[#31] Re: Konkurs na przygodową grę tekstową z nagrodami.

@Minniat, post #30

Pewno, parę nostalgicznych tematów o tekstówkach widziałem tu i ówdzie, Amigowcy są wszędzie tacy sami więc o to się nie musisz martwić ;)

Napisz podobną motywującą formułkę co tutaj na PPA to "porozlepiam" po innych forach ;)

[#32] Re: Konkurs na przygodową grę tekstową z nagrodami.

@Shoonay, post #31

OK. Poczekam najpierw aż Logan i Offca napiszą do mnie listy, w których zgłoszą chęć wzięcia w konkursie (niech najpierw zobaczą czy podołają zadaniu, a myślę że na pewno! OK Oczywiście jeśli będą oczekiwali pomocy to chętnie udzielę wskazówek, bo dobrze znam te języki!! Nie martwcie się więc zbytnio terminami!).

Dopiero wtedy opracuję angielską wersję regulaminu i zobaczymy czy znajdą się też chętni na zagranicznych Amigowych forach (sam nie uczęszczam tam zbytnio, o ile w ogóle, cieszę się Shoonay, że jesteś osobą, która je często odwiedza).

Jestem bardzo szczęśliwy, że Logan i Offca okazali zainteresowanie konkursem. Nie mogę się doczekać zagrać w konkursowe gry ich autorstwa. Sam też piszę małą grę tekstową w ADLu, którą udostępnię ale nie weźmie rzecz jasna udziału w konkursie.

Jakiś czas temu napisałem grę w EAC i wysłałem autorowi tego pakietu i tak się ucieszył, że chociaż jedna osoba skorzystała z jego pakietu i napisała własną produkcję. Tak samo ja się cieszę, że zgłosili się uczestnicy. Spokojnie piszcie własne produkcje w jakimś języku, który przypadnie Wam do gustu i ślijcie je na mój adres, a wysiłek autorów trzech najwyżej ocenionych gier zostanie nagrodzony. Dla pozostałych na pewno upominki. Trzymam za Was kciuki OK

[#33] Re: Konkurs na przygodową grę tekstową z nagrodami.

@Minniat, post #1

Ten konkurs to jeszcze ważny jest?
Bo jeśli tak to mam chwilę czasu po południu. Wieczorem mógłbym Ci jakąś grę podesłać.

[#34] Re: Konkurs na przygodową grę tekstową z nagrodami.

@APC74, post #33

Tak, konkurs jest ważny. Obawiam się jednak, że nie uda Ci się skompletować gry w jeden dzień, ponieważ samo pisanie gry zajmuje trochę czasu (nie mówiąc o projekcie scenariusza). Masz miesiąc czasu na napisanie takiej gry. Z mojej strony bardzo chętnie przyjmę Twoje uczestnictwo w konkursie.

[#35] Re: Konkurs na przygodową grę tekstową z nagrodami.

@Minniat, post #34

Eee tam, zaraz scenariusz - przereklamowana zupełnie rzecz. Mam zamiar iść na żywioł. Siądę do klawiatury i zobaczymy co mi ślina na język przyniesie... :D
EAC w Twoim opisie wygląda zachęcająco, coś w sam raz dla kogoś bardziej niż początkującego - w życiu nie grałem w tekstówkę, że o pisaniu nie wspomnę nawet. To mówisz, że składnia EACa przypomina AmigaGuide? To powinno ułatwić mi pracę.

[#36] Re: Konkurs na przygodową grę tekstową z nagrodami.

@Minniat, post #34

Obawiam się jednak, że nie uda Ci się skompletować gry w jeden dzień,

Że co? Że ja niby nie dam rady napisać gry w jedno popołudnie?! :P Gra już leży na Twoim koncie... :D



Ostatnia modyfikacja: 12.06.2009 17:55:24
[#37] Re: Konkurs na przygodową grę tekstową z nagrodami.

@APC74, post #36

Dziękuję OK Zajrzę do archiwum i przygotuję do rozesłania do jury (czyli na razie BagoZonde i ja) ;) Za jakiś miesiąc (daję szansę wszystkim uczestnikom) dopiero ogłoszę listę zwycięzców.

[#38] Re: Konkurs na przygodową grę tekstową z nagrodami.

@Minniat, post #37

HEJO ! :)
Chcialem oficjalnie potwierdzic chec udzialu. Swoja gre pisze w EAC, mam juz wszystkie grafiki, moda, 20% skryptu oraz prawie caly scenariusz. Niebawem podesle gotowy produkt :)

[#39] Re: Konkurs na przygodową grę tekstową z nagrodami.

@Logan, post #38

Bardzo się cieszę! Czekam zatem na wyniki prac.

[#40] Re: Konkurs na przygodową grę tekstową z nagrodami.

@Minniat, post #39

Czyli nie robimy wersji międzynarodowej dla Angoli? ;)

[#41] Re: Konkurs na przygodową grę tekstową z nagrodami.

@Shoonay, post #40

Lepiej nie, ze względu na trudności organizacyjne, jak i wysyłkę nagród ;) Poza tym przedłużyłoby to konkurs o kolejny miesiąc. Niech zatem konkurs pozostanie naszym rodzimym ;) Niewykluczone jednak, że powstanie kolejna edycja konkursu przeznaczona również dla innych nacji niż nasza, wtedy skorzystałbym z Twojej pomocy.

[#42] Re: Konkurs na przygodową grę tekstową z nagrodami.

@Minniat, post #41

Przed momentem wysłałem Minniatowi skończoną grę mojego autorstwa.
Gra nazywa się AS WYWIADU. Pisana w EAC. Jest nieco krótka, tworzylem powoli, bez pośpiechu i według własnych wizji przez co może odstawać nieco od przyjętych zasad przygodowych gier tekstowych. Ale w sumie jest to moja pierwsza gra tego typu. Ponadto chciałem wyjaśnić (to tak btw na przyszłość) że uzyskałem zgodę postaci która jest głównym bohaterem gry na jej umieszczenie. :)

Każdy kto chociaż trochę zagląda na PPA i kojarzy pewne fakty zauważy spoooro nawiązań do naszego ami-światka :)

Pozdro w oczekiwaniu na wyniki konkursu :D
Logan

[#43] Re: Konkurs na przygodową grę tekstową z nagrodami.

@Logan, post #42

Otrzymałem pracę i bardzo dziękuję!

[#44] Re: Konkurs na przygodową grę tekstową z nagrodami.

@Minniat, post #43

Helou, oceniłem obie prace i sam nawet pomyślałem, że w ciągu dnia możnaby napisać niezłą grę w tym EAC, no ale jestem w jury więc odpadam ;). Pozdrawiam!!

I czekam na wyniki!!

Dzięki za przygody dostarczone przez rodzimych programistów! Przeszedłem obie gry na kilka sposobów :).

[#45] Re: Konkurs na przygodową grę tekstową z nagrodami.

@BagoZonde, post #44

Witam serdecznie!

Chciałbym na początek przede wszystkim podziękować Uczestnikom za prace prezentujące wysoki poziom oraz członkom Jury za pomoc w ocenieniu prac oraz ogłosić listę zwycięzców naszego konkursu. Nadeszły dwie prace konkursowe, które przentują dość wysoki poziom i to merytoryczny jak i w oprawie! Zamieszczam poniżej wyniki oraz krótkie wytłumaczenie decyzji Jury.

Pierwsze miejsce oraz nagrodę 100 zł otrzymuje gra pt. "AS WYWIADU" autorstwa Mateusza "Logana" Smotera
Drugie miejsce oraz nagrodę 50 zł otrzymuje gra pt. "BAJECZKI" autorstwa Aleksandra Piotra "APC74" Chylińskiego.

Bohaterem "Asa Wywiadu" jest (uwaga) znany wszystkim forumowiczom Benedykt Dziubałtowski, który musi przeprowadzić wywiad stulecia. Grę Mateusza Smotera wyróżnia nastrojowa muzyka, ładne logo tytułowe, fantastyczny klimat, realistyczna i wciągająca fabuła oraz bardzo ładny język. Gra dostała 2 punkty.

Bohater "Bajeczek" musi przejść przez wiele niebezpieczeństw w świecie, który okupują czarownice, krasnoludy oraz niewiasta o imieniu Śmieszka. Grę Aleksandra Piotra Chylińskiego wyróżnia dobrze oddany średniowieczny klimat, czarny humor oraz ciekawe i pełne niespodzianek i zwrotów akcji rozwiązania fabularne. Gra dostała 1 punkt.

Gry można pobrać z serwera.

As Wywiadu autorstwa Mateusza Smotera
Bajeczki autorstwa Aleksandra Piotra Chylińskiego

Do gier potrzebny jest pakiet EAC, który można pobrać z Aminetu (link w poście nr. #1). Gra "Bajeczki" zawiera skrypt, który uruchamia grę automatycznie, "Asa Wywiadu" należy rozpakować do katalogu EAC:Misc/. Nazwa EAC: jest przypisana do katalogu z pakietem EAC podczas instalacji pakietu.

Pozdrawiam obu Uczestników, gratuluję im zajęcia nagradzanych miejsc oraz pozdrawiam mojego kolegę BagoZonde z Jury! Niech moc będzie z Wami :D Jeśli ludzie będą chcieli następnego konkursu i mają na niego pomysł to jestem otwarty jako organizator.



Ostatnia modyfikacja: 08.07.2009 22:21:29
[#46] Re: Konkurs na przygodową grę tekstową z nagrodami.

@Minniat, post #45

Kongratulejszyn! OK

PS: Cenzura to zło, ja chcieć wersje bez takowej

[#47] Re: Konkurs na przygodową grę tekstową z nagrodami.

@Shoonay, post #46

Gry udostępnione są w wersji oryginalnej, bez ingerencji organizatorów.

[#48] Re: Konkurs na przygodową grę tekstową z nagrodami.

@Minniat, post #47

Jak to, to APC74 sam siebie cenzurował wklejając w co piątą linijkę {OCENZUROWANE I PRZEEDYTOWANE}?

[#49] Re: Konkurs na przygodową grę tekstową z nagrodami.

@Minniat, post #45

Również pozdrawiam kolegę Minniata, i dzięki za to, że mogłem brać udział w jury. To była bardzo fajna przygoda, gratuluję pomysłowości obu autorów tychże gier. Przyznam szczerze, że wybór najlepszej gry nie był prosty ze względu na złożoność aspektów wchodzących do oceny i obie gry zawierają swoje mocne strony. Słabą na pewno jest fakt, że są zbyt krótkie. Z tym, że pierwszy jak i drugi tytuł jest "przykrótkawy" stąd też akurat w tym aspekcie było po równo ;). Braliśmy pod uwagę merytorykę, słowo, przestrzeń gry, elementy graficzne i muzyczne a także tak podświadomy aspekt jak oddziaływanie na wyobraźnię - zabrzmieć to może trochę śmiesznie, ale gdy człowiek zacznie się zastanawiać nad wrażeniami z gry, którą chce ocenić - dochodzi do takich właśnie wniosków :).

Gratuluję tak naprawdę obu autorom za pomysłowość! APC74 za klimat (choć finał odkrył przede mną nieujarzmioną wyobraźnię autora ;)) i dwa zakończenia pozytywne, a także za zastosowanie przedmiotów na kilka sposobów. Działa na wyobraźnię. Loganowi zaś gratuluję za merytorykę: "posądzanie Benedykta o zbyt krótkie wywiady" (sam tak też raz napisałem ;)), za "Mortal Fodder 3" i "czy mogę zadać księdzu pytanie".

Fajnie było zagrać w Wasze propozycje. Czekamy na sequele w ramach nagrody dla jurorów ;) :).

Powiem Wam szczerze (wszystkim forumowiczom ogółem), że konkurs ten w samym założeniu okazał się świetnym pomysłem - nie dopisali tylko zainteresowani ale to przecież pierwszy konkurs na grę tekstową i wąskie grono osób "aktywnie" myślących i lubiących gry tekstowe (ja za nimi przepadam więc przepraszam za ten subiektywizm w ocenie: konkurs na gry tekstowe to super sprawa). Pisanie gier w systemach umożliwiających tworzenie rozgrywki jest naprawdę proste i nie absorbuje zbyt dużej ilości czasu. Świetnie było uczestniczyć w tym konkursie jako degustator ;). Dziękówa!
OK

@Shoonay
To gra tekstowa, uruchom wyobraźnię, hihi ;).



Ostatnia modyfikacja: 08.07.2009 23:15:36
[#50] Re: Konkurs na przygodową grę tekstową z nagrodami.

@Minniat, post #47

@Minniat
Chyba coś cenzurowałeś tak jak Shoonay wspomniał. Ja także dostałem wersję z cenzorem, ale akurat sobie po-poprzeklinałem w wyobraźni więc ok ;).

[#51] Re: Konkurs na przygodową grę tekstową z nagrodami.

@BagoZonde, post #50

Nie ingerowałem w pracę pana Aleksandra Piotra Chylińskiego.

[#52] Re: Konkurs na przygodową grę tekstową z nagrodami.

@Minniat, post #51

Achmm.. Myślałem, że to Twoja robota z cenzurą ;).

No to zwracamy honor a ja zapraszam na stronę poprzednią tego tematu, gdzie organizator jak i gratulujemy autorom gier :).

!!!

[#53] Re: Konkurs na przygodową grę tekstową z nagrodami.

@Shoonay, post #48

Tak. Sam siebie cenzurowałem, gdy przypomniałem sobie, że w komisji znajduje się osoba niepełnoletnia, która będzie musiała w to zagrać.
Jakoś nie mam ochoty na odpieranie zarzutów o demoralizacji młodzieży. :D

[#54] Re: Konkurs na przygodową grę tekstową z nagrodami.

@APC74, post #53

*szepcze*

To gdzie można zdobyć wersję uncensored?

[#55] Re: Konkurs na przygodową grę tekstową z nagrodami.

@APC74, post #53

Bardzo się cieszę z wygranej, gratuluję także APC74 oraz dziękuje komisji. Pomysł rzeczywiście okazał się rewelacyjny, a ja już teram wiem że jeszcze nie jedna tekstówka powstanie. :)

Zabieram się do grania w BAJECZKI :)

[#56] Re: Konkurs na przygodową grę tekstową z nagrodami.

@Logan, post #55

Wysłałem już Uczestnikom zawiadomienie o wygranych i niebawem wyślę nagrody pocztą. Gratuluję Uczestnikom wygranych!!! Gry dostarczyły nam wiele rozrywki w rozwiązywaniu zagadek!

P.S. W Jury nie ma osoby niepełnoletniej... Z mojego punktu widzenia w konkursach np. na opowiadania, czy w tym wypadku grę tekstową obowiązuje zasada o nie naruszaniu etyki albo uczuć innych osób. Tutaj dodatkowo prace zostały opublikowane szerszemu gronu osób. Pracę pana Aleksandra wyróżnia "cięty" język, ale wszystko prowadzone jest w sposób żartobliwy, dzięki czemu nie złamała ona tychże zasad.



Ostatnia modyfikacja: 09.07.2009 10:00:37
[#57] Re: Konkurs na przygodową grę tekstową z nagrodami.

@BagoZonde, post #49

Widzicie, że pisanie gier tekstowych np. w EAC nie jest takie trudne i może przynieść wiele satysfakcji i radości z pisania :) Mnie i BagoZonde grało się wyśmienicie w konkursowe gry. Życzę APC74 oraz Loganowi by mieli satysfakcję z wygranej i może wydali te pieniążki na coś związanego z Amigą :) Pozdrówka. Acha, zamieszczę tutaj grę własnego autorstwa napisaną w EAC o nazwie "Stacja Kosmiczna"

[#58] Re: Konkurs na przygodową grę tekstową z nagrodami.

@Minniat, post #57

Tak już zupełnie poza konkursem usprawniłem swą grę o skrypt uruchamiający podpatrzony u APC, (mam nadzieje że się bardzo nie pogniewasz) dodałem kilka grafik oraz polskie znaki. Znacznie polepsza to wartości estetyczne.

Link:

http://www.speedyshare.com/data/522310587/17575511/44661819/AS%20WYWIADU.zip

Nagroda przeznaczona zostanie jak najbardziej na sprawy amigowe: klucz whdload oraz przejściówkę PS2Mouse :)



Ostatnia modyfikacja: 09.07.2009 16:20:38



Ostatnia modyfikacja: 09.07.2009 16:22:25
[#59] Re: Konkurs na przygodową grę tekstową z nagrodami.

@Shoonay, post #54

Nigdzie - po wysłaniu gry do Minniata skasowałem ją z dysku.

[#60] Re: Konkurs na przygodową grę tekstową z nagrodami.

@Minniat, post #56

W Jury nie ma osoby niepełnoletniej...

Wiosną pisałeś coś o swoich 17 urodzinach...

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem