[#1] R3D - nowy projekt - platformers sci-fi
Kilka osób zastanawiało się co dalej z R3D. Czas wysunąć głowę z norki
Przygotowujemy się do nowego projektu. Chcielibyśmy aby była to platformówka. Na razie cały czas rozpisujemy konkrety.
Jestem gdzieś na początku rozrysowywania nowej grafiki. Postanowiłem z tego co już było stworzyć coś nowego co uwzględni mój postęp techniczny w porównaniu do pierwszych wersji gry z 2015 roku.
Jest sporo do zmiany, min nowy prostszy układ kafelków, praca nad czytelnością obrazu i dokładny podział na pierwszy i drugi plan.

Jest to nadal bardzo wczesny projekt graficzny. Paleta jest mocno robocza, pracuję nad tym aby technicznie to zagrało, dopiero potem będę pracował na "ładnością" wygląd plansz.
TBC
[#2] Re: R3D - nowy projekt - platformers sci-fi

@Koyot1222, post #1

Fajnie OKOK
[#3] Re: R3D - nowy projekt - platformers sci-fi

@PrzemasIII, post #2

jest smaczek :)
[#4] Re: R3D - nowy projekt - platformers sci-fi

@Koyot1222, post #1

Czyżby to nowa Giana?
Liczyłem cicho na odmianę i o to i ona(nie żebym narzekał na poprzednie wasze gry)OK.
Nie wiem czemu, ale sceneria mi się kojarzy ze Steam World Dig.
[#5] Re: R3D - nowy projekt - platformers sci-fi

@Koyot1222, post #1

To "A2" to taki ukłon w stronę wydawcy?
[#6] Re: R3D - nowy projekt - platformers sci-fi

@AD99, post #4

Czyżby to nowa Giana?

Gra od pierwszego demo miała być platformówką przypominającą takie gry jak Another world lub Flashback. Moją ambicją jest aby gra była godnym Amigowym klonem Metroida.
Co z tego wyjdzie, czas pokaże.

W odpowiedzi na #5
To "A2" to taki ukłon w stronę wydawcy?

Jedno z roboczych oznaczeń.
Ale gdyby jakiś sponsor chciałby umieścić jakieś swoje elementy graficzne w grze, to jestem otwarty na propozycje
[#7] Re: R3D - nowy projekt - platformers sci-fi

@Koyot1222, post #6

I tego z całego serca życzę nie tylko sobie. Porządnych, wciągających metroidvanii jak na lekarstwo na naszych przyjaciółkach. Przy odpowiednim samozaparciu można uzyskać efekt zamiatający konkurencj na każdym polu czego przykładem jest choćby epicki Axiom Verge stworzony przez Thomasa Happa.
[#8] Re: R3D - nowy projekt - platformers sci-fi

@Koyot1222, post #1

Ładne i przede wszystkim z klimatem. Stoi za tym jakaś wizja.
[#9] Re: R3D - nowy projekt - platformers sci-fi

@pecet, post #8

Mnie troszkę martwi mikroskopijna postać bohaterki. Z pewnością jest w tym jakiś nieodparty urok i jednocześnie nie martwię się o porządną animację (bo to w końcu Koyot), ale czy to będzie wystarczająco czytelne? Ładna animacja małej postaci jest np. w grze Benefactor. Z tym że tam jest całkiem ładny antialias i myślę, że o to warto zadbać. Żeby nie było "gołych" pikseli na postaci/postaciach.
[#10] Re: R3D - nowy projekt - platformers sci-fi

@recedent, post #9

Mnie troszkę martwi mikroskopijna postać bohaterki.

To co widać na pierwszym obrazku to wymiar pojedynczego pełnego kadru. Jest oddech.
W zamyśle elementów w scenerii nie będzie dużo. Chciałbym zetknąć postać bohaterki z przedmiotami, które w tym zestawieniu będą wydawać się monumentalne. W przypadku większej postaci nie mieściły by się w kadrze.
Będę miał to na uwadze aby trzymać czytelność grafiki mocno na pierwszym miejscu. Podpatrzę sobie Benefaktor, żeby wyciągnąć właściwe wnioski przy kolejnych krokach z grafiką. OK
[#11] Re: R3D - nowy projekt - platformers sci-fi

@recedent, post #9

Dla mnie ważniejsza jest odpowiednia ilość klatek animacji przypisanych dla każdej z akcji. Obecna wielkość ma nieodparty urok i szczerze powiedziawszy (imo) jest w zupełności wystarczająca.
[#12] Re: R3D - nowy projekt - platformers sci-fi

@Koyot1222, post #1

No to pewnie kolejna gra do mojej kolekcji :) :)

Trzymam kciuki :)
[#13] Re: R3D - nowy projekt - platformers sci-fi

@szczupi26, post #11

Mam podobne zdanie, jeśli będzie to ładnie zanimowane, będzie żyć swoim życiem- to będzie pięknie ok, racja
Trzymam kciuki OK
[#14] Re: R3D - nowy projekt - platformers sci-fi

@BULI, post #13

No, w sumie takie Lemmingi mają gdzieś koło 8 pikseli wzrostu i trzy kolory na krzyż...
[#15] Re: R3D - nowy projekt - platformers sci-fi

@Koyot1222, post #10

Już zbieram kasę... ;)
[#16] Re: R3D - nowy projekt - platformers sci-fi

@Koyot1222, post #1

W pierwszej chwili myślałem, że to obrazek z "Powerglove".
[#17] Re: R3D - nowy projekt - platformers sci-fi

@Koyot1222, post #1

Martwi mnie kolor włosów bohaterki - rude mają ciężki charakter ;)
[#18] Re: R3D - nowy projekt - platformers sci-fi

@Koyot1222, post #1

To ja moze z troche innej beczki - robicie kolejna gre a Bridge Strike doczeka sie jakiejs sensownej latki/poprawki? Gra od ponad miesiaca jest w sprzedazy i tylez samo znany jest problem z uruchamianiem gry z lokalizacji innej niz stacja dyskietek. Nie chce sie madrzyc ale az sie prosi o to zeby to naprawic i wrzucic do sklepu tak aby ci ktorzy gre zakupili mogli sobie sciagnac zaktualizowanego ADFa i sobie nagrali na swoje dyskietki.
[#19] Re: R3D - nowy projekt - platformers sci-fi

@Axi0maT, post #18

Wydawało mi się, że juen to już poprawił. Kwestia dogadania się z amiga.net.pl
Był dłuugggii weekend wszystko może się rozwlekło Poprawka będzie.

robicie kolejna gre

W tej chwili trudno mówić o grze. Jest to tylko koncept graficzny który ani nie jest kompletny ani nie nadaje się do użycia. Upłynie jeszcze dużo wody w Wiśle zanim uzbiera się tego na jakieś wstępne demo techniczne.
[#20] Re: R3D - nowy projekt - platformers sci-fi

@Axi0maT, post #18

Myślałem że pisałem o tym :) udostępniona wersja w czerwcu na aminecie będzie z poprawka :) do tego czasu wystarczy odpalić grę z katalogu w cli :)
[#21] Re: R3D - nowy projekt - platformers sci-fi

@RomanWorkshop, post #17

Martwi mnie kolor włosów bohaterki - rude mają ciężki charakter ;)

O Panie... Ruda, czarna, czy też blondynka, przeważnie każda ma ciężki charakter. Ale przynajmniej z rudą, rdza na dachu, to pewnie wilgotno w piwnicy

Screen wygląda obiecująco, trzymam kciuki.
[#22] Re: R3D - nowy projekt - platformers sci-fi

@RomanWorkshop, post #17

Martwi mnie kolor włosów bohaterki - rude mają ciężki charakter

Ta, w założeniu ma być z tych takich twardych "skurczybyków" ;) Taki "replikant" specjalnie hodowany do wykonywania pewnych zadań.
[#23] Re: R3D - nowy projekt - platformers sci-fi

@Koyot1222, post #22

Resident Evil?
[#24] Re: R3D - nowy projekt - platformers sci-fi

@Koyot1222, post #22

hmm...
czyli jednak będzie Cyberpunk :P

replikant model bojowy czy jak kolega wspomniał rozrywkowy?
[#25] Re: R3D - nowy projekt - platformers sci-fi

@softiron, post #24

replikant model bojowy


Repli-Kate szeroki uśmiech
.
[#26] Re: R3D - nowy projekt - platformers sci-fi

@Koyot1222, post #1

Wygląda świetnie, bardzo mnie to cieszy że wróciłeś do pomysłu na zrobienie platformówki :)
[#27] Re: R3D - nowy projekt - platformers sci-fi

@Axi0maT, post #18

znany jest problem z uruchamianiem gry z lokalizacji innej niz stacja dyskietek


Który da się w bardzo prosty sposób obejść, wystarczy dodać skrypt uruchamiający grę.

Trochę to jest naciągany problem, który przy w.w. sposobie całkowicie znika. To nie jest żaden krytyczny błąd, żeby nad tym się skupiać. Miło by było gdyby pojawiła się poprawka, ale bez niej gra jest w pełnie sprawna gdy uruchomisz z wiersza poleceń lub skryptem.
[#28] Re: R3D - nowy projekt - platformers sci-fi

@Koyot1222, post #1

Wygląda zacnie i zapowiada się ciekawie. Metroidvanii na Amigę praktycznie nie ma, przychodzi mi teraz na myśl tylko Exile. Więc jest brak który wręcz się prosi zapełnić.
[#29] Re: R3D - nowy projekt - platformers sci-fi

@Koyot1222, post #1

A mnie ten screenshot skojarzył się z niedawno wydaną grą Power Glove!
[#30] Re: R3D - nowy projekt - platformers sci-fi

@Koyot1222, post #1

Pamiętam jak kiedyś wstawiłeś animowanego GIFa z tą biegnącą dziewczynką. Mam nadzieję, że tak jak obiecałeś przyłożysz się do animacji tej małej postaci, a w szczególności włosów podczas ruchu (taki amigowy "hairworks") i przebijesz klatkami animacji Tomb Raidera. OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem