[#31] Re: nowy discmag

@selur, post #30

pomysl do bani buuu!

Moze faktycznie lepiej przerzucic "moce przerobowe" na cos konkretniejszego niz tylko sztuka dla sztuki. Licze na wasz rozsadek ok, racja

A kto niby decyduje co jest konkretne a co nie? Czemu chcesz narzucić komuś czym powinien się zajmować? Społeczność amigowa istnieje właśnie dla tego, ze ludzie zajmują się tym co lubią, robią "sztukę dla sztuki" ... zamiast zajmować się "czymś konkretnym"
[#32] Re: nowy discmag

@at0m, post #31

"Czemu chcesz narzucić komuś czym powinien się zajmować?"

Zeby nie bylo wielkiego zalamania i rozczarowania kodera, ktory myslal, ze mag bedzie sie rozchodzil jak swierze buleczki.


"właśnie dla tego, ze ludzie zajmują się tym co lubią..."

O tak, glownie to tworza farmazony na forum. ok, racja


90% wielkich amigowych planow zPPA lezy w glebie a wy ciagle wymyslacie kolejne.
To sie po prostu nazywa slomiany zapal. Najpierw jest wielkie forumowe HURRRAA a pozniej sloma sie pali.... To nie jest kreatywnosc, to jest forumowe bzdurzenie.

AmenT
[#33] Re: nowy discmag

@selur, post #32

podjecie sie czegos to nie jest slomiany zapal, wymagania sa proste i je podano, a koder sie nie zalamie
[#34] Re: nowy discmag

@juen, post #33

No to palcie ta slome..
[#35] Re: nowy discmag

@selur, post #32

@Selur: Myślę, że pod względem ilości tworzonych farmazonów na forum do ilości sfinalizowanych amigowych planów ciężko z tobą konkurować.
[#36] Re: nowy discmag

@juen, post #33

Jako miłośnik starych, amigowych magazynów dyskowych podpisuję się pod tym pomysłem wszystkimi rękami i nogami. Osobiście widzę to tak:

- robimy akcję zbierania materiałów, jeśli uzbiera się odpowiednia ich ilość (do wyznaczonego deadline'u) to juen wchodzi do gry i mamy maga
- fajnie by było gdyby mag chodził na klasycznej A500 + 1MB (to tak na zasadzie "nice to have" )
- miło by było gdyby linki URL w tekstach wyświetlane były w formie QR kodów (potem robimy foto i odwiedzamy stronę na tablecie)
- po 6 miesiącach od premiery, wszystkie artki lądują na PPA, żeby wszyscy mogli sobie poczytać bez większych ceregieli.

Oczywistym kłopotem są materiały i tematy artykułów. Może na fali powrotów fajnie by było przeprowadzić kilka wywiadów z osobami dawniej aktywnymi na scenie, czy ogólnie w temacie Amigi? Oczywiście podsuwanie listy życzeń na nic się nie zda. Wiem sam po sobie, że temat artka trzeba po prostu czuć w trzewiach (żeby napisać coś naprawdę dobrego). Jednak, jako odwiecznie niepoprawny optymista, wierzę że jesteśmy w stanie wspólnymi siłami wydać takiego maga super OK!. Po prostu ustalmy jakiś deadline dla tekściarzy i się zobaczy. W razie czego zutylizujemy artki na PPA, nic tak naprawdę nie tracąc.

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2016 14:24:55 przez MarX
[#37] Re: nowy discmag

@MarX, post #36

Chyba najzdrowiej zacząć od złożenia potencjalnej redakcji? Nie wiem czy z A500 to już nie jest przesadnie przesada... Są ludzie którzy nie maja rozszerzonej Amigi jeszcze?
[#38] Re: nowy discmag

@selur, post #32

To co Slayer i Selur.

Juen, maaan, za dobry jesteś żeby się w maga bawić ;)
Gry, dema, intra - tego nam potrzeba! W dobrą grę będziemy się zagrywać 15 lat, dobre demo/intro odpalimy przy każdej okazji przez najbliższe 20. A maga raz się przeczyta i zapomni...
[#39] Re: nowy discmag

@radzik, post #37

Nie wiem czy z A500 to już nie jest przesadnie przesada... Są ludzie którzy nie maja rozszerzonej Amigi jeszcze?


Są ludzie którzy mają A1000 z rozszerzoną pamięcią do 0.5 MB ... i cieszą się z każdej nowej produkcji która u nich działa.
[#40] Re: nowy discmag

@MarX, post #36

na pewno by dzialalo na A500, w najgorszym wypadku wymagalo 1mb chipu po prostu i zrezygnowalibysmy z dbm czy thx'a i same .mody dali.

co do linkow prosciej uzyc skracacza :) takiego bez problemu sie szybko przepisze, a skanowanie kodu qr wymaga aparatu pod reka itd itp
[#41] Re: nowy discmag

@at0m, post #39

Min. dlatego Amiga wyciągnęła kopyta...
[#42] Re: nowy discmag

@radzik, post #41

Serio? Amiga "wyciągnęła kopyta" bo ktoś w 2016 odpala produkcje na A1000 z 0,5 MB?Kurczę aż strach wyciągać z piwnicy Macintosh'a II ;)
[#43] Re: nowy discmag

@radzik, post #41

Classic ma się bardzo dobrze, to NG raczej wyciąga kopyta po raz kolejny...

Taki mały refresz ostatnich lat. ACA 500 plus BPPC + BVision możliwość odpalenia OS 4 na Amidze 500 Szok

Amiga 1200 Reload, jeszcze nie ma ale Jens się raczej wywiąże $$ musi się zgadzać

√ampire

Plibox

PT1210

Krajowe produkty 9T, fast ramy, I2C, AMIV...

Picasso do A500, inne projekty Matze

GBA1000

I to wszystko w przeciągu ostatnich lat.

A czy do NG powstało jakieś nowe rozszerzenie NIE bo NG tego nie oferuje.



Czyli jeśli twierdzisz że Amiga upadła bo użytkownicy nie rozbudowali swych jednostek.

To muszę Cię zmartwić kres NG jest na wyciągnięcie ręki. Jeszcze parę lat i nikt o tym nie będzie pamiętał, a Classic będzie nadal rósł w siłę i miał się dobrze.
[#44] Re: nowy discmag

@TechNineWonder, post #43

Zgadza się. Dlatego mówię, że warto zrobić produkcje na coś więcej niż tylko A500.
[#45] Re: nowy discmag

@radzik, post #44

No ale Autorzy tego projektu może nie mają niczego więcej poza m68k. A PPC jest im obce bo ich nie mają. Karta graficzna to też fiuczer którego nie ma każdy. Czyli powinno się iść w tym kierunku w którym jest najwięcej userów.

Nie chce być nie miły ale w OS 4.1FE da się odpalić tryb emulacji m68k. Po za tym UAE występuje na różnorakich platformach.

Czyli jeśli DiskMag powstanie z założeniem OCS będzie tak naprawdę działał na wszystkim, teoretycznie.
[#46] Re: nowy discmag

@TechNineWonder, post #45

no wlasnie, ekran ma byc systemowy - ekran promowalny, w czym rzecz to ja nie wiem :) przeciez grafika panelu nawet w 32 kolorach nie bedzie straszyc jesli ja zrobi dobry grafik..

o szybkosc sie nie boje..

ogolnie o nic sie nie boje, podchodze do tematu jak onegdaj, bardziej scenowo niz hobbistycznie. zrobimy discmaga i tyle, artykuly sie na pewno znajda, o to sie nie martwie, tylko przejdzmy juz do czynow. czy jakis grafik sie podejmie z czytajacych czy mam poszukac glebiej?:)


Ostatnia aktualizacja: 28.01.2016 19:14:28 przez juen
[#47] Re: nowy discmag

@juen, post #46

No właśnie z tego co pisze Slayer, prędzej znajdziesz grafika (o muzykach nie wspomnę), niż artki
[#48] Re: nowy discmag

@at0m, post #39

No ja się cieszę z prodek na A1000. Chętnie poczytałbym nowego maga, o ile bylaby to produkcja typowo scenowa z fajnym intrem, kilkoma modułami i innymi ficzerami. Obawiam się tylko że będzie problem z artykułami... jest Amigazyn, rozkręca sie Retrokomp, a jest ograniczona liczba ludzi chętnych do pisania... obawiam się, że mogłoby się skończyć zanim się zaczęło.
[#49] Re: nowy discmag

@twardy, post #48

a jest ograniczona liczba ludzi chętnych do pisania...


Zaloze sie, ze skoro juen wyskoczyl z takim pomyslem to pewnie ma w zanadrzu ze 50 starych artykulow sprzed lat, ktore po lekkiej przerobce bedzie mozna w koncu opublikowac ok, racja
[#50] Re: nowy discmag

@radzik, post #37

No i co że mają rozszerzone? Większość ma 4 i 8 rdzeniowe pecety i co z tego?
[#51] Re: nowy discmag

@at0m, post #35

Dobra, przestaje sie udzielac w takich watkach ale bacznie bede przygladal sie efektom tej ciekziej pracy.
[#52] Re: nowy discmag

@juen, post #15

no i inwencja wlasna, musimy wymyslec nazwe maga
proponuje cos zwiazanego z ppa


StoPPA, PePPA, PiPPA (nazwa nawiązuje oczywiście do chińskiego instrumentu), Pepeta i na końcu mój faworyt... GeraPPA!
[#53] Re: nowy discmag

@Jazzcat, post #52

Może GeriaPPA? ;)
[#54] Re: nowy discmag

@Jenot, post #53

E, dobre!

Można by iść za ciosem i zrobić proste intro na bazie tej animki Slayera. Do tego oczywiście ta muza.
[#55] Re: nowy discmag

@juen, post #46

ponawiam pytanie czy podejmie sie jakis grafik stworzenia panelu w 32 kolorach?

--

Jazzcat - dobrze kombinujesz :P
[#56] Re: nowy discmag

@juen, post #1

chętnie dostarczę muzykę w formacie .mod :)
[#57] Re: nowy discmag

@juen, post #40

co do linkow prosciej uzyc skracacza


ile taki skrót jest ważny?

Jeśli chodzi o tematykę to ja bym chętnie widział kurs c - program otwierający okno, rysujący, grający itd, z użyciem edytora i kompilatora na a500 z 1mb a nie jakieś pecetowe rozwiązania.
[#58] Re: nowy discmag

@odyseja_lkc, post #57

z googla zawsze bedzie dostepny: (http://goo.gl)

Irrevocable - once created, they do not expire. Note, however, that Google reserves the right to remove any goo.gl short URL, for example for spam, security or legal reasons"

--

tez bym chetnie taki kurs widzial :)

--

AmiGamiMen super!

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 17:20:05 przez juen
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem