[#61] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@mccnex, post #59

Panowie, Wy tak (bez wskazywania i wymieniania) w cztery oczy tez byscie sobie poczynali, czy tylko przed publika?
[#62] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@F7sus4, post #60

Panowie, nie drapcie się już - proszę. To nie ten dział.
@groovebox
Uwielbiam Szczecin, to moje rodzinne miasto i zawsze z radością tam jadę.
@groovebox
Ursus też jest OK, mieszkam tuż "za rogiem" - w Piastowie i sporo mnie łączy z teraźniejszą dzielnicą 100-licy.

Przepraszam wszystkich za OT.
[#63] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@TUPCOM, post #62

Ja czekam na prace konkursowe i modki w stylu Byte Eater lub Dying Life.
[wyróżniony] [#64] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@mccnex, post #59

ekhem.. Panowie, a może zamiast przerzucać się argumentami na piśmie - stanąć w szranki w konkursie i udowodnić niezbicie wyższość swojej... wersji protrackera?

Bardzo ciekaw jestem rezultatów.
[#65] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@jokov, post #64

ok, racja O to to! Super pomysł.: thumbsup:
[#66] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@Andrzej Drozd, post #40

W odpowiedzi na #31

Oficjalny news na PPA będzie pierwszego maja.
Tutaj jest strona czwartego konkursu - link


Tak, wezmę udział gdyż tak postanowiłem. Wystawię co najmniej dwa moduły w dwóch kategoriach.

No tak, tylko dzisiaj nie ma sensu wspominać o MIDI w PT. Dzisiaj PT służy do muzykowania retro i...naszego forumowego konkursu.


Zgadza się, ale dajmy na to, że jesteś w posiadaniu maszyny wyposażonej w wyjście MIDI którą kiedyś sobie sam programowałeś. Dostrzegasz, że traki które pisałeś na tej maszynie dziś brzmią całkiem nieźle. I widzisz uszami wyobraźni to samo na 4CH w Protrackerze. Zamiast kombinować z konwersją plików sysex2midi i cholera wie co jeszcze po drodze się przydarzy, po prostu podłączasz to do Amigi wciskasz play i samo leci Ja wiem jest masa różnego softu do tego celu... Ale da się? Da!

A co wtedy, gdy automat perkusyjny grał w 8 track? PT ma tylko 4 tracki i tylko cztery rejestrował w czasie rzeczywistym?
Ja swojego czasu bawiłem się w MIDI za pomocą Bars'N'Pipes i nagrywałem na nim ścieżki z klawisza Ensoniq, który zresztą też miał własny sekwencer. B'N'P także umożliwia użycie sampli.


PT ma 4 tracki (to jest nic innego jak sekwencer+sampler wykorzystujący w 100% możliwości Pauli jeśli chodzi o generowanie dźwięku), Ale już OctaMED może mieć ich więcej i wysyłać/odbierać komunikaty MIDI.

Fragment standardowej mapy dźwięków automatu perkusyjnego (GS) Roland.



keymapmc303.jpg


btw. 4CH dla samego bitu to wystarczająco dużo nawet jak na dzisiejsze czasy

Tak czy inaczej co za różnica? Układ klawiszy na Ami jest identyczny jak na "klawiszu".
Kolega który pytał o wersję PT, wpomniał że ma A600 z 2MB ramu. Po co mu MIDI?


Gołą ręką też gwoździe można wbijać. Ale wygodniej przy użyciu młotka
Po co mu do tego MIDI, trzeba chyba jego o to zapytać. OK

Pozdro.
Peace4all
OK
[#67] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@groovebox, post #66

Dalej nie wiem po co MIDI w tym temacie. Kto w ogóle o to pytał?pomysł
[#68] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@Andrzej Drozd, post #67

No to mamy Archeo, nie wiem. Ty pytasz ja odpowiadam.
[#69] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@groovebox, post #66

Zamiast kombinować z konwersją plików sysex2midi i cholera wie co jeszcze po drodze się przydarzy, po prostu podłączasz to do Amigi wciskasz play i samo leci

"Good on paper". Kto bawil sie zrzucaniem z MIDI wie, jakie problemy powoduje synchro, kwantyzacja i wielodzwieki. W przypadku zrzutow zautomatyzowanych, BPM z MIDI lubi nie zgrywac sie do cyklow BPM na Amidze. Ostatecznie i tak trzeba bedzie rzezbic pattern - w tym miejscu wolalbym zapisywac go od podstaw.
[#70] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@F7sus4, post #69

W przypadku AMI to i tak dla zabawy niż w celach komercyjnych. Bawić się można.
[#71] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@Andrzej Drozd, post #1

A tak ogólnie, to postaram się ogarnąć te dwie pierwsze części "pierwszego kontaktu z PT" i mam nadzieję że pojawi się na PPA. Trzecią część zacząłem i nie wiem kiedy dokończę.

Ogólnie mam już jeden moduł na czwarty konkurs i teraz bawię się drugim modułem. Może coś z niego będzie.
Zastanawiam się czy w czwartym konkursie będzie wysyp modułów?
Może się zadeklarujecie, kto weźmie udział w konkursie?
[#72] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@Andrzej Drozd, post #1

Witam. Takie pytanie na marginesie.

10 lat temu w apogeum swojego trackerowego muzykowania używałem na PieCu Fastrackera. Niestety na 64bitowym Win7 ten program nie hasa. Znalazłem niejakiego Skale Trackera, ale jego stabilność pozostawia wiele do życzenia.

Czy znacie jakieś trackerowe, dobre programy kompatybilne z Protrackerem i Fastrackerem na PieCa?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2014 09:09:17 przez Duracel
[#73] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@Duracel, post #72

Witayyy. MilkyTracker Idealny klon FT2 pod win. Wzorowo odtwarza pliki ProTrackera i FT2. A z ciekawostek, można do niego bezpośrednio wrzucać moduły spakowane LhA, Lzx, PowerPacker. Obsługuje pliki DigiBoostera i DigiBoosterPro. No cudo jeśli chodzi na grzyba, jest też wersja na Androidy. Pozdro.
[#74] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@groovebox, post #73

Wzorowo odtwarza pliki ProTrackera i FT2.

Chcialbym.
[#75] Re: Protracker - Zaczynamy część 1

@F7sus4, post #74

A nie odtwarza?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem