[#1] Polskie gry
Jaka jest najstarsza polska gra stworzona na Amidze?

[#2] Re: Polskie gry

@Ramos, post #1

nie wiem jaka najstarsza ale najlepsza to wiraż
[#3] Re: Polskie gry

@Ramos, post #1

Pewnie coś wydanego na C-64. Lata 80.

[#4] Re: Polskie gry

@Hubez, post #3

A może coś na Spectrumnę?

Zaś co do Amigi, to trzeba by poszperać w rozprowadzanych np. w Amigowcu dyskietkach...
Tak się zastanawiam - Kebab też rozprowadzał dyskietki?



Ostatnia modyfikacja: 03.11.2010 15:42:47
[#5] Re: Polskie gry

@Ramos, post #1

Była gra tworzona przy pomocy Amigi 500 która wyszła na Atari XL/XE :)

Tak się wtedy chwalili w 1992 roku...

http://www.youtube.com/watch?v=76i1JukPW1Q

[#6] Re: Polskie gry

@kjb, post #5

Podkład z gry mnie zmiażdżył.....

W Marchewkowym Polu jak warzywo tkwię... ;)

[#7] Re: Polskie gry

@Hubez, post #6

[#8] Re: Polskie gry

@Shoonay, post #7

Miecze Valdgira 2 z 1992?

[#9] Re: Polskie gry

@aMifan, post #8

Czy ktoś ma jakiś sposób na odpalenie z dysku Mieczy Valdgira 2 na rozszerzonej Amidze 1200, powiedzmy 030 lub 060?
Nie ma niestety instalatora WHDLoad a z JST mi się nie udało.

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2021 10:24:04 przez Jacques
[#10] Re: Polskie gry

@Jacques, post #9

Generic slave whdload próbowałeś ?
[#11] Re: Polskie gry

@Norbert, post #10

Tak, tam jest kilka wersji kombinacji Kicków z wielkością RAM, ale wszystko się wywala czy na A1200/060 czy na A500 z ACA500

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2021 12:56:46 przez Jacques
[#12] Re: Polskie gry

@Jacques, post #9

Dobra wiadomość jest taka:
Kiedyś to męczyłem i nawet doszedłem do spektakularnego uruchomienia tej gry z HD (Amiga jak w stopce), ale dałem sobie spokój z powodu podanego w ostatnim zdaniu tego postu
Co należy zrobić:
- skopiować pliki z dyskietki do drawera ValdgirII na wybraną partycję
- skopiować pliki z drawera C dyskietki na HD
- spreparować mały skrypt uruchamiający grę:
assign valdgirii: dh0:valdgirii
assign libs: valdgirii:libs
assign l: valdgirii:l
epu dev dh0 lib epu1 nosave
cd valdgirII:
echo "                      ---    Kopiuje dane do RAM-u    ---"
copy >NIL: ValdgirII:lat/ to ram:
echo "                      ---      Wczytuje program       ---"
add24k
valdgirII

Efekt: Miecze Valdgira II (sorki za jakość).


Zła wiadomość (nie dla wszystkich ) jest taka: gra działa tylko z partycji z filesystemem FFS.
1
[#13] Re: Polskie gry

@Jacques, post #9

@Jacques
Krótkie pytanie, czy ta gra jest warta by usiąść do niej i ją spaczować ?
[#14] Re: Polskie gry

@AmiClassic, post #12

Super, wielkie dzięki, sprawdzę ten patent u siebie, domyślam się, że po części pochodzi z S-s gry?
[#15] Re: Polskie gry

@asman, post #13

Moim zdaniem tak, bo ta gra należy do klasyki polskich gier, choć wybitna nie jest. Ale ja mam do niej wielki sentyment
[#16] Re: Polskie gry

@Jacques, post #14

Skrypt to zbitka dwu plików z drawera S na dyskietce, plus coś tam
Zależnie od użytej partycji należy go edytować w miejscach DH?.

Ponieważ źle to napisałem i może być nieoczywiste: - skopiować pliki z drawera C dyskietki do drawera C na HD

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2021 21:02:15 przez AmiClassic
[#17] Re: Polskie gry

@Jacques, post #9

Ale wydaje mi się, że amigowe "Miecze Valdgira 2" były na normalnej dyskietce, nie NDOS. Tam są normalne pliki więc uruchamia się normalnie. Kopiujesz gdzie potrzebujesz i uruchamiasz plik wykonywalny. Ewentualnie trzeba zrobić przypisania nazwy dyskietki do katalogu na HDD gdzie skopiujesz grę. Tak standardowo jak robisz w każdym programie pod AmigaOS od 30 lat.
[#18] Re: Polskie gry

@MDW, post #17

Tak, wiem, że DOSowa, kiedyś tak próbowałem, ale i tak coś nie bardzo to działało, spróbuję raz jeszcze wg sugestii AmiClassica. WHDLoad by załatwił sprawę, ale nie ma installera dla MVII i pewnie długo nie będzie.
[#19] Re: Polskie gry

@Ramos, post #1

Wygląda na to, że Block Out.
[#20] Re: Polskie gry

@AmiClassic, post #12

Myślę że winne jest EPU.
Jest to patch (biblioteka) który umożliwia używanie spakowanych plików, tak jakby były rozpakowany. Potrzebne to było, aby pliki były mniejsze i gra zmieścila się na jednej dyskietce.
Teraz można używać "wielkich" plików instalując gre na HDD.
EPU też najlepiej działa na fastfilesystem.
Wywalając go, gra powinna ruszyć na innych konfiguracjach
1
[#21] Re: Polskie gry

@Norbert, post #20

Jest jakiś decruncher do tego EPU ? Na szybko sprawdziłem aminet, próbowałem użyć xfddecrunch ale nie pykło.
[#22] Re: Polskie gry

@Norbert, post #20

Myślę że winne jest EPU.
Być może, jednak żeby go wywalić trzeba byłoby najpierw rozpakować pliki gry. Tu pliki spakowane są chyba kompresją LH i dlatego ta biblioteka jest dodana.
Ogólnie mówiąc to ciekawy soft, można zmieścić na dowolnym urządzeniu dwa razy więcej danych.
W readme EPU nic nie pisze o filesystemach być może dlatego, że program pochodzi z 1993 a nie wiem czy SFS czy PFS już raczkowały wtedy?

@asman, Ty jako obeznany możesz rzucić okiem na źródła Recomp z archiwum EPU, może coś z tego pomoże dojść jak to dekompresować.
[#23] Re: Polskie gry

@asman, post #21

Ja lata temu to rozpakowalem i spakowalem z powrotem, uzywajac tego co jest na dyskietce z ta gra. Zobacz sobie crack WT.
[#24] Re: Polskie gry

@AmiClassic, post #22

W dokumentacji do EPU napisane jest o Fastfilesystem.

"Rozpakowanie" nie jest trudne.
Wystarczy wykonać komendę podana w s-s z dyskietki z grą, (linijka z EPU)

To wygląda tak, że bez tej komendy pliki są mniejsze i spakowane.
Po włączeniu, pliki są widoczne oryginalnej, właściwej wielkości.

Najprosciej uruchomić grę z dyskietki, ale bez ostatniej linijki w s-s. Potem już w cli uruchomić jakiś filemanager z drugiej dyskietki lub HDD i przegrać te rozpakowane pliki na HDD.

To czy plik jest spakowany widać po jego zawartości. Na początku widać tekst epu1
[#25] Re: Polskie gry

@Norbert, post #24

Po wywaleniu EPU i zainstalowaniu gry dołączonym do gry instalerem, gra uruchamia się ładnie z ikony pod WB.
Nie są nawet potrzebne "assign", bo instaler stworzyl plik tekstowy PATH, w którym jest podana ścieżka dostępu do gry.

Generic SLAVE jeszcze nie próbowałem, ale myślę że też zadziała.
Przynajmniej będzie wyjście z gry do WB
2
[#26] Re: Polskie gry

@Norbert, post #24

Faktycznie, wystarczyło wykonać tą komendę z s-s. Potem już z górki, przegrałem zawartość do innego katalogu i mam rozpakowane.

Tylko nie widzę tam żadnego zabezpieczenia w tej grze, chyba że to co pobrałem z TOSEC już jest złamane ( a pobrałem 4 różne wersje łącznie z WT crackiem).

@Norbert
Daj znak czy z generic slave'm ta gra chodzi. Jeśli nie to ja przysiądę do tego tematu.

Dzięki wszystkim za pomoc.
[#27] Re: Polskie gry

@asman, post #26

Ta gra ma zabezpieczenie w srodku, gdzies tak w jej polowie. Musisz pograc. Solucja jest dolaczona do cracku.
[#28] Re: Polskie gry

@asman, post #26

Daj znak czy z generic slave'm ta gra chodzi. Jeśli nie to ja przysiądę do tego tematu.


Już ktoś wcześniej przygotował grę dla generic
Lista z eab
http://eab.abime.net/showthread.php?t=84915
[#29] Re: Polskie gry

@Don_Adan, post #27

Znalazłem chwilę i pograłem. Faktycznie doszedłem do zabezpieczenia.

Zastanawia mnie jedna rzecz, ściągnąłem z TOSEC 4 różne obrazy ale tylko WT crack ma całkiem inny rozmiar ( oczywiście przejechałem to tym epu). Nie wiem czemu tak jest. Don pamiętasz może czemu tak jest ?

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2021 22:52:41 przez asman
[#30] Re: Polskie gry

@asman, post #29

Bo tamte wersje sa niezlamane, czyli oryginalne. A zeby zlamac te gre, nie dodajac zadnego loadera, ktory by to robil to trzeba glowny plik rozpakowac, zrobic zmiane i spakowac go z powrotem. Byc moze oprocz epu to glowny plik byl jeszcze spakowany jakims innym packerem? Podejrzewam AMOS-owy wewnetrzny packer (xVdg, czy jakos tak ?), bo ta gra w AMOS-ie byla napisana. A nie bylo potrzeby pakowania tego exeka 2 razy (jak chyba mial oryginal) skoro raz wystarczyl. To bylo tak dawno temu, ze nie pamietam juz dokladnie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem