kategoria: WHDLoad
[#1] WHDLoad i błąd dos error #205 (object not found) - Savegames
Cześć,

Sprzęt to A1200 z 8MB Fast, 4GB CF, OS3.1

Podczas uruchamiania SWOS 20/21 i The Settler dostaje komunikat jak w temacie, ze ścieżką do Save'a.
Save oczywiście zapisany.
Problem pojawia się tylko na prawdziwym sprzęcie. Na WinUAE używam identycznego obrazu karty CF i gry się normalnie uruchamiają, Save'y są widoczne.
[#2] Re: WHDLoad i błąd dos error #205 (object not found) - Savegames

@davidtychy, post #1

Jest maxtransfer 1FE00?

BTW to właśnie CF. Miałem z 5 różnych marek i z każdą były jakieś jaja ... a to cos się sypało po uruchomieniu, na innej z kolei system nie widział plików ... które były. Od kilku lat tylko talerzowiec i zero problemów. Niektórzy chwalą także karty sd.
1
[#3] Re: WHDLoad i błąd dos error #205 (object not found) - Savegames

@misiek2, post #2

Takie same miałem przygody.
[#4] Re: WHDLoad i błąd dos error #205 (object not found) - Savegames

@misiek2, post #2

Ja miałem tylko, gdy maxtransfer nie był ustawiony, ale może miałem szczęście i nie trafiały mi się podróbki, spaliła się tylko jedna. Karty SD ok, choć takie szybkie nie są.
[#5] Re: WHDLoad i błąd dos error #205 (object not found) - Savegames

@misiek2, post #2

Jest maxtransfer 1FE00?


Tak

[#6] Re: WHDLoad i błąd dos error #205 (object not found) - Savegames

@davidtychy, post #5

miałem podobnie, karta CF okazała się nie koniecznie działająca w trybie PIO twardego dysku,
"poszła" do wymiany !

ps.
proponuję Tobie adapter karty SD, aby można było tą kartę podłączyć do CF
i zapomnisz o problemach :)


Ostatnia aktualizacja: 12.03.2023 22:59:26 przez Cezarykl
[#7] Re: WHDLoad i błąd dos error #205 (object not found) - Savegames

@davidtychy, post #1

A jaka to karta?

Settlersów instaluj normalnie z dyskietek, nie ma sensu używać wersji whdload na tej konfiguracji, chyba, że poprawia jakieś błędy.
[#8] Re: WHDLoad i błąd dos error #205 (object not found) - Savegames

@san_u, post #7

Na PFS The Settlers zainstalowane z dyskietek, także ma problem z zapisem. Testowane na dysku talerzowym. Na oryginalnym ffs działa.

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2023 12:39:29 przez Blady
[#9] Re: WHDLoad i błąd dos error #205 (object not found) - Savegames

@san_u, post #7

Ja na dysku talerzowym z PFS nie mam problemu z 'sejwami' w The Settlers (wersja WHDLoad).
[#10] Re: WHDLoad i błąd dos error #205 (object not found) - Savegames

@davidtychy, post #1

Która wersja PFS3, najnowsza AIO?
[#11] Re: WHDLoad i błąd dos error #205 (object not found) - Savegames

@san_u, post #10

Niepamietam, sprawdzę wieczorem.
[#12] Re: WHDLoad i błąd dos error #205 (object not found) - Savegames

@san_u, post #7

A jaka to karta?

Settlersów instaluj normalnie z dyskietek, nie ma sensu używać wersji whdload na tej konfiguracji, chyba, że poprawia jakieś błędy.

Sprawdziłem teraz pod WinUAE
Karta MicroSD Toshiba 4GB klasa 4 w przejściówce do SD
Settlers musi być odpalone z WHDLoad :)
[#13] Re: WHDLoad i błąd dos error #205 (object not found) - Savegames

@san_u, post #10

Która wersja PFS3, najnowsza AIO?

Prawdopodobnie najnowsza z Aminetu. I tak, jest to AIO
[#14] Re: WHDLoad i błąd dos error #205 (object not found) - Savegames

@davidtychy, post #13

Zapisałem obraz dysku na innej karcie MicroSD - Sandisk.
Uruchomiłem inną grę - Cannon Fodder - ten sam błąd
[#15] Re: WHDLoad i błąd dos error #205 (object not found) - Savegames

@davidtychy, post #14

Hej, podaj proszę zainstalowaną u Ciebie wersję WHDLoad oraz wersję Slave do gry Cannon Fodder.

Tutaj znajdziesz najnowszy Slave do Cannon Fodder:

https://www.whdload.de/games/CannonFodder.html

Czy problem dotyczy tylko zapisanych stanów gry (Savegames)?
[#16] Re: WHDLoad i błąd dos error #205 (object not found) - Savegames

@davidtychy, post #14

A pewny jestes, ze nie masz zadnej literowki w sciezce dostepu do save'u? Bo byl taki taki jeden na EAB co mial podobny problem, i po prostu sciezka byla bledna. Daj zrzut ekranu jaki wyswietla WHDload, bodaj wtedy podaje sciezke.
[#17] Re: WHDLoad i błąd dos error #205 (object not found) - Savegames

@Don_Adan, post #16

Kolega napisał, że jak uruchamia obraz tej karty na WinUAE, to save'y są widoczne.
[#18] Re: WHDLoad i błąd dos error #205 (object not found) - Savegames

@davidtychy, post #14

Aż człowiek by sam chciał zobaczyć osobiście ten obraz i sprawdzić na swojej Amidze. Testy na WinUAE trzeba odrobinę traktować z przymrużeniem oka, bo dysk domyślnie jest obsługiwany przez inny sterownik, a dokładna emulacja procesora to chyba jest tylko dla 68000 (68020 ma wyniki wydajności niezgodne z rzeczywistością), też miałem kiedyś sytuacje w których jakaś gra nie działała mi na Amidze, a działała na WinUAE, a gdy zmieniłem wersję whdload na taką na którą powstał plik .slave, to się uruchamiała.
[#19] Re: WHDLoad i błąd dos error #205 (object not found) - Savegames

@san_u, post #17

Ale to nie ma znaczenia, jeszcze zalezy jak uruchamia po podlaczeniu. Po prostu moze on miec pare katalogow S: z roznymi konfiguracjami dla WHDload. Normalnie taki komunikat WHDload oznacza, ze pod podana sciezka dostepu nie ma danego pliku, i raczej o to tutaj chodzi. Zla sciezka.
[#20] Re: WHDLoad i błąd dos error #205 (object not found) - Savegames

@Don_Adan, post #19

Chyba znalazłem problem. Albo był z paczką gier WHDLoad, którą gdzieś ściągnąłem. Albo to, że tą paczkę gier ściągnąłem i wypakowywałem pod Windows, a dopiero później, gotowe katalogi/pliki kopiowałem na obraz dysku Amigi. W każdym bądź razie ściągnąłem WHDLoad Pack Downloader z EAB i ściągnięte stamtąd gry ręcznie wypakowałem pod Amigą i wszystko działa.

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2023 21:16:41 przez davidtychy
[#21] Re: WHDLoad i błąd dos error #205 (object not found) - Savegames

@davidtychy, post #20

WHDLoad Pack Downloader z EAB

Można coś więcej na ten temat?

Ed. Już znalazłem:
https://eab.abime.net/showthread.php?t=109171

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2023 21:55:45 przez sq7bti
[#22] Re: WHDLoad i błąd dos error #205 (object not found) - Savegames

@sq7bti, post #21

Można coś więcej na ten temat?


https://github.com/MrV2K/WHDLoad-Download-Tool
[#23] Re: WHDLoad i błąd dos error #205 (object not found) - Savegames

@davidtychy, post #20

wypakowywałem pod Windows

Sprawdziłem jeszcze raz i tutaj jest problem. Gry z tej samej paczki WHDLoad, ale wypakowane pod Windows powodują problem z zapisem. Te same gry, z tej samej paczki WHDLoad, ale archiwa LHA są już wypakowane na Amidze (a nie pod Windows) zapisują/odczytują save'y bez problemu.

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2023 22:00:20 przez davidtychy
[#24] Re: WHDLoad i błąd dos error #205 (object not found) - Savegames

@davidtychy, post #23

A jakim programem wypakowujesz i jak przenosisz? Ja używam 7z i dodaję folder jako dysk w Winuae i za pomocą WinUAE kopiuję. Jeszcze mi się tak nie zdarzyło jak tobie, choć może to akurat zrządzenie losu.
[#25] Re: WHDLoad i błąd dos error #205 (object not found) - Savegames

@Don_Adan, post #19

Chcesz powiedzieć, że na Winuae założyciel wątku uruchamia sobie WB z tej karty inaczej, niż na Amidze, przez co w WinUAE katalog na karcie istnieje, a na Amidze nie? Ja zakładam, że robi to samo na jednym i na drugim, czyli tu wciska przycisk power na zasilaczu, a tu klika START w programie i czeka, aż się WB załaduje, by następnie uruchomić grę.
[#26] Re: WHDLoad i błąd dos error #205 (object not found) - Savegames

@san_u, post #25

PC-et (czyli Windows) nie obsluguje niektorych znakow w nazwach katalogow lub plikow, ktore obsluguje Amiga. Dlatego pisalem na poczatku w poscie 16, ze to moze byc kwestia literowki w sciezce dostepu, i chcialem zobaczyc jaka ta sciezka jest. A dlaczego to dziala na PC-cie? Moze jest jakies obejscie w WinUAE? Ale raczej Windows automatycznie konwertuje te znaki na inne. Przez to sciezka dostepu sie zgadza, bo jest taka sama ale zmieniona.
[#27] Re: WHDLoad i błąd dos error #205 (object not found) - Savegames

@Don_Adan, post #26

A o to ci chodziło, jednak jeśli ten katalog znajduje się na obrazie dysku, to nie powinno i tu i tu się zachowywać tak samo? WinUAE nie powinno ingerować wg mnie w system plików na obrazach dysków, nie wiem na jakiej zasadzie by to miało polegać, bo musiałoby monitorować każdy system plików, a w zasadzie wiedzieć jak on działa, żeby mu ścieżki korygować.
[#28] Re: WHDLoad i błąd dos error #205 (object not found) - Savegames

@san_u, post #27

Nie uzywam WinUAE, ale byc moze jest roznica czy korzysta sie z nosnika typu CF czy z plikopartycji pod WinUAE. Byc moze Windows jakos kontroluje takie nosniki, ktore sa do niego podpiete nim skorzysta z nich WinUAE.
[#29] Re: WHDLoad i błąd dos error #205 (object not found) - Savegames

@Don_Adan, post #26

Tak, to wiem. W Amidze można stosować niektóre znaki, jakich pod Windows nie. Ale tutaj sprawa była prosta, bo ścieżka to "save/nazwa_pliku". W każdym bądź razie pod UAE już działa. Muszę jedynie sprawdzić kartę pod prawdziwą Amigą.
[#30] Re: WHDLoad i błąd dos error #205 (object not found) - Savegames

@Don_Adan, post #26

Tylko jak windows nie obsługuje znaków w nazwie lub danej nazwy lub rozszerzenia pliku, bo jest zarezerwowane dla systemu, to problem pojawia się już przy rozpakowaniu plików. Przynajmniej tak to wyglądało u mnie pod win10 i winrarze. Wtedy jeszcze nie wiedziałem czemu i myślałem, że rar sobie nie radzi z niektórymi lha. Pamiętam, że użylem wtedy jakiejś starej wersji winzipa czy winace i rozpakowałem, a później nie mogłem tych plików skopiować ani usunąć i musiałem się bawić w CMD z uprawnieniami

Ostatnio rozpakowałem kolekcję whd total commanderem. Kilka gier dało błąd, to rozpakowałem już w filemasterze na Amidze.

Gry działają ale nie sprawdzałem Saveów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem