[#1] Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"
Czytając dzisiaj Internet. Zauważyłem że M$ rośnie w siłę jak Amiga, nie dość że XONE ma multitasking to teraz jeszcze emuluje PPC. Czy to może? krok w stronę Amigowego Systemu, na platformie od Billa , przecież kiedyś też używał Amigi:)

Całkiem na poważnie to można o tym przeczytać, np: tu... pcworld


Natywne uruchamianie gier z Xboksa 360 na Xbox One nie jest możliwe, ale Microsoft przygotował rozwiązanie programowe emulujące na nowej konsoli urządzenie poprzedniej generacji. Przed uruchomieniem gry na ekranie telewizora pojawi się widok menu Xboksa 360 i będzie można synchronizować stan rozgrywki.



Raczej ma się to nijak, do tego co oferuje nam WinUAE, "Prometeusz, G-REX, Mediator 1200 i 4000". Historia zawsze nam pokazuje że to Amigi już dawno, wyprzedziła resztę Świata.:)



Ale tak na poważnie to czy MorphOS np bo Amiga OS nie wiem, ciężko wyczuć jakie idee im przyświecają. Czyli MorphOS nie odnalazł by się, w emulowanym środowisku na XONE. jako alternatywa dla Windows 10?

Wiem że to trochę Mainstream ale AmigaX5000 to też Mainstream, w sensie cena, polityka firmy i tym podobne...

Ogólnie miałem napisać w Hyde Parku i temat, nazywał się na początku Xbox ONE i emulacja PPC. Ale zmieniłem nazwę na "Xbo ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga" co by podciągnąć pod dział Emulacja/ UAE /Amithlon...
[#2] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@amizet, post #1

O co Ci chodzi ? Przeczytaj sobie coś tam wysmarował, bo nijak nie da się tego zrozumieć
[#3] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@hicks, post #2

Jeśli tego nie zrozumiałeś, widocznie nie było to skierowane do Ciebie:)
[#4] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@amizet, post #3

Sądzisz, że MS otworzyłby swoją najnowszą platformę, aby firmy trzecie mogły stworzyć lub przenieść swój system operacyjny na konsolę MS ? No chyba Cię cycki pieką !
Emulacja X360 opartego o PPC na Xboxe One opiera się na wirtualnej maszynie. Mówi Ci to coś ? Jeśli nie to doczytaj sobie na czym to polega
[#5] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@hicks, post #4

Ale to naprawdę nie było skierowane do Ciebie. O czym ma sobie doczytać? o emulacji PPC na czym na Mac-u czy może na Amidze m68k:)
[#6] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@amizet, post #5

MorphOS lub jakikolwiek inny amigowy system na Xbox One ? O to Ci chodziło ?
[#7] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@amizet, post #1

Hmmm... z tego co zrozumiałem z całej tej konferencji E3, to nie jest to typowy emulator.
Nie da się włożyć gry z X360 i od razu grać - Microsoft powiedział jasno - developer MUSI przygotować wersję gry dla XONE, i dopiero taką specjalnie przygotowaną grę konsola ściągnie z internetu , oczywiście musimy posiadać albo fizyczny nośnik, albo grę w wersji cyfrowej.

Emulacja oczywiście jest ale zapewne nie kompletna, tylko pewnych "rozwiązań" dostępnych w X360

Krótko mówiąc ( pisząc) nie chce mi się wierzyć, że procesor w XONE jest na tyle wydajny ( a nie jest :) ) aby swobodnie emulować trzy-rdzeniowy PPC 3.2 GHz - a taki znajduje się w X360.
[#8] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@trOLLO, post #7

Krótko mówiąc ( pisząc) nie chce mi się wierzyć, że procesor w XONE jest na tyle wydajny ( a nie jest :) ) aby swobodnie emulować trzy-rdzeniowy PPC 3.2 GHz - a taki znajduje się w X360.


Dlatego napisałem autorowi wątku, żeby doczytał sobie o wirtualnej maszynie, bo na tym rozwiązaniu opiera się ta "emulacja".
[#9] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@trOLLO, post #7

Krótko mówiąc ( pisząc) nie chce mi się wierzyć, że procesor w XONE jest na tyle wydajny ( a nie jest :) ) aby swobodnie emulować trzy-rdzeniowy PPC 3.2 GHz - a taki znajduje się w X360.



Ale w porównaniu do Mac-a mini z 1.25 lub też 200MHz w PPC na Amidze, wygląda to już trochę inaczej. Wiem że PPC na tą generację konsoli, to może trochę "dużo" ale na M68k

Biorąc pod uwagę że ROM do "Blizzard 2060 SCSI Rom (Phase 5)" jest na Aminet. Czyli "takie" dopalone M68k powinno śmigać. Na XONE.


Co by się wtedy stało gdyby, wiądoca firma na ryku konsol wprowadziła taką "innowacje". W sensie emulacji "Retro Computers Emulation, based on m68k CPU" I była by to emulacja Amigi.

Nowy Cannon Fodder , w trybie mullti player napisany od nowa na Architekturę m68k. Czyli wysyp nowych gier na Amige, i ożywieni starych tytułów. I spłacenie długu wdzięczności przez Billa wobec Amigi, za Windowsa którego to "podobno" napisał na Amidze.

Czyli co Amiga Life again, i to w milionach domostw.

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2015 17:33:19 przez amizet
[#10] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@amizet, post #9

Co by się wtedy stało gdyby, wiądoca firma na ryku konsol wprowadziła taką "innowacje". W sensie emulacji "Retro Computers Emulation, based on m68k CPU


Taka "innowacja" była udostępniona w pierwszych wersjach konsoli Playstation 3. Umożliwiała zainstalowanie Linuxa np. Yellow Dog Linux i korzystanie jak z komputera. Innowacja zakończyła się zablokowaniem tej opcji firmwarem 3.21. Od tej wersji nie moża już było zainstalować linuxa na PS3.
[#11] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@hicks, post #10

Wtedy podobno chodziło o walkę z piractwem. Dzięki Linuksowi można było kopiować płyty Blueray.
[#12] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@QkiZ, post #11

Sam miałem zainstalowanego Linuxa (Ubuntu) na PS3 i likwidację tej możliwości uważam za jedno z najbardziej skandalicznych decyzji SONY.

Tam nie chodziło o żadne kopiowanie płyt BD. Sony bało się w ogóle, że dzięki Linuxowi hackerzy dobiorą się do zabezpieczeń SONY.

Szkoda tylko, że w tej panice SONY nie zauważyło, że krzywdzi uczciwych użytkowników, bo PS3 była reklamowana właśnie także pod kątem tego linuxa. W efekcie końcowym zlikwidowano możliwości instalacji "other OS" a piraci i tak shackowali konsolę,

Inna sprawa, że i tak liczba użytkowników PS3 która korzysta z piratów to jakiś nieistotny promil na tle liczby spiraconych X360.

Wielka szkoda, bo ludzie zajmujący się usprawnianiem linuxa na PS3 byli już blisko uwolnienia dodatkowej pamięci pod system. Zapaleńcom z Japonii udało się nawet eksperymentalnie zainstalować i uruchomić Windows XP na PS3.

Co do emulacji X360 na X-ONE to nie będzie żadna emulacja. Konsola będzie traktować płytę z grą z X360 jako przepustkę do ściągnięcia i uruchomienia cyfrowej konwersji na X-ONE.

Takie rozwiązanie było stosowane zaraz po wejściu na rynek PS4. Z tą różnicą, że na Playstation przygotowano tylko kilka tytułów obsługujących tę migrację i przy wszystkich trzeba było płacić jakąś opłatę migracyjną.

Playstation 4 jest mocniejszą i lepiej dopracowaną konsolą od X-ONE, jednak polityka Sony od kilku lat zaczyna mnie coraz bardziej irytować i kłócić się z hasłami Sony o tym, że myślą głównie o użytkownikach... niestety ale myślą coraz bardziej tylko o sobie... bądź też w ogóle nie myślą.

O MS wolę się nie wypowiadać, bo dla mnie konsole Xbox to nie ta liga technologiczna. Porównanie jest mniej więcej takie jak porównanie Amigi ze skleconym na prędce Atari 520ST.
[#13] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@QkiZ, post #11

Nie piractwo. Na PS3 stawiali serwery.
[#14] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #13

[ Dwie konsole Playstation 3 (600$) nie odbiegały wydajnością jednemu dedykowanemu serwerowi z dwoma procesorami Cell za 8.000$. ]
[#15] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@Duracel, post #12

Sam miałem zainstalowanego Linuxa (Ubuntu) na PS3 i likwidację tej możliwości uważam za jedno z najbardziej skandalicznych decyzji SONY.

To może ta wymówka z piractwem to była tylko wersja dla mas.
[#16] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #13

Nie piractwo. Na PS3 stawiali serwery.


Tak wyglądało oficjalne tłumaczenie zabrania tej opcji przez przedstawicieli SONY. Bali się, że przez linuxa hackerzy dobiorą się do zabezpieczeń. A trzeba przyznać, że Playstation 3 była chyba pierwszym tak dobrze zabezpieczonym urządzeniem do grania. Oczywiście i ten bastion padł, ale stało się to na tyle późno i po dzień dzisiejszy jest to na tyle problematyczne w odróżnieniu do X360, że mało kto ma przerobioną w Polsce PS3. Co ciekawe, paradoksalnie, życie pośród użytkowników takiej PSP trwa do dzisiaj dzięki szybkiemu złamaniu zabezpieczeń zaraz po premierze. PSP Vita praktycznie umarła, a o klasyczną PSP ludzie wciąż pytają :) Podobny scenariusz był kiedyś przerabiany w przypadku Dreamcasta i Amigi... choć oczywiście to były zupełnie inne czasy.

Co do przeróbek X360 i jego popularności za sprawą złamania zabezpieczeń tej konsoli. Widzę to po klienteli w naszym sklepie z grami. A już na początku rywalizacji pomiędzy PS3 i X360 powiedziałem, że X360 w Polsce będzie miał większą popularność właśnie ze względu na możliwość grania na piratach. Mnie z piractwa wyleczyła już Playstation 2. To była pierwsza konsola której nie przerabiałem i która od momentu kupna (tydzień po światowej premierze) do momentu sprzedaży (kilka tygodni po premierze PS3) służyła mi dzielnie z niezerwaną plomba i tym samym, fabrycznym laserem.

Wracając do łączenia PS3. Nie pamiętam w którym to było roku, ale bodaj w USA, z kilkudziesięciu jednostek PS3 studenci zbudowali najszybszy komputer świata.

Ten motyw został wykorzystany w scenariuszu Chappie, tyle, że w filmie łączone są PS4. Tak na marginesie Sony musiało nieźle zainwestować w ten film
[#17] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@amizet, post #9

Jeśli można nieśmiało zapytać.... cóżeście pili i palili przez napisaniem tego posta?
[#18] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@XoR, post #17

No nic:) takie rzeczy to wymyślą na poczekaniu. Po darach niebios w sensie natury, to wtedy wymyślam takie nadzwyczajne rzeczy, ale trochę już wiem w sensie hmm...? Nie chce burzyć Twojej rzeczywistości, bo po co.


To tak sobie pomyślałem, żeby to mogło ożywić trochę Amigowy rynek. Ale koncerny raczej się boją, choć nie zmuszam ich do myślenia jak rynek gier będzie wyglądał w przyszłości. Ale jedno jest oczywiste, że zawsze znajdzie się garstka ludzi która będzie wracać do "korzenie" w sensie retro gier. I kiedyś ta garstka urośnie, do większej grupy, która już nie kupi konsoli tam xxx generacji w sensie nie każdy będzie się chciał "czipować":)
[#19] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@Duracel, post #16

Wracając do łączenia PS3. Nie pamiętam w którym to było roku, ale bodaj w USA, z kilkudziesięciu jednostek PS3 studenci zbudowali najszybszy komputer świata.

Odpowiedź brzmi nigdy. PS3 nigdy nie nadawało się do łączenia w superkomputer typu klaster (cluster), a jedynie siatka (grid), w tym momencie kilkadziesiąt a nawet kilkaset PS3 połączonych to jest nic w porównaniu z dziesiątkami tysięcy PS3 i milionami GPU w takim Folding@Home. A i to się nie umywa do platformy BOINC.
Jeśli chodzi o dreamcasta to tu głównym hamulcem miał być napęd GD-ROM, ale jak zwykle piraci niesamowicie szybko sobie z tym poradzili. A sprzedaż tych konsol dobił PS2 wkraczający na rynek i zabierający najważniejszych developerów :) Niemniej wiele rozwiązań było całkiem ciekawych, np. właśnie tile based rendering, który w różnej formie (kyro) wracał do PC kilkukrotnie.
[#20] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@Duracel, post #16

dubel

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 19:19:05 przez abcdef
[#21] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@amizet, post #18

O Amidze na konsolach nowej generacji, czy też o Amidze jako nowej konsoli pisałem w okolicach daty premiery PS3.

Byłoby fajnie, ale Sony raczej nie byłoby zainteresowane czymś takim wtedy jak i teraz. Choć o ile mnie pamięć nie myli to już przy PS2 był jakiś emulator Amigi. Na PSP jest od dawna :)
[#22] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@amizet, post #18

Ale koszopoły sadzisz :) A zdajesz sobie sprawę, że za 30 lat wiedzmin 3 to będzie retro, a Nasza retro grupa to niebawem bedzie... ale _wymierać_ Amifilozofie.
[#23] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@abcdef, post #19

Odpowiedź brzmi nigdy. PS3 nigdy nie nadawało się do łączenia w superkomputer


I znowu to samo Ludzie, czy Wy naprawdę nie bierzecie pod uwagę, że taka szelmowska pewność siebie w sytuacji gdy nie ma się 100% pewności, może być cokolwiek ZAWSTYDZAJĄCA?

Był jeszcze przypadek jakiegoś Uniwersytetu o którym mówiłem, ale nie mogę go w chwili obecnej znaleźć. Jak widać przypadek armii USA miał miejsce w 2010.



------------
Tutaj też coś około tego tematu.

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 19:29:02 przez Duracel
[#24] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@RadziN, post #22

wiedzmin 3 to będzie retro


No i co z tego ale za 30 lat i tak ktoś będzie chciał grać w SuperFroga a Amiga będzie droższa niż PeCet.

I co za trzydzieści lat wszystkie Amigi wyginą i zostaną Pecety czy konsole:) to ciekawe że konsola działa kilka lat a później nadaje się do utylizacji a dwudziesto letnia Amiga w originale dalej działa


Ciekawe czy jeśli by nie było Amigi to był by Wiedzmin 3, co?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 19:38:00 przez amizet
[#25] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@amizet, post #24

Wiedźmin mnie znudził po 30 minutach.
Czekam na nowego Fallouta.
[#26] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@Duracel, post #23

A gdzie jest tam zapisane "najszybszy komputer na świecie" bo ja widzę wyraźnie "najszybszy superkomputer armii USA". I owszem, może był najszybszym superkomputerem samej armii, natomiast w centrach badawczych (DARPA, ORNL) pracowały w tym czasie szybsze, klasyczne rozwiązania.
Teraz zamiast próbować mnie zawstydzić mógłby kolega się pofatygować i zobaczyć choćby:
https://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_3_cluster
Jak widać miało to ~500TFLOPS, a teraz wystarczy porównać to do Tianhe-1 (milkyway z chińskiego NUDT) który był zbudowany o karty Radeon HD4870X2 i w tym samym czasie oferował ~2,5PFLOPS czyli 5x tyle (i zajmował 5te miejsce w rankingu top500). Może troszkę pokory zamiast traktować adwersarzy jako głodnych uwagi gówniarzy co nic nie wiedzą?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 19:45:13 przez abcdef
[#27] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@abcdef, post #26

powiedzieć Wam szanowni forumowicze co daje większą radość niż AMIGA?


>>>>>>>>>>>>>> ZX SPECTRUM <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<


Żadne PPC nie dało mi takiej radości, nawet moja mega wypasiona A1200 i A4000 z BPPC i CS PPC

i mało tego mam Profi i mogę uruchomić w trybie Pentagon więc niech schowa się super komp z USA

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 22:45:30 przez dez3
[#28] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@dez3, post #27

W temacie Amiga PPC akurat PS3 jest gorszym wyborem od Maków PPC G4/G5. 1. niewielka pamięc RAM, 2. mało wydajny rdzeń PPC. 3. "zamknięte" GPU, pewnie to nie koniec potencjalnych problemów. Nie wiem nad czym ten zachwyt ?.
[#29] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@imp, post #28

Z tym mało ramu w PS3 to się zgodzę.
Kiedyś krążył taki dowcip/fakt o tym dlaczego w np. GTA 4 ktoś wpadł na taki poroniony pomysł że po mieście jeździ określony zestaw beznadziejnych aut i nie do zdobycia jest jakieś fajniejsze, a jeśli już zdobędziesz to występuje ono może 1-2 razy na całą grę i gdy już je masz to 60-80% aut w zasięgu twojego wzroku to nagle właśnie to super rzadkie auto i nagle wszyscy je mają? I puenta brzmiała: "Bo ta gra musiała być też wydana na PS3 które ma 256MB ramu na system+grafikę+dźwięk (zupełnie jak chip ram w amidze) i poprostu nie ogarnęła by większej różnorodności."
[#30] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@jogg, post #29

256MB XDR Main RAM
256MB GDDR3 VRAM
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem