kategoria: A500
[#91] Re: Obsuwa

@zyga64, post #90

To w takim razie ma ktos programator, ktory zaprogramuje ta starsza wersje ?

Ja juz zacząłem robic ByteBlaster MV :/
[#92] Re: Obsuwa

@zyga64, post #90

Napisz do kogoś na elektrodzie, ktoś mógłby na pewno Ci zaprogramować te układy. Kiedyś na Allegro były epm7032 bez ISP ale dałem gościowi 50zł na adapter i mi zaprogramował kilka kości (chyba były po 3.50zł), niestety nie pamiętam jego nicka.
[#93] Re: Obsuwa

@rafgc, post #92

Do osób, do których wysłałem płytki + CPLD też doślę właściwe kości, tylko to niestety potrwa.
[#94] Re: Obsuwa

@zyga64, post #93

Mam już właściwe układy CPLD. Programują się bardzo ładnie Byteblasterem MV.
Dla trzech osób, które dostało gołe płytki - układy pójdą jutro (zaprogramowane na 8M).

Planuję w tym tygodniu wysłanie jeszcze 2~3 uruchomionych płytek, wg kolejności wpłat.
Z dwoma kolejnymi mam problemy z układami pamięci (więc posiedzę nad nimi),
a reszta musi poczekać na 2 cześć przesyłki z Kanady.

Sprawa w toku....
[#95] Re: Obsuwa

@zyga64, post #94

zyga64 - skoro czekasz jeszcze na przesyłke z Kanady to moze bym sie jeszcze dopisał ? Bo autor mi nie odpisuje ...i mam mnie szeroko w d... poważaniu
[#96] Re: Obsuwa

@stryker, post #95

Miał wysłać w poniedziałek. Więc pewnie już przesyłka idzie.
Z odpisywaniem już tak ma - podejrzewam że ma sporo rzeczy na głowie więc mu się nie dziwię.

Wpisz się w wątku na Amibay i potwierdź z poziomu forum na priv.
[#97] Re: Obsuwa

@zyga64, post #96

Dzieki za pamięc, mega dobra robota, jak się spotkamy na jakims zlocie to postaram sie jakos odwdzieczyc, wczoraj na szybko zamontowałem to rozszezenie i chyba jak jest włożone to nie widzi mi 0,5 mb pod klapka :) ale konkretnie bede testowal w niedziele
[#98] Re: Obsuwa

@QUAD, post #97

i chyba jak jest włożone to nie widzi mi 0,5 mb pod klapka


O, tego nie wiedziałem. Ja mam 8A1 ustawioną jako 500+ (na 1MB chip na płycie + chip pod klapką - aktualnie 0.5MB) i u mnie rozpoznaje całą pamięć. Jednak udało mi się ostatnio uruchomić drugą 8A1, to sobie będę testował na niej jako na 0.5Mb chip + 0.5MB slow. Dzięki za odzew !
[#99] Re: Obsuwa

@zyga64, post #98

ok Kipper2k odpisał. Tak więc jest szansa ze na dniach uda się sfinalizować zakup :)
[#100] Re: Obsuwa

@zyga64, post #98

Okazalo sie ze mam 0,5mb chip i 0,5 slow :)
Teraz potrzeba mi tylko tego kicka 1.3, ktory obsluzy kontroler.

Udalo sie moze komus z tym kickiem ?
[#101] Re: Obsuwa

@QUAD, post #100

Zamówienie poszło.
I jeszcze cennik w $ CAN :
- kompletna płytka A500 (zaprogramowana na 8MB) ale bez układów pamięci - $25
- goła płytka a500 lub a600 - 7 $
- 84pin PLCC socket - $2.00 (podobno są takie co nie pasują... te są przetestowane i w cenie jest też montaż na gołej płytce)
- zaprogramowany CPLD - 4$
- CPU adapter - goła płytka - 4$

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2012 16:55:36 przez stryker
[#102] Re: Obsuwa

@stryker, post #101

Moge dołączyc sie do zamowienia ?
Byl bym chetny na 2x gołą plytke do A600 + 84pin PLCC socket.

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2012 17:02:45 przez rs2008
[#103] Re: Obsuwa

@stryker, post #101

No i przesyłka dziś dotarła bez żadnych problemów :)
Po weekendzie zabieram się za testy

ps. w razie czego mogę pomóc w zakupie....
[#104] Re: Obsuwa

@zyga64, post #98

Udało mi się polutować rozszerzenia pamięci dla pozostałych osób. Pozostało mi tylko testowanie. Jeżeli wszystko pójdzie ok, to w tym tygodniu przesyłki powinny zostać wysłane.
[#105] Re: Obsuwa

@zyga64, post #104

Świetnie OK
[#106] Re: Obsuwa

@zyga64, post #104

Bardzo fajnie. Czekamy zatem na przesyłki :)
[#107] Re: Obsuwa

@nazwa_użytkownika, post #106

Będę prawdopodobnie w przyszłym tygodniu robił zamówienie u Kippera... ktoś chce się dołączyć ?
[#108] Re: Obsuwa

@stryker, post #107

Będą to płytki do samodzielnego montażu bez pamięci ?
[#109] Re: Obsuwa

@zyga64, post #104

Aha. To czy można prosić - jeśli to wymagane, to na priva - o koszt i namiary/konto, bo miałem w międzyczasie tu mały crash i nic nie mogę znaleźć. Grrrrrrr.

PS: Jeśli to mowa o tych finalnych wersjach, dla głupków, bez 'samodzielnego montażu', bo w moim przypadku to niewątpliwie będzie 'samodzielna destrukcja'.

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 22:54:41 przez YERZMYEY/HOOY-PROGRAM
[#110] Re: Obsuwa

@stryker, post #107

ja
[#111] Re: Obsuwa

@zyga64, post #104

Świetna wiadomość! Będzie prezent, może nie na Gwiazdkę, ale na Nowy Rok, może na 3 Króli. ;P
[#112] Re: Obsuwa

@Nathanel, post #111

Jeżeli to było do mnie pytanie to można sobie wybrać wprost od producenta :)
i tyczy sie to wersji a500/a600
czyli:
np. gola plytka
lub gola plytka+zaprogramowane CPLD (4MB przy A600 lub 4/8 przy 500) + 84pin PLCC socket.
lub zmontowana plytka bez ukladów pamieci
lub kompletna plytka
itd....
Zapraszam do siebie na meila (pierwsze 3-4 osoby) ;p
okolo piątku/soboty będe robił zamówienie.
mail: stryker2(małpka)tlen.pl

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 18:57:38 przez stryker
[#113] Re: Obsuwa

@stryker, post #112

hej, a jak to jest z tym Kipperem ? Dziś napisałem do niega maila w sprawie ramu do A600. Dopiero teraz zauważyłem ten wątek ... Jak tam z Waszym zamówieniem?
[#114] Re: Obsuwa

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #109

Uff. No i poszły.

Płytki z rozszerzeniem pamięci wpiąłem już w A500 CPU RISER, oczywiście można sobie potem rozpiąć.
Kluczem do bezproblemowego działania jest dobry kontakt całości, więc proponuję wszystko ładnie podociskać przed włożeniem do gniazda procesora (aby potem nic już nie wyginać).
Do kompletu dołączyłem 2 podstawki precyzyjne w celu podniesienia całości (żeby nie zawadzało o okoliczne kondensatory i scalaki).

Ja osobiście podstawkę procesora na płycie głównej też wymieniłem na precyzyjną. Kondensator c816 położyłem na płask, a c307 wymieniłem na 1000uF/6.3V SMD po usunięciu plastikowej podstawki i wyprostowaniu wyprowadzeń (oryginalnie jest tam kondensator na 10V, ale napięcie na nim to 5V więc można spokojnie wstawić mniejszy). Po dołożeniu tych 2 podstawek takie zabawy nie powinny być konieczne. Mam tylko płytę 8A1 więc wszystko co napisałem dotyczy właśnie tej płyty.

Mam nadzieję, że nikogo nie będzie razić estetyka - na płytkach widać tu i ówdzie ślady topnika. Mnie skończył się preparat IPA do mycia płytek. Można sobie wyczyścić we własnym zakresie.

Każde rozszerzenie zostało przetestowane programem: MicroBotics Fast Ram Memory Test version 3.1.
To bardzo fajny programik, który umieszczony jest na bootowalnej dyskietce i wymaga do działania systemu 1.3. Po uruchomieniu oznajmia nam, że musi sobie wyłączyć Autoconfig i resetuje się, a następnie po reboocie wykrywa rozszerzenie pamięci i jego rozmiar. Mnie przypomina trochę z wyglądu Memtest86 na PC. Wszystkie testy dla każdej płytki zostały powtórzone 4x. Błędów nie wykryto.

W razie 'W' - pytać !

Yerzmyey - napiszę na priv co i jak.
[#115] Re: Obsuwa

@zyga64, post #114

Zyga64:

Wielkie dzięki za info, przelew poszedł w tym momencie dosłownie.

W razie czego - czy mogę wrzucać to do A500+? Czy tylko do A500? (Tak tylko pytam, bo mam obie).

Pozdrrrrrrrrrrrrrrrrrrr,
Y
[#116] Re: Obsuwa

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #115

Do pluski też można. Ja mam właśnie + (zrobioną z A500 Rev8A1).
[#117] Re: Obsuwa

@zyga64, post #116

Stary dzięki, paczka doszła W WIGILIĘ :) w sumie mogłem pod choinkę położyć. :) W styczniu jak będzie trochę czasu to zacznę testy w tandemie z ide68k. :) Jeszcze raz dzięki za dobrą robotę.
[#118] Re: Obsuwa

@zyga64, post #114

Dobra, to teraz czas na lamerskie pytania. ;P

Moja A500 8.1a będzie w innej obudowie niż fabryczna (no dobra nie oszukujmy się, na razie będzie bez żadnej obudowy).

Czy wobec tego muszę stosować płytkę riser? Czy wystarczą te 2 załączone podstawki precyzyjne? Dodam że chcę to zestawić z ide68k i nawet nie wiem w jakiej kolejności składać tę kanapkę. ;P

Kusi też clockport adapter! Myślicie, że ma szansę zadziałać razem z ramem 8MB ORAZ z ide68k? ;P

PS. Udanego sylwestra i wszystkiego najlepszego dla was i waszych Amiga w nowym roku!
[#119] Re: Obsuwa

@Nathanel, post #118

Kolejność dowolna.

To czy zastosujesz riser zależy wyłącznie od Ciebie :) To tylko "przedłużka" wszystkich sygnałów procesora.

Clockport adapter ma szansę zadziałać. Były wersje ide68k z clockportem.
[#120] Re: Obsuwa

@zyga64, post #119

Co do tego testera pamięci co zyga64 podawał ... aby zadziałał na amidze 600 potrzebny jest kick 1.3 :)
Tutaj kilka screenów z Amigi500 http://stryker.pigwa.net/amiga/page_01.htm
Orientuje się ktoś gdzie znajde rozpiske elementów coby wstawić zegar w płyte amigi500+ ;> ?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2012 22:08:32 przez stryker
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem