[#31] Re: Knights of the Sky

@Norbert, post #30

Dokładnie, 31 lat, nie doliczyłem :)
[#32] Re: Knights of the Sky

@aMifan, post #31

20 czy 30 lat - co za różnica?
[#33] Re: Knights of the Sky

@Norbert, post #30

Właśnie na parę sekund poczułem się o 10 lat młodziej. 😂
[#34] Re: Knights of the Sky

@ediman, post #26

Wings jest świetne, ale to właśnie zręcznościówka: walisz do samolotów, albo ludzi przez 5 minut, czytasz pamiętnik dla klimatu i tak w kółko. W KOTS grałem później niż Wings, a przyciągnęło mnie jeszcze bardziej. Dziś ciężko to opisać i zrozumieć, ale czułem się jak pilot samolotu podczas wojny, byłem w innym świecie. Co mogło na to wpływać? Dostawałeś misje, które mogły być różne. Startowałeś z lotniska, leciałeś do celu, walczyłeś, niszczyłeś, musiałeś wrócić z powrotem. To uczucie, gdy wracałeś do bazy po godzinie walki, w ledwo zipiącym samolocie i bez amunicji, albo gdy nie udało się wrócić i zostałeś za linią wroga. Czytanie wieści wojennych po takich akcjach robiło znacznie większe wrażenie. Miałeś też samoloty, wśród których mogłeś wybierać i z niecierpliwością czekało się na nowe modele. Dobre wspomnienia.
[#35] Re: Knights of the Sky

@xylaz, post #34

Swego czasu doskonale zestawienie tych dwóch tytułów ukazało się w którymś z nr Computer Studio.
[#36] Re: Knights of the Sky

@xylaz, post #34

Do Wings mnie przyciągały tylko misje pseudosymulacyjne, strafing i bombarding to było zło konieczne.
Też tak mieliście?
[#37] Re: Knights of the Sky

@Jacques, post #36

Misje "symulacyjne" przede wszystkim, ale strafing też lubiłem jako urozmaicenie rozgrywki, chociaż nie zawsze mi szły te misje jakbym chciał. Najmniej mi podchodziło bombardowanie.
[#38] Re: Knights of the Sky

@Grzegorz_P, post #37

Trochę lecimy w oftop teraz. Może założyć osobny wątek o "Wings"?
[#39] Re: Knights of the Sky

@Jacques, post #36

Też tak mieliśmy

[#40] Re: Knights of the Sky

@recedent, post #38

Wracając do KOTS, czy ktoś pogrywał za pomocą joysticka analogowego? Czy taki joystick nalezy podłaczyć do portu myszy i ustawić sterowanie za pomocą myszy? Nigdy nie udało mi się analogiem pograć.
[#41] Re: Knights of the Sky

@recedent, post #38

Tylko trochę, bo mówimy o Wings w aspekcie porównań do KOTS. Wstawienie tego do osobnego wątku nie ma sensu.
[#42] Re: Knights of the Sky

@xylaz, post #34

No właśnie chyba odnoście KOTS opisałeś dokładnie największe plusy Wings. Walisz nie tylko do samolotów, a także do balonów albo obrony przeciwlotniczej :) Pamiętnik to coś więcej, na bieżąco widzisz jak twoi koledzy umierają, pojawiają się nowi, razem latacie itd. I właśnie dlatego czułem się jak pilot samolotu podczas I wojny, do tego ten powiewający szalik i numer, gdy nagle masz zacięcie km lub też brak synchronizacji i strzelasz sobie po śmigle :)

I to samo uczucie, gdy postrzelany usiłujesz lądować na polu albo wracasz do bazy po straffingu... a kadłub ledwo się trzyma, tyle dziur po pociskach :)

No i kronika wojenna, ten moment gdy ogłaszają koniec wojny... !
[#43] Re: Knights of the Sky

@ediman, post #1

KOTS fajna gierka. Sam nie miałem nigdy okazji
zagrać, ale jarałem się screenami jakoś w 1993
w C&A.
[#44] Re: Knights of the Sky

@aMifan, post #42

Ja wiem, że w Wings czasem strzela się do balonów, ale głównie są to potyczki między samolotami. W KOTS miałeś mapę terenu. Nie musiałeś trzymać się misji. Widziałeś balon - mogłeś polecieć go zniszczyć. Chciałeś zrzucić bomby na budynki po drugiej stronie frontu? Mogłeś to zrobić. A może wrogi konwój ciężarówek? Twój wybór.

W filmie parę postów wcześniej można zobaczyć podsumowanie misji i listę celów jakie można niszczyć.
Samoloty, balony, ciężarówki, bazy, hangary, magazyny, bunkry, budynki, działa. Również własne.
[#45] Re: Knights of the Sky

@Bociek78, post #40

A jakie to dzojstiki analogowe?
[#46] Re: Knights of the Sky

@amikoksu, post #45

Są analogowe i cyfrowe.
Wygoogluj sobie.
To nie jest trudne.
[#47] Re: Knights of the Sky

@Norbert, post #46

Analogowy to taki gdzie osie x i y są na potencjometrach. Jest to bardzo pomocne w symulacjach.
[#48] Re: Knights of the Sky

@Norbert, post #46

Wyduckduckgowałem sobie i znalazłem adaptery do podłączenia analogowych dzojstików.
[#49] Re: Knights of the Sky

@amikoksu, post #48

Zmień wyszukiwarkę na inną, bo twoja słabo wyszukuje, albo Ty nie potrafisz wpisywać właściwych słów kluczowych.
Szukaj dalej.

Tak.
Joyem analogowym lepiej się gra w "symulatory" lotu.
Tylko czy Kinights of the Sky to obsługuje ?
[#50] Re: Knights of the Sky

@Norbert, post #49

Dobrze wyszukuje. Znalazłem to co chciałem.
[#51] Re: Knights of the Sky

@Norbert, post #49

KOTS na liście amisymulacji obsługujących joy analogowe.
http://eab.abime.net/showpost.php?p=252205&postcount=6
[#52] Re: Knights of the Sky

@Bociek78, post #51

Czy KOTS jest grywalny na 68000/7mhz z fastem?
[#53] Re: Knights of the Sky

@mmarcin2741, post #52

Wszystko jest grywalne i zalezne od zaciecia
Ja sobie przeszedlem 21 misji B17
[#54] Re: Knights of the Sky

@ingenic, post #11

Chyba mało grałeś w życiu :) Wiele tych samych gier na różne platformy różni się diametralnie.

Mam wrażenie, że zamiast pomóc, próbujesz przekonywać wszystkich, że tylko Ty masz rację. Jak widać po kolejnych postach innych forumowiczów, wiele nie znaczy wszystko. Co do mnie, grałem wiele i gram nadal a jestem już 40+ więc...
[#55] Re: Knights of the Sky

@Madman, post #54

... tym bardziej ze KOTS niewiele różniło się od wersji PC. Różnice były widoczne np w B17 czy Subwar (graficzne). Jednak milej wspominam granie w te tytuły na amidze.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem