[#1] Witam szanownych amigowcow
Jakiś czas temu trułem wam jak to do rpi 400 z amiberry chciałem podłączyć CD ROM na USB. I mi się to udało!
Zamontowałem w amiberry CD ROM jako kolejny dysk twardy. Tylko że amiberry jest na rasbianie a rasbian automatycznie montuje CD ROM. I nawet nie muszę wychodzić z emulatora żeby zmienić płytę. Poprzednio próbowałem z pimiga i dietpi amiberry i to się nie udało. Ale podejrzewam że w pimiga trzebaby wejść do pliku konfiguracyjnego i tam zamontować automatycznie CD ROM. Emuluje system a1200 3.1.4. A tak przy okazji znacie jakiś fajny kolorowy odtwarzacz .mod na mój system jeżeli jest na aminecie to proszę o konkretną nazwę
[#2] Re: Witam szanownych amigowcow

@Grysia, post #1

EaglePlayer. Używam tylko tego.
[#3] Re: Witam szanownych amigowcow

@Grysia, post #1

Czy to jest ten sam eaglplayer co w pimiga
[#4] Re: Witam szanownych amigowcow

@Grysia, post #3

Nigdy Pimigi nie używałem. Ale pewnie podobna wersja. Instalujesz, zmieniasz skin i modułów możesz już słuchać. Do MP3 trzeba dograć MPEGA oraz odpowiednio ustawić w odtwarzaczu jakość sampli, żeby muzyka nie zacinała za bardzo. Mogę pomóc w razie problemów.
[#5] Re: Witam szanownych amigowcow

@tukinem, post #4

Mam eaglplayer 2.04, jak zmienić te skiny. Napisz mi proszę jakiej używasz wersji eaglplayer używasz
[#6] Re: Witam szanownych amigowcow

@Grysia, post #1

Zamontowałem w amiberry CD ROM jako kolejny dysk twardy.

Ten kawałek mnie najbardziej rozbawił
1
[#7] Re: Witam szanownych amigowcow

@QkiZ, post #6

Zadadniczo przemilczałem..... ;)
1
[#8] Re: Witam szanownych amigowcow

@Grysia, post #5

EagePlayer 2.01
Wybierasz Rozszerzenia=>EMPYGui, jeśli nie masz RTG
Rozszerzenia=>EMPYGui24 dla RTG.
Gdyby coś nie działało, to podrzucę Ci swoją wersję instalacyjną.

https://www.ppa.pl/images/graffiti/waszeblaty/tukinem/60d82fe2c567d.jpg
tak to u mnie wygląda. Nie sugeruj się wyglądem systemu. To jest OS 3.2.

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 11:52:26 przez tukinem
[#9] Re: Witam szanownych amigowcow

@tukinem, post #8

Jak to jest z tym whdload , zainstalowałem zainstalowałem też iGame . Tylko jak te paczki z aminetu dodać żeby działały czy jak ściągnę z aminetu paczki to muszę je rozpakować
[#10] Re: Witam szanownych amigowcow

@Grysia, post #9

[#11] Re: Witam szanownych amigowcow

@tukinem, post #8

To ja proszę cię o tą instalke do tego eagleplayer
[#12] Re: Witam szanownych amigowcow

@Norbert, post #10

Czy w tym nowym programie iGames v2.0 wszystko się robi tak samo bo mi nic nie wychodzi? Nie mam pojęcia jak dodać gry z aminetu

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 23:02:12 przez Grysia
[#13] Re: Witam szanownych amigowcow

@Grysia, post #11

https://szybkiplik.pl/aAdRkFz47M
Tu jest instalka Eagleplayer, którego używam. Dodatkowo w archiwum dograłem Ci MPEGA. Jeśli chcesz słuchać mp3, to kopiujesz z MPEGA/LIBS odpowiednik plik dla Twojego procesora do drawera SYS:LIBS, tylko musisz zmienić nazwę pliku na podstawowe: mpega.library. Potem już w samym odtwarzaczu sobie ustawiasz odpowiednie próbkowanie dźwięku, żeby za bardzo nie zamulało procesora, ale to zależy od konfiguracji emulatora. Gdy będą problemy z instalacją, to pisz.

Co do iGame, to nie używam go. Mam zainstalowany WHDLoad najnowszą darmową wersję, do tego skopiowaną paczkę kickstartów w drawerze DEVS/KICKSTARTS i tyle. Odpalam gry bezpośrednio z okien Workbencha. Może nie możesz odpalać gier, bo masz złe wersje pobrane?
http://www.whdownload.com/
stąd pobieraj gry.
[#14] Re: Witam szanownych amigowcow

@tukinem, post #13

Serdecznie dziękuję za pomoc wszystko hula, bardzo mi pomogłeś
[#15] Re: Witam szanownych amigowcow

@Grysia, post #14

Mam jeszcze jeden problem. Nie zapamiętuje mi pozycji ikon i katalogów poprzez funkcję snapshot. Posiadam rpi 400 i emulator amiberry.
[#16] Re: Witam szanownych amigowcow

@Grysia, post #15

A masz porobione pliki ikon? Jeśli ikony pojawiają się tylko po wyborze wyświetlenia wszystkich plików, to nie zapiszesz pozycji. Każdy plik i drawer do zapisania swojej pozycji potrzebuje pliku o tej samej nazwie z rozszerzeniem .info. Bez tego nie zapiszesz pozycji. I to jest właśnie zabawa w Workbenchu. Podstawianie, podmienianie, rozmieszczanie ikon :)
[#17] Re: Witam szanownych amigowcow

@tukinem, post #16

Tak mam pliki ikon
[#18] Re: Witam szanownych amigowcow

@Grysia, post #17

No to w takim razie musisz zaznaczyć ikonę, wybrać z menu ikony i zapisać pozycję. Masz po polsku Workbencha?
[#19] Re: Witam szanownych amigowcow

@tukinem, post #18

Nie po angielsku 3.1.4
[#20] Re: Witam szanownych amigowcow

@Grysia, post #19

No to otwierasz drawer, w którym chcesz ustawić ikony. Ustawiasz po swojemu ikony lub rozmiar okna. Następnie całe okno musisz mieć aktywne. Wybierasz z górnego menu Window>Snapshot>All. Powinno zapisać. Zrób reset i sprawdź czy zapisało.
[#21] Re: Witam szanownych amigowcow

@tukinem, post #20

Nie zapisuje, z resztą dlatego napisałem
[#22] Re: Witam szanownych amigowcow

@Grysia, post #21

Może z poziomu terminala wklepaj najpierw:

sudo su
chmod 777 (ścieżka do katalogu reprezentującego dysk) -R

R - musi być duże.

Miałem podobną sytuację, ale pod Windows, gdy przeniosłem wszystko na inny komputer i nie zgadzał się identyfikator użytkownika. Musiałem przejąć prawa własności.
[#23] Re: Witam szanownych amigowcow

@Ponki1986, post #22

Czyli co? Jakaś blokada zapisu dysku? Plik tylko do odczytu?
[#24] Re: Witam szanownych amigowcow

@tukinem, post #23

Dlatego lepiej używać plikopartycji.
[#25] Re: Witam szanownych amigowcow

@Grysia, post #21

Spróbuj inaczej, poukładaj Sobie jak chcesz, następnie zaznacz całą zawartość szuflady, czyli z górnej belki:
SELECT ==> ALL
następnie:
SNAPSHOT
Może tek Ci się uda. Ja musiałem tak robić pod ClassicWB, inaczej też się nie dało.

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 21:06:40 przez nostrum666
[#26] Re: Witam szanownych amigowcow

@nostrum666, post #25

A ClassicWB nie używa czasem SCALOSa? Dziwne, bo tu kolega ma OS 3.1.4, a na nim raczej wszystko działa dobrze. Ja na codzień w winuae go używam i nie mam problemów.
[#27] Re: Witam szanownych amigowcow

@tukinem, post #26

Tak, to jest SCALOS.
[#28] Re: Witam szanownych amigowcow

@tukinem, post #26

Przeniosłem lkonki z okienek na blat. Może dlatego nie działa snapshot, może działa tylko w oknach?
[#29] Re: Witam szanownych amigowcow

@Grysia, post #28

Bo żeby te ikony zostały na blacie Workbencha należy zaznaczyć ikonę w katalogu i z górnego menu wybrać Leaveout.
Ona sama się przeniesie na blat i już tam zostanie.
Nie przenosimy ikony na blat, jeśli chcemy żeby tam została.szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 21:56:54 przez Norbert
[#30] Re: Witam szanownych amigowcow

@Norbert, post #29

Dzięki sprubuje
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem