[#1] Unimor
„Unimor” to robocza nazwa przeglądarki (i zapewne konwertera) plików tekstowych, jaki tworzę. Planuję zrobić eksperyment z wydaniem go jako programu „komercyjnego”. Co takiego szczególnego w tym programie, czego nie mają dziesiątki programów z Aminetu? Kluczowym ficzerem jest obsługa [znacznej części] Unikodu. Na poniższym screenshocie wyświetlam plik UTF-32 z początkami hasła „Amiga” z Wikipedii w różnych językach. To na razie wczesna alpha, nazwa pliku jest zaryta w kodzie na sztywno .

[#2] Re: Unimor

@Krashan, post #1

No i git. Chętnie zakupię jakiś polski programik, szczególnie gryzący nasze znaczki w tekście. Trzymam kciuki
[#3] Re: Unimor

@Krashan, post #1

to jest program na klasyka czy jak?
[#4] Re: Unimor

@selur, post #3

Dokładnie tak. Screenshot jest z mojej A1200 z ACA1221. Rozdzielczość może trochę mylić, bo mam Indivision i Workbencha w 1280×1024. Wymagania są prawie żadne, Kick 3.0+, ze 150 kB RAM (z tego 110 kB zajmuje font, ale jeszcze trochę urwę) i procesor 68000+.
[#5] Re: Unimor

@Krashan, post #1

Fajnie, że powstaje nowe oprogramowanie dla Amigi- trzymam kciuki OK

.. ale zastanawiam się do czego tak naprawdę mogą mi się przydać możliwości programu i nie jestem pewien czy będę go w stanie wykorzystać
[#6] Re: Unimor

@BULI, post #5

99.99 tekstu jaki widzisz w Internecie, to właśnie utf-8. @Krashan zastanawiam się, jak by można trochę zautomatyzować twój edytor/konwerter... i chodzi mi po głowie taka opcja jak Open from URL... gdzie podaje link do jakiejś strony z dużym tekstem i edytor sam wypluwa mi ten tekst ale bez HTMLowych elementów. Da się?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 09:01:37 przez _arti
[#7] Re: Unimor

@_arti, post #6

Kolejnym krokiem będzie przeglądarka WWW
[#8] Re: Unimor

@_arti, post #6

chodzi mi po głowie taka opcja jak Open from URL... gdzie podaje link do jakiejś strony z dużym tekstem i edytor sam wypluwa mi ten tekst ale bez HTMLowych elementów. Da się?
Da się, ból będzie tylko z HTTPS. W kwestii prostego formatowania planuję też obsługę AmigaGuide, podstawowego MarkDown i może nawet najprostszego HTML-a w stylu paragrafy, linki, bold, italic, underline... Jednakże to troszkę później, na początek wypadałoby dodać np. wybór pliku do załadowania requesterem , czy też skrolowanie tekstu w pionie i w poziomie.

BTW chciałem też zrobić mniejszą czcionkę, lepiej przystosowaną do typowego 640×256. Można bazować na Topazie, z tym, że trzeba go do unikodu trochę podwyższyć (8×10 byłby). Niestety chwilowo edytor czcionek w tym moim formacie mam tylko na MOS-ie, a jak na złość Mac mini zdechł.

Oczywiście ten edytor czcionek też jest w perspektywie czasu do wydania, no i mając taki silniczek wręcz nie wypada zrobić prostego edytora tekstowego, z jakąś cwaną metodą wprowadzania tych wszystkich znaczków.

A po co to wszystko robię? Jako żem chciwy kapitalista, to chcę zrobić eksperyment „wydanie programu użytkowego na Amigę za kasę”, w ramach swojej firmy. Oczywiście za małą kasę, z pewnoścą w eurasach będzie to suma jednocyfrowa. Postaram się, żeby to działało również na MOS-ie i OS4 (chociaż binarek natywnych raczej nie będzie mi się chciało robić, ale tu wydajnościowo nie widzę problemu).

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 09:20:28 przez Krashan
[#9] Re: Unimor

@Krashan, post #8

Nawet jeżeli go nie użyję, to i tak kupię - dla powodzenia eksperymentu :)
[#10] Re: Unimor

@Krashan, post #8

no i mając taki silniczek wręcz nie wypada zrobić prostego edytora tekstowego


To już zaczyna być dla mnie bardziej sensowne ok, racja

czy też skrolowanie tekstu w pionie i w poziomie.


Zamiast scrolowanie tekstu w poziomie, proponuję zawijanie wierszy w podglądzie ok, racja

#Arti

99.99 tekstu jaki widzisz w Internecie, to właśnie utf-8.


No właśnie, ale ja nie chciałbym, za każdym razem kopiować tekstu z przeglądarki WWW do konwertera/przeglądarki tekstu!
Czyli wniosek jest oczywisty, idźmy dalej! I HTTPS'a nie ma co się bać, trzeba z tego zrobić przeglądarkę WWW

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 09:54:26 przez BULI
[#11] Re: Unimor

@Krashan, post #8

Gdzie można wykupić dostęp do wczesnych wersji? szeroki uśmiech
[#12] Re: Unimor

@_arti, post #11

Oferta Earlybird? Spoko. Tylko z koszulką, kuponem, czy może kubkiem?
[#13] Re: Unimor

@recedent, post #12

I podkladkiem pod myszu.
[#14] Re: Unimor

@recedent, post #12

Zdecydowanie podkładka pod myszkę. OK
[#15] Re: Unimor

@Krashan, post #1

Będzie w Box ?
[#16] Re: Unimor

@Dorian3d, post #15

z kolorowym plakatem, mapkami i na dyskietce 5 1,4`
[#17] Re: Unimor

@selur, post #16








link

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 10:52:39 przez Dorian3d
[#18] Re: Unimor

@Krashan, post #1

"Unimor” to robocza nazwa przeglądarki


Tylko po jakiego grzyba od razu na starcie narażać się na potencjalne perturbacje prawne.
AFAIK Unimor jeszcze dycha, a jakby nie działał to zawsze się znajdzie jakiś "spadkobierca" marki.
Może konkurs na nazwę?
Unimooni, Unikrash szeroki uśmiech
.
[#19] Re: Unimor

@rePeter, post #18

Krashunio :)
[#20] Re: Unimor

@rePeter, post #18

Może Świnkamor?

A na poważnie - amigowy program nie ma nic wspólnego z obszarem działania Unimoru, więc raczej nic Krashanowi nie grozi. Gorzej gdyby nazwał go "Apple", wtedy zostałby w skarpetkach.
[#21] Re: Unimor

@recedent, post #20

Po prostu Upiór
[#22] Re: Unimor

@rePeter, post #18

Tylko po jakiego grzyba od razu na starcie narażać się na potencjalne perturbacje prawne.
Słowo-klucz: robocza. Zdaję sobie z tego sprawę i program będzie się nazywał inaczej. Co prawda Recedent ma sporo racji, ale co to szkodzi na zimne podmuchać. Tym bardziej, że obecny „spadkobierca marki”, czyli Unimor Radiocom, robi dla wojska. Jeszcze mi jakiś pluton wpadnie z wizytą...

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 13:47:03 przez Krashan
[#23] Re: Unimor

@Krashan, post #22

Może Unimore
[#24] Re: Unimor

@jarokuczi, post #23

Albo Unimil
[#25] Re: Unimor

@Krashan, post #22

Zawsze możesz pod WOT Białystok się podoczepić, jeszcze dotację dostaniesz 😉
[#26] Re: Unimor

@Krashan, post #22

A czemu nie UniKon - od Konwertera znaków w Unicode?

Jest "KonwersjaLib" zrobiona przez Grzegorza Królika do konwersji polskich znaków, której używam często przy przenoszeniu z Amigi artykułów napisanych do Amigazynu.

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 16:56:06 przez Hexmage960
[#27] Re: Unimor

@Hexmage960, post #26

Myślę że Krash sam sobie odpowiednią nazwę wymyśli bo wątek od tych propozycji robi się śmieszkujacy (ogólnie pozytywnie). ;)
[#28] Re: Unimor

@mikecios, post #27

bo wątek od tych propozycji robi się śmieszkujacy


Nie martw się na zapas, właśnie dołączył Miniat, więc teraz będzie też martyrologicznie/moralizatorsko, dla przeciwwagi. szeroki uśmiech
.
[#29] Re: Unimor

@Krashan, post #8

@ Krashan
Postaram się, żeby to działało również na MOS-ie i OS4 (chociaż binarek natywnych raczej nie będzie mi się chciało robić, ale tu wydajnościowo nie widzę problemu).

Wezmę jeśli zadziała na MorphOS-ie i jeśli będzie to edytor. Może być 68k.

Aha, i nie miałbym nic przeciwko nazwie Unimor, a jeśli nie Unimor, to niech będzie Unitra


Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 22:23:26 przez R-Tea
[#30] Re: Unimor

@R-Tea, post #29

Edytor będzie później. Stawianie sobie nadmiernie ambitnych celów jest błędem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem