kategoria: A500
[#181] Re: Obsuwa

@stryker, post #112

Z radością informuję, że kolejna pinceta ma 8MB fastu :)
Podziękowania dla strykera za pomoc w zakupie płytki i CPLD.

Czy komuś udało się zamknąć to rozszerzenie w oryginalnej obudowie bez risera?
[#182] Re: Obsuwa

@Torin, post #181

Mnie nie.

Chociaż zgłaszam kolejną A500 (Plus w tym przypadku) z 8Mb, to jednak samo rozszerzenie wejść nie chciało. "Wysięgnik" był potrzebny. Ale - był zepsuty.

Dobrze, że akurat było party, ludzie z lutownicami itp - no to wziąłem. Samo rozszerzenie działało bez zarzutu, ale ten wysięgnik jakoś tam był uszkodzony (tak w ogóle to na podłogę wysypały się mu "zęby" same z siebie i tego typu to były sprawy), więc przygód było co nie miara.

Polutowali to wszystko - no i wstało! :)

Wielkie dzięki dla osób, które pomagały (już one wiedzą, kto ;) ), bo bez tego ośmiu mega bym na pewno nie miał: moje umiejętności naprawiania urządzeń elektronicznych są zerowe.

Niech tylko upały pójdą w cholerę, żeby można było robić cokolwiek innego, niż picie piwa, to zamierzam się za moją A500 8Mb wziąć - z OctamMEDem w stacji. :)

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 11:57:17 przez YERZMYEY/HOOY-PROGRAM
[#183] Re: Obsuwa

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #182

Można było spróbować reklamować u dostawcy. Przykra sprawa z tymi "sypiącymi się zębami". :(
[#184] Re: Obsuwa

@zyga64, post #183

Eeee, dlatego mówię, że to było na party. :) Dużo sprzętowców, lutownic, wszędzie cyna i kalafonia. ;)
Posiedzieli dwa dni i zrobili.

Co oznacza, że mam w sumie 10Mb na pokładzie. :) :) :) :) :) :) Haaaaaaaaaa.
Może nawet będzie sens HDD do tego podpiąć, bo przecież whdloader powinien iść! :)
Zobaczymy. ;)

Dzięki i pozdro.
Y
[#185] Re: Obsuwa

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #184

Co to znaczy: "może będzie sens"? Podpinać i działać! Ja mam na A500 z 1 MB Chip i 8MB Fast WHDLoad i wszystko pięknie zasuwa, nawet w opcji PRELOAD (wczytuje wszystko z dysku od razu i nie musi doczytywać, co eliminuje "przycinki" WHDLoada)
[#186] Re: Obsuwa

@qntos, post #185

Heh, no w tym sensie, że się na sprzęcie nie znam, więc tak tylko głośno myślę. ;)

No to nic, faktycznie będę w tym kierunku się posuwać. Jak uzbieram kasę, to jakiś wątek założę w kwestii możliwości i sposobów montażu. I typu dysków (to jest 500 Plus konkretnie).

Greetzzzzzzzzzzzzz.
Y
[#187] Re: Obsuwa

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #186

Mam pytanie do znawców
ostatnio wpadła mi w łapy taka pamięć od kippera 8MB do A500, ale że miałem pod ręką tylko A600 to postanowiłem zrobić przejściówkę z procka DIP na PLCC aby można było tą pamięć podłączyć do 600 :D zrobiłem takową przejściówkę (co prawda mam jeszcze małe problemy z łącznością gniazda PLCC z procesorem 68k w A600, ale ogólnie jest ok) i po wgraniu workbencha 1.3 na belce ukazało się piękne 8MB fastu :)
... i teraz problem polega na tym że amiga całkowice zamiera po podłaczeniu dysku twardego (razem z tą pamięcią), tzn po włączeniu pokazuje się biały ekran i stoi (stacja dyskietek nawet nie klika)
z tego co się orientuję to ta pamięć blokuje port PCIMCIA, ale czy blokuje złącze HDD? chyba nie powinno co nie?
czy może wersja ROMu jest za niska? (mam 37.300, ale bez pamieci normalnie chodzą na tym dyski z partycjami 1.5GB i amiga z nich startuje system)
[#188] Re: Obsuwa

@socha6, post #187

Z tego co widziałem na eab był wątek dokładnie z tym samym problemem, tylko na A500 (i CFIDE68k) - w niektórych konfiguracjach działa, w niektórych się gryzie. Poszukaj, może tam będzie już jakaś odpowiedź.
[#189] Re: Obsuwa

@abcdef, post #188

Dostałem takie info od kippera "I intend on building an a500 4mb/8mb fastmem with IDE relatively soon so i will probably stop making the basic a500 boards if there is no more demand."
[#190] Re: Obsuwa

@strim, post #180

8MB Fast i PCMCIA przy procesorze z 24-bitową przestrzenią adresową zwyczajnie nie mogą działać razem. Technicznie nie jest to możliwe, niezależnie od tego jakie modyfikacje software'owe się wprowadzi.


A jednak. :) Odświeżam bo warto !

Okazuje się że pod kickstartem 3.0 działają karty PCMCIA (nie ram) !

Scrat z forum a1k.org przygotował spatchowane card.resource na kickstart 3.1.
W skrócie patch polega na tym, że mechanizmy autokonfiguracji w kickstarcie sprawdzają czy zaalokowana jest pamięć pod $600000, jeśli tak - to card.resource nie jest ładowany. Patch usuwa to sprawdzenie. Jeżeli nie jest to karta pamięci tylko np. karta sieciowa, to takie połączenie będzie działać, bo rejestry I/O karty są pod adresem $a000000, czyli powyżej Zorro 2 RAM. link


Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 10:10:30 przez zyga64
[#191] Re: Obsuwa

@zyga64, post #190

No to super :)
[#192] Re: Obsuwa

@zyga64, post #190

Ten sam trik działa z kartami typu M-Tec do 1200 ;)
[#193] Re: Obsuwa

@Mir3k, post #192

Żeby tylko doba miała 48h ;)
Jak juz się poluzuje u mnie z czasem, będę mógł zapiąć kolejną Ami do netu - Mtec 1230 a do tego 3com. Pięknie. Dzięki za info! OK
[#194] Re: Obsuwa

@stryker, post #189

Zakupiłem od kippera to rozszerzenie. Zaznaczyłem, że będę go używał w CDTV. Po zainstalowaniu go i próbie dodania pamięci poleceniem addmem amiga zwisa i po chwili się resetuje. Mam pytanie do kolegów z Trójmiasta, czy któryś z Was sprawdziłby to rozszerzenie na swojej a500 gdybym mu je podrzucił?
[#195] Re: Obsuwa

@km-l, post #194

A zaznaczyłeś kiperrowi, że bedziesz ją używał z CDTV?
[#196] Re: Obsuwa

@km-l, post #194

Jak masz możliwość to sprawdź programem memcheck bloki po 2MB (każdy blok to jedna kość).

memcheck add from 200000 to 400000
memcheck add from 400000 to 600000
memcheck add from 600000 to 800000
memcheck add from 800000 to 9FFFFF

Jeśli sypie od razu błędami w każdym bloku, to rozszerzenie nie działa. Jeśli tylko w jednym, to jest uszkodzona kość, cpld, albo jakaś scieżka.
[#197] Re: Obsuwa

@sanjyuubi, post #196

Jak znajde chwile to mozemy to sprawdzic.... pisalem ci ale widze bardzo ci sie spieszy :)
[#198] Re: Obsuwa

@sanjyuubi, post #196

Test każdego bloku przeszedł bez błędu. Po próbie dodania pamięci zwis.
[#199] Re: Obsuwa

@stryker, post #197

No troszkę mnie ciśnie Trzymam Cię za słowo i dziękuję za pomoc już okazaną Myślałem, że sprawdzę na retrokompie ale okazało się, że mam wyjazd i mnie nie będzie w GD.
[#200] Re: Obsuwa

@km-l, post #198

Jak wygląda polecenie, którym dodajesz pamięć?

Czy w sysinfo w zakładce BOARDS jest coś jeszcze prócz kontrolera CD?

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 20:31:43 przez sanjyuubi
[#201] Re: Obsuwa

@sanjyuubi, post #200

addmem start 200000 to 9fffff


W Sysinfo jest tylko kontroler.
[#202] Re: Obsuwa

@km-l, post #201

Coś mi się wydaje, że brakuje znaku $ przed każdą liczbą
[#203] Re: Obsuwa

@sanjyuubi, post #200

Pamięć ta nie będzie widoczna jako rozszerzenie bo dla CDTV wyłącza się autokonfiguracje, bo wchodzi w konflikt z DMACiem.

A może spróbuj programem fastexec. Sciągasz go z aminetu, plik fastexec wrzucasz do folderu C na dyskietce/dysku z którego uruchamiasz system. Pamięć dodajesz poleceniem "fastexec addmem $00200000 $00800000 5 10" i po resecie powinna być widoczna. Możesz po poleceniu dodać także parametr "reboot" to Amiga od razu się zresetuje i uruchomi już z pamięcią.
[#204] Re: Obsuwa

@Maniu, post #203

Po wydaniu polecenia "fastexec addmem $00200000 $00800000 5 10" i reboocie amiga się nie uruchamia tylko ciągle się resetuje.
[#205] Re: Obsuwa

@jarob, post #202

Z dolarkami nic się nie dzieje, nie ma zwisu, ale pamięci też nie ma dodanej.
[#206] Re: Obsuwa

@stryker, post #197

Możesz sprawdzić ostatni wsad jaki Ci wysłałem przy okazji testów.
Choć szanse na zadziałanie oceniam na bliskie zeru znając moje szczęście
[#207] Re: Obsuwa

@bogumil, post #206

Km-l podeslij fotke jaka ci przyslal pamiec...
bogumil pamietam :)
[#208] Re: Obsuwa

@stryker, post #207

[#209] Re: Obsuwa

@km-l, post #205

A może 68010 w Twojej CDTV robi problem?
[#210] Re: Obsuwa

@waldiamiga, post #209

Sprawdzałem wcześniej na 68000, było tak samo.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem