kategoria: Instalacja gier
[#31] Re: Quake Clickboom problem z obrazem

@Przemoslo, post #29

Załatwiłem TV z Hdmi i faktycznie Quake (Clickboom) odpalił się na RTG. Podobny przypadek miałem z grami Exhumed, Blood, Dark Force. Na AGA był tylko dźwięk i czarny ekran, a przez hdmi na rtg wszystko bylo dobrze czyli był obraz i dźwięk. Natomiast jak uruchomiłem pecetowskiego Quake przez amigowski port to obraz mam tylko na AGA. Taka ciekawostkaszeroki uśmiech Nadal nie wiem dlaczego tak się dzieje?


Te gry domyślnie sobie widać wybierają tryb RTG jeśli jest dostępny, ewentualnie tak są skonfigurowane już w samej grze lub tooltype ikony. Uruchom AmigaOS trzymając wciśnięty prawy przycisk myszy podczas ładowania, co doraźnie wyłącza P96 i ograniczy dostępne tryby do AGA..

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2024 14:13:07 przez Jacques
1
[#32] Re: Quake Clickboom problem z obrazem

@Jacques, post #31

Też tak uważam. Natomiast o tricku z przyciskiem nie wiedziałem, sprawdzę szeroki uśmiech
[#33] Re: Quake Clickboom problem z obrazem

@Jacques, post #31

Uruchom AmigaOS trzymając wciśnięty prawy przycisk myszy podczas ładowania, co doraźnie wyłącza P96 i ograniczy dostępne tryby do AGA..

Pod warunkiem że taka metoda będzie dopisana w s-s.
1
[#34] Re: Quake Clickboom problem z obrazem

@Norbert, post #33

Domyślna instalacja P96 tak się zachowuje.
2
[#35] Re: Quake Clickboom problem z obrazem

@Jacques, post #31

Bingo! Trick z prawym przyciskiem się sprawdził. Wszystkie gry, w których nie było obrazu, teraz normalnie się odpalają na AGA. Czyli prawy przycisk myszy przy starcie systemu wyłącza Picaso96. Dobrze się dowiedzieć czegoś nowego. Dzięki! Temat uważam za zamkniety, pozdrawiamOK
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem