[#31] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@abcdef, post #26

A gdzie jest tam zapisane "najszybszy komputer na świecie" bo ja widzę wyraźnie "najszybszy superkomputer armii USA"


Czytaj ze zrozumieniem. To jeden z przykładów. Takich komputerów zbudowanych z PS3 było co najmniej kilka, był też i ten najszybszy... trzeba by poszukać lepiej. Pamiętam jak do pracy jechałem kilka lat temu i w radio o tym mówili.

Tak czy inaczej obala to Twoją teorię, że PS3 się nie nadaje. Tym bardziej, że odnosiłeś się właśnie do moich słów o tym iż miało to miejsce, sugerując, że gadam głupoty.

To jest fakt i takich przykładów łączenia PS3 było kilka, jak widać z niezaprzeczalnym sukcesem.
Po co zatem się spierać i podważać coś co było faktem?
[#32] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@Duracel, post #31

W radio mówili ... tańczący kokos . Nikt nigdy nie zbudował na bazie PS3 najszybszego superkompa, bo to nie ten target. Owszem, był taki superkomp jak RoadRunner (najszybszy 2008/9) oparty na architekturze procka zbliżonego do Cell'a - tylko zbliżonego, dok. procek PowerXCell 8i, ale w żadnym wypadku nie było to PS3!. Wniosek z tego taki żebyś nie wierzył we wszystko co usłyszysz w radio ok, racja, szczególnie kiedy jedziesz autem, bo mózg wtedy łatwiej daje sobą manipulować.

Od wielu wielu lat w takich zastosowniach wypierają Cell'a z PS3 rozwiązania oparte na GPGPU np: od NVIDIA (CUDA), Intel Xeon Phi, a nawet zwykłe topowe i7 z wykorzystaniem AVX2.
[#33] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@hicks, post #32

Dobra, widzę, że następny "omnibus" się trafił.
Masz wyżej linka do wypowiedzi profesora z Kanady, masz link z najszybszym komputerem Armii USA, ale dalej brniesz w swoje. Rozumiem, że takie informacje to dla Ciebie bujda, bzdury w radio, bzdury w sieci... jesteś mądrzejszy ode mnie, od profesora, od tych którzy informacje w radio podali...

Nie ma z Tobą o czym i po co gadać.
Bywaj

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2015 15:15:40 przez Duracel
[#34] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@Duracel, post #33

To też pewnie fikcja
[#35] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@amizet, post #1

Ale bzdurę wymodziłeś
[#36] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@Duracel, post #34

Ranking superkomputerów jest na top500.org, są tam maszyny o różnych konfiguracjach, w tym z kartami graficznymi i innymi "akceleratorami obliczeń". Przeglądając od 2007 do teraz nie ma tam nawet w top10 żadnej maszyny opartej o PS3, są tam z kolei oparte o układy graficzne i serwery blade z PowerXCell 8i. Zatem albo kolega gdzieś znajdzie i udostępni rzetelną informację o najszybszym superkomputerze świata na PS3, albo zostaję przy popartym argumentami swoim własnym zdaniu.
[#37] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #30

Faktycznie mój błąd, ja powołałem się na polską wikipedię gdzie piszą tylko 256MB ramu w ramce po prawej i nie ma żadnej wzmianki o pamięci grafiki dlatego też myślałem że tak jest. Choć dopiero gdzieś w informacjach o grafice jak wczytamy się głębiej w tekst jest że grafika ma 256MB swojej pamięci.
Nie zmienia to jednak faktu że to dalej jest mało lub powiedzmy inaczej. Konsoli może to i wystarczy a mowa tu o "nowej" amidze która również oprócz głównie bycia konsolą jest też komputerem a tu zawsze trzeba mieć trochę więcej tego ramu gdy mamy operować np. multitaskingiem.
[#38] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@Duracel, post #33

Najszybszy komputer armii USA to nie najszybszy komputer na świecie.

PS3 ma ponoć 2 teraflopyy wydajności, co przy 1700 jednostkach daje teoretycznie 3,4 petaflopy, a to jest 10 razy mniej niż Tianhe-2 z 16000 jednostek (PS3 musiałoby być z 17000 jak nie więcej).

Wiedźmin 3 pójdzie na renderingu software'owym :)

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2015 18:45:39 przez sanjyuubi
[#39] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@abcdef, post #36

Zatem albo kolega gdzieś znajdzie i udostępni rzetelną informację o najszybszym superkomputerze świata na PS3, albo zostaję przy popartym argumentami swoim własnym zdaniu.


Co mnie ranking obchodzi. Podałem Ci kilka linków i nie odwracaj kota ogonem, bo przecież jeszcze kilka wypowiedzi wyżej pisałeś - "Odpowiedź brzmi nigdy. PS3 nigdy nie nadawało się do łączenia w superkomputer typu klaster (cluster)".

Lotnictwo USA już korzysta z 336 konsol PS3, z których utworzono eksperymentalny linuksowy klaster.

Wybacz, ale dyskusja z Tobą uwłacza ludzkiej inteligencji.

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2015 19:12:28 przez Duracel
[#40] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@sanjyuubi, post #38

PS3 ma ponoć 2 teraflopyy wydajności, co przy 1700 jednostkach daje teoretycznie 3,4 petaflopy, a to jest 10 razy mniej niż Tianhe-2 z 16000 jednostek (PS3 musiałoby być z 17000 jak nie więcej).


Tianhe-2 to bodaj 2013 rok, a ja mówiłem o historii z około 2010 roku jak nie wcześniej. Albo się nie chce czytać ze zrozumieniem, albo się nie potrafi...

Sądzę, że na dzisiaj wystarczy mojej wizytacji w ośrodku...
miłego wieczoru.
[#41] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@hicks, post #32

Zbudowali i wykorzystywali w wojsku tak jak piszą chłopaki, ponadto nie wiem, czy też jakiś uniwerek tego nie robił. Armia USA wkuła się lekko na Sony jak kupili konsole pod Linuksa a tu taka kupa.
[#42] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@sanjyuubi, post #38

RSX ma ponad 200GFLOPS, ale bezużyteczne do obliczeń niegraficznych (brak wsparcia do GPGPU w układzie). Cell ma też ok 200GFLOPS - obliczeń pojedynczej precyzji. W podwójnej jest to już 10x mniej. Bardzo dotkliwe w czymś, co chce uchodzić za superkomputer.

Teraz dla kolegi Duracel - cały system jest zbudowany z części globalnie zarządzającej podklastrami - i na tym poziomie jest to klaster (bo centralny serwer zadań gada z pecetami węzłów o tej samej konfiguracji i sofcie dzieląc tymi samymi zadaniami w zależności od obciążenia), poniżej jest już hybryda klastra i siatki, bo z samych PS3 (jak i samych GPU) klastra nie zrobisz. Jeśli zaś chodzi o wszystkie zastosowania PS3 to już w 2008 roku wyprzedziły je GPU, a w większości tych zastosowań (w tym bitcoin mining, vid encode/decode czy łamanie zabezpieczeń) GPU zostały wyprzedzone dawno przez FPGA i ASIC. ASIC nawet wkraczają już do superkomputerów. M.in. tym celu Intel poluje na Alterę. Ale to już dyskusja na zupełnie inny temat. Chciałeś pokazać, że PS3 może pracować w klastrach - dobra, przyznaję rację, że w określonych warunkach może. Ale nadal nigdzie nie ma informacji o tym najszybszym superkomputerze na PS3.
[#43] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@jogg, post #37

Z ciekawości zajrzałem na pl wiki i w ramce jest wzmianka o pamięci graficznej PS3.
GPU: [ RSX Reality Synthesizer 500 MHz, 256 MB GDDR3 650 MHz @ 1,3 GHz (w starszych modelach pamięć ma taktowanie 700 MHz @ 1,4 GHz) ]
[#44] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #43

Tu macie sekrety ps3 http://www.edepot.com/playstation3.html

To jest niezła wpadka:

Processor 256MB XDR 256MB GDDR3
Cell Read 16.8GB/s 16MB/s MB !
Cell Write 24.9GB/s 4GB/s
RSX Read 15.5GB/s 22.4GB/s
RSX Write 10.6GB/s 22.4GB/s
[#45] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@amizet, post #1

Bo jeśli już tak, wszyscy przeszli na temat "Super Komputera" to nie dało by się takiego zrobić z PS2. Macie jakieś palny na Wakacje? Pewnie dało by się zrobić, robił ktoś może z was.


Jak to trzeba połączyć? mam dwa PS2 kupił bym sobie jeszcze ze cztery może by się udało złożyć.

Są gdzieś how-to jak zbudować Super Komputer?


Pewnie że Ktoś zaraz może napisać że to bez sensu i w ogóle. Ale w świecie Retro gdzie Amiga taktowana częstotliwością 7...MHz to coś. To taki Super Komputer z PS2 był by coś więcej.

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2015 21:54:12 przez amizet
[#46] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@amizet, post #45

Chyba Cię cycki pieką... skąd masz takie dziwne pomysły ?

Są gdzieś how-to jak zbudować Super Komputer?


Pewnie. Wystarczy pójść do sklepu komputerowego i wyłożyć piniondze na i7 i 3x GTX980Ti SLI :)

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2015 21:55:03 przez imp
[#47] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@imp, post #46

Napisz do NASA czy ich cycki nie piekły jak Lecieli w Kosmos. Pewnie ich tak bardzo piekły że zapakowali się do rakiety i polecieli.


skąd masz takie dziwne pomysły ?



A Ty skąd masz takie dziwne zwroty, pewnie nie raz cię piekły. Ze tak pytasz o to innych.
[#48] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #43

Faktycznie jest. Ja te dane z ciekawości chyba ostatni raz z rok temu czytałem i wtedy mogło tego nie być, przed napisaniem posta nie sprawdziłem czy zostało zaktualizowane (możliwe że gdy z rok temu o tym czytałem to tego tam nie było). A wiesz, na wikipedii wszystko można napisać, w każdej chwili gdybym chciał to mógłbym to usunąć i powiedzieć że nie ma Tak samo świeżo po meczu mecz Polska - Niemcy gdybyś wszedł na wikipedie o Sebastianie Mili to znalazł byś że "tego i tego dnia Sebastian Mila wje**ł bramkę niemcom".
[#49] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@Duracel, post #33

Ty człowieku sam nie rozumiesz co napisałeś, już wielu ludzi zwraca Tobie na to uwagę, ale Ty dalej brniesz jak zając w ślepą uliczkę. Jeszcze raz. Nigdy nie zbudowano najszybszego superkomputera z PS3!, nawet nie było takich planów. Masz to tłustym drukiem, a abcdef wyjaśnił poniekąd czemu nie ma to nawet szans na powodzenie. Nie było, nie ma i nie będzie najszybszego superkomputera z PS3, bo to nie tylko mało opłacalne, ale także mało prawdopodbne przy tej konstrukcji.

Ten profesor z Kanady to chyba taki profesur jak Ty

Najszybszy komputer w jakimś tam wojsku to nie najszybszy komputer na Ziemi :), ale to też ktoś tutaj napisał, ehh. Armia nie jest targetem superkomputerów, od tego zacznijmy.

PS. system wyszukiwania Bing też korzysta z fpga, na marginesie
[#50] Re: Xbox ONE i PPC, Czy to nowa "Amiga"

@imp, post #46

wyłożyć piniondze na i7 i 3x GTX980Ti SLI :)


hehe, albo lepiej, Xeon + Tesla, bez marnowania zasobów na podsystemy graficzne, w dowolnych konfiguracjach pod kątem TDP .... Wszelkie projekty typu 100 x PS2 albo 100 x Raspberry Pi2 są czysto akademickie, bo to mało praktyczne i średnio tanie.

PS. takie PS3 to mogą tylko smród opon za tym wąchać

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2015 00:30:25 przez hicks
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem