[#1] CHIPS
Demo do pobrania.

Niestety nie ma jeszcze pełnego filmu instruktażowego . Mam nadzieję, że to nagranie pomoże przy początkach z grą.

Poruszamy się standardowo przy pomocy Joya albo strzałek. Fire/Enter by przesunąć scalaka. ESC kończy doliczanie bonusowych punktów pod koniec planszy i wyświetla menu (next level/restart/exit).



Wymagania:
PAL. Minimu OCS i 0,5MB. Grę uruchamia się z Workbencha.

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 00:07:09 przez ppill
[#2] Re: CHIPS

@ppill, post #1

OK
[#3] Re: CHIPS

@ppill, post #1

Spoko klimat i grafika OK

Do testowania dema dzisiaj wieczorem zapodam sobie CHIPSy Lays paprykowe

W czym to tworzysz? "język programowania" (jeżeli można wiedzieć).
Od kiedy orientacyjnie zacząłeś prace nad grą?
[#4] Re: CHIPS

@Adinfo, post #3

Ppill chyba nie jest programistą, tylko grafikiem.
[#5] Re: CHIPS

@sanjyuubi, post #4

Dobrze wiedzieć, nie byłem pewny chociaż widziałem jego grafiki jak pokazywał w innych tematach.
[#6] Re: CHIPS

@ppill, post #1

Ładnie to działa. OKOKOK
Obok grafiki ładna jest też muzyka i bardzo przyjemne efekty.
Bardzo dobra robota! OK
[#7] Re: CHIPS

@ppill, post #1

miodzio :) fajne wymagania :) Zwlaszcza minimum OCS, przynajmniej nikt nie bedzie probowal na AmigaOne odpalic i mowic, ze nie dziala :P

fajnie jakby pod koniec levela wykrywal, ze klocki sa juz do samoulozenia - cos jak auto w pasjansach.
[#8] Re: CHIPS

@Adinfo, post #3

Danke, Danke :)

Za kod odpowiedzialny jest sandruzzo. Pisana w Assemblerze(DevPac). Saimon69 za muzykę (nie wiem czego używał). Ja Grafa (Brilliance) i levele.

Dawajcie znać jak z poziomem trudności i czy wszystko śmiga jak trzeba.
[#9] Re: CHIPS

@ppill, post #1

Odpaliłem za A1200 z fastem z Wworkbencha- wszystko działa bardzo ładnie.
Pograłem, gra się fajnie i przyjemnie.
Chwilę mi zeszło, żeby odkryć zasady gry, ale skoro mi się udało to nie jest to, chyba aż tak skomplikowane

Co bym zmienił, to jedynie pozycje w menu gry "Next Level" zamienił bym z "Restart", albo domyślnie, żeby zaznaczona była opcja Restart, bo kilka razy zamiast wybrać opcję Restart wybrałem Next Level i żeby przejść jeszcze raz problematyczny dla mnie level, musiałem zaczynać całą grę od nowa i przechodzić po kolei levele- albo dodać "Previous Level".

No i przyznam się, że napisy/czcionki w menu głównym prezentują się wyśmienicie i było by super gdyby lekko drżały, się ruszały (w stylu MTV lat 90) przy poruszaniu się po menu ok, racja
[#10] Re: CHIPS

@ppill, post #1

Gierka gites, ale dlaczego instrumenty są rozstrojone? Czy to wina playera? Mam też wrażenie, że muzyka w intrze dziwnie zacina.
[#11] Re: CHIPS

@Jazzcat, post #10

Być może styl "rozstrojony" to taki dysonans - zamierzony przez autora muzyki? (nie mam teraz dźwięku z kompa aby to "wychwycić").
[#12] Re: CHIPS

@BULI, post #9

@BULI
W opcjach jest do wybrania Current Level.
@Jazzcat
W filmiku czy już w samej grze?

Polecam po skończonych paru levelach wcisnąć Exit. Plansza Highscore ma cover hitu Italo Disco z lat 80-tych :)
[#13] Re: CHIPS

@ppill, post #12

Fałsze słychać i w filmiku, i w samej grze, a zacinanie tylko na YT.
[#14] Re: CHIPS

@Jazzcat, post #13

@jazzcat

OK, dzięki! Zapytam Simone. Nie zgłaszał problemów z brzmieniem jego muzy ale zobaczymy.
[#15] Re: CHIPS

@ppill, post #12

Rzeczywiście, jest current level- to ratuje sytuację ok, racja OK
[#16] Re: CHIPS

@ppill, post #1

Gierka fajnie się zapowiada, grafika niezła, choć ja bym 'zjednolicił' ciutkę tło, bo wydaje mi się to wszystko trochę za pstre
O dźwięku już napisano, więc nie będę się wypowiadał szeroki uśmiech
Czy można to demo pobrać z innego miejsca niż gdrive? Cały czas mam jakąś 'pętlę przekierowań' i z gdriva nic nie mogę pobrać.

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 12:17:53 przez AmiClassic
[#17] Re: CHIPS

@AmiClassic, post #16

Chodzi o menu? Bo taki był zamiar by wylać wszystkie kolory. Wyglada trochę przaśnie ale tak miało być. W samej grze grafika raczej nie bije po oczach.
Daj email na PM to podeślę archiwum.

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 12:32:58 przez ppill
[#18] Re: CHIPS

@ppill, post #17

Plansza tytułowa jest zaje....ta OK
Ja pisałem o tle w grze

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 12:39:22 przez AmiClassic
[#19] Re: CHIPS

@Jazzcat, post #10

Kilka dźwięków ma lekkie rozstrojenie, ale to jak dla mnie daje fajny klimat. Graficznie całkiem ok.

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 12:43:33 przez amikoksu
[#20] Re: CHIPS

@ppill, post #17

Chodzi mi mniej więcej o coś takiego:
[#21] Re: CHIPS

@ppill, post #1

Świetne. OK
Usterki: po wejściu w "opcje" klawisze strzałek nie działają - nie da się wyjść - tylko reset
Propozycja: gdyby tak nie trzeba było naciskać ciągle klawisza aby zrobić następny krok,
A skoro już jest obsługa klawiatury, to może ESC żeby wyjść z podmenu?
.

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 13:32:43 przez rePeter
[#22] Re: CHIPS

@rePeter, post #21

@rePeter

Sprawdziłem. Klawisze działają. Joystick faktycznie w tym podmenu nie.
Żeby ESC działał jako BACK?

Z ruchem to rzeczywiście bywa irytujące. Zapytam sandruzzo o przytrzymanie kierunku by się poruszać.

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 13:41:18 przez ppill

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 13:42:40 przez ppill
[#23] Re: CHIPS

@ppill, post #22

Sprawdziłem. Klawisze działają. Joystick faktycznie w tym podmenu nie.


U mnie w podmenu Options klawisze nie działają, wszędzie indziej działają.

Żeby ESC działał jako BACK


Mógłby.
.
[#24] Re: CHIPS

@ppill, post #1

Ogólnie bardzo przyjemna gra :) Z instrumentami już się wypowiadano - ja zauważyłem dwie małe rzeczy (FS-UAE):
- jak się wchodzi w OPTIONS to przestają działać strzałki Góra/Dół i nie można wyjść wyżej,
- trochę drażni mnie nie wypośrodkowana grafika (napisy NEXT LEVEL itd) na planszy - jak poniżej

Poza tym super - fajna o przyjemna gra!

[#25] Re: CHIPS

@X-Type^HVR, post #24

@rePeter
@X-Type

Ki czort z tymi strzałkami... u mnie pod WinUAE działa. rePeter, na jakim sprzęcie grasz?

Racja menu do przesunięcia w lewo. Dzieki!
[#26] Re: CHIPS

@ppill, post #25

Odpaliłem grę pograłem chwilę i powiem tak:
- plansza tytułowa pierwsza klasa jak pisałem OK
- odwołuję to co pisałem o tle w grze, bo nie jest tak pstrokate jak na screenshocie który widziałem wcześniej w necie (jest już ładnie stonowane), ale... można byłoby zamienić ten 'różobeż'? na rzecz szarości lub brązu? szeroki uśmiech
- muzyczka - Virgil czy Jester to nie jest, ale dlatego jest niesztampowa. Nie przeszkadza w grze (nie męczy), a to jest ważne. Jest dobrze. To nie soundtrack dla audiofilów szeroki uśmiech
Ogólnie świetna gra - a ja uwielbiam gry logiczne OK
[#27] Re: CHIPS

@ppill, post #25

Sprawdzałem na Linux Fs-UAE
.
[#28] Re: CHIPS

@rePeter, post #27

Obczaję o co chodzi z FS-UAE. U kogoś może na prawdziwym sprzęcie pojawia się ten sam objaw?

@juen
Dokańczanie leveli byłoby super tylko nie mam pojęcia jak za to się zabrać. Oryginał miał losowo generowane levele ale prawie połowa z nich była nie do przejścia i mocno były do siebie podobne. Taką opcja bys się przydałą ale nie mam pojęcia jak sprawdzić czy level jest do rozwiązania. Można by kombinować z zaczynaniem od końca i generowaniem losowo ruchów "do tyłu"... ale nie wiem czy to by generowało ciekawe i poprawne plansze.

Na razie to zwykłe pliki tekstowe w katalogu Raw/Level0, więc każdy kto ma ochotę może dodawać swoje levele:
level00.txt

06
08
100
100
0,0,0,0,0,0,2,0,0,0,0,0,0
0,0,0,0,0,0,2,0,0,0,0,0,0
0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0
0,0,1,1,0,1,2,0,0,0,0,0,0
0,0,0,0,0,3,4,0,4,4,0,0,0
0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0
0,0,0,0,0,3,0,0,0,0,0,0,0
0,0,0,0,0,3,0,0,0,0,0,0,0
0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0

przekłada się na



Od góry:
X startowe (00-12)
Y startowe (00-08)
Ruchy (000-999)
Czas (000-999)
Ułożenie scalaków
Kolorry 1-4 oddzielone przecinkami w siatce 13x9.

Nie trzeba używać wszystkich kolorów ale jak już zdecudujemy się na jakiś to musi mieć co najmniej dwa scalaki.

@AmiClassic
No tak, paleta trochę się skończyła przy czerwonych i trzeba było sobie pomagać ditheringiem. W kolejnych wersjach będzie możliwy wybór zestawów scalaków i tła, może inne przypadną bardziej do gustu ;)
[#29] Re: CHIPS

@ppill, post #28

Niech ktoś da cynk na IndieGames (ja nie mam tweetera ). Magazyn ktoś wrzucił jakby co.
Bardzo miodna gierka. Brawo chłopaki!
[#30] Re: CHIPS

@ppill, post #28

Testowałem na A2000. Gierka super :)
U mnie jak wejdę w options to joy nie działa, strzałki działają jak należy :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem