[#31] Re: Unimor

@Krashan, post #1

juhu! :)
[#32] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Unimor
[#33] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Unimor
[#34] Re: Unimor

@Krashan, post #30

Hmm ale to chyba nie będzie dla Ciebie przesadnie trudne jakbyś dodał konwersję np. tekstu z Elwro 800 Junior(na wiki jest opis kodowania)? Co prawda jest darmowy program ale pod okienka...
[#35] Re: Unimor

@recedent, post #33

Apetyt amigowca rosnie w miare jedzenia. Jak Kraszan zaprojektuje w koncu karte turbo do A600, to reszta swiata bedzie czekac na kraszanowa AmigeX10000 i AmigaOS6.0.
[#36] Re: Unimor

@pgru2, post #34

Na aminecie jest program KONWERTER do którego można dodać własne konwersję.
Wszystko opisane jest w polskiej instrukcji.
[#37] Re: Unimor

@recedent, post #33

Masakratatsu.
Szanowna moderacjo. Zamiast załamywać ręce, proponuję po prostu kasować (kasować, nie zaznaczać jako OT) posty ewidentnych trolli, takich jak pan swis na przykład. Troll, który wie, że nikt go nie przeczyta, szybko straci motywację. Jako moderator pewnego forum (nie związanego z retrokomputerami) przekonałem się, że to bardzo skuteczna technika.

Co do zaś ciekawych pomysłów i daleko idącego optymizmu niektórych kolegów, zachowuję spokój. Jestem człowiekiem twardo stąpającym po ziemi, a prowadzenie firmy twardość mych kroków dodatkowo zwiększa. Dlatego na pewno nie wezmę się za projekt, którego nie jestem w stanie skończyć w sensownym czasie ze sprzedawalnym efektem. Tak więc póki co o legendarnym KrashCore możemy sobie pogawędzić na zasadzie „rozmowy amigowców przy pełnym szkle” i na razie na pewno nic więcej. Jak śpiewała Maryla, „jeżeli robisz biznes, to zrób też i pieniądze”, więc dopóki aktualne produkty się sprzedają, prace rozwojowe nad nowymi przebiegają w tempie dość leniwym – trzeba produkować i poprawiać bilans płatniczy kraju . Myślę, że to jest właściwa droga: proponuję konkretny produkt bez cen z kosmosu, bez komitetów kolejkowych, bez dorabiania ideologii do wszystkiego, forumowych wojenek, no i oczywiście dbam o dobre połączenie masy . Zawsze można zauważyć, że w danym produkcie przydałoby się jeszcze to, to i tamto, a coś tam możnaby zrobić lepiej. Jednakże umiejętność twardego zamknięcia listy ficzerów jest niezbędna, jeżeli chce się ukończyć jakikolwiek projekt.
[#38] Re: Unimor

@Krashan, post #37

Amen
[#39] Re: Unimor

@Krashan, post #37

dopóki aktualne produkty się sprzedają, prace rozwojowe nad nowymi przebiegają w tempie dość leniwym

Zupełnie jak w ś.p. Commodore
[#40] Re: Unimor

@pgru2, post #34

Strony kodowe będzie można sobie dorabiać. Rozejrzę sie w temacie i pewnie zaadaptuję je z jakiegoś istniejącego oprogramowania.
[#41] Re: Unimor

@_arti, post #39

Zupełnie jak w ś.p. Commodore
Niezupełnie. Problem Commodore polegał na czym innym, ale nie mam jakoś ochoty na tradycyjną dyskusję „co by było z Commodore, gdyby”
[#42] Re: Unimor

@Krashan, post #41

No nabijam się tylko :P
[#43] Re: Unimor

@jarokuczi, post #23

Może Unimore
Tak jest! Ta nazwa mi się spodobała i wygrywa. Tymczasem zrobiłem unikodowego topaza, żeby zobaczyć jak w PAL HighRes to by działało. Co prawda musiałem mu trochę dodać z dołu i z góry, bo te wszystkie kropki, kreseczki, ptaszki i ogonki by się zlewały ze sobą. Jest 8×11 piskeli. Na razie w czcionce jest 319 znaków (ISO-1 oraz Latin Extended A), co obejmuje zdecydowaną większość języków europejskich korzystających z alfabetu łacińskiego. Cyrylica, greka i inne takie nieco później (dlatego część tekstów na screenshocie jest pusta).

[#44] Re: Unimor

@Krashan, post #43

To może w przypadku braku znaku jakieś znaki zastępcze, np. z kodem heksowym?
[#45] Re: Unimor

@teh_KaiN, post #44

znaki zastępcze, np. z kodem heksowym?
Ale co, pięć cyferek hex w jednym znaku? Czy po prostu wstawiać w tekst ten numer?
[#46] Re: Unimor

@selur, post #35

Dżizas. Gaddemniet. Do A1200! Sześćseta to ślepy zaułek, nadaje się tylko do wożenia wurstu.

Kraszan amigowsko rulez, niezależnie od tego co robi, bo robi i reprezentuje kreatywną część naszej ami-paradyzji.
[#47] Re: Unimor

@Krashan, post #43

Tak jest! Ta nazwa mi się spodobała i wygrywa.


Dobry wybór OK
[#48] Re: Unimor

@Krashan, post #43

angielski,
francuski,
polski,
litewski,
turecki,
węgierski,

Przyznam że turecki nie w tym zestawie zdziwił.

Też myślę że Unimore to fajna nazwa. :)
[#49] Re: Unimor

@Krashan, post #43

Tymczasem zrobiłem unikodowego topaza... Co prawda musiałem mu trochę dodać z dołu i z góry,


Jak dodales z góry? - symbol kazdego znaku obnizales recznie?
Wiem ze moge zmienic "globalnie" wysokosc fontu co automatycznie da mi wolne piksele na dole ale czy jest tez "globalny" sposob (czyt. wszystkie fonty na raz) by dodac piksele na górze?
[#50] Re: Unimor

@Krashan, post #45

Skoro nie masz stałej szerokości fonta to możesz i zrobić znak w postaci kodu hex w ramce. I nie żeby to trzymać w foncie, niech samo się generuje na poczekaniu. I tak najczęściej brakujące znaki są z przestrzeni 16-bitowej więc możesz zrobić tak jak kiedyś w firefoksie widziałem, że robił: mikrofontem kod jednego bajtu u góry, drugiego na dole znaku i to w ramkę.

A jak Ci się nie chce to może coś co przewiduje sam unicode, czyli replacement character. Byle nie omijanie znaków, bo to konfunduje - nie wiesz czy coś nie tak jest z dokumentem, czy z programem, czy z fontem.
[#51] Re: Unimor

@teh_KaiN, post #50

Skoro nie masz stałej szerokości fonta
W przypadku Topaza akurat mam. Stąd ten replacement character wydaje się najlepszym rozwiązaniem.
[#52] Re: Unimor

@peceha, post #49

Jak dodales z góry? - symbol kazdego znaku obnizales recznie?
Mój edytor nie ma funkcji importu standardowej czcionki amigowej, więc po prostu przerysowałem każdy znak. Natomiast jeżeli chciałbyś to zrobić z czcionką standardową, to TypeFace ma opcję obniżania i podwyższania całej czcionki. Więc zmieniasz we właściwościach wysokość, a potem przesuwasz.
[#53] Re: Unimor

@ZbyniuR, post #48

Przyznam że turecki nie w tym zestawie zdziwił.
W jakim sensie zdziwił?
[#54] Re: Unimor

@Krashan, post #52

...Więc zmieniasz we właściwościach wysokość, a potem przesuwasz...


jak moglem to przeoczyc
"MOVE UP", "MOVE DOWN", hehe

Dzieki
[#55] Re: Unimor

@peceha, post #54

Tymczasem, mały raport z placu boju:
  • Program ma już menu, co prawda z dwiema raptem pozycjami, ale za to najważniejszymi, to jest „Open” i „Quit”.
  • Co za tym idzie można już sobie załadować wybrany plik z dysku za pomocą requestera ASL.
  • Program umie automatycznie odróżnić UTF-32 w obu endianach, UTF-16 w obu endianach i kodowania 8-bitowe. Wybór jednego z rozlicznych kodowań 8-bitowych pozostawię użytkownikowi (będzie można przekodować po załadowaniu i widzieć efekt), bo automatyczne rozpoznanie tego, wobec mnogości kodowań, jest trudne.
  • Unimore jest już wstępnie przygotowany do lokalizacji interfejsu użytkownika.
  • Trwają prace nad załadowaniem tekstu do odpowiedniej struktury, obliczeniem rozmiarów tekstu i dodaniem suwaków do ramki okna.
[#56] Re: Unimor

@Krashan, post #55

Świetnie!
Trzymam kciuki za pyszny nowy sofcik!
[#57] Re: Unimor

@Krashan, post #55

OK
[#58] Re: Unimor

@Krashan, post #1

Czy jeszcze pracujesz nad tym programem?
[#59] Re: Unimor

@peceha, post #58

Jak mam czas. Czyli nie za często. Aktualną wymówką jest brak działającej klawiatury w mojej A1200, ale to się zmieni już niedługo.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem