[#1] Muzeum historii komputeryzacji
Podzielę się, może ktoś będzie miał okazję odwiedzić i zobaczyć - a jak nie, to przynajmniej fotki obejrzy.

Będąc w delegacji w Cambridge (UK) pomyślałem, że trzeba jakoś wypełnić wolny czas - więc od razu poszukałem coś co dotyczy retro w okolicy (oczywiście to ciekawsze niż zwiedzanie jakichś murów uczelni Cambridge - niby też retro, bo ma setki lat, ale to nie to co mnie kręci).

Noi okazało się, że jest fajne miejsce na mapie tego miasta, do którego koniecznie by trzeba zawitać, a że znajduje się 20 minut pieszo od miejsca gdzie mieszkam... to się wybrałem z kolegą w niedzielny poranek.

Krótka foto (i wideo) relacja: link

Miejscówka naprawdę świetna, urządzona z super pomysłem, podzielona na 3 sale - w głównej największej bardzo ładnie wyeksponowane sprzęty. Posiadają praktycznie wszystko co zostało wyprodukowane - nie fotografowałem wszystkich eksponatów, bo bardziej skupiłem się na dotykaniu.

Być może kiedyś przygotuję osobny artykuł na wpis temat z pełnym opisem tego co się tam znajduje. W skrócie - konieczne miejsce dla retrofanów do odwiedzenia w tym mieście. W niedzielne przedpołudnie przyszło tam mnóstwo brytyjczyków z dzieciakami i nie tylko (widok starszych panów siedzących przy komputerach swojego dzieciństwa, czy starszych pań, które programowały robocika z lat 70 przy pomocy "języka" podobnego do logo - bezcenny).

Bardzo dobrze wydane 8 funtów ;)
[#2] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@WojT_GL, post #1

Oooo! Mój Sharp MZ-80K (ten z napisem Wojt was here)
z łezką w oku
zazdraszczam
.
[#3] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@WojT_GL, post #1

Oj warto było być ;)

Moje fotki: https://goo.gl/photos/GxmJvnhTWRj62naD8

Dodam, że jest to jedno z nielicznych miejsc gdzie mają procesor ARM1.
[#4] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@WojT_GL, post #1

No operator z Ciebie zaje.... Prawie się zrzygałem próbując nadążyć za obrazem....
[#5] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@*y, post #4

Trochę kultury proszę , kolega wykonał dobra robotę
[#6] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@Blendor, post #5

Kolegę to ja raczej dobrze znam więc się nie obrazi....
[#7] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@*y, post #4

No trochę pojechał,
starałem się wyłowić jakąś Amigę i chyba jedna 500tka mignęła na horyzoncie,
za to pełno wszędzie Acornów wszelkiej maści.
.
[#8] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@rePeter, post #7

Najciekawsza to chyba gablota ET na Atari z wykopalisk na wysypisku., która "niby pogrążyła firmę i doprowadziła do upadku Atari" ciekawa kompozycja.
[#9] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@WojT_GL, post #1

Myślisz że wqr$%&i by się gdybyś im zainstalował MorphOSa na tym G4 Cube? :D
[#10] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@WojT_GL, post #1

Fajne muzeum OK
[#11] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@WojT_GL, post #1

Dzięki za podzielenie się !
Fajnie interpretują tam definicję muzeum wrzucając już kilkunastoletnie sprzęty (nintendo ds,ps2) do gablotki. Chciałbym taką interaktywność mieć w Muzeum Techniki w Wawce (automaty,kompy do programowania,tablice do wpisów-pyszne! ).
Wszystko bez chwalenia się "ile to ja na to wydałem-ale lubię mieć ten filing ..."
pzdr

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 21:48:20 przez Mikrobi
[#12] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@Mikrobi, post #11

Co fajne to ze kazdego praktycznie sprzetu mozna dotknac i uzywac (o ile nie jest w gablotce). Jest ludz (albo kilku) ktorzy pokazuja i tlumacza wszystko - takze o wszystko mozna zapytac

I tak zeby nie calkiem oftop
Dzisiaj na piwku z ludzmi z firmy w ktorej jestem zaczalem pytac czy byli w muzeum itp
A tu koles wyciaga telefon i pokazuje mi fotki z jego pokoju gdzie na stole stoi a4000 i a1000 obie podlaczone
Na drugim stole 3 sztuki a500
Na trzecim stole 2 sztuki a2000 jedna na drugiej i jedna a4000 ;) gosc programuje i robi sprzet do amigi ;)
[#13] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@WojT_GL, post #12

Ał rajt !
Zagadaj go o 060ki-może ma dojście, no i może coś napisze o pracy na amidze ?
[#14] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@WojT_GL, post #12

Sporo skromniej, ale w Katowicach też można podjechać do MHKI, obejrzeć troszkę sprzętu i poklikać na podłączonych komputerach.

Jak jesteście w Cambridge, to może warto też podjechać do: https://www.bletchleypark.org.uk/ (około 50mil), można tam pooglądać fajne rzeczy. Odbyło się tam 25 lecie Amigi.
[#15] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@flops, post #14

Oj szczerze mówiąc, to wolałbym nieświąteczne ale częste spotkania we własnym mieście...
Na dużą imprezę wpada duże grono i robi się popijawa+scenowcy stoją w swojej grupce i olewają "nie swoich", a ja potrzebuję pogadać co kto uruchamia i jak ustawia swoją amigę i jakie programy/dema ostatnio uruchamiał...
[#16] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@WojT_GL, post #1

A był ktoś tutaj ?
Muzeum Karpacz
[#17] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@mikecios, post #16

Był. Kilka Amig mają, sporo konsol starych. W tym z możliwością interakcji. Nawet był challenge na Galagę - przy pobiciu rekordu coś tam dostawałeś. Nie wiem co, bo ja wymiatam w Galagę w wersji amigowej, tamtej tak na szybko nie dałem rady.
[#18] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@recedent, post #17

Czyli przy okazji warto podskoczyć i zobaczyć ;)
[#19] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@mikecios, post #18

Ktoś z Was tu był? To najciekawsza sytuacja muzealna z jaką miałem styczność. Otóż, pojechałem ze szwagrem po samochód, to było jakieś 5-6 lat temu. Właściciel tego muzeum i piekarni (chyba), sprzedawał swoje A6. To była sobota. Akurat trafiłem na czas oprowadzania wycieczki, więc szwagra zostawiłem aby załatwiał sprawy a sam poszedłem. Jakież było moje ździwienie gdy na końcu "trasy" zamiast maszyn do produkcji chleba stał ogromny stół a na nim sprzęty z epoki, głównie Amigi, Commodore i Macintosh'e. Kozak kolekcja i mega zaskoczenie! Czy ktoś tam było może?
[#20] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@mikecios, post #16

Byłem przez ferie zimowe z dzieciakami Polecam przyjść najmniej 2-3 godziny przed zamknięciem
[#21] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@recedent, post #17

Muszę mamę tam wysłać, pod koniec lat '90 co dwa tygodnie, najdalej co miesiąc biegłem do elektronicznego po microstyki do myszy, bo mama Galagę codziennie po kilka razy dookoła przechodziła. Wieczorami nie mogłem się do własnego komputera dopchać język
[#22] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@flops, post #21

Z innej beczki...

Wracam dziś z pracy, godzina 17:00 - VOX FM - 107.00

Wiadomości - słyszę o otwarciu Muzeum Komputerów w Łodzi, wypowiada się... Piotr POTERA ;)

pzdr
[#23] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@WojT_GL, post #1

Możesz podać dokładny adres?
Może w przyszłym roku tam pojadę.
[#24] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@AD99, post #23

Piotrkowska 15

Edit: Pisałem o muzeum w Łodzi, pardon.

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2017 15:55:00 przez recedent
[#25] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@AD99, post #23

Adres: Rene Court, Coldham's Rd, Cambridge CB1 3EW, Wielka Brytania
[#26] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@WojT_GL, post #25

DziękiOK
[#27] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@AD99, post #26

może ktoś z Was wie czy obecnie jest jakieś muzeum retro komputerów w gdańsku lub okolicach? jestem akurat w okolicach i coś bym oblookał :D
słyszałem kiedyś że w szkole łączności coś jest ale nie wiem czy to dalej aktualne?
[#28] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@JacK_Swidnik, post #27

Muzeum Techniki i Elelktroniki, ich FB

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2017 19:53:56 przez Canga
[#29] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@Canga, post #28

ok, ale chodziło mi o aktualne muzeum
ten profil jest nieaktualny a muzeum w tej szkole było 3 lata temu
dzięki
[#30] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@JacK_Swidnik, post #29

Dzis minąłem przez Karpacz i widzialem reklamę video gier przez moment.
Poniewaz jestem niedaleko to w czwartek zajrzę do tego muzeum i zdam fotorelacje.
Wstepnie wyggoglowalem jakas jedna Amige500 maja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem