kategoria: A500
[#61] Re: Pamięć 8MB do A500

@zyga64, post #59

Wiadomo już, ile będzie kosztowała złożona w całości pamięć?

Ps. Spóźniłem się, planujecie kolejną partie?
[#62] Re: Pamięć 8MB do A500

@inco, post #61

Tymczasem ja czekam sobie na info, czy już można słać pieniądze.

Mogę prosić o przypomnienie, na jakie konto? Jakoś nie mogę znaleźć tamtego wątku.

Pozdrrrrrrrrrrr.
Y
[#63] Re: Pamięć 8MB do A500

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #62

Wieści z placu boju.

Jak już wcześniej pisałem, bez przejściówki/risera się nie obejdzie. Kipper2k zrobił więc odpowiedni riser. Dostajemy go gratis, ale w związku z tym ze jest on większy od płytki właściwej to waży więcej i wszystko nie zmieściło się w jednej przesyłce. Zaproponowałem, że dopłacę za koszty przesyłki. Wyszło 63,64 PLN. Część płytek mam już u siebie, dla 3 osób które chciały tylko CPLD i płytkę - wysłałem wczoraj. Miałbym jednak prośbę o dopłacenie 6zł, jeśli to nie problem.

Na drugą część przesyłki z Kanady czekam, została ona wysłana. Pozostałe części też już zamówiłem w Polsce. Jak przyjdą zabieram się za lutowanie.

Dla pozostałych osób - koszt ustalam na 120 zł. Proszę wpłacać na poniższe konto:

Inteligo: 50 1020 5558 1111 1723 3030 0067
Szymon Zygmański,
ul. Przemysłowa 4
69-200 Sulęcin
[#64] Re: Pamięć 8MB do A500

@zyga64, post #63

wpłaconeOK
[#65] Re: Pamięć 8MB do A500

@inco, post #61

Podbijam.
Lista już zamknięta, czy może trafił się jakiś maruder na pamięć z obecnej partii?
Pozdrawiam.
[#66] Re: Pamięć 8MB do A500

@Robii_k, post #65

Lista już zamknięta, czy może trafił się jakiś maruder na pamięć z obecnej partii?


Zamknięta. Pytajcie użytkownika Kipper2K w jego wątku na amibay.
[#67] Re: Pamięć 8MB do A500

@zyga64, post #63

Ok, 6 złociszków poleciało.
[#68] Re: Pamięć 8MB do A500

@zyga64, post #63

przelew zrobiony OK
[#69] Re: Pamięć 8MB do A500

@PrzemasIII, post #68

Poszło!
[#70] Re: Pamięć 8MB do A500

@zyga64, post #66

Elo, dostales moj przelew? Posłałem już dawno, miesiąc już pewnie będzie :)
[#71] Re: Pamięć 8MB do A500

@QUAD, post #70

Elo, dostales moj przelew? Posłałem już dawno, miesiąc już pewnie będzie

Potwierdzam ok, racja
[#72] Re: Pamięć 8MB do A500

@zyga64, post #71

to się ciesze :)
Z innej beczki, udało się komuś zaprogramowac kick1.3+scsi.device ? Bo mam ten kontroler i nie mam kicka, który go obsługuje :/
Kostke do zaprogramowania posiadam, tylko potrzeba w 100% działający wsad, poratujcie kolege :)
Co do legalnosci to posiadam mase roznych amig z roznymi kickami
[#73] Re: Pamięć 8MB do A500

@QUAD, post #72

Kicka 1.3 to ma każdy a kiedy się urodzi wsad 1.3 + scsi.device to na legalność i tak każdy przymknął by oko

Ja też fundusze operacyjne na 8MB podesłałem dawno, dorzucę brakujące 6 zł.
[#74] Re: Pamięć 8MB do A500

@zyga64, post #71

A ja przy okazji mam pytanie:

Czy ta przejściówka jest do zdobycia ?

Amiga/Atari PSX controller adapter ?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2012 22:40:44 przez gilban
[#75] Re: Pamięć 8MB do A500

@gilban, post #74

Podejrzewam że jest, chociaż musiałbyś spytać kippera2k. Natomiast na alledrogo jest podobna przejściówka a nawet chyba lepsza, jak się wydaje ze specyfikacji. Póki co nie kupowałem bo i tak nie mam ani działającej Amigi do gania ani padów, ale marzą mi się takie dwie (ale jedna to aż 90zł niestety)

A co do kicka 1.3 i scsi.device, to można to obejść używając dyskietki bootującej.
[#76] Re: Pamięć 8MB do A500

@gilban, post #74

Mam aż 4szt. tych przejściówek z allegro, i kilka razy używałem ich wszystkich na raz w A600 (2 podłączone przez port równoległy) i grze master-blaster, nie mam do nich żadnych zastrzeżeń działają po prostu rewelacyjnie. Dodatkową bardzo przydatną opcją jest emulacja myszy.
[#77] Re: Pamięć 8MB do A500

@Nathanel, post #75

Ja chciałem sobie zamówić ją do CD32, ale jak się dowiedziałem, że ona nie emuluje przycisków z pada CD32, a jedynie standardowo fire ze zwykłego joya, to kupiłem te z Allegro. Cena nieco wyższa, ale biorąc pod uwagę koszty wysyłki z Kanady, to nie aż tak znowu wiele.

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2012 10:26:14 przez ITU
[#78] Re: Pamięć 8MB do A500

@zyga64, post #63

Przelew poszedł.
[#79] Re: Pamięć 8MB do A500

@zyga64, post #63

Wpłata poszła.
[#80] Re: Pamięć 8MB do A500

@zyga64, post #63

Czy moj przelew dotarl ? Pisalem jakis czas do Ciebie ale nie dostalem odpowiedzi.
Oczywiscie dodatkowe 6 pln przelewam na konto.
[#81] Re: Pamięć 8MB do A500

@rs2008, post #80

Przesylka dotarla.
Gdzie znajde liste czesci i wsad do uruchomienia plytki ?
[#82] Re: Pamięć 8MB do A500

@rs2008, post #81

Opis, schemat i wsad stąd: http://lvd.nedopc.com/Projects/a600_8mb/index.html


Przepraszam, za brak odpowiedzi mailowej. Musiało mi gdzieś umknąć. :(
[#83] Re: Pamięć 8MB do A500

@zyga64, post #82

Dzięki, przesyłeczka dotarła. Powiedz tylko, czy układ cpld do pamięci kupiłeś już zaprogramowany, czy mam wrzucać wsad? Aha, na podanej przez Ciebie stronie są wsady dla dwóch opcji 4 i 8mb, z tym że wyraźnie zaznaczono, ze 8mb to pamięć nieautokonfigurowalna, natomiast przy 4mb nie ma żadnej informacji. Czy oznacza to, że 4mb ma autokonfigurację?
[#84] Re: Pamięć 8MB do A500

@posylus, post #83

CPLD kupiłem czyste na ebay.

W głównym archiwum jest wsad dla autokonfigurowalnej 8MB, a w addon jest wsad do autokonfigurowalnej 4MB (i dla nieautokonfigurowalnej 8MB - co może być przydatne przy testowaniu układów pamięci jak pisze autor).

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2012 09:45:43 przez zyga64
[#85] Re: Pamięć 8MB do A500

@zyga64, post #84

Dzięki za odpowiedź. Czy już uruchamiałeś swoja pamiec? Ja na razie nie mam czasu, ale z checia uslysze jak dziala Swoja droga wykonanie tych plytek jest na piatke. Dzieki za zakup.
[#86] Re: Pamięć 8MB do A500

@zyga64, post #82

Rozumiem ze elementy dla pytki pod A500 sa takie same jak te , ktore zastosowano w plytce do A600 ??
[#87] Re: Pamięć 8MB do A500

@rs2008, post #86

Zyga64, kiedy planujesz skończyć prace i wysłać płytki? Nie spieszy mi się tylko chciałbym wiedzieć orientacyjnie czy to kwestia kilku dni czy kilku tygodni czy miesięcy.

EDIT: Pisząc "płytki" mam na myśli gotowe urządzenia :)

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2012 12:29:08 przez Nathanel
[#88] Re: Pamięć 8MB do A500

@Nathanel, post #87

Części te same jak w wersji dla A600.

Wysyłka uruchomionych rozszerzeń to raczej kwestia tygodni. Sorry, mogę to robić tylko w wolnych chwilach a te rzadki momenty występują głównie w weekendy :(
[#89] Re: Pamięć 8MB do A500

@zyga64, post #88

Spoko, chciałem tylko wiedzieć, czekanie mi nie przeszkadza.
[#90] Obsuwa

@Nathanel, post #89

Panowie. Niestety wynikła kolejna obsuwa, tym razem z mojej winy :(
Mianowicie przez nieuwagę/nieznajomość tematu zakupiłem układy CPLD MAX7000 które nie mają możliwości programowania ISP (nie mają interfejsu JTAG). Funkcjonalnie są to takie same układy, tylko nie można ich zaprogramować programatorem za parę zł. Prawidłowa rodzina układów CPLD to MAX7000S.

To tak na przyszłość, jakby ktoś chciał eksperymentować z Alterą :) (choć to akurat stara rodzina już nieprodukowana, więc lepiej będzie zainteresować się nowszymi MAX3000A - w tą stronę poszedł Rafgc).
Ja muszę po prostu kupić właściwe układy, ale to znowu nieco przesunie wykonanie całości w czasie. Przepraszam za utrudnienia.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem