[#31] Re: Sonic Vamped

@Artur Jarosik, post #30

aaaa. No ale też nie działa, po sflashowaniu 2.15. I to na zupełnie świeżym Coffinie z zupełnie nowej karty.

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2022 15:34:14 przez snajper
[#32] Re: Sonic Vamped

@snajper, post #31

A zainstalowałeś grę w ogóle?
[#33] Re: Sonic Vamped

@Artur Jarosik, post #32

a bo to trzeba instalooooowaaaaaaać... No tego to nikt nie powiedział. Niby coś tam było napisane, żeby uruchomić, ale to nie wiadomo na co i po co. Do tego odpaliło mi przeglądarkę z milionem okienek, to tym bardziej się wk*rwiłem i zamknąłem.

to tera ten słonik działa. Ale wygląda jakby miał problem z przezroczystością, bo wyświetla dużo fioletowego.
[#34] Re: Sonic Vamped

@snajper, post #33

i jeszcze dodam, że fire w drżojstiku nie działa. Tak że mogę sobie obejrzeć demko albo pojeździć po menu, i tyle... Bo zakładam, że w konfigu jest wszystko ustawione dobrze i przepinać go do drugiego portu nie trzeba. Choć klawisze niby też tam są, pod [Keyboard 1], a nie działają w ogóle (poza wyjściem poprzez esc; do tego jak se otworzyłem ten url z mapingsami, to w wylistowane są tam wartości od 0 do 127, po czym lecą jakieś wartości zd*py, rozpoczynające się od 1073741881 - gdy tymczasem w konfigu stoi jak byk:
[Keyboard 1]
Up=273
Down=274
Left=276
Right=275

.
[#35] Re: Sonic Vamped

@snajper, post #33

"a bo to trzeba instalooooowaaaaaaać..."

No tak, wcale tuż nad przyciskiem pobierz nie pisze jak byk:

"Run Sonic1(or 2) Unpack.bat on Windows and copy SonicVamped to your V4."

lub w pliku User's Guide :

Installation:
* Run Sonic 1 or 2 Unpack.bat on W*nd*ws 8 or 10.

Amiga jest jak Media Markt "nie dla idiotów"

Co do sterowania czytamy dalej:
Controls:
* DB9 Joystick, USB Gamepad.
Use left and right trigger to select/go back in DevMenu.
On V4 with AmigaOS 3.x for USB JoyPad support execute "Vcontrol jp",
for proper buttons mapping.


"Ale wygląda jakby miał problem z przezroczystością, bo wyświetla dużo fioletowego. "

Podziękuj Gunnarowi, że dodaje nowe instrukcje a potem je psuje.
Poza tym jak byś odpalił exe, które podesłałem to by tego błędu nie było.



--

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2022 11:16:48 przez Artur Jarosik
4
[#36] Re: Sonic Vamped

@Artur Jarosik, post #35

ok, to dzięki, później sprawdzę.
[#37] Re: Sonic Vamped

@Artur Jarosik, post #1

Hello. Testował ktoś może wersję Beta dla PiStorm & Emu68?

Ja co prawda sprawdziłem ją pod WinUAE (JIT 460MIPS). Gra działa bardzo płynnie, z ustawionym parametrem FPS w pliku konfiguracji na 60. Chwilami delikatnie potrafi zwolnić. Uruchamiając grę w oknie na WB osiągnąłem około 15 FPS. Niestety musiałem wyłączyć DevMenu ponieważ działały w nim jedynie kierunki dżojstika, natomiast wciśnięcie Fire nie daje porządnego efektu. Klawiatura nie działa wogole. Po wyłączeniu DevMenu gra uruchamia się prawidłowo. Gdy ukazuje się ekran startowy wciśnięcie Fire uruchamia pierwsza planszę. Gdy jednak nic nie robię i uruchamia się demo to w jego trakcie nie ma reakcji na wciśnięcie Fire, trzeba czekać na zapętlenie program aż do ekranu startowego. Generalnie wszystko jest Ok. Na pewno jest o wiele szybciej niż gdy uruchomie DGen z ROMem tej gry.
[#38] Re: Sonic Vamped

@Ponki1986, post #37

Fire jest ustawione na prawy trigger.
[#39] Re: Sonic Vamped

@Artur Jarosik, post #38

Po podłączeniu pada do USB, WinUAE obsługuje maksymalnie dwa przyciski Fire. Żadne inne przyciski nie są obsługiwane, tym bardziej trigger.

Generalnie mógłbym co nieco po zmieniać w konfiguracji, ale ktoś już wyżej pisał o problemach z kodami klawiszy SDL. Chyba że jest jakiś program typu SDL Joy Test na 68K, który wyświetli numer aktualnie wciśniętego klawisza, lub przycisku na padzie.
[#40] Re: Sonic Vamped

@Ponki1986, post #39

Po podłączeniu pada do USB, WinUAE obsługuje maksymalnie dwa przyciski Fire. Żadne inne przyciski nie są obsługiwane, tym bardziej trigger.


Musisz w WinUAE ustawić Cd32 pad, który obsługuje 7 przycisków.

program typu SDL Joy Test na 68K


Pobierz sobie JoyPortTest z aminetu.
[#41] Re: Sonic Vamped

@Artur Jarosik, post #40

Działa znakomicie wszystko po przełączeniu na pad-a z CD32. Dziękuję za pomoc.

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2022 21:09:36 przez Ponki1986
1
[#42] Re: Sonic Vamped

@Artur Jarosik, post #40

Pobierz sobie JoyPortTest z aminetu


Znalazłem chyba nawet coś lepszego. JoyTest_CP pokazuje wszystkie wciskane przyciski i w dodatku jest bardziej atrakcyjny wizualnie.

Swoją drogą próbowałem w pliku konfiguracji zmienić ustawienie przycisków, aby bardziej dostosować sterowanie do mojego Pada, ale po uruchomieniu gry wszystko jest przywracane jak było oryginalnie. Czy to znaczy, że nawet nie ma sensu coś zmieniać, bo w grze sterowanie zaprogramowane jest na stałe?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2022 16:42:52 przez Ponki1986
[#43] Re: Sonic Vamped

@Ponki1986, post #42

sterowanie zaprogramowane jest na stałe?

Tak.
[#44] Re: Sonic Vamped

@Artur Jarosik, post #43

Ok. Dzięki za odpowiedź.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem