kategoria: Inne oprogramowanie
[#1] UAE4Droid + Joystick
To już bardzo fajnie działający emulator na Androidzie. Zawsze można obejrzeć jakieś fajne demko w real-timie i tak dalej, ale ja bym chciał głównie grać w stare 500-tkowe gry :) Dzisiaj odkryłem, że można podłączyć pod ten emulator joystick [a raczej pad] przez bluetooth. mam takie pytanie. Jaki byłby najlepszy pad pod ten emulator ?
Pozdrawiam
[#2] Re: UAE4Droid + Joystick

@neuroup, post #1

[#3] Re: UAE4Droid + Joystick

@neuroup, post #1

... ażeby było ciekawiej, to do sprzętu dodaj mysz i klawiaturę bluetooth działające na androidzie.
Do tego dołóż system 2.1 i działa :D
A600 emulowana.
[#4] Re: UAE4Droid + Joystick

@Norbert, post #2

Pada do Ps3 oczywiście mam, ale gorzej z Androidem 3.1 :(, ale pewnie da się to jakoś obejść. Bo chciałbym sobie odpalić i pograć trochę w super froga :)

Dam znać jak mi się uda odpalić to wszystko :)
[#5] Re: UAE4Droid + Joystick

@neuroup, post #4

z opisu wynika ze wystarczy min. Android 2.2 + root
[#6] Re: UAE4Droid + Joystick

@Norbert, post #5

Jakie masz urządzenie z Androidem ?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 12:30:05 przez VRil
[#7] Re: UAE4Droid + Joystick

@Norbert, post #5

Nie wiem czy chce rootować telefon, w dodatku lada chwila będzie Android 3.0 do HTC Desire HD, do tego muszę jakąś kartę kredytową wykombinować. Kłopotliwe robi się to. Idę do sąsiada dowiedzieć się więcej jak obejść ten problem.

Pozdrawiam
[#8] Re: UAE4Droid + Joystick

@neuroup, post #7

przecież rootowanie nie boli i trwa parę sekund ;)

A ten ekranowy virtual joy nie wystarcza Ci ?

Steruje się nim poczciwie pod warunkiem że mamy ekran powyżej 4,5 cala .

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 17:31:03 przez VRil
[#9] Re: UAE4Droid + Joystick

@VRil, post #8

Virtualny jest bardzo słaby jak się gra w Super Froga a już o Sensible Socer nie wspomnę :)
Musze dokładnie poczytać o tym rootowaniu i spróbować.
W ogóle czekam aż UAE4Droid będzie bardziej rozbudowany, tak, żeby zainstalować WB 3.1 stworzyć jakiś dysk i szaleć na telefonie :)

Pozdrawiam
[#10] Re: UAE4Droid + Joystick

@neuroup, post #9

Są dwa inne emulatory Amigi na Androida obsługujące kick3.1 i hdd.
Jeden z nich jest nawet portowany przez Polaka.
[#11] Re: UAE4Droid + Joystick

@neuroup, post #9

Ogólnie ten wbudowany jest słaby bo ma słabą reakcję na dotyk .
Spróbuj tego patentu :

http://www.ppa.pl/forum/hyde-park/25466/uae4droid-emulator-amigi-raz-jeszcze-lepsze-sterowanie-.

Ten joy ekranowy chodzi niesamowicie :D

@Norbert

Wszystko się zgadza ale jakiś zastój w tych emulatorach a po za tym i tak Uae4Droid mimo słabszej
możliwości konfiguracji nadgania szybkością działania.


Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 19:08:55 przez VRil
[#12] Re: UAE4Droid + Joystick

@VRil, post #6

Mam zrootowane ZTE Blade z Androidem 2.2.
Pad od PS3 dziala z tym zestawem.
Musialem tylko "sparowac" pada z telefonem za pomoca programu pod windows.
Polegalo to tylko na wpisaniu adresu bluetooth telefonu.
Dziala to wysmienicie, a spodziewalem sie opoznienia.
Tylko dlaczego ten gadget jest taki drogi :)
[#13] Re: UAE4Droid + Joystick

@neuroup, post #7

3.0 na Desire HD nie bedzie, bo 3.0 jest na tablety, HTC zapowiada od stycznia 4.x ale najwyrazniej wlasnie na HD nie bedzie. CyanogenMod dziala na tym wysmienicie. Co do rootowania - soft jest za free poszukaj na XDA.
[#14] Re: UAE4Droid + Joystick

@neuroup, post #1

Pad od ps3 :) Testowałem-działa.Polecam tez emu c64-Dema smigaja
[#15] Re: UAE4Droid + Joystick

@Norbert, post #12

To poszukaj na Allegro joystick na bluetooth
Zeemote JS1 można kupić za około 30 zł.
[#16] Re: UAE4Droid + Joystick

@VRil, post #11

Sposób działa (w przypadku mojej konfiguracji Androida trzeba jeszcze było skorzystać z funkcji aktywacji panelu po naciśnięciu np VolumeUp i nie trzeba zmieniać mapowania przycisku jak w opisie), mamy do dyspozycji dodatkowe przyciski, możliwość zmapowania pod nie wybranych klawiszy itp. , ale jest jedno ale, brak dokładności 1:1 na Gamekeyboard!

Wygląda to tak, że na wbudowanych kontrolerze w UAE4Droid jednorazowe wciśnięcie w prawo przesuwa obiekt o jeden ruch w grze a na tym z Gamekeyboard przesuwa o jakieś 1,5 ruchu!

Czy ktoś poradził sobie z tą czułością/dokładnością?
[#17] Re: UAE4Droid + Joystick

@BULI, post #16

a moze ktos wie o co chodzi z obsluga myszki ?. Strzalka przesuwa sie prawidlowo tylko jakby przyciski myszki nie dzialaly ?. A moze ktos podpowie jak wpisac z klawiatury ekranowej uae4droid duza litere uzywajac shifta ?.
[#18] Re: UAE4Droid + Joystick

@gx, post #17

Z dużymi literami nie sprawdzałem, ale na tej podręcznej klawiaturze jest dostępny 'shift'.

Co do przycisków myszki to na standardowym kontrolerze z UAE4droid jedyny dostępny buton standardowo jest jako LMB/FIRE wchodząc w MENu (/więcej) opcją Change Mouse Buton zmienisza jego działanie na RMB/FIRE.

Jeśli używasz Gamekeyboard to możesz pod każdy z 2 fire podpiąć sobie równolegle każdy z przycisków myszy.
[#19] Re: UAE4Droid + Joystick

@BULI, post #18

jak na moje oko to shifty sa tylko do gier ala pinbale, bo wydaja sie calkowicie bezuzyteczne z klawiatura.

Change mouse juz probowalem, ale nic nie trybi. Nie udalo mi sie nawet przesunac ekranu w dol

Proponuje chocby uruchomic wb1.3 i cos porobic, moze Ty to rozgryziesz.
[#20] Re: UAE4Droid + Joystick

@BULI, post #18

w starszej wersji UAE4Droid udalo mi sie tak skonfigurowac ze mialem dostepne oba klawisze myszy.
nie pamietam tylko jaka to byla wersja .
LMB bylo pod "przyciskiem" na ekranie a RBM pod VOL+
Mozna bylo normalnie dzialac pod WB lub wejsc do early menu w kick 2.0 np. wylaczyc stacje DF1:
[#21] Re: UAE4Droid + Joystick

@Norbert, post #20

Nie wiem, czy mam najnowszą, ale raczej i też można tak zrobić, zmapować RMB pod np przycisk VolumeUP/DOWN.

1. To co z tą precyzją sterowania pod Gamekeyboard nikt z tego nie korzysta, czy nikt nie zauważył różnicy?

2. Udało się komuś pod odpalić pod UAE4droid LOTUS II ?
[#22] Re: UAE4Droid + Joystick

@BULI, post #21

Zmapowac RMB mozna w ustawieniach, a czy sprawdzales ze dziala ?

ad.2
probowales wylaczyc DF1: w earlymenu przed odpaleniem Lotusa II ?



ps.
przypuszczam ze nowsza wersja tego emulatora bedzie miala wiekszy wybor konfiguracji (np. wylaczenie DF1: )
[#23] Re: UAE4Droid + Joystick

@Norbert, post #22

Ad1. RMB zmapowany pod np 'VolumeUp' działą tak samo jako drugi przycisk pod 'Gamekeyboard'

Ad2. Pamiętam, że niektóre tytuły się nie lubiły z DF1, tak samo miałem z HxC, ale w tej wersji UAE4Droid jest opcja "remove floppy drive 2" tylko nie wiem czy poprawnie działa, bo mam kicka 1.3 (brak menu early startup). Jak sprawdzę na wyższym kicku to dam znać.
[#24] Re: UAE4Droid + Joystick

@BULI, post #23

Znalazlem na googleplay cos takiego jak Uae4all2-SDL i musze powiedziec, ze zapowiada sie fajnie . W Workbenchu calkiem wygodna obsluga myszka przy uzyciu multitouch, na ekranie przezroczyste przyciski, joya, oraz ciekawostka, klawiatura Amigi ... Wspiera A500/1200, OCS,ECS,AGA, procki 68000/20, ustawienia pamieci chip/slow/fast, pliki adf,adz oraz plikopartycje hdf, takze jako osobny katalog... os od 1.3 do 3.1.. ma konfigurator . Jest jeszcze troche niedorobek np: w ustawieniu wyswietlania.... Kompatybilnosc na razie troche slabsza w przypadku A500 w porownaniu do Uae4Droid.

Szybkosc naprawde dobra, tylko majac A500 najlepiej Speed ustawic na A500!. Fajnie dziala frameskip, mozna spokojnie ustawic 2 i daje stale ladne 25fps , mi akurat A500 wyrabia na ARMv7 w 50fps...

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2013 11:28:23 przez gx
[#25] Re: UAE4Droid + Joystick

@gx, post #24

errata, frameskip 1 oczywiscie daje 25fps, frameskip 0 to 50fps lub 60fps, w zaleznosci od pal czy ntsc. Chociaz szybkosc emulacji dla A500 jest naprawde dobra!, na razie idzie 50fps , ladny dzwiek, i wystarcza fast 22khz.

Po przetestowaniu 30 prodek scenowych dla A500 mysle, ze kompatybilnosc wypada jakby jednak lepiej w porownaniu do uae4droid np: poprawnie wyswietla tryb HAM, bliter tez wydaje sie lepiej obslugiwany.. Ogolnie to jest z tym roznie, sa prodki ktore dzialaja poprawniej na uae4droid, jest tez na odwrot. Potestuje dalej. Do demek jest to fajny emul.


Ostatnia aktualizacja: 16.02.2013 12:43:23 przez gx
[#26] Re: UAE4Droid + Joystick

@gx, post #25

Z ciekawości ściągnąłem to i odpaliłem sysinfo:



Amiga 4000 w kieszeni OK
[#27] Re: UAE4Droid + Joystick

@jubi, post #26

Niezle, niezle, moze jeszcze nie Amiga, ale 040 no fpu to juz w kieszeni wg. sysinfo, choc ogolnie jest z tym lepiej, bo sysinfo za wiarygodne nie jest . Mnie interesuje jednak szybkosc, wiernosc i dokladnosc emulacji chipsetow i ogolnie jest w tym emu z tym calkiem dobrze, a wiadomo, ze to potrafi mocno ograniczyc szybkosc emulacji procka.

Ps. Doniose jeszcze o fajnej opcji w tym Emu. Mozna zapisywac ustawienia dla kazdego adf,adz osobno .
[#28] Re: UAE4Droid + Joystick

@gx, post #27

Kurcze wygląd SUPER!!!
Zaraz ściągnę i sprawdzę- dzięki za cynk!
[#29] Re: UAE4Droid + Joystick

@BULI, post #28

Sprawdziłem i jest SUPPPPER!

Całkiem szybki na procku 600hz spokojnie idzie 25 klatek z muzyką, obraz można ustawić z zachowaniem proporcji 4:3 i mieć go na "całym ekranie" z scanlines- wygląda naprawdę dobrze OK

Duże możliwości konfiguracji sterownia- całkiem ładnie sprawdza się ACELEROMETR w akcji np z LOTUS II (pod UAE4droid LOTUSII nie odpalał się) polecam ok, racja

Jeszcze nie sprawdzałem jak w akcji prezentuje się AGA i HD
[#30] Re: UAE4Droid + Joystick

@BULI, post #29

i synchronizacje ustawic na 60hz, nie ma przeskokow
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem