[#31] Re: Polskie gry

@Norbert, post #28

Tylko że ta generic nie bardzo chce działać na A1200 z turbo Ale skoro działa z HDD po pozbyciu się EPU, to bardzo dobra wiadomość, będę testował OK

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2021 09:00:12 przez Jacques
[#32] Re: Polskie gry

@Don_Adan, post #30

Dzięki Don. Dało radę rozpakować xfddecrunch. Wstępnie już działa u mnie pod WHDload, zostało tylko zabezpieczenie. Szkoda że nie jest to na początku, byłoby szybciej i łatwiej. A tak to będę musiał uruchamiać i grać x razy (potem na pewno nie dotknę tej gry), już uruchamiałem chyba 20 razy, bo autor gry zdecydował że przeszkadzajki będą ładowane z ram: i z początku bez żadnej informacji wywalał się program (wychodził do Os).
[#33] Re: Polskie gry

@asman, post #32

Udostępnisz ostatecznego gotowca gdy już będzie, proszę?
[#34] Re: Polskie gry

@asman, post #32

A tak to będę musiał uruchamiać i grać x razy (potem na pewno nie dotknę tej gry), już uruchamiałem chyba 20 razy, bo autor gry zdecydował że przeszkadzajki będą ładowane z ram: i z początku bez żadnej informacji wywalał się program (wychodził do Os).


Z tego co pamiętam, to WinUAE ma opcje save przez zrzut ramu i można to zrobic w każdej chwili. Nie wiem jak wygląda tam zabezpieczenie i ile jest kombinacji.

Autorzy gry są osiągalni? Może mają jakieś materiały do tej gry?
[#35] Re: Polskie gry

@snifferman, post #34

Była karta kodowa, chyba podobna do wersji Atari, bo pierwotne wydawnictwo dla XL/XE było w sumie identyczne z amigowym (pudełko, itp.).

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2021 16:02:52 przez Jacques
[#36] Re: Polskie gry

@Jacques, post #35

No to raczej łamanie siłowe odpada. Rozumiem, że tabela z atari nie pasuje do wersji amigowej. Może ktoś na forum ma orginał tej gry i instrukcję?
[#37] Re: Polskie gry

@snifferman, post #36

Trzeba by sprawdzić, wydaje mi się, że jest spora szansa na identyczność karty kodowej obu wersji (wersja z Atari jest w poprzednim linku)

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2021 16:10:21 przez Jacques
[#38] Re: Polskie gry

@Jacques, post #37

. wykasować

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 20:32:26 przez Norbert
[#39] Re: Polskie gry

@Jacques, post #37

W sumie mam już działająca wersję pod WHDLoad, zabezpieczający ekran usunięty. Przez ułamek sekundy widać tylko ramkę (trzeba dobrze się wpatrywać ale można zauważyć), trzy godziny walczyłem żeby tej ramki nie było i jeszcze coś jest nie halo.

Jeśli są chętni do testów to proszę o kontakt wyślę archiwum. Na moim testowym WinUAE (podobna konfiguracja co moja maszyna - czyli 030 aga + 32 mb) działa. Niestety nie ma tam ikony i trzeba odpalać z palca wklepując odpowiednie magiczne słowa.
WHDLoad slave=MieczeValdgiraII.slave preload

Na koniec łyżka dziegciu - osoby pałające sentymentem do tej gry mogą nie czytać :). Przeczytałem opis tej gry na ppa i zgadzam się z autorem (oprócz tego że muzyka jest w grze o ile klepniemy klawisz M, co nie oznacza że ja skaczę do góry z tego powodu) plus niewesołe dodatki które zauważyłem. Wykrywanie kolizji jest nie fair, czasami wydaje się że na pewno zginiemy bo wskakujemy na stwora a tu klops, czyli żyjemy. A czasami mam wrażenie że dotykamy jednym pikselem (nogą jak uciekamy od stwora) i wtedy giniemy. Da radę wskoczyć na kafalek w ścianie ( nie wiem jak to zrobiłem ale się da). nie wiedzieć czemu animacja ludzika jak jesteśmy zwróceni w prawo, po podskoczeniu to się odwraca w lewo jak już opadnie na kafel. Pewnie jest tchórzliwy i sprawdza czy jakiś nikczemnik nie zachodzi o drugiej strony. Wskakiwanie do komnaty wyżej jest do bani, bo nie wiesz czy coś tam jest czy za chwilę jednak spadniesz w dół. Grafika też pozostawia do życzenia - zarówno stwory jak i kafle. A górny panel to śmiech na sali. Jedynie obrazek tytułowy jest przyzwoity dla mnie. Myślę że amigowa wersja mogłaby być zdecydowanie lepsza, szkoda gadać.

Co do stworzenia instalki do tej gry to jeszcze potrwa, bo nie wiem jak się uporać z tym całym EPU od strony instalatora, napiszę mejla do Wepla w przeciągu paru dni, jak mi minie złość, że ktoś zrobił taką grę i jeszcze wydał komercyjnie. Dla mnie to najwyżej PD.

Edit: Wymagania 0.5mb chip + 0.5mb fast ( + pamięć na kick1.3 emu - tu trzeba podziękować amosowi)

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 22:51:53 przez asman

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 22:54:04 przez asman
[#40] Re: Polskie gry

@asman, post #39

Oni chyba stworzyli wersję amigową, żeby pokazać, że na Amidze można zrobić gorszą grafikę niż na C64.
[#41] Re: Polskie gry

@asman, post #39

Co do stworzenia instalki do tej gry to jeszcze potrwa, bo nie wiem jak się uporać z tym całym EPU od strony instalatora,

Mówisz o instalce whdload ?
Najprościej to będzie wykorzystać na czas instalacji , biblioteki i pliki z dyskietki do uruchomienia EPU.
Potem już tylko przegranie rozpakowanych plików na HDD i dodanie zmienionej s-s (już bez EPU) w katalogu DATA
[#42] Re: Polskie gry

@asman, post #39

Trudno się tutaj z tobą nie zgodzić. Z całej gry podoba mi się tytuł
Jest to jednak jakaś tam karta historii polskiego softu i szkoda ją "wydzierać".

A kto zna Vanderhaal
Ja włączyłem, ale nie dałem rady wyjść z pomieszczenia.
[#43] Re: Polskie gry

@asman, post #39

Oczywiście zgłaszam się do testów i posłałem Ci maila w tej sprawie.

Co do samej gry: jest jaka jest, ani piękna, ani genialna. Ale ja ją darzę sporym sentymentem, głównie dlatego, że nieźle odzwierciedla wersję z małego Atari (tam była hitem gdy już tylko Polacy coś wydawali), a w epoce miałem też oryginał dla Amigi

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2021 07:07:29 przez Jacques
[#44] Re: Polskie gry

@Jacques, post #43

@Jacques
Jeśli chodzi o wersje na Atari to zważywszy na możliwości i ograniczenia tej maszyny, wygląda to całkiem nieźle. Od jakiegoś czasu jednakże kołacze mi się w głowie pytanie, czy na Atari dałoby radę więcej wyciągnąć w tego typu grze ? Znasz jakieś przykłady ?

@michal_zukowski
Oni chyba stworzyli wersję amigową, żeby pokazać, że na Amidze można zrobić gorszą grafikę niż na C64.

No tak, ale to żaden wyczyn. Swoją drogą są jakieś fajne komnatówki (bez scrolla, tylko flip screen) na Amigę ?

@Norbert
Jeśli chodzi o instalkę, to trzeba wziąć pod uwagę że instalacja może odbyć się z innego urządzenia (na przykład z statram.device). Jak na razie to skłaniam się do rozwiązania, typu przewalenie wszystkiego do ramu i tam działać. A po skończeniu wywalić z ram. Ale może Twoje rozwiązanie też będzie działać. Musze obadać.

@snifferman
A kto zna Vanderhaal
Ja włączyłem, ale nie dałem rady wyjść z pomieszczenia.

Musisz się podeprzeć solucją, bez tego ja też nie wiedziałem co robić.

Problem w tym że ta gra mam sporo błędów. Co roku (przeważnie na początku stycznia gdy robię podsumowanie co skończyłem a co jednak nie ) się do tego zabieram jak pies do jeża i po tygodniu walki przeważnie się poddaje. Mam kod źródłowy, ale grzebanie w ponad 400kb to nie jest lekki chleb. Zważywszy, że kod źródłowy to trochę radosna twórczość. Oprócz tego źródła (dwa pliki, intro i game ) to nic więcej nie mam, reszta to pliki binarne.


Edit: Czasem jak siedzę nad jakąś grą pod WHDLoad to sobie myślę, że zamiast siedzieć kilka dni (godzinowo tak wychodzi, zależy od gry, są przykłady że o wiele dłużej), wziąłbym i napisał taką grę. Na szczęście potem mi przechodzi.



Ostatnia aktualizacja: 29.12.2021 11:23:38 przez asman
[#45] Re: Polskie gry

@asman, post #44

@Jacques
Jeśli chodzi o wersje na Atari to zważywszy na możliwości i ograniczenia tej maszyny, wygląda to całkiem nieźle. Od jakiegoś czasu jednakże kołacze mi się w głowie pytanie, czy na Atari dałoby radę więcej wyciągnąć w tego typu grze ? Znasz jakieś przykłady


Oj dałoby radę









Ostatnia aktualizacja: 29.12.2021 11:30:30 przez Jacques
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem