[#1] nowy discmag
podejme sie zakodowania discmaga, doswiadczenie mam spore, swego czasu zakodowalem pare discmagow i packow

potrzebna grafika (slay&koyot?)
troche muzyki - mod, dbm, med, musicline, thx (jazzcat, dakti inni?)
kilkanascie artow
tlumacz, by nasz mag byl dwujezyczny (ang & pl)

gwarantuje szybki mag dzialajacy na klasycznej 68k :)
[wyróżniony] [#2] Re: nowy discmag

@juen, post #1

Super! Pytanie czy będziesz to kodował pod system? Bo byłoby fajnie jakby mag chodził rownież na NG.
[wyróżniony] [#3] Re: nowy discmag

@juen, post #1

Wlasnie niedawno gadalem z Elektro i tez mial taki sam pomysl. Wyslalem mu nawet zrodlowki w assemblerze od Hangovera, naszego maga sprzed lat by ktos, cos tam mu podzialal i poskladal. Jak co to wysle go do Ciebie, bo chlopak sie tez napalil :)
[#4] Re: nowy discmag

@radzik, post #2

Zgadzam się... poza tym nawet na klasykach popularne są karty graficzne i dźwiękowe. Sporo osób je ma, fajnie byłoby gdyby nowe produkcje z nich korzystały... Już pod koniec lat 90 było sporo magów, które chodziły pod systemem i potrafiły skorzystać z tych zdobyczy techniki.


Ostatnia aktualizacja: 27.01.2016 13:08:28 przez strim_
[#5] Re: nowy discmag

@strim_, post #4

Teoretycznie i praktycznie najlepiej byłoby coś takiego poskładać pod Hollywood. Oczywiście z zachowaniem umiaru, tak aby mag ruszył też na chipset pod OS3.
[wyróżniony] [#6] Re: nowy discmag

@radzik, post #5

Radzik badz powazny :) Juen proponuje kod z prawdziwego zdarzenia w Assemblerze, a ty proponujesz diskmaga w Hollywood?
[#7] Re: nowy discmag

@sordan, post #6

No tylko mówię, patrząc ze względu multisystemowości tak jest najłatwiej.
[#8] Re: nowy discmag

@juen, post #1

Tylko po co :) Magi umarły śmiercią naturalną, i nie bez powodu.

Demo lepiej rób :)
[#9] Re: nowy discmag

@AceMan, post #8

moim zdaniem srodowisko jest zbyt male aby wydawac maga. demo/intro to znacznie lepszy pomysl
[wyróżniony] [#10] Re: nowy discmag

@aszu, post #9

Pisać od nowa, to pewnie bym się nie podejmował, ale skoro kod jest gotowy (Karmelia, czy Hangover) i kwestią są wyłącznie teksty - to ja bym się cieszył, mogąc jak za dawnych lat coś poczytać "z dysku", choćby ze 2 razy do roku.

Polskie środowisko C64 jest chyba mniejsze od Amigowego (sorry, jeśli się mylę), ale tam z końcem grudnia wyszedł już 3ci numer maga HotStyle i nie zapowiada się, by miał to być ostatni.

Jak ktoś chce wydawać, to czemu nie - należy wspierać, a nie demotyowować szeroki uśmiech
[wyróżniony] [#11] Re: nowy discmag

@sachy, post #10

Ja jestem jak najbardziej za. Chętnie poczytam nowego maga jak za dawnych czasów. :)
[wyróżniony] [#12] Re: nowy discmag

@sachy, post #10

Jak ktoś chce wydawać, to czemu nie - należy wspierać, a nie demotyowować


OK
[#13] Re: nowy discmag

@aszu, post #9

Aszu, nie każdy umie napisać demo, ale za to każdy może napisać jakiś tekst, opowiadanie, lub recke gry ;)

Juen, moim zdaniem pomysł jest świetny, zwłaszcza że jesteś koderem, więc 1/4 drogi pokonana do stworzenia diskmaga :) Ale jak to zwykle bywa, każdy chce czytać ale mało kto ma czas na pisanie tekstów... :( Dlatego HotStyle wychodzi tak sporadycznie :(
[#14] Re: nowy discmag

@Ryan, post #13

stad moje oswiadczenie, zakodowac discmaga od ZERA moge w jeden dzien, nie byle jakb bo korzystajac ze swojego doswiadczenia kodowania ich juz wielu, stad tez napisalem "szybkiego". w gre wchodzi klasyk, oczywiscie na systemowym ekranie wiec bedzie przenosny i promowalny dla np vga

mysle, ze jesli zainteresuje sie temate kilkanascie osob i kazdy z nich napisze JEDEN art to juz jestesmy w domu :)

robilem miedzy innymi "zoska" dla mawi, napisalem tez jezyk programowania do robienia packow/agow (w nim byl wypuszczany instant z grupy appendix), wypuscilem kilkanascie numerow wlasnego packa "asciipack" doswiadczenie mam i wiem czego nie zrobic a co zrobic by bylo dobrze :)
[#15] Re: nowy discmag

@juen, post #14

jestem czlowiekiem czynu wiec bez dalszych ceregieli, kto moze zaproponowac glowny ekran discmaga. zalozmy HI RES 640x256 16 lub 32 kolory, ktos jest chetny ogarnac panel??

panel musi zawierac przyciski:

do poprzednia strona
do nastepna strona
do glowne menu
do menu z dostepnymi utworami
exit
muzyka on/off
miejsce gdzie wysiwelimy ktora jest strona ogladana i ile jest ich max w danym artykule

no i inwencja wlasna, musimy wymyslec nazwe maga
proponuje cos zwiazanego z ppa
sam sie zobowiazuje zrobic pare artykulow, wiec nie biadolic, ze nie bedzie komu pisac :)
sachy tez na pewno cos naskrobie bo nie wierze, ze nie :D
[#16] Re: nowy discmag

@juen, post #15

Brawo ty :) jak cos to i ja postaram sie cos naskrobac ciekawego :) moze recka z najbliższego Amiparty lub cos o PT1210 czy Mosowym Soundbanksterze.
[#17] Re: nowy discmag

@juen, post #15

Czy mogę zasugerować jednak 640x512(480)? W dzisiejszy czasach to chyba może być taki standard. Tym bardziej skoro ma być systemowo, dla użytkowników kart gfx i NG będzie to przyjemniejsze. Wtedy można ograniczyć się nawet do 16 kolorów. Nawet coś z palety MagicWB lub tych wynalazków jak paleta Rebela (coś takiego jest w jakimś pakiecie WB)? W tym momencie można by otwierać mag na oddzielnym ekranie lub oknie WB.
[#18] Re: nowy discmag

@juen, post #15

sachy tez na pewno cos naskrobie bo nie wierze, ze nie :D

@Juen: Gdy amigowa ojczyzna wezwie w potrzebie - wywiążę się z obowiązku!
[#19] Re: nowy discmag

@radzik, post #17

niee bron boze.. :) jestem zbyt konserwatywny by napisac maga w takiej rozdzialce!!!

kazdy z nas czytal dziesieatki czy setki magow i taka rozdzialka jest idelalna pod to, poki co swiadomie rezygnuje z obrazkow by dzialalo na ocs :)

systemowo to jest wspierajac ahi, na ekranie ktory mozna spromowac i od bidy dzialajace na winuae, bo kiedys to jednak sie robilo tak by nie dzialalo ;)

damy rade, damy damy, tylko dzialac, robic mody arty i pokazmy ze dajemy rade,

ps: zapomnialem - w panelu musi byc przelacznik PL/ ANG
wszystko bedzie dwujezyczne :)
[#20] Re: nowy discmag

@juen, post #19

Chetnie tez cos napisze jak znajdzie sie ktos kto poprawi po mnie wszystkie bledy :)
[#21] Re: nowy discmag

@sordan, post #20

znajdzie, mam polonistke na miejscu :)
[#22] Re: nowy discmag

@juen, post #19

I całe szczęście! Widzę zdrowe podejście do tematu. Radzik chyba chce storpedować projekt, Amiga NG, Hollywood teraz jakiś Hires, ni jak nie pasuje mi to do magazynu dyskowego Jedziemy oldskoolem i tyle. Postaram się również wspomóc projekt. Widzę że może się to udać. Slay na razie milczy ale pewno i tak walnie super panele do magaszeroki uśmiech
[#23] Re: nowy discmag

@exolon, post #22

oto to to ma być klasycznie :)
[#24] Re: nowy discmag

@Mariodj, post #16

Jeżeli będziesz pisał relacje z Amiparty, to będziemy musieli się na piątek porządnie przygotować w ekipie C64 :D Sam mam zamiar skrobnąć co nie co o AmiParty do HotStyle, ale zobaczymy czy będę cokolwiek pamiętał z całej zabawy ;) Pomysł DiskMaga popieram wszystkimi rękoma i nogami! Niestety sam bardziej kocham 64'ke, a Amiga to dla mnie niedościgniony ideał komputera, którego nie potrafię używać, a 16 bitów to o 8 za dużo jak dla mnie ;) Mam nadzieję że wszystko wypali i jeszcze w tym roku będę mógł poczytać coś ciekawego nie tylko na komodzie ;)
Jak tak dalej pójdzie to doczekam czasów reaktywacji diskmagów na atarynce... to przerażająca wizja ;D
[#25] Re: nowy discmag

@Ryan, post #24

Nie widzę tego inaczej :) C64 squad w piątek zawojuje :)
[#26] Re: nowy discmag

@juen, post #1

pomysl do bani buuu!
[#27] Re: nowy discmag

@sordan, post #12

Jak ktoś chce wydawać, to czemu nie - należy wspierać, a nie demotyowować


Dokładnie. Zwłaszcza, że była tu mowa o commodorowskim Hot Style'u, który idzie pełną parą (dostałem ostatnio dyskietkę z #3), zbiera dobre recenzje, więc... pomyślałem, proszę to traktować jako luźną sugestię: może warto by rozważyć amigowską edycję?

Mag ma dość elastyczną tematykę, do tego są odpowiedni ludzie i kontakty, są artykuły, można się wymieniać doświadczeniem, rzeczy bardziej C64 idą na C64, rzeczy bardziej amigowe na Amigę... W kupie siła. Jest też wersja online, że nie wspomnę o kapitalnych, ręcznie rysowanych okładkach Sekatora.

Nie jestem w stanie wypowiedzieć się co na to redakcja i jej naczelny bo nie jestem w składzie ale nie sądzę też, żeby taka propozycja ze strony sensownej grupy ludzi spotkała się z odmową.

Gdyby coś, mogę pogadać w tej sprawie z kim trzeba.
[#28] Re: nowy discmag

@Mariodj, post #16

PT1210 chyba już był ? :)
[#29] Re: nowy discmag

@Drako^BB, post #28

Jako, ze zostalem troche 'wywolany dp tablicy', odniose sie do tematu.

Pomysl maga na OCS w 2016 z pewnoscia fajnie 'dziala na wyobraznie' i jestem pewien, ze Juen jest w stanie zakodowac to na nalezycie wysokim poziomie. Ale. Nawet najlepiej zakodowany mag, z super grafika i muzyka bedzie tylko 'wydmuszka', jesli nie bedzie mial tego co najwazniejsze - dobrych tekstow i charyzmatycznych artykularzy.

Nie jestem pewien na jakiej podstawie mozna zakladac, ze do niszowego maga (wszak bedzie dzialal tylko na Amigach i emulatorach) teksty napisze wiecej osob niz do 'masowego' internetowego ppa (gdzie illosc nowych tekstow jest zenujaco niska) czy do papierowych amigowych gazet (niesmialo przypomne, ze papierowe ppa upadlo miedzy innymi z powodu braku tekstow, mimo, ze placone byly nawet wierszowki). Jesli ktos twierdzi, ze bedzie inaczej, chetnie poslucham argumentacji, wszak bardzo chcialbym sie mylic.
[#30] Re: nowy discmag

@slay, post #29

Dobra analogia do papierowego PPA, do tego mozna jeszcze dorzucic "amigowy koncert zyczen" w stylu:

A: ja chetnie przeczytam maga jesli bedzie on czarnobialy
C: ja chetnie przegladne maga jesli bedzie zielony w zolte kropki z przygrywajacym cziptjunem
D: ja bym chcial, zeby byl w rozdzielczosci 800X200 i wymagal tylko 256kb ramu
E: ja bym chcial maga na Win98 i garaz i mercedesa itd.. itp..


Zamiast marnowac czas na maga, ktorego przeczyta gora 10 osob a pozniej wszyscy o nim zapomna, lepiej marnujcie czas na pisanie kolejnej gry w ktora zagra, miejmy nadzieje przynajmniej 100 osob.

Amigowcy to bardzo tworczy ludzie. W ciagu ostatnich pieciu lat stworzyli miliard pomyslow z ktorych zrealizowano ze trzy. Moze faktycznie lepiej przerzucic "moce przerobowe" na cos konkretniejszego niz tylko sztuka dla sztuki. Licze na wasz rozsadek ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem