[#31] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #2

Reshoot Proxima 3 jest ukonczona, po ponad 4 latach tworzenia. Sprzedaz juz niedlugo, pewnie na tym Amiga38 w Niemczech, czy jak sie to nazywa. Gra wygladala ladnie.

link
1
[#32] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #31

Ładnie to wygląda Disposable hero czy trauma zer0. Tu jest jedynie akceptowalnie.
3
[#33] Re: Zapowiedzi nowych gier

@michal_zukowski, post #32

Podajcie listę gier które nie odstawały mocno od gier z czasów panowania Amigi waszym zdaniem warto je kupić.
Od roku powiedzmy 2010.
1
[#34] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Sventevith, post #33

Każdy będzie mieć inną listę. No i "kupić" pozostaje dyskusyjne, bo większość jest freeware lub za dotacją, ale dla mnie lista godnych uwagi, które nie mają się czego wstydzić do amigowego "heyday": Boxx 4, Bridge Strike, Enemy, Luma, Magicka, Metal Gear, Metal Slug, Mr Beanbag, Neonnoir, Ooze: The Escape, Powerglove, Putty Squad, Rygar, Shadows of Sergoth, Solid Gold, Tiny Little Slug, Turrican 2 (AGA), Worthy.
1
[#35] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Sventevith, post #33

Moje subiektywne odczucie,nie licząc portów, z głowy i nie w kolejności. Tak we wszystkie grałem, w te co nie wrzuciłem na listę też.

Worthy
Aquabyss
Inviyya
Putty Squad (chociaż gra z 1994 ale wyszła w 2013)
Barbarian+
Black Dawn Rebirth
Black Dawn Technomage
Celtic Heart
Solid Gold
Zerosphere
Devil's Temple
Powerglove
Reeshoot R
Shadows of Sergoth
Skillgrid
Tinyus
Turrican 2 AGA

Z portow to chyba najlepsze Diablo i Dark forces.

Z tego co in progress: Dread (czy jak to się teraz nazywa), BOss Machine, Castlevania Aga, Yoomp,l.

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2023 18:54:03 przez twardy
1
[#36] Re: Zapowiedzi nowych gier

@twardy, post #35

Ja bym dodał jeszcze porty od Hoffmana z MSX2 (Metal Gear i Knightmare), Center Court 2, Heart of Alien
1
[#37] Re: Zapowiedzi nowych gier

@michal_zukowski, post #36

Jeszcze Magazyn od Hexemaga960.
2
[#38] Re: Zapowiedzi nowych gier

@michal_zukowski, post #36

Knightmare to MSX1.
[#39] Re: Zapowiedzi nowych gier

@kempy, post #38

a Knightmare Gold 2.0. to MSX2
[#40] Re: Zapowiedzi nowych gier

@michal_zukowski, post #39

A jest ten port na Amidze?
[#41] Re: Zapowiedzi nowych gier

@twardy, post #35

ale ciezko wybrac taka z tej listy, ktora dorownuje hitom z lat 90'ych.
[#42] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #41

Chocby Turrican 2 AGA.
[#43] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #42

ta... w kazdym razie jesli ludzie nadal beda tak wspolpracowac ze soba jak do tej pory, to g... z tego bedzie. ok, racja
[#44] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #41

Sądzę, że wiele. Kwestia tego, że niektórzy żyją myślami w tamtej epoce. To tak, jak z muzyką. Wszyscy mówią, że teraz nie ma muzyki jak kiedyś. Jest inna, może nawet czasami lepsza, ale obecnie tak świat się zmienił, że albo tego się nie dostrzega, albo nawet nie wie, że jest.

Przykład - czym Solid Gold czy Worthy odstaje od gier z "epoki"? Moim zdaniem niczym. W epoce były nawet gorsze gry, o czym się mniej mówi. Teraz jesteśmy zalewani crapem i nawet gdy pojawią się warte uwagi tytuły nikt o tym za dużo nie mówi, bo przecież lepiej narzekać. Dlatego trzeba skończyć z wychwalaniem shitów (które kiedyś też były i lądowały masowo na Aminecie) a dyskutować o rzeczach dobrych, które są. Wiem, że znowu nacisnę niektórym na odcisk, ale te wszystkie produkcje Amitena czy konwersje/porty JOTD powinny przejść niezauważone i pozostać na wieki w odmętach Aminetu - bez komentarzy, bez refleksji, bez ekscytacji.
6
[#45] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #44

ej, Supercars 2 aga jest ok
1
[#46] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zapowiedzi nowych gier
[#47] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zapowiedzi nowych gier
[#48] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #44

Wiem, że znowu nacisnę niektórym na odcisk, ale te wszystkie produkcje Amitena czy konwersje/porty JOTD powinny przejść niezauważone i pozostać na wieki w odmętach Aminetu - bez komentarzy, bez refleksji, bez ekscytacji.


Kolego, zluzuj gumę i daj się ludziom cieszyć. Skoro jacyś są zainteresowani czy tacy, którym się to podoba to już warto dla nich coś robić. Zobacz, że dzięki temu nawet ty czy selur macie robotę, bo możecie sobie pohejtować. 😁
2
[#49] Re: Zapowiedzi nowych gier

@majster, post #48

Kolego, zluzuj gumę i daj się ludziom cieszyć.


Zabraniam cieszenia!!
zabieram wszystkim radosc z krapow i przykrece gume tak, ze nie bedzie mozna jej juz zuc....


Niech zyje HEJT !! splat
[#50] Re: Zapowiedzi nowych gier

@djpiotrs, post #46

50%? Gdybyś patrzył na muzykę szerzej, to by to nie było 50%, a promil.

Jeśli chodzi o gry to niby co ma powstawać na ECS/AGA ?

Gry wykorzystujące potencjał ECS, AGA.

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2023 13:01:53 przez amikoksu
1
[#51] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #49

Niedługo licznik osób, które Cię ignorują się przekręci i będzie fakap na bakendzie PPA szeroki uśmiech
[#52] Re: Zapowiedzi nowych gier

@_DiskDoctor_, post #51

trudni.... w spoleczenstwie plaskoziemcow zawsze bylo wiecej niz uczonych
2
[#53] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #34

Ja sądzę, że porównywanie współczesnych i ówczesnych gier na Amigę powinno się odbywać na kilku płaszczyznach.

Może warto opisać to bardziej szczegółowo:

- Rozgrywka,
- Grafika,
- Dźwięki i muzyka,
- Mechanika.

Według mnie ówczesne gry są doskonałe w swoich gatunkach, przykładowo:

- Ishar,
- Benefactor,
- Desert Strike,
- Body Blows Galactic,
- Goblins,
- Sim City.

Ale mechanika, wygoda rozgrywki czasami ustępuję bardziej współczesnym produkcjom. Gatunki się rozwijają i dotyczy to też gier na Amigę.

Nowsze gry, po które warto sięgnąć to według mnie:

- Lemmings 3,
- Worms: The Director's Cut,
- Valhalla 3.

Istnieją gry nowe, które mają dosyć spore wymagania. Rekompensują to częściowo interesującą rozgrywką i całkiem dobrą mechaniką:

- Napalm,
- Foundation,
- Alien Breed 3D II: The Killing Grounds.

Ja próbuję stosować następujące reguły, które uważam że decydują o grywalności:

- Możliwość edycji poziomów (mile widziana edycja innych aspektów gry),
- Dobra, wygodna mechanika,
- Mile widziana odpowiednia zgodność z systemem Amigi,
- Sprawdzony pomysł, albo nowatorskie rozwiązania.

Warstwa graficzna i dźwiękowa mają bardzo duże znaczenie w ogólnym odbiorze. Wystarczy mi jak będzie to trzymać się podstawowych reguł estetyki.

Gatunków gier jest mnóstwo. To, że powstają gry z platformy 8-bit nie jest ujmą. Gatunki takich gier mogą być bardzo interesujące i wciągające.

Ważne, że skoro te gry powstają dzisiaj, autorzy mogą zadbać o wiele elementów, których może brakować w klasycznych grach.

Czytałem ostatnio komentarze pod niedawnym odcinkiem podcastu "Amiga bez ściemy" poświęconym nowym grom na Amigę i tam w komentarzu kilka osób krytykowało grafikę porównując ją do produkcji z czasów świetności Amigi.
[#54] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zapowiedzi nowych gier
[#55] Re: Zapowiedzi nowych gier

@majster, post #48

Zacznij czytać wątek od początku, a nie od połowy.
[#56] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #53

Ale o czym ty tu piszesz. Kolejny, który nie śledzi wątku od początku i wrzuca wypracowanie, które pokazał pani w podstawówce w 1996 roku.
3
[#57] Re: Zapowiedzi nowych gier

@michal_zukowski, post #45

Tu pełna zgoda.
[#58] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #56

To było moje zdanie w dyskusji - polemizowałem z opinią, że obecnie powstające gry nie dorównują klasykom z czasów świetności. Według mnie to częściowo prawda, ale zapomina się, że mechanika obecnych gier jest sporo lepsza w porównaniu z tamtymi grami.

Przy okazji wrzuciłem przykłady takich nowszych gier, choć nie takich po 2010, ale w nowych czasach (po 1995).

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2023 18:11:43 przez Hexmage960
[#59] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #58

No to chyba nie powinieneś odpisywać na mój komentarz, ale osób które twierdzą inaczej oraz lista przytoczonych gier chyba trochę nie na miejscu.
[#60] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #59

OK, w porządku, odpisywałem zbiorczo w wątku.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem