[#451] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #450

Fakt, to Vadeous pisal, ze ma. Ty pisales ze masz PS3 :)
A co ci sie w niej nie podoba, ze twierdzisz, ze to szajs?

Ja nie narzekam. Co dwa, trzy miechy robie dla kumpli zlocik na dzialce, przy Amidze, C64 i czasami Atarynce. PS3 tez zabieram przewaznie. Dwa tygodnie temu jak juz mocno sie "zmeczylismy" to zaczelismy w Singstara mordy drzec i nagrywac przez PS Eye. Mam to na dysku. Jak potem ogladalismy, to ledwo zwieracze wytrzymaly, zeby sie nie polac. Zabawa przednia.

No i standardowo Tekken grany... to takie analogiczne przedluzenie naszych zmagan kiedys w SF, Mortal'a, Body Blows, czy jeszcze wczesniej w International Karate np.

Dla mnie PS3, to podstawowa rozrywka pozwalajaca uciec od swiata tesciowej ;) Oczywiscie zaraz obok PS3 stoi CD32 :)

[#452] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Duracel, post #449

a ja lubię sobie pograć w Diggers i też wersja na cd32 różniła się od dyskietkowej muzyką :)

no i ostatnio pocinam w genghis khana
piękna gra



Ostatnia modyfikacja: 01.02.2011 11:47:16
[#453] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@QUAD, post #452

Diggers i też wersja na cd32 różniła się od dyskietkowej muzyką

Nie wiem czemu ludzie tak mocno krzycza na sterowanie padem, mi sie wogole trudniej gralo myszka niz padem. Co do muzyki to fakt, gra zyskala drugie dno przez wspaniale udzwiekowienie audio, cos pieknego, neisamowita przestrzen.

Tak mnie naszlo, ze chyba sobie wieczorem na rzutniku odpale i pociuram ze 2-3 plansze.

[#454] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Koyot1222, post #453

kolejny wstyd.. nigdy nie gralem w ta gre ;(

[#455] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #454

Nie ma sie oc wstydzic. To zalezy kto co lubi, mi np Lemingi wogole nie przypadly do gustu a np diggers ktory jest klonem tej produkcji przeszedlem od deski do deski kazda ze plansz na kilka sposobow.

[#456] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Koyot1222, post #455

heh jesli mowisz ze jest fajna to moze kiedys sproboje na Amidze ;)
ja odkrylem prze swietna gierke Goblins 1 :) obecnie utknolem na ktoryms tam levelu i nie wiem co zrobic (a z poradnikow nie chce kozystac bo nie bedzie satysfakcji) .. bardzo mnie cieszy ze malo gralem kiedys teraz amigowe gry przezywaja druga mlodosc :))) uwielbiam rozsypany stos dyskietek przy A500 OK

ps.WHDLOAD nie ten FUN :)



Ostatnia modyfikacja: 01.02.2011 12:55:23
[#457] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #456

I oto chodzi.
Nie wiesz ile czasu stracilem grajac w Goblins-y. Ale to sympatyczna gra wiec z checia sie do niej wraca.

[#458] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #456

Goblins 3 tez niezła zajebioza ;]
trzeba się nieźle napocić żeby przejść te gry

[#459] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Ja maniakalnie zacząłem pogrywać w Push Over. Świetne łamigłówki i fajna muza na planszy tytułowej! OK

[#460] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@c3h6, post #459

ja jestem kompletnym psycholem jeśli chodzi o Dune /Dune 2 :D

[#461] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Skiba, post #460

Dune 1 nigdy nie gralem :D zreszta push over misja harold i wiekszosc co wymieniacie rowniez..



Ostatnia modyfikacja: 01.02.2011 16:44:56
[#462] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #461

Hy hy.... Zagadki w PO są tak trudne że aż proste czasami :D

Z zeszłego tygodnia: Brian the Lion, Aladdin, Zool 2 i Wings of Death.

No i z moją panią - non - stop Bubble Bobble

[#463] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #461

TO GORĄCO POLECAM :D

[#464] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Koyot1222, post #455

Tez sie swego czasu zastanawialem co z tymi Lemingami, ze mi nie przypadly do gustu, a byly takim hitem przeciez.

Z moich ulubionych, a nie specjalnie cenionych przez innych, wymienil bym T.B RISK np., The Manager, czy spominany wielokrotnie Jet Strike w wersji CD32. Ten ostatni to jedna z najbardziej niedocenianych gier na Amige w ogole. Nie gralem w wersje dyskietkowa, ale mozna wyciagnac w nioski, ze musi byc o wiele gorsza w odbiorze niz wersja CD32.

Swego czasu na Gronie gosciu malo mi nerki jednej w prezencie nie oddal, jak wyslalem mu wreszcie mp3 ze sciezki dzwiekowej tej gry. Ale oczywiscie nie muzyka byla najwazniejszym skladnikiem (choc niewatpliwie jednym z waznych ubogacajacym klimat i wczucie sie w misje) w tej grze. Przede wszystkim bardzo duza rozorodnosc samolotow i roznej broni, a co za tym idzie wiele mozliwosci wypelnienia tej samej misji. Kazdy samolot zachowywal sie inaczej wedle swoich wlasciwosci. Do tego rozna wytrzymalosc na uszkodzenia (misje mozna bylo ukonczyc z roznymi uszkodzeniami samolotu, ktore rowniez wplywaly na manewrowosc, predkosc, widocznosc itd), nosnosc broni itd. Walka w powietrzu z innymi samolotami oraz bombardowanie celow, ratowanie ludzi itd.

Przenoszac to do dzisiejszych realiow, moglbym to porownac chyba jedynie do Gran Turismo 5 na PS3 i pieczolowitosci z jaka odwzorowano tam dzwieki i zachowanie sie poszczegolnych modeli samochodow.

Spedzilem przy tej grze dlugie godziny. Byl tez ciekawy tryb na dwoch graczy, smieszne sytuacje z pilotem, duza dawka humoru itd.

Bez dwoch zdan, jezeli macie CD32 polecam te gre kazdemu.

[#465] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Duracel, post #464

nie wiem czemu tak piejesz nad mizerna konsolka PS3 .. od taka zabawka ktora na dluzsza mete nudzi nuzy meczy .. Amiga jest nie do zastapienia



Ostatnia modyfikacja: 02.02.2011 09:20:09
[#466] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Duracel, post #464

Niom, Jestrike CD32 rzadzi :) Trzeba przyznac ze zniechecenie do gry moze przyjsc przez ciagle kraksy przy ladowaniu. Wiem co po niektorych osobach ze to wlasnie je odstraszylo mocno od tego tytulu. Na padzie Cd32 po opuszczeniu podwozia po nacisnieciu i przytrzymaniu zoltego przycisku, samolot laduje automatycznie dozujac gaz i znizajac wysokosc.
Z drugiej strony zawsze szybciej pewniej laduje sie recznie ale wymaga to troche wprawy. To chyba ten najwiekszy mankament gry.
Kiedys pisalem z autorem kodu do tej gry, dowiedzialem sie, wersja dyskietkowa jak i wersja "solo" Cd32 w stosunku do wydanej duzo pozniej (wersji na Gamer wraz z wyscigami i golfem) rozni sie wieloma poprawkami, tzw wyeliminowaniem jak to okreslil "many nasty bugs".

[#467] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #465

To jest Twoja subiektywna ocena PS3,
...a ja wcale nad nia nie pieje, tylko uwazam ja za dopracowany i stylowy sprzet rozrywkowy :)

Koyot1222
Dla mnie wlasnie jednym z fajniejszych niuansow tej gry bylo wlasnie ladowanie, o automatycznym dowiedzialem sie chyba lata pozniej :)

Ilez frajdy sprawialo ladowanie gdzie miales np. palacy sie samolot, albo z uszkodzonym silnikiem, czy konczoncym sie paliwem. Ekwilibrystyczne wlaczanie ciagu w ostatniej chwili przed rozbiciem o pas. Z tego co pamietam pas startowy mogl byc zniszczony i trzeba bylo sie wyrabiac na krotkim odcinku aby wyladowac.

Wyczekiwanie na dorobienie sie w arsenale bomby atomowej tez bylo ekscytujace. Zamiast meczyc sie z misja mozna bylo wleciec na duzy pulap (to bylo istotne, zeby nie popalic samego siebie :) ) zrzucic bombke i potem zleciec na dol aby zalatwic niedobitki.



Ostatnia modyfikacja: 02.02.2011 09:33:46
[#468] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #465

Nie wiem czy to miejsce na potepianie czy wyslawianie PS3. Co by tu nie mowic jest to konsola ktora liczy sie na rynku gier przeznaczonych dla zupelnie innego gracza. Zamknieta architektura konsoli moze przypomina troche amige ale dystrybucja i oprogramowanie stojace na strazy tego sprzetu wogole przemawiaja za tym zeby wogole tych dwoch swiatow ze soba nie porownywac.

[#469] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Koyot1222, post #468

dystrybucja i oprogramowanie stojace na strazy tego sprzetu wogole przemawiaja za tym zeby wogole tych dwoch swiatow ze soba nie porownywac.


Ale to sie moze w niedlugim czasie zmienic. Patrz historia Dreamcasta, czy przyklad PSP. Od dawna pisze, ze to wplynelo by bardzo pozytywnie na PS3. Sprzet jest bardzo fajny i wszechstronny, tylko polityka SONY jest dupna.

Co do "innego rodzaju gracza", nie zgadzam sie z takim szufladkowaniem. Wynikalo by z tego, ze ja jako gracz cierpie na istna zchizofrenie, bo lubie i to i to.



Ostatnia modyfikacja: 02.02.2011 09:39:49
[#470] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Duracel, post #469

Dwie plansze w desert strike i nie cała godzina w lotusa 2, dwa razy tylko przywaliłem

[#471] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Duracel, post #469

Sprzet jest bardzo fajny i wszechstronny, tylko polityka SONY jest dupna.
To jest obszerny watek na zupelnie inny temat.

Co do "innego rodzaju gracza", nie zgadzam sie z takim szufladkowaniem.
Nie wnikam co Ci sie pdoba, twoj gust. Sony z powidzeniem realizuje juz od kilku lat dobrze okreslona polityke od ktorej sie nie odwroci z dnia na dzien. Nie bedzie mialo dla nich znaczenia lamanie zabezpieczen, wraz z nowym updatem nadejda nowe. Platforma PS3 i tak przezywa juz swoj marketingowy zmierzch.
Firma Sony nie zgodzi sie na otwarta architekture bo to uszczuplilo by zyski jej same do wplywow tylko ze sprzedazy sprzetu. Firmy beda wymuszac na Sony wprowadzanie dodatkowych zabezpieczen nie dopuszczajac nawet do siebie mysli o tym ze przecietny user moglby sam sobie pisac gry na sprzet ktory zakupil. Najszybciej musialo by to przekierowac sprzedaz z gier na platne narzedzia do ich tworzenia, niewykonalne. Ostatnia sprawa, polityka sony ktora od kilku lat realizuje konsekwentnie to wyeliminowanie wtornego obiegu gier. Za kilka lat z drugiej reki tez bedziesz mogl kupic PS3 ale z zainstalowanym softem, odsprzedaz nosnika np min GT5 i tak bedzie bezsensem bo zainstalowanie gry bez patcha bedzie bezsensem a sciagniecie nie bedzie mozliwe. Pamietaj ze spece min z Sony wyspecjalizowali sie tak w budowie sprzetu ze dziwnym trafem dziala bez zarzutu tylko do konca gwarancji. Wraz ze ewentualna smiercia konsoli przepadnie caly twoj dorobek, ponowne pobranie oplaconych danych za darmo nie wchodzi w gre.
Pomijam jakosc softu.



Wracajac do tematu wczoraj odpalilem Diggers CD32 na 15min. Poezja! Bez patchy, prosto z 15 letniego nosnika. Czasem jest mi zal niektorych plytek, robie backupa i puszczam na konsoli. :) "Only Amiga makes it possible!"



Ostatnia modyfikacja: 02.02.2011 10:55:46
[#472] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Koyot1222, post #471

Watek o grach, wiec moze sie nikt nie obraz, a skoro rozwijasz temat, nieomieszkam odpisac co sadze...

Nie wnikam co Ci sie pdoba, twoj gust.


No wlasnie, chodzi o gust ktorego nie powinno sie szufladkowac. Ja rozumiem, ze posrod (przewaznie) posiadaczy PC panuje obiegowa opinia, ze gry na konsole sa latwe i prostackie dla (mowiac delikatnie) mniej obdarzonych w intelekt graczy, ale to jest ksenofobizne podejscie nie majace zbyt wiele wspolnego z rzeczywistoscia. Sa natomiast ludzie tacy jak ja, ktorzy tak jak lubia sluchac szerokiego spektrum rodzajow muzyki, tak tez lubia pograc w zupelnie rozne gry na roznych platformach. Dlatego tez pisanie, ze "PS3 kierowane jest do zupelnie innego gracza" jest pewna niedorzecznoscia.



Platforma PS3 i tak przezywa juz swoj marketingowy zmierzch.


No, moim zdaniem jest wrecz odwrotnie. Wlasnie teraz PS3 zaczyna zyskiwac przewage po okresie gdy jakosciowo i ilosciowo przegrywala z gorszym technicznie X360. Coraz wiecej producentow odwaznie patrzy w kierunku PS3 kosztem X360 no i przewaga techniczna PS3 wreszcie zaczyna byc widoczna w wiekszej ilosci tytulow na te platforme.

Poza tym coraz glosniej mowi sie w branzy konsolowej o tym, ze wypuszczenie nowej generacji konsol w najblizszym czasie jest nie na reke dla zadnej z firm. Koszta produkcji PS3 jak i Xboxa spadly, moc jest jeszcze wystarczajaca, programisci lepiej poznali mozliwosci PS3 i metody okielznania jej mocy, a na tym etapie kryzysu na swiecie wypuszczenie nowego sprzetu bylo by daleko ryzykowne.

Firma Sony nie zgodzi sie na otwarta architekture bo to uszczuplilo by zyski jej same do wplywow tylko ze sprzedazy sprzetu.


Nie do konca mam pewnosc co masz na mysli mowiac "otwarta architektura". Jezeli mowa o sprzecie, to nie ma w ogole dyskusji, bo konsole w samej istocie rzeczy sa architektura zamknieta (nie liczac mozliwosci wymiany dysku na wiekszy) i niech tak pozostanie, bo dzieki temu kod gier jest dopasowany do perfekcji pod dany sprzet (analogie z Amigowa przeszloscia jak najbardziej widoczne) i nie ma tam "wypadkow" takich jak w produkcjach PCtowych.

Jezeli natomiast mowisz o otwartosci programowej, to zadzialal tu syndrom strachu, ktory de facto obrocil sie przeciwko SONY. Likwidacja mozliwosci instalacji "other OS" zadzialala motywujaco na ludzi zwiazanych ze swiatem hackerskim. Mniejsza o wiekszosc czy to z powodu idealistycznych i szlachetnych pobudek czy czysto, egoistyczo-ambicjonalnych, ale SONY samo ukrecilo sobie bicz na glowe. Zyski im spadna, ale nie tak jak w przypadku platformy Xboxa, poniewaz nie wszystkim chce sie sciagac wielogigabajtowe gry i kombinowac. Polska nie jest swiatem krezusow finansowych wsrod spoleczenstwa, ale zmiany w ostatnich 10 latach nastapily i tak w stopniu zauwazalnym i wiecej ludzi stac na oryginalne gry.

SONY powinno zdawac sobie sprawe, ze marka marka, ale czasami trzeba isc w strone kompromisu. Pomysl na mozliwosc instalacji "other OS" byl genialny, bo dawal promyk nadziei na to, ze PS3 stanie sie sprzetem kultowym wlasnie poprzez wszelkiej masci freeware i shareware. Teraz jedyne co moga zrobic dla ratunku wlasnego wizerunku to wypuscic w pelni legalne emulatory... Amigi, SNES'a itp. itd. Mialo by to w pewnym stopniu dzialanie lagodzace i zpewnoscia przynioslo by im wiecej pozytywow niz negatywow.

Za kilka lat z drugiej reki tez bedziesz mogl kupic PS3 ale z zainstalowanym softem, odsprzedaz nosnika np min GT5 i tak bedzie bezsensem bo zainstalowanie gry bez patcha bedzie bezsensem a sciagniecie nie bedzie mozliwe.


Zakladam, ze opieramy swoje informacje ze swiata konsol m.w. na tych samych zrodlach. To o czym piszesz jest jedynie pewna plotka puszczona w obieg na potrzeby wybadania rynku. Jezeli oburzenie bedzie zbyt duze to nikt sie nie zdecyduje na taki ruch. Poza tym to by bylo zupelne harakiri dla PS3 z chwila zakonczenia wspierania tej maszyny przez SONY, a mimo bledow marketingowych ktore wychodza z uszczerbkiem dla wizerunku firmy, to SONY w imie zyskow nie bedzie chyba az tak glupie aby w ten sposob poirytowac wszystkich wlascicieli tego sprzetu, ktory mialby stac sie w pewnym momencie zupelnie bezwartosciowy.

Jak naprzyklad wyobrazasz sobie sytuacje w ktorej twoj egzemplaz PS3 pada ci, kupujesz drugi i cala biblioteka twoich gier nadaje sie do wyrzucenia, bo nie bedziesz mogl jej uzywac na nowej konsoli? Ok jezeli rejestracja bedzie przypisana pod twoje zarejestrowane konto to rozumiem, ale plotki na ktorych sie opieramy mowia o przypisaniu do egzemplarza konsoli, a to jest jakas totalna bzdura, ktora wywola burze. Poza tym mowi sie o np. 5-krotnej mozliwosci rejestracji takiego tytulu, a to juz nie jest jakas tragedia.

Pamietaj ze spece min z Sony wyspecjalizowali sie tak w budowie sprzetu ze dziwnym trafem dziala bez zarzutu tylko do konca gwarancji.


Mialem PSX, PS2, a teraz mam PS3 i szczerze mowiac w porownaniu do konsol MS, sprzet Sony jest naprawdę niezawodny. W pierwszym PSX mialem po pewnym czasie problem z laserem, ale sam, domowymi srodkami sie z nim uporalem (wyrabiala sie plastikowa prowadniczka lasera). PS2, kupilem rowny tydzien po premierze i przetrwala z oryginalnym laserem do 2007 roku kiedy to ja sprzedalem. Jezeli dbasz odpowiednio o sprzet to musisz miec naprawdę duzego pecha zeby ci padl.

Owszem byl pewien problem z pierwszym modelem PS3 gdzie po pewnym czasie robil sie "zimny lut" przy procesorze, ale w nowych modelach zostalo to wyeliminowane. Problem tkwil w zlych proporcjach olowiu w cynie (restrykcyjne normy ochrony srodowiska).

[#473] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Od niedzieli pykam w Ishara 3 na A600. Bardzo przydają się mapy, które sporządziłem wiele lat temu.

[#474] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Duracel, post #472

Zalozylem nowy watek zeby tu nie bruzdzic:
http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=11&t=22123



Ostatnia modyfikacja: 02.02.2011 13:24:30
[#475] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@ash, post #473

a wiesz jak wyjsc w tym lewelu w podziemiach co sie ustawia zegar i jest duszacy pyl ? popieprzona ta plansza ..

[#476] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@ash, post #473

od poniedziałku jestem szczęśliwym posiadaczem cd32 i zaczęło się : Zool2, Superfrog (dziwne, na zwykłych amigach jakoś te gry nie potrafiły mnie przekonać do siebie)Jetstrike, Pinball Illusions OK

[#477] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@kutafon, post #476

No ja dziś od rana, nie mając nic do roboty, pograłem w Magic Boy, Parasol Stars i Double Dragon.
Lubię amigowe platformery, za kolory głównie.

[#478] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@c3h6, post #477

Pogrywałem sobie trochę dziś w Zool`a i Zool`a 2 - takie tam pitu pitu

[#479] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@(V)(I)mothe(P), post #478

Zool 2 jest fajny, te kolorki.... i pieczone nogi kurzęce do zebrania

Bardzo dobre tytuły OK

[#480] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@c3h6, post #479

To cud że jeszcze dyskietki dychają - jak na oryginały, kiedyś dość często eksploatowane.

Jeszcze lubię grę : Fury of the Furies i nigdy nie mogę jej ukończyć :(

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem