kategoria: WinUAE
[#31] Re: PC-miga 1200 projekt

@habit, post #25

zmus do porzadnej akceleracji sprzetowej obrazu...


Cyberpunk 2077 szybciej mi chodzi pod Linuksem niż pod Windowsem. Na tym samym sprzęcie.
[#32] Re: PC-miga 1200 projekt

@deejayremix, post #30

Tak. Tylko Ponkiego artykuł jest rozbity na 2 części. Pierwsza jest w poprzednim.
[#33] Re: PC-miga 1200 projekt

@hrw, post #31

A masz tam może NVIDIE?
Mi Minecraft lepiej chodzi na Mintcie. Lepsze stery dla GT960 niż w Windows 7. Dzieciaki grają. Nawet shadery idzie włączyć.
[#34] Re: PC-miga 1200 projekt

@QkiZ, post #28

Nie znam się na Linuksie, w szkole gdzie pracuję na niektórych kompach jest postawiony Linux i ani to wygląda, ani chodzi. Po prostu od 28 lat działam pod Windozą i przy tym zostanę. Tymczasem przyszedł Keyrah, więc mam już wszystko co trzeba, żeby zamykać projekt.

Teraz trzeba przysiąść z lutownicą, klejem na gorąco, trytytkami itd. WinUAE mam już tak skonfigurowany, że naprawdę ogarniam dowolną Amigę w dowolnej konfiguracji z identyczną prędkością oryginałów wg SysInfo, lub z kosmiczną wydajnością, jeśli mam ochotę.

Postaram się zrobić jakąś foto relację z prac, kosztorys, przemyślenia i może filmik z tego, jak to zadziała. Póki co czekam na chwilę wolnego
[#35] Re: PC-miga 1200 projekt

@Rodzyn, post #34

Nie znam się na Linuksie, w szkole gdzie pracuję na niektórych kompach jest postawiony Linux i ani to wygląda, ani chodzi. Po prostu od 28 lat działam pod Windozą i przy tym zostanę. Tymczasem przyszedł Keyrah, więc mam już wszystko co trzeba, żeby zamykać projekt.

Teraz trzeba przysiąść z lutownicą, klejem na gorąco, trytytkami itd. WinUAE mam już tak skonfigurowany, że naprawdę ogarniam dowolną Amigę w dowolnej konfiguracji z identyczną prędkością oryginałów wg SysInfo, lub z kosmiczną wydajnością, jeśli mam ochotę.

Postaram się zrobić jakąś foto relację z prac, kosztorys, przemyślenia i może filmik z tego, jak to zadziała. Póki co czekam na chwilę wolnego

UPDATE
Keyrah v3 śmiga, klawiatura po 18latach na strychu żyje.
Nie jestem mocny w lutowaniu więc w jakiś tam niepełnosprawny sposób polutowałem płytkę greaseweazle F1, połączyłem z BluePill i okazałem się...kretynem
Muszę to jeszcze zaprogramować, więc na szybko zrobiłem zakup interfejsu i czekam...

Update


Greaseweazle mojej budowy podziałał nieco potem wszystko się skaszaniło. Początkowo stacja poprawnie odczytywała dyskietki, zbootowała się nawet na jakiejś starej kopii Prince of Persia miała natomiast problem z formatowaniem dyskietek (pod WB i pod X-Copy) W koncu co by nie podłożyć, to sektora 0 nie może zapisać i tyle. Finalnie nie widzi teraz żadnej dyskietki, mimo, że he rozkręca i 'tyka'. Zacząłem podejrzewać słabe luty (to moje pierwszw wprawki bo lutuję jak kaleka) i zabrałem się za rozlutowywanie płytki. Niestety popsułem piny od Blue Pilla, chociaż tym razem lepiej polutowałem płytkę greaseweazle... Powalczę we wtorek, ale potencjał jest bo przez moment to nawet PRAWIE w 100% działało
1
[#36] Re: PC-miga 1200 projekt

@Rodzyn, post #35

Ja troszkę poszedłem na łatwiznę i kupiłem gotowca. Oparty na DrawBridge. Super śmiga. Nawet PC0 720 kB ostatnio wachlowałem z pecetem, bo pendrive się gdzieś zgubił.


https://www.ppa.pl/graffiti/obrazek/5816/-nie-koszerna-i-drawbridge
[#37] Re: PC-miga 1200 projekt

@Rodzyn, post #1

Na bieżąco postaram dzielić się postępem prac.


Niestety po kilku godzinach walki projekt się ze%$#ł...

Fizycznie nie da się upchnąć stacji dyskietek, greaseweazle, Keyrah i miniPC od Lenovo w ciele Amigi 1200.
Na przeszkodzie stanął blok chłodzenia procesora, który wymusił jedno jedyne ustawienie płyty głównej, które niestety nie pozwala na upchnięcie Keyraha (winna jest krótka taśma klawiatury w A1200). Dodatkowo płytka główna od PC nie lubi braku masy/uziemienia/blaszanej obudowy i np. obraz przez VGA jest pełen zakłóceń.

Póki co wykorzystam skorupę z A1200 jako zewnętrzną klawiaturę ze stacją dyskietek do PC, może to być dalej Lenovo Mini PC. W tej chwili rozglądam się za podobnej klasy laptopem, bądź samą płytą główną od takowego - raczej daje większe szanse na upchnięcie w Amidze 1200...

Pozdrawiam serdecznie!
[#38] Re: PC-miga 1200 projekt

@don_rafito, post #3

Dałeś link do plików na YT, a mógłbyś przygotować jakiś film z dokładnym opisem jak to wszystko sporządzić i skonfigurować od strony sprzętu i oprogramowania?
[#39] Re: PC-miga 1200 projekt

@Rodzyn, post #37

Moja stacja jest na zewnątrz
A dawcą narządów do mojej A1200X86 byl AOpen

https://allegro.pl/oferta/minikomputer-aopen-de7000-intel-core-2-duo-p8400-ssd-128-gb-4-gb-ddr3-14967068834.

Wlazł idealnie wraz KeyrahV2 i DVD.
Jak obejrzałeś filmik i ewentualnie przeczytałeś artykuły, to wiesz.
[#40] Re: PC-miga 1200 projekt

@don_rafito, post #39


Wlazł idealnie wraz KeyrahV2 i DVD.
Jak obejrzałeś filmik i ewentualnie przeczytałeś artykuły, to wiesz.


Wiem, ale chciałem właśnie koszernie, ze stacją w środku i bez wycinania czegokolwiek w obudowie A1200. Spróbuję ewentualnie powalczyć z radiatorem/wentylatorem od miniPC...urodziła się pewna koncepcja...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem