kategoria: WinUAE
[#31] Re: Instalacja Voodoo 3 w Workbenchu (WINUAE)

@tukinem, post #30

Można sobie z tym jako tako poradzić na dwa sposoby. W pierwszym obraz z chipsetu się nie skaluje dobrze i źle to wygląda, w drugim trzeba otworzyć dwa osobne ekrany: link
[#32] Re: Instalacja Voodoo 3 w Workbenchu (WINUAE)

@AmiClassic, post #31

U mnie to się chrzani
[#33] Re: Instalacja Voodoo 3 w Workbenchu (WINUAE)

@tukinem, post #32

Odświeżam temat. Udało mi się skonfigurować Mediatora pod WinUAE, nawet Wipeout śmiga pod Warp3D ALE... Jak widać na poniższym screenie - gadżety okien są skaszanione oraz niektóre programy jakby nie widzą, że jest tryb 16/24bit i wyświetlają zditherowaną paletę (tu np. WBDock ale nie tylko - inne też, np. IBrowse). Podejrzewam, że coś jest nie tak z tooltype'ami do ikonki Voodoo. Any ideas?

[#34] Re: Instalacja Voodoo 3 w Workbenchu (WINUAE)

@_arti, post #33

Jesli ci to cos pomoze to u mnie na realu mam takie ustawienia:

1
[#35] Re: Instalacja Voodoo 3 w Workbenchu (WINUAE)

@Phibrizzo, post #34

Az z ciekawosci sprawdzlem u mnie na prawdziwej amidze (A1200 z Mediatorem TX) i mam tylko IGNOREMASK=YES. Bo rozumiem ze te w nawiasach sa nieaktywne. To teraz lamerskie pytanie, do czego ta reszta ze Ty masz az tyle a ja mam tylko jedno? Ja tu nigdy nic nie zmienialem.
[#36] Re: Instalacja Voodoo 3 w Workbenchu (WINUAE)

@Mokry, post #35

Z glowy moge ci odpowiedziec o parametrze: DisplayChain
Zmienna ta sie przydaje gdy masz tuner TV i uzywasz go jako scandublera. Ustawienie tej zmniennej na NO
spowoduje ze obraz z karty graficznej nie zniknie gdy pojawi sie obraz na innym wyjsciu.
W tym przypadku z AGA.

Dwa pierwsze i trzy ostatnie raczej nie wymagaja wyjasnien.
Co do reszty to proponuje uruchomic taki program Medication i w zakladce PCI Device, w chmurkach
dostaniesz podpowiedzi co za co jest odpowiedzialne.


Ostatnia aktualizacja: 30.12.2023 15:20:22 przez Phibrizzo
[#37] Re: Instalacja Voodoo 3 w Workbenchu (WINUAE)

@Phibrizzo, post #36

A czy ten DisplayChain zadziala identycznie jak sa dwie karty graficze i przelacza sie ekran?

Medication sprawdze oczywiscie. Dziekuje za podpowiedz. Nigdy o tym nie slyszalem, a tu pisze rok 2001. To jeszcze zanim z PL wyjechalem. Zbyt wiele rzeczy mnie ominelo podczas mojej 15-letniej przerwy w amigowaniu...
[#38] Re: Instalacja Voodoo 3 w Workbenchu (WINUAE)

@Mokry, post #37

A czy ten DisplayChain zadziala identycznie jak sa dwie karty graficze i przelacza sie ekran?

Nie praktykowalem nigdy z dwoma kartami GFX, ale mysle ze tak.
[#39] Re: Instalacja Voodoo 3 w Workbenchu (WINUAE)

@Phibrizzo, post #34

Eh, moja wina - miałem pomieszane biblioteki z różnych wersji P96
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem