[#31] Re: Civilization Aga i barbarzyńcy.

@Rafał A-3000, post #1

Jako ekspert (22 lata grania, do chwili przejścia na poziomie Emperor) informuję, że nie ma czegoś takiego jak „oddanie miasta barbarzyńcom”. W Civ 1 (nieważne AGA czy ECS) występują dwa rodzaje barbarzyńców: lądowi, którzy po zdobyciu miasta niszczą je doszczętnie oraz morscy, którzy zdobywają miasta po to, by pod ich kontrolą produkowały kolejne jednostki barbarzyńców.

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2024 18:54:26 przez OSH
1
[#32] Re: Civilization Aga i barbarzyńcy.

@OSH, post #31

O! Na taki głos czekałem! Teraz znam ich zasady. Szykuję więc wyspę dla barbarzyńców,. Coś mi się jednak wydaje, że wszyscy wysiadają że statków... (?)
Potem są jeszcze lądowi powstańcy.

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2024 19:21:17 przez Rafał A-3000
[#33] Re: Civilization Aga i barbarzyńcy.

@Rafał A-3000, post #32

To są rewolucjoniści (guerrillas). Działają na podobnej zasadzie, tylko są uzbrojeni w broń palną, pojawiają się, gdy odkryjesz proch strzelniczy (gunpowder).
[#34] Re: Civilization Aga i barbarzyńcy.

@Rafał A-3000, post #3

Czy można gdzieś zobaczyć "side-by-side", czyli obok siebie analogiczne screeny z wersji ECS i AGA? Jestem ciekaw różnic graficznych.
[#35] Re: Civilization Aga i barbarzyńcy.

@Mario, post #34

jeszcze mozna porównać z wersją dla shapeshiftera:
[#36] Re: Civilization Aga i barbarzyńcy.

@OSH, post #33

A jest gdzieś dostępna instrukcja do gry? Opis wszystkich opcji, skrótów klawiaturowych itd. itd.

Druga sprawa że ściągnąłem wersję ECS PL, i jak się okazało to PL były tylko napisy w intrze, w grze wszystko po angielsku.
[#37] Re: Civilization Aga i barbarzyńcy.

@karolb, post #36

[#38] Re: Civilization Aga i barbarzyńcy.

@koczis, post #37

Czytałem ten artykuł przed zadaniem pytania.
Szukam opisu/poradnika bardziej obszernego OK
[#39] Re: Civilization Aga i barbarzyńcy.

@Rafał A-3000, post #1

A jaka jest różnica między tymi wersjami: v855.01 i v855.04 oby dwie OCS / ECS?
[#40] Re: Civilization Aga i barbarzyńcy.

@karolb, post #36

Tu:

https://retro-commodore.eu/files/downloads/amigamanuals-xiik.net/Games/Civilization%20-%20Technical%20Supplement-FR.pdf

ale w języku francuskim.
1
[#41] Re: Civilization Aga i barbarzyńcy.

@karolb, post #36

3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem