[#31] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@Andrzej Drozd, post #28

Nie wiem która tak miała i czy w ogóle była taka? Pamiętam, że zawsze multitask był. Może miałeś jakąś co się odpalała z dyskietki i w s-seq. dopisany "killsys" dla paru groszy pamięci?

W 2.3d jak pisałem wyżej jest ponad 100 skrótów klawiszowych. Dlatego wydaje się, że jest uboga... ale przynajmniej przejrzysta.

track:
SHIFT+F3 - wytnij
SHIFT+F4 - skopiuj
SHIFT+F5 - wklej

pattern:
ALT+F3 - wytnij
ALT+F4 - skopiuj
ALT+F5 - wklej

Nie wykluczone, nawet myślałem o tym.

MIDI IN (nie OUT) możesz grać samplami z Amigi, kiedyś jak samplery były potwornie drogie bo za dolary i marki itp. niektórzy prawdopodobnie wykorzystywali Ami jako sampler. Lub choćby do łatwego przerzucenia ścieżek z automatu perkusyjnego do Amigi i dalszej obróbki. No rzecz jasna graniu na klawiszu myślisz, że wszystkie moduły są klepane z Amigowej klawiatury?

Mccnex - cwaniaku przypomnij w której to grze był slideshow z digitalizowanych zdjęć: Koder przy kompie, Grafik przy jakichś tam swoich zajawkach ulepionych z plasteliny i muzyk z klawiaturką podpiętą do Ami?
[#32] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@Andrzej Drozd, post #28

Właśnie mi się przypomniał najprostszy sposób przełączenia tasku w PT "~" i wyskakujemy na blat.
[#33] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@groovebox, post #31

Mccnex - cwaniaku przypomnij w której to grze był slideshow z digitalizowanych zdjęć: Koder przy kompie, Grafik przy jakichś tam swoich zajawkach ulepionych z plasteliny i muzyk z klawiaturką podpiętą do Ami?


Nie jestem znawcą gier, także Cię miło nie rozczaruję (ale oświeć mnie z łaski swojej, może kiedyś dyskietka z owym tytułem zagościła w mojej stacji). Normalnie prawie nie gram w gry, a od 9 miesięcy i 26 dni to już prawie nic nie robię bo nie mam czasu.

Uaktywniam się tylko, kiedy ktoś na PPA pisze, że PT3.xx jest do doopy, bo nie można odpalać modułu prawym altem tak jak w PT2.3D. I tym podobne.

(kozioł by się uśmiał, he he he...)

[#34] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@F7sus4, post #30

Dzięki za info.

Hmmm...

http://www.ppa.pl/forum/amiga/6529/protracker-i-a600/2#m338179

trzeba będzie oblookać.
[#35] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@mccnex, post #33

To tylko świadczy o tym, że jesteś tylko krótkim ptaszkiem paprykarzu szczeciński jaraj się dalej tym dziurawcem. splat

"bo nie można odpalać modułu prawym altem tak jak w PT2.3D. I tym podobne" nic takiego nie pisałem. jak umiesz czytać to powinieneś wiedzieć co przeszkadza mi w tej wspaniałej nieklasycznej wersji. i to, że możliwościami się nie różnią od siebie bo na to też nie odpiszesz no bo jakimi? tobie za to lo-res przeszkadza, ze wyciągasz 19" monitory ze śmietników - przecież to twoje słowa są, można przeczytać wcześniej

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2014 16:29:42 przez groovebox
[#36] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@groovebox, post #35

... bo nie znam się na niuansach z gierek?! Czy Wy to ludzie czytacie???

Człowieku, weź oprzytomnij, parę postów wyżej napisałeś takiego farmazona, jakbyś Protrackera znał tylko z rozmów usłyszanych z pokoju starszego brata. Kto tu jest krótki? Myślałem, żeś poważny facet i coś interesującego z tego wyniknie, a tymczasem...

Nie mam czasu na takie pierdoły.

BTW, pochwal się z jakiego Pierdziszewa Ty pochodzisz, pośmiejemy się.
[#37] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@mccnex, post #36

Oświeć mnie tym farmazonem tu i teraz, to i ja Ciebie oświecę. A może Ty czytasz tylko co drugie słowo?
Za szybko się spinasz...

Tak zbudowanego ProTrackera to byś chciał mieć...

I właściwie jaki fenomen tkwi w tym 3.62, że się tak nim podniecasz? Te nie działające opcje od 18lat?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2014 16:53:17 przez groovebox
[#38] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@groovebox, post #37

Wymieniając zalety PT2.3 piszesz, że klawiaturą numeryczną przełącza się sample, tak jakby tego nie było w trójkach - to farmazon. Chyba, że Ci chodzi jedynie o to, że w A600 możesz sobie o tej własności zapomnieć - wtedy zgoda.

"bo nie można odpalać modułu prawym altem tak jak w PT2.3D. I tym podobne" nic takiego nie pisałem.


To był oczywisty sarkazm. Nie zakumałeś, nie moja wina.

Czy ja się tu czymkolwiek podniecam? Napisałem Ci już wcześniej, że nie mam problemu z Twoimi preferencjami, ale jeśli będziesz mi pisał, że trójka to burak itp. itd. to się nie zgodzę! I właśnie, że to ty sam się podniecasz! Tą swoją genialną, dopracowaną dwójką! I chwała Ci, czerp z tego radość, ale nie każdy lubi dwójkę - np. ja za najlepszego PT uważam 3.62 - i szczerze mówiąc nie podoba mi się jej bezpodstawne (IMHO) besztanie. Za co najbardziej lubię tę wersję:

- hi-res i wszystko co się z tym wiąże: więcej na ekranie i ładniej
- normalną obsługę plików
- wbudowany mod2smp

Natomiast nie podoba mi się, że nie ma w tej wersji obsługi MIDI, co zresztą wcześniej już zaznaczyłem.

---


Tak zbudowanego ProTrackera to byś chciał mieć...


To apropos Warszawy, którą sobie wpisałeś w lokalizację?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2014 17:22:24 przez mccnex
[#39] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@mccnex, post #38

Ad 1.
Widzisz jaki Ty goopi jesteś napisałem i owszem, że 2.3D ma taką możliwość. Ale nigdzie nie napisałem, że w 3.62 takiej możliwości nie ma...

ale nie każdy lubi dwójkę - np. ja

Ad 2.
Pewnie dlatego, że trzeba odpalać moduły altem...

Ad 3.
Ja mam swój soft skonfigurowany w taki sposób w jaki być powinien, czyli mam porobione banki
pomijając kick,snare,crash, to mam grupy np. TR-606, TR-808, TR-909, MicroKorg, Roland-D10, Reverb FX, Delay FX, Flange FX itd. Ja czerpię przyjemność z tworzenia, nie klikam po koleji czterystu sampli bo może któryś będzie pasował. Kolekcja nie do kupienia.

Ad 4. W Warszawie jest słońce i zielono za oknami, a u Ciebie co tam słychać druga zmiana już wróciła z połowu dorsza?

Tak teraz sobie wyedytowałeś to sobie sam na to odpisuj... Gąbie



Ostatnia aktualizacja: 29.04.2014 17:26:38 przez groovebox
[#40] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@groovebox, post #31

Nie wykluczone, nawet myślałem o tym.


Oficjalny news na PPA będzie pierwszego maja.
Tutaj jest strona czwartego konkursu - link


MIDI IN (nie OUT) możesz grać samplami z Amigi, kiedyś jak samplery były potwornie drogie bo za dolary i marki itp. niektórzy prawdopodobnie wykorzystywali Ami jako sampler.


No tak, tylko dzisiaj nie ma sensu wspominać o MIDI w PT. Dzisiaj PT służy do muzykowania retro i...naszego forumowego konkursu.


Lub choćby do łatwego przerzucenia ścieżek z automatu perkusyjnego do Amigi i dalszej obróbki


A co wtedy, gdy automat perkusyjny grał w 8 track? PT ma tylko 4 tracki i tylko cztery rejestrował w czasie rzeczywistym?
Ja swojego czasu bawiłem się w MIDI za pomocą Bars'N'Pipes i nagrywałem na nim ścieżki z klawisza Ensoniq, który zresztą też miał własny sekwencer. B'N'P także umożliwia użycie sampli.


No rzecz jasna graniu na klawiszu myślisz, że wszystkie moduły są klepane z Amigowej klawiatury?


Tak czy inaczej co za różnica? Układ klawiszy na Ami jest identyczny jak na "klawiszu".
Kolega który pytał o wersję PT, wpomniał że ma A600 z 2MB ramu. Po co mu MIDI?
[#41] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@groovebox, post #35

To tylko świadczy o tym, że jesteś tylko krótkim ptaszkiem paprykarzu szczeciński jaraj się dalej tym dziurawcem. splat
Tego typu teksty zwykle rzucają osoby które jedynie w internecie mogą leczyć swoje kompleksy. Zapraszamy do Gdańska w październiku na Retrokompa będzie okazja twarzą w twarz powymieniać poglądy. Ciekawe czy wtedy również będziesz miał tyle do powiedzenia i nie chodzi tutaj o jakiekolwiek groźby ;)

Obraźliwymi epitetami tylko się pogrążasz na tym forum.

Jest okazja rywalizacji na innym poletku po co bić pianę. Andrzej Drozd wspomniał o majowym konkursie muzycznym tam będzie możliwość wykazania się.
[#42] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@groovebox, post #39

Nie rozumiem jak rozmowa o hobby i tworzeniu muzyki mogła potoczyć się tak źle... Nie tak powinno być w naszym małym światku.
Jak będę miał chwilę po-testuję obie wersje, a na dokładkę mam jeszcze dwie wersje Digi. Zobaczymy co mi najbardziej przypadnie do gustu.
[#43] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@miro_78, post #41

Pewien jesteś? I to nie są obraźliwe epitety. Nie powinniście w ogóle tego komentować, my sobie sprawę wyjaśniliśmy. Proszę o ciszę bo będę teraz pisał wiersz.
[#44] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@groovebox, post #39

Ad1. Wiesz koleżko, ja potrafię się przyznawać do błędów, bo mam dupie PR i lans na forum. Może i nie byłem miły ale na inwektywy sobie dotąd nie pozwalałem.

Ad2. Napisałem w edicie poprzedniego posta co lubię w 3.x, nie musisz się silić na dowcip.

Ad3. Nie mam problemu z tym, że ktoś woli PT2.3D i PLSET EDIT czy też jest na przykład zwolennikiem powszechej legalizacji .... czegokolwiek. G.... mnie to obchodzi.

Ad4. To taki obiegowy humor warszawskiej ulicy? To i te teksty z paprykarzem, tak? Wybacz, że się nie orientuję, ale od ponad 30 lat tam już nie mieszkam. BTW, założę się, że jak większość mieszkańców ze Wschodu świeżego dorsza wyciągniętego z wody na oczy nie widziałeś, a na kutrze rybackim nie odróżnił byś rufy od klucza do kilwatera.
[#45] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@mccnex, post #44

Znowu zaczynasz? Wyedytuj to teraz i skasuj. Lanserze od dorsza i kutrów rybackich.

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2014 17:50:37 przez groovebox
[#46] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@groovebox, post #43

Jestem pewien że nie przyjedziesz :) Jeśli krótki ptaszek i paprykarz szczeciński jako określenie osoby ze Szczecina nie są obraźliwe to nie mam więcej pytań. Widocznie masz wyprany system wartości moralnych.

Protracker to fajne narzędzie do tworzenia modów ale nie jedyne każdy ma prawo używać co tylko sobie zażyczy mamy wolny kraj. Warto skorzystać ze świetnej pogody parę wdechów przebieżka powinny pomóc



Ostatnia aktualizacja: 29.04.2014 17:57:55 przez miro_78
[#47] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@groovebox, post #45

Zapomniałem dodać, że chciałbym przeprosić całą społeczność forum PPA, że dałem się wciągnąć w tę żenującą wymianę zdań. Mam dużo na głowie, jestem zmęczony, przez co łatwiej o nonsensy.
[#48] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@miro_78, post #46

Nie dacie mi odpisać Andrzejowi. A jak przyjadę i co wtedy? Zerwiesz kominare i wyskoczysz na mnie z maczetą? hide2

Po ch... znowu zaczynacie dyskusję.
[#49] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@miro_78, post #46

Napisałem wyżej o czym? Że jest niedorobiony jak demo, że została w GUI masa śmieci po ostatnich programistach i tak wiszą od 18 lat bez przerwy mimo patchu z 2k któregoś tam, nie przeszkadza Wam to ok, ja z tego nie będę korzystał bo pisałem wyżej dlaczego. Nie to trzeba "moje zawsze jest na górze" bo fajny jest bo ma wygodniejszy reqester plików... eXTenD, Korzeń, Cat, Dreamer, Snoopy itd. robili dzieła na najzwyklejszym protrackerze, macie wywiad z (eXTenDem na PPA), jak czytałem o nich w MA to bardzo byłem ciekawy jak, jacy fajni ludzie robią sobie muzykę na komputerach. Tutaj nie można nic napisać bo się zaraz zlatują ludzie jak sępy do padliny. O uciszeniu bez moderatora nie ma mowy.
[#50] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@miro_78, post #46

Jeśli krótki ptaszek i paprykarz szczeciński jako określenie osoby ze Szczecina nie są obraźliwe to nie mam więcej pytań. Widocznie masz wyprany system wartości moralnych.


Akurat będąc mieszkańcem stolycy to on dobrze wie co to są obraźliwe określenia, ja się nie muszę wstydzić gdzie mieszkam, co innego z miejscem urodzenia, które czasem muszę podać. Zresztą każdy daje świadectwo siebie na własne konto, ja nie będę tutaj kontrował kolegi warszawiaka.
[#51] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@mccnex, post #47

Następnym razem czytaj uważniej... bo takie są tego efekty. wszystko "wisi" na forum.
[#52] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@mccnex, post #50

Dobra innym razem Andrzeju...
[#53] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@groovebox, post #49

Powiem Ci po raz chyba czwarty - nie mam problemu z Twoimi preferencjami nawet jak podlansujesz sie autorytetem Extenda czy Dreamera. Używaj sobie zdrów tego 2.3D i bądź szczęśliwy.

...że została w GUI masa śmieci po ostatnich programistach i tak wiszą od 18 lat bez przerwy mimo patchu z 2k któregoś tam, nie przeszkadza Wam to ok...


Uznaję, że i Ty tymi słowy uznałeś, że ktoś woli trójkę od dwójki.

Mogę iść? Wróciły kutry, trzeba pomóc rybę rozładować. Jutro wysyłamy, za dwa miesiące dotrze do Warszawy.

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2014 18:14:30 przez mccnex
[#54] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@groovebox, post #51

Następnym razem czytaj uważniej... bo takie są tego efekty. wszystko "wisi" na forum.


Zapomniałem dodać, że przepraszam całą społeczność PPA z wyłączeniem Ciebie.

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2014 18:17:16 przez mccnex
[#55] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@flops, post #42

Nie tak powinno być w naszym małym światku.

Ten mały światek jest małostkowy, bo tworzy go wielu małostkowych ludzi. Np. mailmanowi nagle przestał się podobać po kilku latach mój awatar, bo napisałem krytyczne słowo o piśmie PPA.
Możesz mnie znowu mailman zbanować, w tym jesteś najlepszy szeroki uśmiech
[#56] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@mccnex, post #50

Heh, koleżka na bank mieszka w jakiejś zapyziałej wiosce a'la Pierdziszewo , pewnie ze 50-100km od Warszawy... Zgadłem ?
Myśli, że jak napisał "Warszawa" to komuś zaimponuje...chyba tylko podobnym sobie, ze słomą w butach - "człowiek może wyjść z wiochy, ale wiocha z człowieka nigdy nie wyjdzie!" ...

I nawet nie wie zapewne, że Szczecin leży 100km od morza i o żadnych kutrach nikt u nas nigdy nie słyszał...Na połowy dorsza to jeździ się do Kołobrzegu, jakieś 120 km...

ProTracker w wersjach 3.15 i 3.62 był używany przez znajomych muzyków, nigdy nie słyszałem ,aby ktoś używał wersji 2.3D, gdy pojawiły się 3.15 i następne...Więc chyba nie są takie złe te 3.xx...
[#57] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@Motyl, post #56

Nie ważne jakiej wersji i jakiego programu się używa najważniejszy jest chyba efekt czyli gotowy moduł. Zatem do boju nuty w dłoń. Ja mogę jedynie pokibicować nigdy nie miałem zajawki na trakery.
[#58] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@Motyl, post #56

Wpadam poczytac co tu nowego w temacie, bo nadal jestem protrackerowym leszczem z prawie zerowym skillem, a tu takie klocki.

Amiga vs klasyczna, mos vs aos, workbench czy amiga os, protracker 2 vs protracker 3, o czyms zapomnialem? Fajnie, nie ma co.
[#59] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@Lucus, post #58

Nie klocki tylko klocek. Tylko jedna osoba w tym topiku miała problem z wersją PT inną niż używa. Jak również pozwoliła sobie na niewybredne epitety odnośnie innych

Jak masz jakieś kwestie do wyjaśnienia to zapodaj, pomożemy.
[#60] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@groovebox, post #34

Nie trzeba wcale do DeliTrackera - PT 3.61 "naprawi" je dokladnie w ten sam sposob. Metoda ma swoje wady - jezeli ktos ma 1000 modulow na dysku - coz, zycze powodzenia!

joker
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem