[#1] Gra na 2 osoby
Witam,

jaką polecacie grę na dwie osoby przy piwku? Kolegom bardzo się spodobał MK2, tylko denerwuje ta żonglerka :/ IK+ chyba też powinien. Co polecacie?

[#2] Re: Gra na 2 osoby

@jaa2, post #1

Jeśli chodzi o bijatyki to jeszcze Street Fighter II jest bardzo przyjemny :)

[#3] Re: Gra na 2 osoby

@jaa2, post #1

Któryś z Lotusów

[#4] Re: Gra na 2 osoby

@jaa2, post #1

Z mordoklepek to jeszcze bym polecił Shadow Fighter. Poza tym wszelkie odmiany bombermana, nawet na więcej niż 2 graczy, North & South też daje rade :)


Pozdrawiam rotfl

[#5] Re: Gra na 2 osoby

@jaa2, post #1

Może tutaj znajdziesz coś jeszcze:

http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=2&t=7501

Pozdrawiam.
[#6] Re: Gra na 2 osoby

@jaa2, post #1

Ja polecam ci Tanx , Steel Devils i Indy Heat .
W tą ostatnia nawet w 3 osoby można zagrać
Zapomniałem dodać jeszcze niśmiertelnego Chaos Engine też można grać w dwóch


Ostatnia modyfikacja: 04.06.2010 18:11:39



Ostatnia modyfikacja: 04.06.2010 18:13:52
[#7] Re: Gra na 2 osoby

@jaa2, post #1

Zdecydowanie Wormsy, no i Superfroga :) Po planszy zmiana ;)
O! i jeszcze Scorched Tanks, super zabawa.
Ostatnia modyfikacja: 04.06.2010 18:29:10



Ostatnia modyfikacja: 04.06.2010 18:33:59
[#8] Re: Gra na 2 osoby

@jaa2, post #1

Swiv, miodna gierka.
[#9] Re: Gra na 2 osoby

@jaa2, post #1

Fajne wyścigi All Terrain Racing

Fajna strzelanka Transplant



Ostatnia modyfikacja: 04.06.2010 19:00:02
[#10] Re: Gra na 2 osoby

@kjb, post #9

Ale to ma być przy piwku, a jazda po spożyciu alkohola nie jest wskazana.

[#11] Re: Gra na 2 osoby

@jaa2, post #1

To ja może polecę w "pchełki" - taki na przykład Dogfight potrafił nas z kumplem przykuć do monitora na długi czas. Że nie wspomnę o Blob Kombat, chociaż tutaj akcja rozgrzewa się mocniej dopiero przy trzech playerach :)

A że nikt "Deluxe Galagi" nie wspomniał, to wstyd po prostu :)

[#12] Re: Gra na 2 osoby

@jaa2, post #1

BANSHEE !!!

[#13] Re: Gra na 2 osoby

@jaa2, post #1

Ja się kiedyś w Hired Guns zagrywałem z kumplami. Dało się nawet we trzech pograć. Stawialiśmy pokrywę klawiatury prostopadle do kineskopu w taki sposób, żeby jeden drugiemu w okienko nie zaglądał i naparzaliśmy się.

[#14] Re: Gra na 2 osoby

@jaa2, post #1

Lotus II
North & South
Chaos Engine
P-47
Swiv
Battle Squadron
Moonstone

[#15] Re: Gra na 2 osoby

@jaa2, post #1

Jezeli lubisz troszke swiat fantasy to kargon ( http://www.youtube.com/watch?v=XWhBify0Vbw&feature=related ) . gierka polega na likwidacji openentow, proste :)
Multum kombinacji ze wzgl. na wybor czarow jakich sie bedzie uzywac. Polecam jednakze gre np 3-4 osoby. Wiekszy fun. Z kolegami gralismy calymi dniami w to.

Mozna sobie jeszcze pograc w hired Guns ale ta gra nie jest przygotowana zbytnio pod player vs. player.

Wyscigi- skidmarks2, total carnage(wyscigi a nie strzelanka). Podobna dawka zabawy dla graczy.

[#16] Re: Gra na 2 osoby

@jaa2, post #1

Bardzo lubię:

Pinball Dreams
Pinball Fantasies

Worms
Sensible Soccer
Sensible Golf
Lotus 2/3
Elfmania
Super Skidmarks
Yo! Joe!
Scorched Tanks

Powyższe gry testowałem w praktyce na dwóch graczy. Oprócz tego są takie gry, w które można grać we dwóch, których nie sprawdzałem:

The Settlers (ekran podzielony w pionie)
Lemmings

A tutaj pozycje, do których nie mam pewności:
Czy w Domana lub Franko można grać we dwójkę?

[#17] Re: Gra na 2 osoby

@jaa2, post #1

Dynablaster

[#18] Re: Gra na 2 osoby

@jaa2, post #1

Wow!

Nie spodziewałem sie takiego odzewu :)

SWIV i Scorched Tanks kiedyś sprawdzałem - nie przypadły im do gustu, nie wiem czemu ale w to nie wnikam. Kardona, Dogfighta i Blob Kombata sam jeszcze nie ogarnąłem, ale to pewnie kwestia przeczytania .doców.

A resztę nagrywam na dyskietki, jutro przed imprezką wpadną więc potestujemy. Także dzięki za odpowiedzi OK , ale mam nadzieję że macie jeszcze jakieś propozycje :)

[#19] Re: Gra na 2 osoby

@AmiChris, post #15

W Kargona można chyba było nawet grać we czterech.

Wadą może być to iż gra powstała tylko w języku Niemieckim.

[#20] Re: Gra na 2 osoby

@jaa2, post #18

Z naparzanek jeszcze:
- Body Blows
- Body Blows Galactic
- Ultimate Body Blows
- Barbarian (ten co się łby ścina mieczami)
Chociaż z tego co pamiętam, to przy BB żonglerka była niemiłosierna. Tylko nie pamiętam czy przy grze na 2, czy tylko z komputerem tak było.
W Cabala też chyba można było grać we dwóch, tyle że nie w formie rywalizacji. Za to w formie rywalizacji będzie jeszcze Speedball 2 :)



Ostatnia modyfikacja: 05.06.2010 01:16:02
[#21] Re: Gra na 2 osoby

@jaa2, post #18

Ze ścigałek:
- Micro Machines
- Super Cars 2.
Nie ze ścigałek:
- Spy vs Spy
- Spy vs Spy 2: The Island Caper
- Spy vs Spy 3: Arctic Antics. :)



Ostatnia modyfikacja: 05.06.2010 02:54:45
[#22] Re: Gra na 2 osoby

@jaa2, post #18

Pang
Apidya
Silk Worm
Golden Axe
Bubble Bobble (najlepsza wersja na C64)
Rainbow Islands
Parasol Stars
Rod Land
Super Twintris
Tron The Duel
Bomb Jack
Midnight Resistance

[#23] Re: Gra na 2 osoby

@jaa2, post #1

Sprawdzcie deadmatch w Gloomie. Turrican

No i przypomniala mi sie jescze jedna gra sprzed lat, w ktora zagrywalo sie 4 pijane osoby, przytulone przy jednej klawiaturze Amigi. Nie pamietam nazwy ale to byl jakis Żużel. Kierowalo sie kreskami na torze. Gra pochodzila z ktoregos Covera ACS-u. Nie wiem co bylo w tej grze ale zabawy bylo co niemiara. Do tej pory kumple wspominaja ze "najlepiej w kilku to na Amidze sie napi....." :)



Ostatnia modyfikacja: 05.06.2010 09:59:54
[#24] Re: Gra na 2 osoby

@reactor, post #23

To był "Crazy Speedway", maksi-konfigurowalny i z możliwością tworzenia własnych torów.

[#25] Re: Gra na 2 osoby

@jaa2, post #1

Dragon Ninja też jest w dechę na dwóch.

[#26] Re: Gra na 2 osoby

@parallax, post #25

Do wszystkich powyższych propozycji od siebie dorzucę Mini Golfa od Starbyte'a, zresztą może być dowolny mini golf - gdy tylko wszyscy pokumają zasady, to świetna zabawa gwarantowana.

[#27] Re: Gra na 2 osoby

@jaa2, post #1

Ja powiem tylko jedno BLITZBOMBERS, jak masz więcej piw to możesz nawet w 4 osoby grać :D
[#28] Re: Gra na 2 osoby

@reactor, post #23

@reactor
Coś takiego jak Viper jeszcze, ala Tron ;). Zagrywałem się przyklejony do klawiatury spory czas w to ;). Także w grę, gdzie był Mr Jesus i Mr Satan ale tytułu nie pamiętam ;) - to znowu było coś a'la Worms.

[#29] Re: Gra na 2 osoby

@BagoZonde, post #28

Dorzucę jeszcze Roketz, choć z grawitek była na Amigę jeszcze jedna ciekawsza gra, która była także na jednym z Aminet Setów. Wspaniała rozgrywka, dużo plansz. Chyba była to Gravity Power ale już nie pamiętam szczegółów.

[#30] Re: Gra na 2 osoby

@jaa2, post #1

No to ja dorzuce jeszcze gre Strangers, w ktora to zgarywalem sie z kumplami (w demo!).

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem