[#1] R3D - aktualności, promocje, zapowiedzi, projekty...

Zdecydowaliśmy się aby rozpocząć nowy wątek związany z działalnością naszej grupki projektowej. Zamiast zakładać oddzielne wątki dotyczące kolejnych produkcji, stwierdziliśmy, że lepiej będzie wszystko trzymać w jednym wątku. Nie powinno też potem nikogo razić, że właśnie tu pojawią się komercyjne wieści o ewentualnych promocjach związanych z naszą ogólną twórczością.
Docelowo chcemy utrzymać profil wsparcia naszych projektów. Tzn, cały czas będą to projekty hobbystyczne, tworzone po godzinach pracy, ostatecznie dostępne za darmo. Wsparcie dla naszej pracy zawsze będzie można wyrazić poprzez zakup fizycznych gier lub gadgetów bezpośrednio z naszego kramiku.
Trochę za Juena, podziękuję wszystkim, którzy wsparli nas kupując fizyczne gry do tej pory. To duży znak dla nas, że jest odzew i jest nadal dla kogo te projekty tworzyć. Przy tak skrupulatnej dłubaninie jak łuskanie kodu na pewno jest to dla Juena dobry i wyraźny znak, "że warto!" :)
Ze swojej strony dziękuję wszystkim, którzy nabyli gadgety z moją radosną twórczością. Z natury jestem bardzo nieśmiały. Bardzo mnie to podbudowuje, że ktoś docenia mój wkład artystyczny.

Mamy nowego zadeklarowanego członka grupy! Aktualnie pracujemy nad nowym projektem. Postaram się zamieścić niedługo mały "przeciek" ;)
[#2] Re: R3D - aktualności, promocje, zapowiedzi, projekty...

@Koyot1222, post #1

Trzymamy kciuki Chłopaki OK
[#3] Re: R3D - aktualności, promocje, zapowiedzi, projekty...

@Koyot1222, post #1

Gratulacje.
[#4] Re: R3D - aktualności, promocje, zapowiedzi, projekty...

@Koyot1222, post #1

No i najswiezsza informacja - do naszego zespolu dolaczyl Czorny!
Kolega szybko sie rozkreca. Wpierw zaczal od pierwszej swojej gry Chicken Coop - http://aminet.net/search?query=chicken+coop. To byla jego pierwsza gra, czlowiek sie uczy - wykonana w Backbone.

Nastepna, ktora niedlugo ujrzy swiatlo dziennie wykonana juz w REDPILL to Putter - tutaj dosc stare demo https://www.youtube.com/watch?v=Ae-Q5MFcdgk

Kolega nie zwalnia i przygotowywuje kolejna gre w SCORPION ENGINE - ta gra bedzie pod ECS i zapowiada sie bajecznie :) https://www.youtube.com/watch?v=9wkzaulACIc

Czorny sam sobie jest grafikiem, ktory uwaza sie za poczatkujacego. Bardzo ciekawe stwierdzenie ;)

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 09:54:30 przez juen
[#5] Re: R3D - aktualności, promocje, zapowiedzi, projekty...

@juen, post #4

Żaba z ziemniakiem, aka Putter, to będzie gra roku 2021. Gratuluję wzrostu teamu! ;)
[#6] Re: R3D - aktualności, promocje, zapowiedzi, projekty...

@juen, post #4

"Garść" informacji na temat nowego projektu :)
Zróbmy nowa grę, od nowa. Takiej jakiej jeszcze nie robiliśmy.
W młodości uwielbiałem 2 i 3 część TMNT, popularnie nazywanych u mnie na osiedlu jako "turtlesy". Mechanika niby prosta, idziemy w prawo i bijemy wrogów, ale... W tych grach było coś wspaniałego, przechodziłem je wiele razy. Po dziś dzień te dwie NESowe mordoklepki wspominam bardzo ciepło.
Potem nadszedł czas Franko. O matko! Cóż to była za gra. Jucha, przekleństwa, agresja. Coś niesamowitego. Ale generalnie, Franko udało mi się ukończyć tylko raz. Nie wracałem do niej więcej. Niemniej jest to nadal kultowy tytuł. Co ciekawe, długo nie wracałem do tego gatunku. Czas to zmienić! ;)


Jakiś czas, zastanawiałem się nad wielkością postaci w grze. O ile tło jest pojęciem względnym i wymuszało na nas pewne rozwiązania o tyle wybór wielkości bohaterów był częścią dyskusji. Mniejsze, a może duże? Ostatecznie zdecydowaliśmy się na kafelki maksymalnie 48x48 pix. Duże, pracowałem przy takich, ale jeszcze nigdy do gry tzw "chodzonej bijatyki".


Moją główną referencją stała się plansza Guilea z Streetfighter. Trochę siatki, trochę przestrzeni. Jakaś baza wojskowa. Żołnierze.
Mając jednak z tyłu głowy referencję Franko, zacząłem się zastanawiać czy nie lepiej było by osadzić fabułę w mieście. Chmmm...
C.D.N. OK
[#7] Re: R3D - aktualności, promocje, zapowiedzi, projekty...

@Koyot1222, post #6

Jak to ma być w stylu franko to za ładna grafika
[#8] Re: R3D - aktualności, promocje, zapowiedzi, projekty...

@Dorian3d, post #7

Za referencję obrałem sobie bijatykę z przed 10 lat "Scot Pilgrim". Raczej nie zrobię tak rozbuchanej grafiki jak Paul Robertson, to nie moja liga. Jednak aspiracje są spore!

[#9] Re: R3D - aktualności, promocje, zapowiedzi, projekty...

@Koyot1222, post #6

Poprzeczka postawiona wyżej. Brawo!
[#10] Re: R3D - aktualności, promocje, zapowiedzi, projekty...

@Koyot1222, post #6

Trochę siatki, trochę przestrzeni. Jakaś baza wojskowa. Żołnierze.

No to może remake Green Beret, bo chyba na Ami nie maOK
[#11] Re: R3D - aktualności, promocje, zapowiedzi, projekty...

@Koyot1222, post #8

A mi się nie podoba styl, infantylne dziwadełka rodem z Androida czy IOS. Ot, na C64 Soulless 2 czy A Pig Quest. Takie gry kiedyś lubiłem, retro to dla mnie takie klimaty, a nie grafika kojarząca się z grami we flashu
1
[#12] Re: R3D - aktualności, promocje, zapowiedzi, projekty...

@Aniol, post #11

Też mnie odrzuca koncepcja okładania mangoidostworów.
[#13] Re: R3D - aktualności, promocje, zapowiedzi, projekty...

@Koyot1222, post #8

HE he własne gram w to na ps3 (Scot Pilgrim)

a może jak
Shank


Viewtiful Joe




Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 20:16:57 przez Dorian3d

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 20:24:46 przez Dorian3d

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 20:25:11 przez Dorian3d
[#14] Re: R3D - aktualności, promocje, zapowiedzi, projekty...

@Dorian3d, post #13

Marze o porcie tej gry na amige




ogień piekielny ogień piekielny

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 20:23:40 przez Dorian3d
[#15] Re: R3D - aktualności, promocje, zapowiedzi, projekty...

@Koyot1222, post #1

to nie zaśmiecając inne wątki niechaj stanie się promocja - https://allegro.pl/uzytkownik/CDLabel-info/odziez-meska-t-shirty-87913?bmatch=e2101-d3681-c3682-80-fas-1-4-0319

do każdego zamówienia koszulki z komentarzem przy zakupie o tresci PPA dorzucimy podkładkę pod myszkę z tym samym motywem co na koszulce :)
[#16] Re: R3D - aktualności, promocje, zapowiedzi, projekty...

@juen, post #15

zapomniałem dodać. promocja standardowo do poniedziałku 9:00 rano :)
[wyróżniony] [#17] Re: R3D - aktualności, promocje, zapowiedzi, projekty...

@juen, post #16

Swietujemy!!!

Koyota praca zajela 5te zasluzone miejsce na Revision, z tej okazji nowa promocja na wszystkie jego koszulki (45zl): https://allegro.pl/uzytkownik/CDLabel-info/odziez-meska-t-shirty-87913?bmatch=e2101-d3681-c3682-80-fas-1-4-0319

PODAJAC W WIADOMOSCI ALLEGRO PRZY ZAKUPIE: PPA REVISION - KUBEK O WARTOSCI 19ZL Z TAKIM SAMYM MOTYWEM JAK NA KOSZULCE GRATIS!!!!



Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 21:18:55 przez juen
[#18] Re: R3D - aktualności, promocje, zapowiedzi, projekty...

@juen, post #17

z ekscytacji zapomnialem podac, ze oferta do konca soboty
[#19] Re: R3D - aktualności, promocje, zapowiedzi, projekty...

@juen, post #17

Wiiii!! szeroki uśmiech
[#20] Re: R3D - aktualności, promocje, zapowiedzi, projekty...

@juen, post #18

jedno sie konczy, a inne zaczyna. do kazdej gry PUTTER do niedzieli godziny 19:00 podkładka pod myszke o wartości 10zl z motywem z gry gratis - wystarczy podać przy zakupie w komentarzu hasło PPA
:)

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 07:59:26 przez juen
[#21] Re: R3D - aktualności, promocje, zapowiedzi, projekty...

@juen, post #20



Mała aktualizacja odnośnie gry nad którą obecnie pracuję. Level bonusowy w postaci shmupa.
3
[#22] Re: R3D - aktualności, promocje, zapowiedzi, projekty...

@czorny, post #21


Tak wygląda na chwilę obecną jeden ze standardowych leveli.
4
[#23] Re: R3D - aktualności, promocje, zapowiedzi, projekty...

@czorny, post #22

Ładnie Ci to wychodzi! OK
[#24] Re: R3D - aktualności, promocje, zapowiedzi, projekty...

@czorny, post #22

Rzeczywiście, bardzo ładnie to wygląda! Gratuluję talentu - piękna grafika i gameplay.

Widać, że silniki gier typu BackBone/Red Pill/Scorpion Engine bardzo się dziś przydają osobom, które mają marzenie by tworzyć gry, mają świetne, nowatorskie pomysły - i mogą realizować swój talent.
[#25] Re: R3D - aktualności, promocje, zapowiedzi, projekty...

@czorny, post #22

Fajna gierca - SUPER grafika OK
Jak tylko wyjdzie to chętnie kupię/wesprę ok, racja

PS
Czy da się użyć amigowego coppera w twoim engine? Tak żeby np zamiast fioletowego tła w bonusowym etapie mielibyśmy ładny gradient? Warto było by to ogarnąć nawet kosztem wymagań sprzętowych ok, racja
[#26] Re: R3D - aktualności, promocje, zapowiedzi, projekty...

@czorny, post #22

Gierka graficznie wygląda super. Ciepło i bajkowo. Gradient nie wiem czy by pasował do niej. Fajne logiczne podejście - patrz wiszący ul i po dotknięciu wylatuje pszczoła. Oby więcej takich smaczków.
[#27] Re: R3D - aktualności, promocje, zapowiedzi, projekty...

@Tomski, post #26

Nie, wszędzie pchać gradient cooperem- nie, ale na tej fioletowej planszy, jakiś delikatny fioletowy gradient mógłby pasować ok, racja
[#28] Re: R3D - aktualności, promocje, zapowiedzi, projekty...

@BULI, post #27

[#29] Re: R3D - aktualności, promocje, zapowiedzi, projekty...

@juen, post #28

moglibyście dogadać się jakoś z Philem, to może wprowadziłby nową obudowę do A1200 i A500 - R3D edition
[#30] Re: R3D - aktualności, promocje, zapowiedzi, projekty...

@charliefrown, post #29

tak za 8 lat szeroki uśmiech
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem