[#31] Re: GoShell 3.0 BETA

@pch, post #30

Dziwne komendy piszesz , ale dzisiaj będzie testowane OKok, racja
[#32] Re: GoShell 3.0 BETA

@vojo, post #23

Najpierw do emu do szybkiej weryfikacji, potem zobaczymy.

Poszło w PW, żeby nie było że piratuje kickstarta 3.1.4.
o Panie.. hehe
jakbys uzywal moich blitz-owych wypocin pod tytulem "naat" to bys klikac myszka nie musial

chyba ze chodzi o cos innego niz na filmie to wtedy zapomnij o tym co napisalem wyzej, hehe

Jak uruchomiłeś Goshell z różnymi kolorami jednocześnie?
[#33] Re: GoShell 3.0 BETA

@QkiZ, post #32

hmmm, uruchomilem program (i nie zamknalem).
Wystartowalem preferencje , zmienilem kolory, nagralem ustawienia i znow uruchomilem program.
[#34] Re: GoShell 3.0 BETA

@QkiZ, post #32

No i sprawdziłem jak program działa z Twoim kickstartem, i nadal zero zwiech

Ten kickstart uruchomiłem w parze zarówno z Workbenchem jak i 3.1 i 3.1.4. Może masz jakiegoś patchera w stylu MCP?

Możesz próbować urucgomić Amigę bez s-s i sprawdzić na gołym systemie?
[#35] Re: GoShell 3.0 BETA

@QUAD, post #31

Co do autoaktywacji okna konsoli na ekranie, tak pożądanej przez Quada - to nie mam pomysłu jak to zrobić dobrze. Problem jest taki, że nie ma żadnego systemowego zdarzenia (albo ja o takim nic nie wiem), na które można by się było zapiąć. Nawet jeśli cyklicznie sprawdzam czy ekran jest aktywny (co już mi się średnio podoba, bo to niepotrzebna utylizacja zasobów), to okno konsoli nie jest moim oknem, na które mam wskaźnik. Gdzieś tam próbowałem pobierać uchwyt z listy okien ekranu i użyć na tym AvtivateWindow(), ale w najlepszym przypadku kończyło się to zamrożeniem procesu. Tak więc póki co - raczej nie będzie.
[#36] Re: GoShell 3.0 BETA

@vojo, post #34

System uruchomiony bez s-s i dalej to samo, po zamknięciu Shella screen się nie zamyka.
[#37] Re: GoShell 3.0 BETA

@QkiZ, post #36

Może pokażę jak to wygląda
https://nextcloud.qkiz.pl/index.php/s/QfQnErc9jHHMLai
[#38] Re: GoShell 3.0 BETA

@QkiZ, post #37

A z wyłączoną opcją 'Use backdrop window' też tak jest?
[#39] Re: GoShell 3.0 BETA

@vojo, post #38

O szeroki uśmiech Wyłączenie backdropa robi robotę. Screen się zamyka.
[#40] Re: GoShell 3.0 BETA

@QkiZ, post #39

No to mamy punkt zaczepienia, backdrop to to konsola zapakowana w moje okno, przejrzę to dokładniej, dzięki :)
Chociaż i tak nie rozumiem czemu u mnie (i u innych) to działa :/
[#41] GoShell 3.0

@vojo, post #40

Wersja 3.0 wyszła z bety o oficjalnie trafia na aminet i na https://bitplan.pl/amiga :)

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2021 15:06:23 przez vojo
1
[#42] Re: GoShell 3.0

@vojo, post #41

Oj, trzeba przetestowac :)
[#43] Re: GoShell 3.0

@vojo, post #41

A dało by się dodać opcję typu "uruchom tę komendę na start"? Bo zshell działa świetnie z goshellem (przynajmniej wersją 1.0, bo aktualizacje do tej pory przegapiłem), ale trzeba go za każdym razem uruchamiać ręcznie, znaczy wklepując "zshell". Fajnie byłoby zwalić to na automat.
[#44] Re: GoShell 3.0

@Jonson26, post #43

Możesz wskazać skrypt który ma się wykonać przy uruchomieniu GoShell, domyślnie jest to s:Shell-startup, ale nic nie stoi na przeszkodzie abyś:
A) dodał to co chcesz do s:Shell-startup
lub
B) zrobił sobie własny skrypt (np. S:mój-Shell-startup) i wybrał go w konfiguracji GoShell

To jest w opcjach zaawansowanych:



Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 13:50:44 przez vojo
[#45] Re: GoShell 3.0

@vojo, post #44

Ok, dzięki!
[#46] Re: GoShell 3.0

@vojo, post #44

Mam problem z AmigaOS 3.2 i KingCON’em 40.4 (link poniżej, jeśli nie masz tej wersji) - nie dość, że nie wyświetla mi informacji na górnej belce („Screen Title”), to jeszcze polecenie EndCLI zamyka mi shell’a, ale ekran pozostaje otwarty.

http://www.theflatnet.de/pub/cbm/amiga/archives/KingCON_404.lha

[edit] Są jakieś problemy z tym linkiem - jakby co, to znajdziesz tego KingCON’a również w BoingBag 3&4, Files3/L/KingCON-handler

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 22:02:51 przez Cedrat
[#47] Re: GoShell 3.0

@Cedrat, post #46

Miałem ten sam problem.
O szeroki uśmiech Wyłączenie backdropa robi robotę. Screen się zamyka.


Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 19:20:15 przez QkiZ
[#48] Re: GoShell 3.0

@Cedrat, post #46

Mam problem z AmigaOS 3.2 i KingCON’em 40.4


Z tą wersją KingCona to ja w ogóle mam guru 8000 0004, i to nawet jak zrobię zwykłe "newshell window=kcon:"

Czym ta wersja różni się od aminetowej 1.3 (funkcjonalnie)?
[#49] Re: GoShell 3.0

@vojo, post #48

Ta wersja jest przeznaczona chyba tylko do tworzenia własnych Kickstartów przy pomocy Remusa (może działa też z LoadModule). Różnic jest sporo:
- nie tworzy żadnego KCON:, tylko normalnie CON: - nie potrzeba żadnych mountlist, działa jako zamiennik drop-in oryginalnego handlera z Kickstartu
- nie woła o ENV: podczas inicjalizacji (to było naprawdę wnerwiające, jak chciałeś konsolę bez wykonywania Startup-Sequence)
- ma mnóstwo poprawek błędów, na pewno te od Mikołaja Całusińskiego - link
- i chyba parę optymalizacji rozmiaru od Cosmosa (jeśli się nie mylę)


Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 10:10:31 przez Cedrat
[#50] Re: GoShell 3.0

@Cedrat, post #49

OK, to już wiem co robiłem źle jak Qkiz zgłosił ten błąd, i odtworzyłem tą sytuację.

I to nie jest problem GoShell, tylko tego KingCONa.
Jest jakiś problem w Intuition, kiedy otwierane jest okno CON: w trybie backdrop z tego handlera.

po pierwsze: od razu na starcie dostaję sygnał z intuition, że wszystkie okna na ekranie są zamknięte (tag SA_PUBSIG ekranu), mimo że okno backdrop jest otwarte i normalnie można w nim działać.

po drugie: zmienna psn_VisitorCount ze struktury PubScreenNode (ile okien jest otwartych na ekranie publiczym) zwraca wartość 0 dla tego okna. A po zamknięciu ma wartość "-1", co już jest nielogiczne, bo ilośc otwartych okien nie może być ujemna.

Tak więc skłaniam się do wskazania buga w spatchowanym KingConie.
KingCON z Aminetu (ver 1.3) działa OK, a intuition nie ma problemu ze zliczaniem okien kingconowych bez względu czy jest to backdrop czy normalne.

ps. Chyba ze jest jakiś sposób żeby z poziomu programu rozpoznać że jest ten patch (nie znalazłem), to mógłbym jakiegoś IFa zrobić i spróbować obejść ten problem (zapiąć się np na tą nienaturalną wartość -1 otwartych okien), ale szczerze mówiąc - nie podoba mi ise pomysł przykrywania błędów w zewnętrznych elementach systemu.
[#51] Re: GoShell 3.0

@vojo, post #50

Któryś z programistów OS 3.2 już narzekał na KingCON’a, że działa w niezbyt poprawny sposób - ale nie podał szczegółów. Cóż, trzeba będzie się z nim pożegnać :(

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 14:38:04 przez Cedrat
[#52] Re: GoShell 3.1

@vojo, post #1

Wersja 3.1 do pobrania:

link

Zmiany niewielkie - na życzenie jednego z userów dodana zmienna $SHORT_TIME do użycia w tytule ekranu Shella (wyświetla czas w formacie HH:MM), trochę porządków w kodzie i kompilacja z użyciem kompilatora E-VO, dzięki czemu kod wynikowy jest trochę mniejszy i szybszy.
2
[#53] Re: GoShell 3.1

@vojo, post #52

Jak byś kiedyś rozgryzł jak to zrobić że po przełączeniu ekranu, okno robi się od razu aktywne, to by było bosko
[#54] Re: GoShell 3.1

@QUAD, post #53

WinRemember załatwi ten problem.
[#55] Re: GoShell 3.1

@forge, post #54

Dzięki, sprawdzę :)
[#56] Re: GoShell 3.1

@QUAD, post #55

Ma szybko sprawdzone i.....
Qfa, działa OK
[#57] Re: GoShell 3.1

@QUAD, post #56

No w końcu QUAD zadowolony! szeroki uśmiech Trzeba to readme GoShella odnotować
[#58] Re: GoShell 3.1

@vojo, post #57

No ba, teraz to działa idealnie, jeszcze muszę pod pistormem z emu sprawdzić, no i nowszą wersję pobrać.

PS. Wybierasz się na retronizację ?
[#59] Re: GoShell 4.0

@QUAD, post #58

Do pobrania na Aminecie wersja 4.0:

http://aminet.net/search?query=GoShell

Zmiany głównie w programie konfiguracyjnym:
* dodana obsługa locale.library
* dodany polski katalog w standardzie AmigaPL oraz ISO-8859-2
* nowy schemat kolorów Shella (yellow)
* jakieś drobne poprawki i optymalizacje
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem