[#31] Re: [WinUAE] Jakie CPU do emulacji PPC?

@Hexmage960, post #29

Najnowsza aktualizacja to chyba Update 6

No to w takim razie mam najnowszą. Od 2 lat. Tyle, że przy kolejnych update'ach lepiej nie instalować RunInUae, bo wywali błąd. Nie wiem, czy w tych "legalnych" update'ach też ten błąd występuje.
[#32] Re: [WinUAE] Jakie CPU do emulacji PPC?

@_arti, post #30

Moim zdaniem tak bo masz wszystko w 1 miejscu pokonfigurowane i opakowane
2
[#33] Re: [WinUAE] Jakie CPU do emulacji PPC?

@tukinem, post #28

Nośnik CD niestety już zanieczyści nam środowisko i trzeba utylizować


Na szczęście można kupić wersję cyfrową i nie zaprzątać sobie tym głowy :)

Nie używam na codzień tego systemu, tylko to z czystej ciekawości pobrałem, żeby sprawdzić jak działa


Po raz kolejny wypada skłonić się z szacunkiem w kierunku MorphOS-Teamu, gdzie spokojnie (i oficjalnie) można sobie pobrać darmową wersję demo i sprawdzać jak działa do oporu (ze spowolnieniem wymagającym restartu komputera co 30 minut).
[#34] Re: [WinUAE] Jakie CPU do emulacji PPC?

@recedent, post #33

Rzuć linkiem do MorphOS’a dla Amigi. Szukam już od jakiegoś czasu, ale nigdzie nie mogę znaleźć.
[#35] Re: [WinUAE] Jakie CPU do emulacji PPC?

@recedent, post #33

Mnie też odpowiada sposób, w jaki MorphOS działa, tzn. pół godzinki zabawy z systemem i spowolnienie na niezarejestrowanej wersji systemu. Szczerze to i tak dłużej niż 30 minut jednorazowo przy AmigaOS 4 nie spędziłem nigdy (oczywiście bez restartu).
[#36] Re: [WinUAE] Jakie CPU do emulacji PPC?

@Cedrat, post #34

Naprawdę?
Jak długo szukałeś?
Mi to zajęło chwilkę
http://powerup.morphos-team.net/
1
[#37] Re: [WinUAE] Jakie CPU do emulacji PPC?

@tukinem, post #31

OK, ja uważam, że jeżeli korzystasz z systemu dłużej to wypada nabyć i zarejestrować. Poza tym masz dostęp do wszystkich update'ów, zarówno ze strony Hyperion-Entertainment oraz AmiUpdate.

Tutaj nabędziesz system za ok. 30 Euro: link Tyle to ja w kilka dni wydaję na produkty spożywcze.

Podobnie jest z oprogramowaniem Shareware. Jeżeli używasz to oprogramowanie, bo Ci się przydaje i jest pomocne, to rejestracja jest po prostu dobrym zwyczajem.

Oczywiście to jest tylko moje stanowisko. Sam lubię wspierać Amigowe firmy i skupuję oryginały.

Choć faktycznie, gdybym używał WinUAE do systemu to bym się zastanawiał, czy tego potrzebuję. Niestety WinUAE rodzi takie wątpliwości.

Kupuję to co potrzebuję i używam stale.
[#38] Re: [WinUAE] Jakie CPU do emulacji PPC?

@Norbert, post #36

Dzięki. Serio - szukałem nieraz i nie mogłem znaleźć. Na stronie w dziale Download nie ma…
[#39] Re: [WinUAE] Jakie CPU do emulacji PPC?

@Cedrat, post #38

Jak to nie ma, jak jest.
Właśnie tu.
http://powerup.morphos-team.net/download.html
[#40] Re: [WinUAE] Jakie CPU do emulacji PPC?

@Norbert, post #39

Mnie po kliknięciu Downloads na stronie głównej przenosi tu: https://morphos-team.net/downloads

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2023 15:54:39 przez Cedrat
[#41] Re: [WinUAE] Jakie CPU do emulacji PPC?

@Cedrat, post #40

Dziwne, mnie się udało normalnie pobrać.
Ale jak masz problemy to spróbuj stąd.
[#42] Re: [WinUAE] Jakie CPU do emulacji PPC?

@recedent, post #41

Wydaje mi się, że Cedrat wchodził na stronę główną MOSa i tam szukał jakiegokolwiek odnośnika do wersji na klasyka (w tym w dziale Downloads), ale nigdzie go nie mógł znaleźć.
1
[#43] Re: [WinUAE] Jakie CPU do emulacji PPC?

@teh_KaiN, post #42

Ja mu podałem właściwą stronę.
No chyba tak się nie pomylił?
1
[#44] Re: [WinUAE] Jakie CPU do emulacji PPC?

@tukinem, post #12

To dobrze. Osobiście zakupiłem system i zastanawiałem się nad wyborem laptopa z właściwym procesorem pod tym kątem. W stosunku szybkość/cena.
[#45] Re: [WinUAE] Jakie CPU do emulacji PPC?

@koczis, post #44

Ok. Wracając do tematu - u mnie wszystko już hula. Tylko teraz, czym przetestować prędkość emulacji? Najlepiej tak, by zestawić wyniki jakoś z istniejącymi benchmarkami płyt pod OS4... o ile takowe istnieją.
1
[#46] Re: [WinUAE] Jakie CPU do emulacji PPC?

@_arti, post #45

RageMem, GPMark... i, ja wiem, może klasyczny SysSpeed?

EDYTA: Zresztą , tu ich trochę masz - link

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2023 00:17:47 przez waldiamiga
1
[#47] Re: [WinUAE] Jakie CPU do emulacji PPC?

@_arti, post #45

Zainstaluj RunInUAE potestuj w nim gry z WHDLoad. U mnie tragicznie działają albo wcale.
[#48] Re: [WinUAE] Jakie CPU do emulacji PPC?

@tukinem, post #47

Ale chodzi o porównanie:

Najlepiej tak, by zestawić wyniki jakoś z istniejącymi benchmarkami płyt pod OS4


Czyli - jeśli istnieją takie, a jeśli nie, to fajnie gdyby znalazł się ktoś chętny posiadający sprzęt pod AOS4 i zrobił jakiekolwiek benchmarki, i wtedy _arti robiąc identyczne benchmarki - będzie mógł porównać osiągi peceta z WinUAE vs płyta PPC z AOS4 :)
1
[#49] Re: [WinUAE] Jakie CPU do emulacji PPC?

@karolb, post #48

Najprościej zrobić:

1. pełny benchmark (wszystkie "rdzenie") klientem dnetc
2. enkodowanie MP3 przy pomocy LAME
3. Benchmark Kraken z poziomu przeglądarki

Ba, był kiedyś cały wątek dotyczący testów porównawczych. Wtedy emulowany PPC został trochę zmiażdżony przez prawdziwe układy, ale od tego czasu prędkość pecetów poszła do przodu...
[#50] Re: [WinUAE] Jakie CPU do emulacji PPC?

@recedent, post #49

O, to tak zrobię. Tego się trzymajmy. Tylko teraz, którą przeglądarkę wziąć na testy? OWB czy Netsurf?
[#51] Re: [WinUAE] Jakie CPU do emulacji PPC?

@_arti, post #50

A pod Netsurf w ogóle odpali Kraken?
[#52] Re: [WinUAE] Jakie CPU do emulacji PPC?

@recedent, post #51

Kuźde! Instalowałem se ochoczo update'y do 4.1, gdy wtem, po numerku "3", system przestał wstawać. Da się to odratować, czy reinstalka?

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2023 22:26:39 przez _arti
[#53] Re: [WinUAE] Jakie CPU do emulacji PPC?

@_arti, post #52

Jaka masz ustawiona kartę graficzną.
Zmień Kernel, chociaż spróbuj
[#54] Re: [WinUAE] Jakie CPU do emulacji PPC?

@mwb113, post #53

Co, jak gdzie? Mam ustawione Voodoo 3.
[#55] Re: [WinUAE] Jakie CPU do emulacji PPC?

@_arti, post #54

Na orginalmym kompie jest tak, że jak zrobisz updated systemu czy up1 czy up2 to musisz kombinować z plikami z podstawki.
Do updated 1 wystarczyło tylko zmienić Kernel na ten orginalny
A jeśli chodzi o up2 to nie pomogę. Co prawda zrobiłem to u siebie ale nie pamiętam jakie pliki trzeba było podmieniać.
To się tyczy jeśli używasz Voodoo.
Z Radeonem nie ma takiego problemu, czyli wszystko updeajtujesz i adziala
[#56] Re: [WinUAE] Jakie CPU do emulacji PPC?

@mwb113, post #55

Ale jak się do tego dobrać teraz? Emulator ładuje kernel PPC i w kółko się resetuje.
1
[#57] Re: [WinUAE] Jakie CPU do emulacji PPC?

@_arti, post #56

Czytam ten wątek i się zastanawiam czy rozróżniacie wersje 4.1 od 4.1FE

a z innej beczki , dajcie sobie spokój z WinUAE PPC dla AOS4.

https://streamable.com/qd1ks6

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2023 22:37:28 przez markusg
2
[#58] Re: [WinUAE] Jakie CPU do emulacji PPC?

@_arti, post #56

Musisz odpalić jak by z CD-ROM z widoczną partycja botowalna.
Wtedy zmieniasz podmieniasz pliki.
1
[#59] Re: [WinUAE] Jakie CPU do emulacji PPC?

@markusg, post #57

Eh, trzeba było kupić Maka
[#60] Re: [WinUAE] Jakie CPU do emulacji PPC?

@_arti, post #59

Jeszcze nie jest za późno
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem