[#1] Command & Conquer na Amigę 500?
Ciekawe czy dałoby się zaadoptować na nasze podwórko

https://indyjo.itch.io/commandconquer
3
[#2] Re: Command & Conquer na Amigę 500?

@reactor, post #1

1
[#3] Re: Command & Conquer na Amigę 500?

@Norbert, post #2

Tylko, ze port na Atari STE dziala z 10MB RAM i 68000 8 MHz.
A port Arcziego ma duzo wyzsze wymagania.
Jesli to rzeczywiscie dziala OK, na takim Atari STE, to byc moze port na Amiga 500/600 2MB chip i 8 MB fast jest mozliwy.
Choc nie wiem jak tam jest z blitterem, bo Amigowy tylko 2MB chip max obsluguje, a moze potrzebne byc wiecej.
No i swiadczyloby to tez o dobrym wykorzystania AI przez autora portu.
No i nazwa jest wlasciwa, nie jakas tam VanillaConquer , ktora sie kojarzy ze zdobywaniem przypraw do pieczenia.

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2026 20:49:12 przez Don_Adan
1
[#4] Re: Command & Conquer na Amigę 500?

@Don_Adan, post #3

6800 i 8mhz to minimalne wymagania, przy których sie nie da grać podobno, redukcja kolorow z 256 do 16 też pewnie nie zrobi efektu WOW !!
[#5] Re: Command & Conquer na Amigę 500?

@Norbert, post #2

A gdzie tam pisze że to na Amige?
Ja tam widze same psistormy, wampiry i inne emualtory...
[#6] Re: Command & Conquer na Amigę 500?

@RokiS, post #5

060 to nie jest emulator
[#7] Re: Command & Conquer na Amigę 500?

@_DiskDoctor_, post #6

Apollo/Vampire V4 PiStorm/Emu-68 accelerators .




Ostatnia aktualizacja: 25.06.2026 21:11:52 przez RokiS
1
[#8] Re: Command & Conquer na Amigę 500?

@dynx, post #4

https://www.reddit.com/r/amiga/comments/i3tx6u/for_what_technical_reasons_was_the_atari_st_not/?tl=pl
[#9] Re: Command & Conquer na Amigę 500?

@dynx, post #4

Tego to nie wiem, bo nie widzialem tego portu w akcji, byc moze to jest kwestia samej logiki gry, ze jest za ciezka dla 68000 8MHz.
A byc moze ilosci blitowanej grafiki.
Przy dobrze zrobionej grafice to 16 kolorow wystarcza dla A500, przyklad to chocby Grind.
A jest wtedy szybciej i mniej chipu potrzeba.
Dune 2 dziala na A500 calkiem dobrze i calkiem niezle wyglada.
A to jest gra tego samego Westwood Studio.
Oczywiscie to musi byc port w Low Res czyli 320x200 (320x240 max), o ile gra ma mozliwosc ustawienia takiej rozdzielczosci.
Zadnego AHI, tylko Protracker i SFX, lub same SFX.
Ale konfig z 10MB pamieci i HD w A500 (bez karty turbo) to jednak duza nisza jest, moze z 0.01% albo i mniej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem