[#31] Re: Winuae wolny dzwiêk

@Andrzej Drozd, post #30

zwiększenie priorytetu niczego nie daje. ba, winuae działa wolniej jak na normalnym priorytecie. przynajmniej tak to u mnie wygląda.
[#32] Re: Winuae wolny dzwiêk

@QkiZ, post #31

To sprobuj przeinstalowac XPka. Gdzies musi byc jakas przyczyna. Przeciez paranoja bylo by to, aby cos rwalo na maszynach 2GB+.
[#33] Re: Winuae wolny dzwiêk

@Andrzej Drozd, post #32

no w większości problemów z szybkością emulacji leży po stronie XPka. ile mu nie dać zasobów sprzętowych to i tak je zje.
[#34] Re: Winuae wolny dzwiêk

@QkiZ, post #33

No u mnie tnie na 3,4ghz paranoja.

[#35] Re: Winuae wolny dzwiêk

@dzetix, post #34

Po pierwsze wojna na megaherce skończyła się dawno, po drugie najnowsze wersje WinUAE już dawno temu przestały być tylko małym niewymagającym emulatorkiem Amigi.
Zalecane (conajmniej? ;)) "nowsze" dwurdzeniowce, i choć WinUAE nie wykorzysta w pełni ich zdolności, pamiętajmy że win i inne usługi działające w tle też "muszą" swoje zabrać...
Nie, posiadanie jednordzenia z wyższym zegarem nie jest lepsze od posiadania dwurdzenia z niższym.

Nie radzę też korzystać z przyznania WinUAE wyższych priorytetów, przynosi to więcej problemów niż korzyści.

Wielordzeniowcy mogą się też bawić z przypisaniem 1 rdzenia na system + wszystko inne, a 2 rdzeń na WinUAE. ;)



---=== WYEDYTWANO ===---
Na dowód przytoczę najnowszy, jeden z wielu pojawiających się okresowo pytań dotyczących tematu "WinUAE a mój komp" na które Toni z radością odpowiada raz za razem. ;)
atlon 64 3800+ 2.4 ghz vs intel q6600 4x2.4ghz



Ostatnia modyfikacja: 08.03.08 20:12
[#36] Re: Winuae wolny dzwiêk

@dzetix, post #34

Mam podobny problem, jestem na skraju wyczerpania nerwowego. Pcuj to Athlon 64 3200+ i SbAudigy + Uae 1.4.6. Ustawiam unit 0/1/2/3 w ahi na 44100khz, to samo w konfigu Uae i powinno działać, no ale jak ktoś wcześniej pisał magiczna cyfra pierwsza z lewej startuje sobie z 00, dochodzi do -99 i zaczyna się masakra. Niestety beż dżwięku emu mi nie jest potrzbne zupełnie do niczego. Dodam, że rady w stylu weż se Xp zainstaluj nic nie dadzą, to już drugi system i nadal to samo a przewałowałem ustawienia Uae w lewo i prawo, to samo w systemie(Ahi). O co kaman ?

Ooo to co napisał Benedykt pomaga ale spada znowu prędkość emulacji. Też musiało mi się turbo sfajczyć akurat teraz. ;/



Ostatnia modyfikacja: 26.03.08 19:12
[#37] Re: Winuae wolny dzwiêk

@elektro, post #36

UAE - 0.8.21.r4

Athlon 1.8G, RAM 2.5G

Nie zauważam, aby szybkość emulacji stanowiła problem.

[#38] Re: Winuae wolny dzwiêk

@5h00n4y, post #35

5h00n4y napisał(a):


> Zalecane (conajmniej? ;)) "nowsze" dwurdzeniowce, i choć WinUAE
> nie wykorzysta w pełni ich zdolności, pamiętajmy że win i inne
> usługi działające w tle też "muszą" swoje zabrać...

Po pierwsze-jakoś na moim 2 gigowym jednordzeniowcu winuae 1.4.4 śmiga płynnie.Fakt że procek obciążony jest prawie na maxa, ale takich problemów jak opisują tutaj użytkownicy o wiele szybszych procków kilkurdzeniowych.
Po drugie-źle skonfigurowany-zoptymalizowany windows (mnóstwo niepotrzebnych usług i programów uruchamianych na starcie, do tego niech przyplącze się jakiś wirek lub inne paskudztwo ;) ) zajedzie nawet 10 rdzeni.

[#39] Re: Winuae wolny dzwiêk

@piteq, post #38

Hardware - CPU and FPU - zaznaczamy Fastest possible... suwak CPU IDLE maks w prawo ;)
[#40] Re: Winuae wolny dzwiêk

@Seeker, post #37

Na starszych to i celka 1.2 używałem, na najnowszych bez 2GHz nie podchodzić ;)
[#41] Re: Winuae wolny dzwiêk

@abcdef, post #40

Warto też w zakładce "Filter" wybrać "No scaling".

U mnie na laptopie z i5 i gfx HD3000, dźwięk rwał dopóki nie wyłączyłem skalowania.
Poza tym bez skalowania każdy piksel będzie miał taki sam rozmiar, ewentualnie można po lewej stronie okna wybrać wielkość piksela x1,x1.5,x2 itd.

[#42] Re: Winuae wolny dzwiêk

@morph123, post #41

Ale kolega suchara wygrzebał sprzed 6 lat...dużo się od tamtego czasu zmieniło, np. dzisiaj można kupić Core2Duo 3GHz (cały komputer bez dysków i pamięci)) za niecałe 100 zł, przełożyć sobie HDD i DVD ze starszego peceta i można dalej hulać. Albo można sobie kupić jakiegoś 4-ro rdzeniowca za 200 zł (cały komp, itd.). Tak czy inaczej, wracając do latencji, to...sterowniki pewnie są winne w pececie ;)
Ale, ale! Ja często od około 3 lat używam WinUAE na lapku ze słabym prockiem i latencji nie ma, nie było i pewnie nie będzie. Co jest na rzeczy? Nie wiem, ale peceta 4 rdzeniowego 3 GHz musiałem długo maltretować sterownikami, aby...Protracker pod WinUAE "grał" od razu po naciśnięciu klawisza na klawiaturze.
Tak to już jest. Używaj prawdziwej Ami, albo walcz...jak te emulatory optymalizować, przebijając się przez optymalizację samego peceta i jego systemu.
[#43] Re: Winuae wolny dzwiêk

@Andrzej Drozd, post #42

Nic się od tego czasu nie zmieniło, jeśli przeczytasz mój post w całości.

edyta: i niczego nie grzebałem, miałem problem z rwiącym dźwiękiem, nie znalazłem pomocy w tym wątku, sam znalazłem rozwiązanie, udostępniłem je innym co też tutaj trafią

ni mniej, ni więcej

nie rozumiem czemu ma służyć ta pusta dyskusja

eot



Ostatnia aktualizacja: 19.05.2018 20:34:37 przez morph123
[#44] Re: Winuae wolny dzwiêk

@morph123, post #43

Proszę jaśniej miszczu, nie nadążam za Twym smartfonem. OK
[#45] Re: Winuae wolny dzwiêk

@morph123, post #43

eot


Skądś Cię znam? KJB? ;)
[#46] Re: Winuae wolny dzwięk

@dzetix, post #1

Taka ciężka tu dyskusja powstała, a czy ktoś zaproponował koledze, żeby doinstalował portaudio.library, WinUae? Nie pamiętam, czy jest w starszych wersjach emulatora, w nowszych jest taka opcja, zakładka Sound, u dołu po prawej, ptaszkujemy tylko to, ale ze strony emulatora musimy pobrać tą bibliotekę i wrzucić do plugins. U mnie na wszystkich pecetach działa; od XP, po 7, na 10tce kończąc.

Edit: Ups, ale to suchar, ten temat, teraz zobaczyłem

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 03:43:20 przez don_rafito
[#47] Re: Winuae wolny dzwięk

@don_rafito, post #46

Dzisiaj ustawiałem nowy konfig pod WinUAE dla gry Perihelion, czyli A500 1mb ocs 1.3 itd.
O dziwo w tym przypadku żeby dźwięk nie rwał to trzeba było ustawić latencję w ustawieniach ekranu. W konfigu A1200 + 030 nie trzeba było, może dlatego że JIT nadganiał?



edit--------
konfig a1200 na fullscreen działa dźwięk ok, w oknie dźwięk tnie, konfigurowanie winuae to jest normalnie ruletka :)

p.s. audio library w moim przypadku nie pomogło

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 16:47:18 przez morph123
[#48] Re: Winuae wolny dzwięk

@morph123, post #47

Ciekawe podobne problemy z dźwiękiem czekają mnie na Rpi3 pod uae4arm, jakoś jeszcze nie miałem dość czasu na przetestowanie gier czy z dźwiękiem jest wszystko ok. Tylko, że kod źródłowy jest znacząco inny niż WinUAE oraz możliwości emulatora.
Ciekawe, że różne konfiguracje Amigi pod WinUAE powodują różne efekty uboczne z dźwiękiem.
[#49] Re: Winuae wolny dzwięk

@morph123, post #47

Prawy górny róg gdzie jest + double buffering + zmień na " triple buffering"
Prawy dolny róg zaznacz "double,fields"
Tam gdzie masz zaznaczone "low latency vsync" ja tam nic nie zaznaczam. Nie używam JIT i jest git.
[#50] Re: Winuae wolny dzwięk

@djpiotrs, post #49

buffering nic u mnie nie zmienia
double fields mam cały czas ustawione

Działa Ci dobrze i na fullscreen i windowed?
U mnie na windowed rwie dźwięk, fullscreen ok.

Sprawdzę za jakiś czas na stacjonarnym czy też się tak dzieje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem