura, a joya jeszcze nie ogarnia), jest tez cos podobnego z Donaldem i Goofym. To bylo najprosciej znalezc, ale nie mam pomyslu na nic wiecej... Pomozcie :)
[#2] Re: Gry dla 4-o latkow

@juen, post #1

Zdecydowanie polecam np.:

- Hit Puzzle - coś jak Tetris - można grać we dwóch,
- PlayPac - klon PacMana (również gra dla dwóch osób!),
- Bounce - gra typu "Jump'n'Run" (w tę grę grałem i pamiętam, że mi się podobała, ale nie pamiętam rozgrywki).

Są to idealne gry dla małych szkrabów - proste, kolorowe, atrakcyjne.

Możesz poszukać innych tytułów na Aminecie. Jest tego zatrzęsienie (aktualnie 7285 paczek!).

Sam jako dziecko wręcz uwielbiałem Boulder Dasha oraz Robbo, ale to gry dla większych dzieci ze względu na poziom trudności.

A czy Tanks Furry albo Bridge Strike się nadadzą, czy za trudne?

Może Magazyn, jak dorobi się poziomów trudności, to się nada.

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 12:06:18 przez Hexmage960
[#3] Re: Gry dla 4-o latkow

@juen, post #1

Polecam The Shoe People. Moja siostrzenica bez problemu grała w to mając 3 lata. Tu jest moja recenzja gry w wersji spectrumowej:
link

Niezła jest też Pacmania, ale z jakimś trainerem wyłączającym kolizje z duchami. Wtedy dziecko skupia się na zbieraniu kropek bez strachu, że duch ją złapie.
[#4] Re: Gry dla 4-o latkow

@Hexmage960, post #2

Ja bym polecił Jigsaw, Hit Tiles 2 i MarryAmPic.
[#5] Re: Gry dla 4-o latkow

@PopoCop, post #3

Co do PacMana, to w PlayPac jest gra w dwie osoby, więc można pomóc małemu dziecku w grze.

Ogólnie wydaje mi się, że gra w dwie osoby w trybie kooperacji jest najlepsza.

Może dobrą grą - z komercyjnych - będzie Troddlers.

Mój bratanek zasuwał będąc bardzo mały - w Sensible world of Soccer - okazuje się to nie tak trudna gra dla malutkiego szkraba.

@Solo Kazuki

No te gry też prezentują się ciekawie i kolorowo.

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 12:18:25 przez Hexmage960
[#6] Re: Gry dla 4-o latkow

@Hexmage960, post #5

dzieki, "The Shoe People" wydaje sie najciekawsze :) Potestuje Wasze tytuly. Ogolnie rzecz biorac dla dziecka, ktore praktycznie nie gralo w gry inne niz planszowe (i skonczylo 4 lata w tym miesiacu...) to wszystko jest trudne, wiec gry musza byc sfokusowane na prostych czynnosciach w takim wieku, tzn np dobry przyklad z pacmanem i kropkami pod warunkiem wylaczonej kolizji duchow (moze tak sie nauczyc ogarniac joystick, na prostej plaszczyznie 2d). :)

gry wymagajace jakiejkolwiek zrecznosci po prostu odpadaja, poki co jeszcze :)

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 12:19:07 przez juen
[#7] Re: Gry dla 4-o latkow

@Hexmage960, post #2

Może Magazyn, jak dorobi się poziomów trudności, to się nada.


ale wtedy Pola będzie już dorosła
[#8] Re: Gry dla 4-o latkow

@juen, post #6

Nie wiem czy ja to już pisałem w wątku ITU, ale swoje dzieciaki jak miały tak około 3 lat oswajałem z komputerem przy Shufflepuck Cafe. Wydaje się że z okularnikiem na pierwszym poziomie, nawet osoba która trzyma po raz pierwszy myszkę w dłoni nie może przegrać.

W razie czego jest tam jeszcze robot, którego parametry można zdefiniować na ultra łatwe, nie mówiąc już o tym że można sobie zwiększyć rozmiar paletki. Moim chłopakom się podobało.

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 12:24:48 przez MUFA-amigaone-pl
[#9] Re: Gry dla 4-o latkow

@juen, post #1

Hugo
Ugh
Superfrog


Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 13:31:26 przez Vato
[#10] Re: Gry dla 4-o latkow

@Vato, post #9

Pierwsze spoko ale kolejnych 4-latek jeszcze nie ogarnie
[#11] Re: Gry dla 4-o latkow

@juen, post #1

A ja napiszę inaczej. Czym później dzieciak zacznie używać kompa/telefonu/tabletu etc tym lepiej. U mnie dzieciaki, starsze już, teraz wygonisz z kompa to od razu siedzi na telefonie. Wygonisz z telefonu to siedzi na TV. A na podwórko ciężko "wygonić".
[#12] Re: Gry dla 4-o latkow

@Tomski, post #11

ograniczamy jej bardzo duzo tv, ale tez nie chce by byla wykluczona cyfrowo szeroki uśmiech na poczatku bylo gorzej, ale aktualnie jest tak, ze zagra raz, dwa i wylaczamy i nie ma krzyku :)

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 13:42:36 przez juen
[#13] Re: Gry dla 4-o latkow

@juen, post #12

Mój ostatnie miesiące miał szlaban na XBOX (kończy przedszkole), na Ami pozwalałem - głównie w DeluxePaint ostatnio nagina i próbuje coś rysować, potem szachy Amigowe oraz BattleShips. Aby raz w tygodniu XBOX itp. był - wczoraj 20 stron przeczytał z książki i 20-30 zadań dodawania odejmowania zrobił, inaczej nie popuszczę.

Jakiś czas temu (jak miał 4-5 lat) to "grał" na tym:
Mickey's 123, Mickey's ABC, New Zealand Story, Blues Brothers

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 13:58:40 przez Adinfo
[#14] Re: Gry dla 4-o latkow

@_arti, post #10

Pierwsze spoko ale kolejnych 4-latek jeszcze nie ogarnie


Japończycy w tym wieku układają kostkę Rubika na czas.

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 14:06:48 przez snajper
[#15] Re: Gry dla 4-o latkow

@juen, post #12

Uwierz mi nie będzie wykluczona...
albo inaczej.... bardziej będzie wykluczona cyfrowo jak ją nauczysz grać na Amidze bo z kim ona pogada w przedszkolu o grach w które gra :)
Wiem o czym mówie... jak nakarmiłem moją Lemmingami i potem bawiła się w Blockersa to nikt nie trybił o co kaman... tylko ja :)
dostep do kompa/mediow ograniczamy ile sie da ale to nie przeszkadza zeby w wielu 7 lat pisac maile do wychowawczyni samemu i je wysylac... albo smsy do babci...
dzieci w lot łapią technologie a godzin nie wybieganych nie wrocisz...
[#16] Re: Gry dla 4-o latkow

@softiron, post #15

Zgadzam się w 100% z softironem (sorki, pomyłka, z Tomskim, odnoszę się do posta nr 11, chociaż z softironem też). Mam 4,5-latka i wiem jak to jest. Kupiłem tv boxa z youtubem i teraz żałuję, bo bardzo szybko załapał o co chodzi i teraz całymi dniami chciałby coś tam oglądać. .. Małe dzieci nie znają umiaru, chociaż na pewno zależy od danego egzemplarza... Ale lepiej dmuchac na zimne, mnóstwo trochę większych dzieciaków jest uzależnionych od gier, lepiej się do tego nie przyczyniać, nie wzbudzać zainteresowania grami od małego, bo może być potem duży problem. W każdym razie takie jest moje zdanie. Ja tam giercuję amigowo jak dzieci pójdą spać, bo wiem na bank, że baaardzo by się zainteresował i byłby problem. Wolę z nim spędzać dużo czasu na powietrzu. A o gierkach dowie się poźniej od kolegów, pewnie mu kiedyś pokażę amigowe, ale im później, tym lepiej.

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 14:59:20 przez marskow

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 15:01:56 przez marskow

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 15:03:13 przez marskow
[#17] Re: Gry dla 4-o latkow

@Tomski, post #11

Maluchy biorą przykład ze starszych. A czy mamę i tatę też trudno na dwór wygonić? ;)

A klocków i kolorowanek nie mają?
[#18] Re: Gry dla 4-o latkow

@juen, post #1

Moja siostra grała w Donald Duck Playground.
[#19] Re: Gry dla 4-o latkow

@Tomski, post #11

Witamy w klubie.

Na szczęście moi lubią się chlapać w wodzie.
Dzisiaj wystawiliśmy basen i najmłodszy już się nawet opalił. OK
[#20] Re: Gry dla 4-o latkow

@juen, post #1

Gry dla małych dzieci?
Dosłownie praktycznie każda gra z Atari 2600
Najlepiej w formie konsoli która ma dużo gier takie jak kiedyś były dostępne na bazarach.

Gry z tej konsoli mają najprostszą możliwą grafikę ale nie są paskudne jak np. były na niektórych komputerach takich jak ZX Spectrum.

Nawet ze względu na prostotę grafiki i zasad gry używa się ich do testów sztucznej inteligencji. Bardziej zaawansowane konsole mają zbyt pstrokatą grafikę.

edit://
BTW. Aby nie było że ja o Atari a tu forum amigowe to Atari VCS to taki pradziadek Amigi. Układy do tej konsoli zostały stworzone przez Jaya Minera

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 23:04:56 przez XoR
[#21] Re: Gry dla 4-o latkow

@XoR, post #20

Gry z 2600 mniej paskudne niż Spectrumowe? Serio??
I wszystkie są dobre dla kilkulatka? Serio??
Dorośli sobie nie radzą ale dla dzieci to pikuś. rotfl

I może jeszcze polecasz standardowy joy Atari ten bez przyssawek?
Moim zdaniem trzeba mieć do niego krzepę 10latka. Ale ich plus jest taki (tzn jeśli dadzą mu radę), że ręka boli na tyle szybko że nie będą grać cały dzień.

A co do algorytmów uczących się grać w stare gry. To one nie analizują grafiki. Nie widzą jej. Śledzą tylko kilka bajtów w których są zapisane życia, punkty, i czy pojawił się Game Over. Losują sekwencję wciskanych kierunków i fajerów, i w zależności od celu gry (np jak najszybciej przejechać trasę, albo utrzymać się przy życiu jak najdłużej, albo zdobyć jak najwięcej punktów przed utratą żyć). zapamiętują miliony takich sekwencji wciśnięć, i oceniają ich skuteczność w osiąganiu zadanego celu. Gra się toczy w przyspieszonych emulatorach aby jak najwięcej tych kombinacji wypróbować w jak najkrótszym czasie. Choć nie śledziłem najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie, może te lepsze już analizują grafikę.
[#22] Re: Gry dla 4-o latkow

@ZbyniuR, post #21

Te nowsze analizują obraz, i chyba jest coś na rzeczy ze starymi grami.
Link
[#23] Re: Gry dla 4-o latkow

@ZbyniuR, post #21

Gry na Atari mają niską rozdzielczość ale są kolorowe z ładną paletą kolorów i są zawsze płynne w 50/60fps tak jak na Amidze.
Większość gier ma dość prostą mechanikę i są to proste gry na jednej planszy.
Zaletą takiego Atari o jakim mówię jest to że masz setkę gier, naciskasz przycisk i wyskakuje jakaś nowa gra.
Joy pasuje ten sam co z Amigi przecież

Co do algorytmów to co prawda zazwyczaj bierze się jakiś bajt do określania funkcji strat ale same algorytmy analizują ekran aby coś z tego ugrać.
Ciekawy filmik https://www.youtube.com/watch?v=dJ4rWhpAGFI
[#24] Re: Gry dla 4-o latkow

@ZbyniuR, post #21

A kto powiedział że gry mają być proste? Dość spora część populacji, w tym młodszej, namiętnie gra w gry soulso-podobne. Niech ma to jakiś walor i uczy chociażby samozaparcia i znajdowania schematów. ;)

Bardziej chyba XoRowi chodziło że tam grafika jest bardzo mocno umowna, krew się nie leje, animacji tam prawie nie ma, więc można bezpiecznie włączyć chyba każdy tytuł bez ryzyka zgorszenia. Najwyżej się nie spodoba.
[#25] Re: Gry dla 4-o latkow

@juen, post #1

Baby Jo

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2020 13:12:07 przez dezIII
[#26] Re: Gry dla 4-o latkow

@Tomski, post #11

Im bardziej będziesz im bronił, gdy są młodsze, tym bardziej będą się do "sprzętów" garnęły, gdy będą starsze i już będą mogły. Moje pociechy miały bez większych ograniczeń, gdy były malutkie, a teraz gdy mają 8 i 10 latek, to nie mam problemów, by zajmowały się innymi przyjemnościami jak nauka czy sprzątanie. Gorzej z kąpielą i pójściem spać szeroki uśmiechszeroki uśmiechszeroki uśmiech.
[#27] Re: Gry dla 4-o latkow

@Wyrwymiech, post #26

Może pozwól by w pełni doświadczyły skutków braku kąpieli i niewyspania na czas. ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem