[#31] Re: Exodus, Uropa2, Final Odyssey-problem z grami od Vulcana

@don_rafito, post #30

Widac że "problemy" stwarza emulator.
Na Amidze tych konkretnych brak. Są za to inne szeroki uśmiech

A jeśli o Exodus, to jak on rozpoznaje płyte w napędzie ?
Może ma na stałe ustawione UNIT i DEVICE jakie skanuje, a emulator sobie nie radzi.
Może chodzi o jakiś plik, który jest na płycie, a nie ma go po instalce na HDD.
Moze należy przy uruchamianiu dodać jakiś parametr, aby poinformować grę że jest zainstalowana.

Nic na ten temat nie napisane jest w instrukcji do tej gry?
Masz oczywiście instrukcje ?
1
[#32] Re: Exodus, Uropa2, Final Odyssey-problem z grami od Vulcana

@Norbert, post #31

Gdy zakończy się instalacja uruchom Setup. Ustaw uaescsi.device i unit 0. Zaznacz CGXFDirect oraz SkipAnim. Niżej w ustawieniach sieciowych możesz wpisać serial.device unit 0 aby po uruchomieniu gry nie był wyświetlany komunikat. Ustaw dwie rodzialki 320x240x8 oraz 640x480x8 z dostępnych trybów UAEGFX i powinna gra działać prawidłowo. Oczywiście pozostaw obraz płyty zamontowany.

Montujesz plik MDF czy MDS? Bo MDF to taki BIN, natomiast MDS to CUE i zawiera opis wszystkich ścieżek, w tym CDDA.
[#33] Re: Exodus, Uropa2, Final Odyssey-problem z grami od Vulcana

@Ponki1986, post #32

Przypuszczam że ten opis jest jest do mnie skierowany.
Ja nie mam problemu z tą grą.
[#34] Re: Exodus, Uropa2, Final Odyssey-problem z grami od Vulcana

@don_rafito, post #30

W prefsach gry mam ustawione uaescsi.device unit 0. Czy tak jak mam podpięty obraz napędu.
Po instalacji wersji 2.0 (tu z PPA, w dodatkach do gier), ustawieniu CGX Direct, pominięcie animacji, czyli wszystko co było opisane w tym wątku, nadal mam komunikat, że płyty z grą nie ma, a potem mam guru.
[#35] Re: Exodus, Uropa2, Final Odyssey-problem z grami od Vulcana

@don_rafito, post #34

A jak wygląda mountlista która montujesz CD-ROM ?
[#36] Re: Exodus, Uropa2, Final Odyssey-problem z grami od Vulcana

@Norbert, post #35

Sprawdziłem na mountlistach z AllegroCDFS i CachesCDFS. Potem wywaliłem CD0 z DosDrives i podpiołem obraz płyty bezpośrednio w ustawieniach emulatora, z opcją automontowania.
We wszystkich opcjach gra nie widzi płyty.
[#37] Re: Exodus, Uropa2, Final Odyssey-problem z grami od Vulcana

@don_rafito, post #36

Chodzi oto pod jakimi DEVICE i UNIT widziany jest ten napęd CD.
Dlatego pytałem się o mountliste.
Sprawdź i pokaż programem SCOUT jaki UNIT i DEVICE widzi CD.
Jaka nazwę ma płyta CD z grą? Może nie jest taka jaka ma być.
[#38] Re: Exodus, Uropa2, Final Odyssey-problem z grami od Vulcana

@Norbert, post #37

Tak, rozumiem. We wszystkich mountlistach, a także z poziomu WinUae, CD0 jest montowane jako uaescsi.device unit 0. I tak też mam usatwione w preferencjach gry.
W instrukcji (manual jest na płycie) nie jest napisane że to ma być np. atapi.device, czy amicd.devie etc. A komunikat o braku płyty nie jest systemowy, bo bym wtedy zrobił assign odpowiedni, tylko wywołuje go program wykonywalny. Informuje o braku dapędu o nazwie Exodus:The last war. Jak widać w zawie jest dwukropek, więc nawet próbowałem, ale nie można zrobić takiego assign'u. Natomoiast Płyta nosi nazwę EXODUS_THELASTWAR



Ostatnia aktualizacja: 23.12.2023 21:42:21 przez don_rafito
[#39] Re: Exodus, Uropa2, Final Odyssey-problem z grami od Vulcana

@don_rafito, post #38

Na stronie http://exodus.apc-tcp.de/index-en.php są dostępne patche. Jeden z nich umożliwia grać bez płyty CD
[#40] Re: Exodus, Uropa2, Final Odyssey-problem z grami od Vulcana

@don_rafito, post #38

Natomoiast Płyta nosi nazwę EXODUS_THELASTWAR


z ciekawości
sprawdziłem screenshoty,
gra wygląda identycznie jak NAPALM,
czy może się mylę ?
[#41] Re: Exodus, Uropa2, Final Odyssey-problem z grami od Vulcana

@Norbert, post #33

Tak, odpowiedź skierowana była do don_rafito.

Ja sam założyłem kiedyś ten wątek, ponieważ również miałem problemy z uruchomieniem tej gry. Na dzień dzisiejszy, jak napisałem wyżej, instaluje grę, uruchamiam Setup i ustawiam wszystko tak jak napisałem. Gra uruchamia się bez problemu, bez konieczności instalowania patchy. Więc dziwne jest to, że nie widzi płyt...
[#42] Re: Exodus, Uropa2, Final Odyssey-problem z grami od Vulcana

@Ponki1986, post #41

Edit: Jak wygląda sytuacja bez sekwencji-startowej? Uruchomiłeś grę chociaż w PALu? Wybierając tryby RTG wskazujesz te 8-bitowe?
[#43] Re: Exodus, Uropa2, Final Odyssey-problem z grami od Vulcana

@Norbert, post #39

Dzięki. Sprawdzę te patche
[#44] Re: Exodus, Uropa2, Final Odyssey-problem z grami od Vulcana

@Cezarykl, post #40

Exodus i Napalm to są dwie różne gry.
[#45] Re: Exodus, Uropa2, Final Odyssey-problem z grami od Vulcana

@karolb, post #44

ale
grafika wygląda identycznie jak w NAPALM,

tak po screenach wnioskuję.
[#46] Re: Exodus, Uropa2, Final Odyssey-problem z grami od Vulcana

@Norbert, post #39

Zerknąłem na te patche i troszkę się pogubiłem, bo nie mają za bardzo oznaczeń wersji i nie wiem które powinienem zainstalować, a które mogę sobie darować. W każdym bądź razie próbowałem odpalić binarke NoCD i wyrzuca mi komunikat, że brakuje jakiegoś fontu.
[#47] Re: Exodus, Uropa2, Final Odyssey-problem z grami od Vulcana

@Cezarykl, post #45

Nie wiem jakie screeny oglądałeś, ale grafika jest całkiem inna.
1
[#48] Re: Exodus, Uropa2, Final Odyssey-problem z grami od Vulcana

@Ponki1986, post #46

Wszystko jest napisane w archiwum . Nawet po polsku.
Czcionkę dograj na dysk startowy albo daj assign
[#49] Re: Exodus, Uropa2, Final Odyssey-problem z grami od Vulcana

@Norbert, post #39

Patche zadziałały. Dzięki. Gra śmiga.
[#50] Re: Exodus, Uropa2, Final Odyssey-problem z grami od Vulcana

@don_rafito, post #49

A wie ktoś może jak rozwiązać problem "Unable to open !exodusvideo.library"? Niezależnie od tego gdzie bym tej biblioteki nie umieścił to gra jej nie widzi.
[#51] Re: Exodus, Uropa2, Final Odyssey-problem z grami od Vulcana

@nostrum666, post #50

Na pewno szuka plik z wykrzyknikiem "!exodusvideo.library"?
Co pokazuje snoopdos ?
Jakiej wersji biblioteki domaga się Exodus ? Snoopydos to pokaże.
A jaka wersję ty posiadasz?
[#52] Re: Exodus, Uropa2, Final Odyssey-problem z grami od Vulcana

@nostrum666, post #50

Mi też woła o tą bibliotekę, ale daje poniechaj i gra się uruchamia. Jak ja kopiowałem do LIBS, to zauważyłem że Earth2140 też ma swoją. Ale ta druga nie krzyczy o bibliotekę i w zasadzie też uruchamia się bez kłopotów.
[#53] Re: Exodus, Uropa2, Final Odyssey-problem z grami od Vulcana

@Norbert, post #51

Taki właśnie komunikat dostaję, z wykrzyknikiem. SnoopDos szuka LIBS:Exodus_TheLastWar i samego Exodus_TheLastWar. W szufladzie LIBS mam Exodus_TheLastWar (szufladę oczywiście) a w niej biblioteka, która była na płycie z grą. Bibliotekę tę umieściłem także w samych LIBSach i dodatkowo w katalogu z grą. Zrobiłem także assign do tegoż katalogu. Nic nie pomaga.

@don_rafito
Gra uruchamia się, chodzi tylko o tę bibliotekę a jak rozumiem bez niej nie będzie w grze przerywników filmowych.

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2023 16:49:54 przez nostrum666
[#54] Re: Exodus, Uropa2, Final Odyssey-problem z grami od Vulcana

@nostrum666, post #53

Wykrzyknik trochę przesunąłem ale to raczej mało istotne. Tak to wygląda. Biblioteka jest tam gdzie pisałem. SnoopDos nie pokazuje nic co by pomogło.
[#55] Re: Exodus, Uropa2, Final Odyssey-problem z grami od Vulcana

@nostrum666, post #54

W ogóle jaką wersję gry uruchamiasz? Instalowałeś patche? Prosto po instalacji z płyty/ISO też tak jest?
[#56] Re: Exodus, Uropa2, Final Odyssey-problem z grami od Vulcana

@Ponki1986, post #55

Z racji braku podłączonego napędu CD instalowałem na emulatorze i przeniosłem pliki na dysk w Amidze. Zgodnie z instrukcją gra wrzuca wszystkie pliki do katalogu z grą i nigdzie indziej. Zainstalowałem jedynie patch noCD. Pod WinUAE mam ten sam komunikat.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem