[#1] RPGi etc.

Witam.
Kiedys ostro byl walkowany temat RPGow na ami (w pismie chocby Amiga Computer Studio - to byly czasy -- dwa konkurujace ze soba pisemka amigowe :) )
Teraz nic nie slychac, czy ktos cos wie na teamt jakichkolwiek nowych produkcji.
Jakie RPGi na Ami moga mnie na troche usadzic przed monitorem (co bym na piwko nie chodzil za czesto po pracy :) ) - prosze o sugestie. Mam na mysli rowniez starsze, z pewnoscia kupie gdzies jakies klasyki, ale moze cos mozecie zasugerowac?
ps: przez wiele lat prowadzilem Warhammera, Cyberpunk`a, Zew Cthulhu. Moje ogolnie ulubione giery w klimacie to (niestety tez pecetowe): HOMM2/3 (4 suxx), Morrowind, Ishar`y (ale w te malo gralem, wiec musze nadrobic), Baldurs gate (wkurza mnie troche liniowosc tej gry ale poza tym rulez)...i tyle.
Mam wiele do nadrobienia, prosze o rady...

[#2] Re: RPGi etc.

@Eith, post #1

ps: no RPGi prowadzilem przez PARE lat a nie WIELE...wypowiadam sie jakbym byl weteranem, hehe. No ale w klimacie bylem przez ok. 8 lat (plus mnostwo literatury) - te informacje podaje aby osoba ktora ew. mi cos doradzi wiedziala o jaki klimat mi chodzi (aha, nie lubie jakos Diablo..)

[#3] Re: RPGi etc.

@Eith, post #1

Teraz nic nie slychac, czy ktos cos wie na teamt jakichkolwiek nowych produkcji.

Nowe wieksze gry na Amige? Zero szans. :( Chyba, ze jakies porty staroci z innych platform albo jakies multiplatformowe (np. pisane pod SDL).
[#4] Re: RPGi etc.

@MDW, post #3

No jak? Przeca amigowa myśl techniczna najlepsza jest. :P A Tales of Tamar, nasz własny MMORPG, co go teraz portowali na inne platformy, co by niewierne psy kloniarskie też mogły się bawić?
[#5] Re: RPGi etc.

@Eith, post #1

Jesli chodzi o cRPG to mozna polecic oczywiscie to co "stare, ale jare"...

Amberstar i Ambermoon (choc ja gralem tylko w druga, ale gralem dlugo, ok. roku czasu i gra mnie wciagnela jak chyba zadna inna na tak dlugo).

Dungeon Master 2 (nie wiem jak jedynka bo nie gralem, ale dwojka to mistrzostwo swiata jesli chodzi o klimat i wykonanie, istnieje rowniez wersja na Maca 68k, ktora ma lepsza grafike (wiecej kolorow i wyzsza rozdzielczosc), ale nie ma tak dobrej muzyki jak na Amidze)

Eye of Beholder I i II,

Evil's Doom - chyba bylem zbyt slaby zeby przejsc ta gre :)

Ishar 1, 2 i 3 (w jedynke nie gralem, wiec na pewno moge polecic dwojke i trojke),

Black Crypt

sa tez inne, ale wymienilem te, w ktore gralem i moge polecic :)

[#6] Re: RPGi etc.

@grxmrx, post #5

Dzieki :)
Pogram w to sobie na bank jak je dorwe!

[#7] Re: RPGi etc.

@Eith, post #6

Na amigę wychodziły głównie dungeon-crawlery z czego najlepsze moim zdaniem to Black Crypt i Eye Of The Beholder 2. Jeśli bawił Cię CP2020 to polecam stricte amigowy Perihelion i Hired Guns. A najlepszym bez wyjątku erpegiem na ami jest Ambermoon - wzorowany trochę na Ultimie ale z rewelacyjną grafiką i muzyką (jak na amiśkowe standardy).

http://eager.orgfree.com/RPG.html
[#8] Re: RPGi etc.

@kempy, post #7

Dzieki. Ciekawa gra byl Liberation, podobal mi sie klimat i muza (no, owe na siebie wplywaja z lekka na ogol, heh), grales?

[#9] Re: RPGi etc.

@Eith, post #8

Liberation aka Captive 2? Jasne, mam nawet oryginalną wersję na cd32. Szczerze mówiąc strasznie się na tym kawałku softu zawiodłem. Przeszedłem 2 misje i już nie miałem siły na następne, gdyż tylko powielały ten sam schemat. Ta gra to rewelacyjny przykład przerostu formy nad treścią - niby tyle przedmiotów, lokacji, budynków, dialogów ale tak naprawdę w kółko macieju to samo. Ale intro/outro pierwsza klasa. :)

Tak przy okazji - czy ktoś z tutaj obecnych skończył Crystal Dragon?



Ostatnia modyfikacja: 12.05.06 19:41
[#10] Re: RPGi etc.

@Torn, post #4

Dorzucę moje skromne dokonania w kwestii cRPG - piszę sobie pod PHP ale na Amidze ofkors taki projekt jak Ondorr Drakmo. Jest to multiplayer, czas rzeczywisty. Jeszcze kiepsko stoi i nic w sumie nie da się zrobić poza chodzeniem po obciętym świecie w ogóle nie ułożonym co prawda ale jest ;). No można drzwi otwierać/zamykać a także zamykać na klucz (jak się go ma).

Bardzo wczesna faza, zachęcam spojrzeć jedynie by podopingować mnie lub dobić :) bo w lokacji startowej 5.5 jest sobie już zarys graficznego rozwiązania.

http://www.todrobot.tarnow.net.pl/princessa/ondorrdrakmo/start.php

Mam ambitne plany i nie jest to wcale takie trudne w realizacji jak się okazuje więc trochę czasu i Ondorr wypłynie na światło dzienne.

Najpierw to na c64 pod bejzolem pisałem, potem na Amidze pod BlitzBasic2 a teraz wnioseczek najlepszy: pod php każdy może obczaić i pograć łatwo w sieciuni.

[#11] Re: RPGi etc.

@kempy, post #9

W sumie to masz troche racji, ja na szczescie nie znudzilem sie nia, gdyz w tamtej chwili gralem w kilka innych dobrych gier, wiec siadalem od czasu do czasu do liberation i dalem sie niesc klimatowi.

[#12] Re: RPGi etc.

@Torn, post #4

Więc to już nie jest Amigowa myśl techniczna. Bo widzisz... w momencie gdy gra wyjdzie na inne niż Amiga platformy, to nic to nie da. A nawet jedna dobra gra może wywindować platformę. Tak było np z Tekken (co prawda za nim nie przepadam, ale...) na PSX. A tak - będzie uważana jako następna gra "na PC". A że przy okazji jest też na co innego - na pewno jakiś port ;)

[#13] Re: RPGi etc.

@BagoZonde, post #10

Pomysł dobry i poruszanie tez mi pasuje tylko...

'/princessa/ondorrdrakmo/wizjer.php' niama tego i nie tylko tego ;)

[#14] Re: RPGi etc.

@Eith, post #1

Dungeon Master 1
Lords Of Time
Ishar`y
Robinsons Requiem
Ultima VI- The False Prophet
Rome AD92 :)

[#15] Re: RPGi etc.

@alpine, post #13

No w ondorr nie ma tego i nie tylko tego, ale dzięki za aprobatę. Nie ma też "spójrz", etc. ale przychodzą mi mejle z błędami na skrzynkę więc automatyczne zgłaszanie błędów działa a i ludzie wszystko by w grze oglądnęli bo klikają na wszystko co popadnie :). Pracuję nad animacjami 3d obiektów, które znajdować się będą na planszy. Potem wyeksportuję to do animGIF'a. Zrobiłem już sakiewkę ;b obracającą się wokół własnej osi ze skokiem o 30 stopni, ale na prostym programie polywog 1.94 gdzie nie ma tekstur więc sam je wlepiałem pod personal paintem. Ktoś mógłby mi pomóc jakoś w tej kwestii?

Pozdrawiam!!!
Niech moc cRPG będzie z Wami, próbowałem pograć w shadows of mordor na c64, ale średnio mi to wychodzi :).

[#16] Re: RPGi etc.

@Eith, post #1

No to po kolei:

Abandoned Places
Abandoned Places 2

Dwie części bardzo dobrego RPG. Acha... uwaga w AP2, bo można w krasnoludzkiej kopalni sobie zawalić używając źle klucza.



B.A.T. II

Cyberpunk RPG. Fajny RPG połączony z przgodówką



Black Crypt

Chyba najładniejszy "dungeon crawler" na ECS. Klasyka sama w sobie. Szkoda że nie wyszedł data disk (był planowany).



Blade of Destiny

Pierwsza część gry z serii Realms of Arkania. Szkoda że reszta nie wyszła na Amigę



Bloodwych

Chyba najstarszy "dungeon crawler", mimo to dalej niezły.



Captive

Niezły, ale po pewnym czasie trochę nuży. Pierwsza część Liberation.



Crystal Dragon

Niezły RPG, ale grafa jest trochę dziwna.



Drakkhen

Bardzo dobry RPG. Szkoda że druga część nie wyszła na Amigę.



Dungeon Master + Chaos Strikes Back
Dungeon Master II

Tutaj nie trzeba nic mówić - klasa sama w sobie



Elvira
Elvira II

Niezłe RPG połączone z przygodówką... dla niektorych nawet zbyt przygodowe (szczególnie 1 część). Nazwa grupy tworzącej grę (Horrorsoft) dobrze oddaje klimat ich gier.



Eye of the Beholder
Eye of the Beholder II

Następna klasyczna seria, zaraz po Dungeon Master.



Evil's Doom

Chyba NAJLEPSZY RPG na Amigę. Ta gra wyciąga chyba maxa z AGA (chociaż lochy mogłyby być bardziej kolorowe...). Szkoda tylko że w grze jest błąd uniemożliwiający jej UCZCIWE skończenie (istnieje trick wymagający grzebania w Save). Kiedyś muszę skończyć tą grę ("siadłem" w ostatnich lochach).



Heimdall
Heimdall 2

Bardziej przygodówka niż RPG, ale i tak niezła.



Hero Quest
Hero Quest Masters: Legacy of Sorasil

RPGi oparte na planszówce



Knightmare

Świetny RPG zrobiony przez tą samą grupę co Captive. Ale według mnie o wiele lepsze niż Captive. Ma ktoś może mapy do ostatniego Questa? :D



Legend
Worlds of Legend

Nawet niezły RPG, ale po pewnym czasie trochę nuży.



Might & Magic III

Rewelacyjny RPG. Straciłem na nim pokażny fragment życia. Część 1 i 2 są niestety IMHO takie sobie. Szkoda że dalsze części nie wyszły na Ami.



ShadowLands

Bardzo dobry RPG połączony z prostym RTS zrobiony w klimatach mangowych (chociaż grafa jest raczej taka sobie)



ShadoWorlds

RPG + RTS zrobiony na tym samym engine co ShadowLands, ale w klimatach SF.



WaxWorks

Gra Horrorsoft, niestety chyba najbardziej przygodowa z ich gier. I NIE JEST to Elvira III, jak czasami się da spotkać. gra z serią Elvira nie ma nic wspólnego prócz tego że zostala zrobiona przez tych samych ludzi.

[#17] Re: RPGi etc.

@Solo Kazuki, post #16

Solo Kazuki napisał(a):

> Evil's Doom
>
> Chyba NAJLEPSZY RPG na Amigę. Ta gra wyciąga chyba maxa z AGA
> (chociaż lochy mogłyby być bardziej kolorowe...). Szkoda tylko
> że w grze jest błąd uniemożliwiający jej UCZCIWE skończenie
> (istnieje trick wymagający grzebania w Save). Kiedyś muszę
> skończyć tą grę ("siadłem" w ostatnich lochach).


Ma ktoś save z tej lokacji. Ja swoje gdzieś posiałem.
[#18] Re: RPGi etc.

@Sasquatch, post #17

Której? Tej uszkodzonej? A po co? Jest prosty sposób żeby to obskoczyć.

http://members.lycos.co.uk/kazuki/Public/Error%20Skip.gif

Wtedy po załadowaniu tak zedytowanego save zostaniesz "teleportowany"na ścianę przed tymi drzwiami, więc najuczciwiej stanąć pod tą ścianą (wtedy będzie trzeba tylko 16 zmienić na 17). Gdy będziesz się musiał wrócić do wyjścia bez problemu się normalnie teleportujesz. ;)

[#19] Re: RPGi etc.

@Solo Kazuki, post #18

Solo Kazuki napisał(a):

> Której? Tej uszkodzonej? A po co? Jest prosty sposób żeby to
> obskoczyć.

Obojętnie. Kiedyś jak grałem to właśnie w tym miejscu utknąłem. Potrzebuje save, bo nie chce mi sie teraz od nowa całej gry przechodzić.
[#20] Re: RPGi etc.

@Sasquatch, post #19

Warto chyba wymienić: The Prophet i Trappedy.

[#21] Re: RPGi etc.

@skobry, post #20

Jeśli chodzi o to The prophet to radziłbym się trzymać od tej gry z daleka. Jest beznadziejna.
[#22] Re: RPGi etc.

@skobry, post #20

Nie wiesz skąd ściągnąć The Prophet. Miało być na Arenie, ale poznikało.
[#23] Re: RPGi etc.

@kempy, post #21

Popieram! Prophet to kicha jakich mało

[#24] Re: RPGi etc.

@Solo Kazuki, post #16

Solo a czasem nie bylo tak z waxworks ze to jednak 3 czesc?W grze "intrze" wystepuje czarownica ktora rzuca klatwe na rodzinke,zawsze gdy rodza sie bliznieta to jeden jest zlym morderca itp.
I czyzby ta czarownica nie zwala sie wlasnie elvira??

Swietne cRPG swiat Amberu(ale nie Zeleznego :)) amberstar/ambermoon.
IMO jeden z najlepszych rpg na ami :).

Gry SSI strategie turowe + RPG ,cykle DragonLance i Forgotten Realms
Goraco polecam oba cykle,graficzka leciwa ale zabawa przednia + bardzo dobra historia.



Ostatnia modyfikacja: 21.05.06 10:52
[#25] Re: RPGi etc.

@AmiChris, post #24

> Solo a czasem nie bylo tak z waxworks
> (cut)
> I czyzby ta czarownica nie zwala sie wlasnie elvira??

Nie. Nie chce mi się szukać jak zwie się ta czarownica, ale zaopewniam ciebie że to nie Elvira, i daleko jej do Elviry. Że nie wspomnę że Elvira w serii pod tym samym tytułem gra raczej na pozytywną nutę, podczas gdy ta czarownica jest wybitnie zła. Jedyną koligacją gry Waxworks z serią Elvira jest firma i podobny system gry.

[#26] Re: RPGi etc.

@Eith, post #1

Była taka polska gra w stylu Black Crypt, Vanderhall. Autorzy ją później udostępnili za friko. Nie pograłem, bo UAE miał problem z trybem EHB (z innymi grami w tym trybie nie miał) i wyświetlał drugą połówkę kolorów na czarno. Jakby ktoś miał tę grę to bym prosił od podesłanie, bo teraz nie ma tej strony, a chciałbym pokombinować jeszcze raz.
[#27] Re: RPGi etc.

@cholok, post #26

Strona istnieje tutaj.
[#28] Re: RPGi etc.

@mailman, post #27

Dzięki.
[#29] Re: RPGi etc.

@mailman, post #27

Już wiem czemu nie umiałem znaleźć. Zapomniałem tytułu i odnalazłem go w Magazynie Amiga, a tam było z błędem.
[#30] Re: RPGi etc.

@mailman, post #27

420 przekroczony limit transferu

:S
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem