kategoria: Inne oprogramowanie
[#31] Re: UAE4Droid + Joystick

@BULI, post #29

a ja nie moge sprawdzic, bo emulator nie dziala na zte blade.
tzn dziala, ale mam tylko mozliwosc zmiany konfiguracji emulowanej Amigi
Potem emulator wylacza sie
[#32] Re: UAE4Droid + Joystick

@Norbert, post #31

wlasciwie powinien styknac Android 2.3.x, a co do procka, to chyba ARMv7 musi byc, ja nie mam smartfona z mniejszym prockiem i na kazdym dziala.

Testowalem demka AGA, roznie dzialaja, o w/.w A4000 nalezy zapomniec, procek jest tak szybki jak na w/zalaczonym obrazku jezeli sie wszystko inne zamrozi :), w realu to gora poziom A1200 z 030 kiedy uklady AGA nie sa zbyt zajete, do tego duzo zalezy..., sporo bledow i artefaktow w AGA. Na pewno rosna wymagania wzgledem OCS/ECS.

Sam Workbench w AGA dziala okej :).
[#33] Re: UAE4Droid + Joystick

@gx, post #32

PS: w opcjach dt. wyswietlania najlepiej ustawic 640, lepiej wyglada, nie tylko demks, gierki, takze WB... i dzwiek najlepiej ustawic na 32k, inaczej moze sie kaszanic, za szybko lub za wolno, zapomnialem dodac.

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2013 00:42:41 przez gx
[#34] Re: UAE4Droid + Joystick

@gx, post #30

Ja tych przeskoków u siebie nie zauważyłem, z 60hz jest płynniej, ale dźwięk jest przyspieszony ;\
- mam ustawiony na 22k

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2013 11:26:38 przez BULI
[#35] Re: UAE4Droid + Joystick

@BULI, post #34

dzwiek trzeba ustawic na 32k, na 22k przyspiesza, a na 44k zwalnia ... a do 50hz wrocilem, bo i tak ustawiam framerate 0... na szybkich ARMv7 powyzej 1GHz mozna sobie pozwolic, ale w przypadku AGA to roznie jest, lepiej ustawic framerate 1, zeby dzwiek nie zrywal momentami...


aha, na OCS/ECS/AGA tryb HAM dziala, ale na AGA tryb HAM8 nie trybi :-\... ogolnie w AGA jest nieco wolniej, ale na szczescie do WB jest okej...

Ustaw sobie w Dusplay tez 640, lepiej wyglada, a nie spowalnia jakos zauwazalnie...

Dzisiaj bede testowal HDF i katalogowa partycje...

Ogolnie jestem zadowolony z tego emu i czekam na kolejne wersje... . Demka ladnie smigaja, a najlepiej takie ktore bardziej bazuja na procku niz chipach Ami, chociasz niektore chodza swietnie... najgorzej jest chyba z emulacja coppera, strasznie czasami spowalnia, takze blitter nie jest zbyt dokladny i szybki, niestety...

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2013 11:54:46 przez gx
[#36] Re: UAE4Droid + Joystick

@gx, post #35

ehh, raz trybi HAM8, raz nie, loteria...
[#37] Re: UAE4Droid + Joystick

@gx, post #35

ustaw sobie w Dusplay tez 640, lepiej wyglada, a nie spowalnia jakos zauwazalnie

Bawiłem się wczoraj tym parametrem i na prostych gierkach po ECS nie zauważyłem różnicy , sprawdzę pod Workbenchem na większych rozdziałkach.
[#38] Re: UAE4Droid + Joystick

@BULI, post #37

HDF czyta, donosze...

a co do tego parametru, to na WB na pewno dostrzerzesz roznice, ja tam dostrzegam nawet w demach.
[#39] Re: UAE4Droid + Joystick

@neuroup, post #1

Dopiero teraz zobaczyłem ten wątek ;P
U mnie jest tak; Uae4Droid mam na Pentagramie P5330. Opcja Plug&Play sprawia, że wtykam dowolnego pada usb i emulator z niego korzysta :)
[#40] Re: UAE4Droid + Joystick

@BULI, post #37

Pojawila sie nowa bardzo obiecujaca wersja UAE4Droid :) v.1.13

a tam widze w menu, choc jeszcze nie sprawdzalem:

- emulacja procesorow 68000 i 68020 :)
- emulacja ECS/AGA
- obsluga plikow .hdf
- obsluga twardego z katalogu :)
- mozliwosc regulacji wielkosci pamieci Chip/Fast/Slowa
- opcja CPU Speed znana z Uae4All2, b.wazna funkcja :)
- ponoc dziala tez autoframskip na frameskip 1

myszka obslugiwana ponoc klawiszami glosnosci gora/dol = prawy/lewy

Jak to wszystko dzialac bedzie jak nalezy to wlasciwie bedzie niemal kompletny emul :)
[#41] Re: UAE4Droid + Joystick

@gx, post #40

No to super- ciekawe co jest szybsze nowy UAE4droid czy UAE4all2?
[#42] Re: UAE4Droid + Joystick

@BULI, post #41

nowy uae4droid dziala wolniej niz poprzednia wersja (0.99)
nowy emulator bazuje na kodzie UAE4all2 i przynajmniej uruchamia sie na ARM6
[#43] Re: UAE4Droid + Joystick

@Norbert, post #42

nowy uae4droid dziala wolniej niz poprzednia wersja (0.99)


dziala wolniej, w jakim sensie, przeciez ta wersja emulowala tylko gola A500 ? . Mam co prawda procka ARMv7 jednak nie zauwazylem zeby przycinala emulacja A500, za to moge wl. teraz emulacje wyraznie szybszej Amigi i zob. co bedzie w nastepnych wersjach.
[#44] Re: UAE4Droid + Joystick

@gx, post #43

Na emulacji A500 bardziej przycina muzyka niz starszej wersji UAE4Droid.
Ale jak juz pisalem mam tylko ARM6 i tylko 600Mhz. :)
[#45] Re: UAE4Droid + Joystick

@Norbert, post #44

sprawdziłem tą nową wersję i ... działa cudnie yippee
wcześniej na NTSC przycinało a na PAL też jakoś tak nie tak było. Teraz wszystko ultra płynnie (oczywiście frameskip na 0) Testowane wczoraj na Superfrogu Nie sprawdzałem jeszcze gier które wcześniej nie chodziły

mój fon to Xperia Play R800i

jedyną wadę jak narazie zauważyłem to to że trzeba zawsze ręcznie wyłączać sterowanie dotykiem (tj. te ikonki na ekranie) i potem wejść do głównego menu opcji aby całkiem zniknęły po nich pozostałości po bokach ekranu. Ta drobna niedogodność jest niczym w porównaniu do tego jak to płynnie działa i tego że obsługuje fizycznego gamepada z mojej Xperii Tańczący banan

dzisiaj sprawdzę system i gry które wcześniej miały problemy :)
[#46] Re: UAE4Droid + Joystick

@XoR, post #45

Odświeżam nieco temat mam problem z pobraniem wersji 1.13 uae4droid nie mam tableta z dostępem do internetu a ze źródeł na które natrafiłem poprzez PC udało mi się pobrać jedynie wersję 0.99 która obsługuje poprawnie A500,A600 i tylko 4 obrazy dyskietek.
Jednak do moich zastosowań to zdecydowanie za mało wersja 1.13 obsługuje dyski twarde oraz A1200 na czym bardzo mi zależy (PPaint, DPaint, AmosPro) byłbym bardzo wdzięczny za podlinkowanie albo PW z plikiem uae4droid1.13.apk
[#47] Re: UAE4Droid + Joystick

@miro_78, post #46

na 1mobile powinno udac sie sciagnac offline, przynajmniej kiedys mozna bylo tak zrobic.
[#48] Re: UAE4Droid + Joystick

@gx, post #47

Albo ja czegoś nie potrafię albo z 1mobile też się nie da.
[#49] Re: UAE4Droid + Joystick

@gx, post #40

Mam motorolę Razr (2rdzenie) i uae4Droid działa dość dobrze z plikami adf ale z obrazem mojej cf z workbench 2.1 nie bardzo chce gadać wyskakuje not a dos disk in dh0............a w Amidze 600 i pod winuae bez problemu..
[#50] Re: UAE4Droid + Joystick

@heniek29cr, post #49

Udało mi się poprawnie skonfigurować UAE4All. Rusza z dysku jednak sporo aplikacji się poprostu zawiesza mimo iż na Amidze działają w tej konfiguracji bezproblemowo.
Niestety chyba przyjdzie mi jeszcze troszkę poczekać na bardziej dopracowane produkty nie mówiąć już że obsługa bez myszki i klawiatury jest bardzo mało komfortowa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem